Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην κάνετε το λάθος και αγοράσετε το package disabler από το playstore, γιατί θα χρειαστεί να το αγοράζετε συνέχεια μετά από κάποιες αναβαθμίσεις.

Αγορά ΜΟΝΟ από το site του dev αν θέλετε να την αγοράσετε μόνο μια φορά.

 

Σωστή η παρατήρηση. Ξέχασα να το αναφέρω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Μάρτιο πήρα τη συσκευή (καινούργια) και προφανώς την σκιζω στη χρήση χωρίς να κάνω babysitting την μπαταρία κλπ.

Τα νούμερα μου είναι τα διπλάσια από το παραπάνω ss χωρίς να παγωσω τίποτα, συγχρονισμοι, wifi, data, bt, nfc, τοποθεσίες, όλα πάντα ανοιχτά. Μόνο την AOD έχω στο tap to show γιατί έχω ενεργή την AOD στο ρολόι.

Anyway, μην κάνετε το λάθος και αγοράσετε το package disabler από το playstore, γιατί θα χρειαστεί να το αγοράζετε συνέχεια μετά από κάποιες αναβαθμίσεις.

Αγορά ΜΟΝΟ από το site του dev αν θέλετε να την αγοράσετε μόνο μια φορά.

Και εγώ πιστεύω δεν φταίει η μπαταρία αλλά κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο δεν ξέρω, δεν μου φαίνονται νορμάλ τα νούμερα,anyway θα επανέλθω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το gsam battery monitor (free) και δώστου ότι δικαιώματα χρειάζεται από τον υπολογιστή με adb.

Επίσης μπορείς να αγοράσεις το better battery stats και να κάνεις το ίδιο πράγμα αν το gsam δεν βρει τι φταίει.

Κάνεις την αγορά και το ετοιμάζεις το πρωί με φουλ μπαταρία και βλέπεις αν βρει μέχρι το βράδυ τι φταίει.

Αν γίνει δουλειά, το κρατάς. Αν δεν βρει τίποτα, κάνεις refund και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω.

Φυσικά μιλάμε για κάνα 2ευρω, όχι τίποτα τρελό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω δεν φταίει η μπαταρία αλλά κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο δεν ξέρω, δεν μου φαίνονται νορμάλ τα νούμερα,anyway θα επανέλθω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να φανταστεις εχω εγω bt συνέχεια με ρολόϊ, data, wifi, aod, Θεση στο on, και οθονη στην φουλ αναλυση.

Οσο παει βελτιώνεται...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για αυτονομία είναι το package disabler Pro που εξαφανίζει όλη την σαβούρα που καταναλώνει μνήμη και μπαταρία. Οποιαδήποτε εφαρμογή δεν την χρειάζεσαι την εξαφανίζεις. Πρώτη και καλύτερη την κυράbixby....
Μήπως έχεις μια λίστα ποιες εφαρμογές μπορούμε να παγώσουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις μια λίστα ποιες εφαρμογές μπορούμε να παγώσουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δεν το έψαξα και τόσο. Πάγωσα αυτες που μου είναι άχρηστες και παραπέρα δεν ασχολήθηκα. Όμως κι αν παγώσει κάποια που δε σου χρειάζεται την επαναφέρεις και είσαι οκ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγω μετάχειρο, την πηρα και η μπαταρία, δεν κράταγε καθολου. Πηγα στη Smartec με την Εγγύηση και πέρασαν καινουργια, πολυ καλυτεροι χρονοι απο πριν, αν και ακομα στρώνει, 6 μερες την Εχω

Οταν λες μέσα στην εγγύηση εννοείς 1 χρόνο που δίνουν στις μπαταρίες, σωστά; Ή είχε περάσει ο 1 χρόνος από την αγορά της συσκευής;

τους είπες ότι δεν κραταέι καθόλου και ότι πέφτει γρήγορα; και αφού την τσέκαραν στην άλλαξαν δωρεάν;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες μέσα στην εγγύηση εννοείς 1 χρόνο που δίνουν στις μπαταρίες, σωστά; Ή είχε περάσει ο 1 χρόνος από την αγορά της συσκευής;

τους είπες ότι δεν κραταέι καθόλου και ότι πέφτει γρήγορα; και αφού την τσέκαραν στην άλλαξαν δωρεάν;

 

Την αλλαξαν μονο με 20 ευρω,οσο κοστιζει η μπαταρια,διοτι το κινητο ηταν 1 χρονο και 1 μηνα....(η εργασια δεν την χρεωσαν...)την τσεκαραν,αφου τους ειπα οτι δεν κραταει,και την αλλαξαν....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν την πέρασαν στην εγγύηση.

Γιατί κατά τα υπόλοιπα, όσες εταιρείες και αν άλλαξα πάντα τα μεταφορικά και τα εργατικά ήταν δωρεάν εφόσον το κινητό ήταν μέσα στην εγγύηση.

Ωστόσο περίεργη τιμή τα 20€, γιατί νομίζω ότι η μπαταρία κοστίζει κάπου στα 40€.

Στη smartec το πήγες ή όπου να ναι;

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν την πέρασαν στην εγγύηση.

Γιατί κατά τα υπόλοιπα, όσες εταιρείες και αν άλλαξα πάντα τα μεταφορικά και τα εργατικά ήταν δωρεάν εφόσον το κινητό ήταν μέσα στην εγγύηση.

Ωστόσο περίεργη τιμή τα 20€, γιατί νομίζω ότι η μπαταρία κοστίζει κάπου στα 40€.

