Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα beta μετά από full wipe.. Πέρα από ένα μικρό lag σε κάποια animations, είναι πολύ καλή. Έχω σετάρει τα πάντα και δεν έχω κάποιο θέμα με εφαρμογές.

 

Επίσης με φωτεινότητα στο αυτόματο, 4g σχεδόν όλη μέρα, smartwatch συνδεδεμένο με bluetooth, 1 ώρα τηλέφωνο και μισή ώρα youtube έχω 3,5 ώρες SOT και υπόλοιπο μπαταρίας 57%. :blink::blink::blink:

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τα gestures υπηρχαν απο την εποχη του webos, αν θυμαμαι καλα και μετα με το meego του Νοκια Ν9. Προσφατως Apple, OnePlus και Xiaomi προλαβαν την Google και το Pixel στο θεμα των Gestures.

Προσωπικα αν ηθελα κατι κοντα σε στοκ andoid θα πηγαινα καρφι σε ΟΡ και οχι σε Pixel με καθαρο android.

Γνωριζεις οτι ειμαι χρηστης ταυτοχρονα και iOS και Android.

Tο καθενα εχει τα καλα και τα ασχημα του, τα ζυγιζεις συμφωνα με τις αναγκες σου και πραττεις αναλογα! Αλλα ας μην το παμε σε τετοιες συγκρισεις!

 

Ε το ιδιο λεμε βρε συ. Νεωτερισμοι υπαρχουν εκατερωθεν. Το webos ηταν το καλυτερο λειτουργικο και το θανατωσαν (μπορεις να βρεις και σχετικα posts μου για το θεμα αυτο). H συγκριση που εκανα, εχει να κανει μονο μεταξυ "ομοσταβλων" (android) shells. Ε, εκει θεωρω οτι ενα καθαροαιμο google pixel android, χαιρει πολλων περισσοτερων νεωτερισμων και εχεις παντα πρωτος τις νεες "ιδεες" και υλοποιησεις της μαμας Google...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς τί έκανα με την ώρα. :O:O:O:O

Εννοείται πλάκα έκανα παιδιά.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Eδώ ένα βίντεο με μια μικρή γεύση του android pie στη συσκευή μας.

 

https://www.dropbox.com/s/0pr25gvtqviy3db/20181206_162434.mp4?dl=0

 

Σε υπερευχαριστουμε...

Ωραιο σχεδιαστικά! Ειδαμε και την επιλογη για το touch 2 display aod!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσω τη beta έκδοση με τις οδηγίες παραπάνω χάνω εγγύηση και τέτοια?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν την περάσω τη beta έκδοση με τις οδηγίες παραπάνω χάνω εγγύηση και τέτοια?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι, δε χάνεις εγγύηση ούτε γράφει ο knox.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας ότι μπορώ να ορίσω μια τοποθεσία στην οποία το τηλ να μένει ξεκλείδωτο,έβαλα το σπίτι μου,αλλά βλέπω ότι δεν ισχύει αυτό, γιατί όταν θέλω να ανοίξω το τηλ. μου βγάζει πάλι το μοτίβο.Τι έκανα στραβά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το μεγάλο Note πορτογαλικό (TPH) και το δουλεύω με cosmote sim.

 

Όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει το

 

"Οι πιο πρόσφατες ενημερώσεις έχουν ήδη εγκατασταθεί.

Τρέχουσα έκδοση N960FXXU2ARI9/N960FOXM2ARI7/N960FXXU2ARI4

Επίπεδο επιδιόρθωσης ασφαλείας: 1 Σεπτεμβρίου 2018 "

 

Γιατί δε μου βρίσκει τις επόμενες αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας ότι μπορώ να ορίσω μια τοποθεσία στην οποία το τηλ να μένει ξεκλείδωτο,έβαλα το σπίτι μου,αλλά βλέπω ότι δεν ισχύει αυτό, γιατί όταν θέλω να ανοίξω το τηλ. μου βγάζει πάλι το μοτίβο.Τι έκανα στραβά;

 

Κάνε register όσες φορές απαιτηθεί μέσα στο σπίτι σου και δεν ξεκλειδώνει αυτόματα.

Μία μικρή αλλαγή σε γεωγραφικό μήκος και πλάτος τη βλέπει σαν "νέο σημείο". 2-3 εγγραφές αν κάνεις όταν σου βγαζει πάλι το μοτίβο, θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρατήρησα πως στην κάμερα δεν μου εμφανίζει πια την μπάρα για την ρύθμιση της φωτεινότητας.... γνωρίζει κανείς αν με κάποια αναβάθμιση αφαιρέθηκε???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρατήρησα πως στην κάμερα δεν μου εμφανίζει πια την μπάρα για την ρύθμιση της φωτεινότητας.... γνωρίζει κανείς αν με κάποια αναβάθμιση αφαιρέθηκε???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρεπει να κανεις tap to focus και αφου γινει φωτομετρηση σου βγαζει τη μπαρα στα δεξια

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις tap to focus και αφου γινει φωτομετρηση σου βγαζει τη μπαρα στα δεξια

Ετσι γινοταν ναι τωρα δεν το βγαζει δεν ξερω γτ...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γινοταν ναι τωρα δεν το βγαζει δεν ξερω γτ...

 

Βγάλτε τον εντοπισμό af από τις ρυθμίσεις και θα γίνει πάλι.. Δεν σε αφήνει να πειράξεις έκθεση όταν εσείς ενεργή αυτή τη λειτουργία..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το S Pen του κινητού μου είναι ελαφρώς στραβό εκεί που αρχίζει το χρυσό κομμάτι με το λογότυπο της Samsung. Είναι κατασκευαστικό λαθος; Μπορείτε να τσεκάρετε και τα δικά σας και να μου πειτε; Edited by riesiggeier
Link to comment
Share on other sites

Στο pie beta δεν βρίσκω πως μπορείς να βάλεις κάποιες εφαρμογές να μην κάνουν εξοικονόμηση μπαταρίας Αλλά να χαλάνε όσο θέλουν..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στο pie beta δεν βρίσκω πως μπορείς να βάλεις κάποιες εφαρμογές να μην κάνουν εξοικονόμηση μπαταρίας Αλλά να χαλάνε όσο θέλουν..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι πλέον πας ρυθμίσεις-εφαρμογές, επιλέγεις την εφαρμογή που δε θες να έχει περιορισμό στο παρασκήνιο-μπαταρία-να επιτρέπεται δραστηριότητα στο παρασκήνιο-κατάργηση περιορισμού.

 

Μια άλλη αισθητική αλλαγή στη pie είναι τα εικονίδια στη γραμμή κατάστασης, όταν πχ ανοίξεις το bluetooth ή βάλεις ξυπνητήρι, το εικονίδιο δε φαίνεται εκτός αν κατεβάσεις τη μπάρα προς τα κάτω.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα και τώρα στήνω... παρότι περνάει από πάνω χρειάστηκε επαναφορά (λογικό μετά από κάθε μεγάλη αναβάθμιση) μιας και είχε κάποια FC.

 

Πολύ διαφορετική η συσκευή από τη πρώτη ματιά.

Κάποιες αξιοσημείωτες αλλαγές:

Πλέον στη γραμμή πλοήγησης μπορούμε να χρησιμοποιούμε gestures όπως με τις εφαρμογές που πρότειναν τα παιδιά πιο πίσω.

Ωραίο το μαύρο θέμα, προσωπικά πάντα το προτιμώ , αλλά αυτό που με χάλασε είναι ότι στον Samsung browser είναι σε σκούρο θέμα και οι σελίδες που ανοίγουμε.

Η AOD πλέον έχει ρύθμιση να είναι ανοιχτή μόνο για κάποια δευτερόλεπτα με το που ακουμπάμε την κλειστή οθόνη.

Από smooth, μπαταρία κτλ θα πρέπει να περάσουν μια δυο μέρες για να καταλήξουμε.

Ηλια,, επειδη κι εμενα με τρωει να την ριξω (και θα το κανω μαλλον), πες μου αν αλλαξε το CSC σου.

Αν οχι, τοτε ευκολα και γρηγορα θα περασουμε και τις επομενες beta, αλλα και την τελικη οταν βγει.

Επισης, σκοπευω να τη ριξω απο την καρτα μνημης με "update from sd card", χωρις wipe data option...