Στη smartec το πήγες ή όπου να ναι;

 

Στην smartec εχω και αποδειξη,και την παλια μπαταρια και κανανε check ολο το κιμητο,και εχω και εγγραφο για αυτο....και για την αδιαβροχοποιηση

Επειδη ειχε ληξη η εγγυηση για τη μπαταρια ,1 μηνα,δεν πηραν εργατικα και ειχα και εκπτωση 50% στην μπαταρια...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ναι, βγάζει νόημα. Για ένα 20αρικο και από smartec που ξέρεις ότι είναι εγγύηση από μόνοι τους, είναι άψογη τιμή!

 

και εγω δεν το περιμενα....:rolleyes:η δευτερη φορα που χρειαστηκα service και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος...!!!! Μετα απο πολλααααα κινητα,η πρωτη φορα ηταν το συνιθισμενο bootloop που η αντιμετωπιση,και η συμπεριφορα,μεχρι και δικηγορο(λογω εργασιας γνωριζω πολλους) αναγκαστικα να προμηθευτω....:mad:,τελικα δικαιωθηκα,και με το που πηρα αλλο σφραγισμενο,το εδωσα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, για να καταλάβω και εγώ, η φάση με την μπαταρία και την Smartec ποιά είναι; Πας στην Smartek, παραπονιέσαι ότι δεν σου κρατάει καθόλου η μπαταρία και αν το κινητό είναι νεότερο από ενός έτους στην αλλάζουν δωρεάν, αλλιώς κάνει 20 ευρώ...;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, για να καταλάβω και εγώ, η φάση με την μπαταρία και την Smartec ποιά είναι; Πας στην Smartek, παραπονιέσαι ότι δεν σου κρατάει καθόλου η μπαταρία και αν το κινητό είναι νεότερο από ενός έτους στην αλλάζουν δωρεάν, αλλιώς κάνει 20 ευρώ...;
Δεν είναι κανόνας αυτό..

Αν πραγματικά η μπαταρία έχει θέμα την αλλάζουν σε συσκευή κάτω του έτους. Σε άνω του έτους συσκευή πριν λήξει η εγγύηση την αλλάζουν με χρέωση 20 € κατ ελάχιστο.

Αυτό λέει επίσημα η smartec

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λαθος εχει γραφτει. .

Η μπαταρια ειναι δωρεαν τους πρωτους 12 μηνες.Μετα την παροδο του 12μηνου και μεχρι να ληξη η εγγυηση εχει εκπτωση 50% .Αυτο ισχυει εδω και 3 χρονια δεν ειναι κατι καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανόνας αυτό..

Αν πραγματικά η μπαταρία έχει θέμα την αλλάζουν σε συσκευή κάτω του έτους. Σε άνω του έτους συσκευή πριν λήξει η εγγύηση την αλλάζουν με χρέωση 20 € κατ ελάχιστο.

Αυτό λέει επίσημα η smartec

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστα....παρτε ενα τηλεφωνο πριν πατε,εγω αυτο εκανα....και την αλλαξαν και επιτοπου....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάω θα μου αλλάξουν μπαταρία και ας είναι αγορασμένο από Σκρουτζ ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάω θα μου αλλάξουν μπαταρία και ας είναι αγορασμένο από Σκρουτζ ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εαν ειναι exynos τα παντα αλλαζουν εφοσον χρειαστει . Για το θεμα μπαταρια την πληρωνεις αλλωστε με εκπτωση 50%.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάω θα μου αλλάξουν μπαταρία και ας είναι αγορασμένο από Σκρουτζ ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργο ηταν μια κυρια εκει που ειχε θεμα,με το κινητο και δεν το περναγαν στην εγγυηση διοτι ηταν αγορασμενο απο σκρουτζ,και στην αποδειξη δεν εχει την σημανση...τωρα για κατι περισσοτερο δεν ξερω,παντως ειπε αυτη οτι θα παει στο καταστημα και αν δεν τις δωσουν αποδειξη-τιμολογιο με σημανση θα καλουσε αστυνομιες κτλ....:cool:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

2 S9 και 2 S9+ απο γερμανια black- friday τα πηρα.Ειχα απλα μια φωτοτυπια αγορας οταν πηγα για αλλαγη μπαταριας και κανενα προβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ποιος και που αγόρασε την συσκευή.

Εφόσον η συσκευή είναι ευρωπαϊκή, έχει εγγύηση παντού στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι exynos τα παντα αλλαζουν εφοσον χρειαστει . Για το θεμα μπαταρια την πληρωνεις αλλωστε με εκπτωση 50%.
Κατάλαβα ότι τον πρώτο χρόνο της εγγύησης η αλλαγή γίνεται δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία ποιος και που αγόρασε την συσκευή.

Εφόσον η συσκευή είναι ευρωπαϊκή, έχει εγγύηση παντού στην Ευρώπη.

 

Εγω δεν ειχα τιποτα,μεσω imei εγινε ολη η δουλεια....:cool: Ουτε καν συσκευασια,περναγα απο εκει,σταματησα,μπηκα μεσα...και εβουαλα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ότι τον πρώτο χρόνο της εγγύησης η αλλαγή γίνεται δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρια εχει εγγυηση 12 μηνες(δωρεαν αλλαγη σε περιπτωση προβληματος)

Τελος.

Το δευτερο και μονο "δωδεκαμηνο" εαν θελεις εσυ να την αλλαξεις πληρωνεις με εκπτωση 50%.(Δεν υπαρχει εγγυηση απλα σου κανει εκπτωση μεχρι την ληξη της εγγυησης της συσκευης).

Τελος.

Μετα τους 24 μηνες πληρωνεις ολο το κοστος .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...