Link to comment
Share on other sites

Ηλια,, επειδη κι εμενα με τρωει να την ριξω (και θα το κανω μαλλον), πες μου αν αλλαξε το CSC σου.

Αν οχι, τοτε ευκολα και γρηγορα θα περασουμε και τις επομενες beta, αλλα και την τελικη οταν βγει.

Επισης, σκοπευω να τη ριξω απο την καρτα μνημης με "update from sd card", χωρις wipe data option...

 

Βαγγέλη όπως βλέπεις παρακάτω δεν άλλαξε το csc code:

https://www.dropbox.com/s/ghz4ie10avpzn5i/Screenshot_20181207-132036.jpg?dl=0

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη όπως βλέπεις παρακάτω δεν άλλαξε το csc code:

https://www.dropbox.com/s/ghz4ie10avpzn5i/Screenshot_20181207-132036.jpg?dl=0

 

Ωραιος Ηλια. Τι λες? Αξιζει για dialy driver? Βρηκες σοβαρα bugs ή ολα παιζουν σωστα (οσα δοκιμασες τουλαχιστον)? Μπαταρια τι βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος Ηλια. Τι λες? Αξιζει για dialy driver? Βρηκες σοβαρα bugs ή ολα παιζουν σωστα (οσα δοκιμασες τουλαχιστον)? Μπαταρια τι βλεπεις?

 

Δεν έχω βρει κανένα bug μέχρι τώρα στη χρήση που κάνω εγώ. Τη μπαταρία τη βλέπω στα ίδια επίπεδα, για να μη πω καλύτερη. Δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί μετά από επανεκκίνηση μου μηδενίζει τα ποσοστά (ίσως το μόνο bug).Ίσως με τις μέρες, μιας και τώρα το σκαλίζω και στηνω ακόμα, καλυτερεύσει.

 

Προσοχή σε όσους τη περάσετε να έχετε το default θέμα, γιατί εγώ που είχα άλλο από xda είχε γίνει χαμός! Τα μισά εικονίδια δε φαινόντουσαν, fc η εφαρμογή themes...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει κανένα bug μέχρι τώρα στη χρήση που κάνω εγώ. Τη μπαταρία τη βλέπω στα ίδια επίπεδα, για να μη πω καλύτερη. Δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί μετά από επανεκκίνηση μου μηδενίζει τα ποσοστά (ίσως το μόνο bug).Ίσως με τις μέρες, μιας και τώρα το σκαλίζω και στηνω ακόμα, καλυτερεύσει.

 

Προσοχή σε όσους τη περάσετε να έχετε το default θέμα, γιατί εγώ που είχα άλλο από xda είχε γίνει χαμός! Τα μισά εικονίδια δε φαινόντουσαν, fc η εφαρμογή themes...

 

Φλασαρω ηδη απο πανω μεσω sd card (dirty flash), ειμαι σε "Patching system image after verification" φαση... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρω ηδη απο πανω μεσω sd card (dirty flash), ειμαι σε "Patching system image after verification" φαση... :lol:

 

Άντε, ανακάλυψε κι εσύ κι άλλα καλουδια να ενημερώσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Άντε, ανακάλυψε κι εσύ κι άλλα καλουδια να ενημερώσεις.

 

Φοβαμαι μην ανακαλυψω οτι πρεπει να κανω full wipe data μετα (απο τα πιθανα απανωτα FC's) και δεν εχω καμια διαθεση. Αχχχ, γερασαμε και δεν κοψαμε τα παιδικα τερτιπια... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι μην ανακαλυψω οτι πρεπει να κανω full wipe data μετα (απο τα πιθανα απανωτα FC's) και δεν εχω καμια διαθεση. Αχχχ, γερασαμε και δεν κοψαμε τα παιδικα τερτιπια... :lol:

 

Mου θυμισες εποχες galaxy s2 που παιζει να ειχα κανει πανω απο 20 φλασαρισματα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Mου θυμισες εποχες galaxy s2 που παιζει να ειχα κανει πανω απο 20 φλασαρισματα!

 

Χαχαχα, αστα Σωτηρη. Μετραω πανω απο 2500 φλασαρισματα, εχω εγκαταλειψει το αθλημα εδω και 6-7 χρονια.

Φλασαρα ηδη, θα ενημερωσω μεσα στη μερα για τις εντυπωσεις μου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...