Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα δεν εξαχθούν χρήσιμα συμπεράσματα για την μπαταρία δεν πρόκειται να μπει στο κινητό. Για εμένα η μπαταρία είναι ότι πιο σημαντικό σε ένα σύγχρονο smartphone
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν εξαχθούν χρήσιμα συμπεράσματα για την μπαταρία δεν πρόκειται να μπει στο κινητό. Για εμένα η μπαταρία είναι ότι πιο σημαντικό σε ένα σύγχρονο smartphone
Η μπαταρία είναι, αν όχι καλύτερη, ισάξια με oreo.

Διαπιστωμένο εδώ κι ένα μήνα.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Back up με επιμέρους ρυθμίσεις κάθε εφαρμογής πώς μπορώ να πάρω για να μην ταλαιπωρηθώ πολύ με την επαναφορά λόγω της αναβάθμισης;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βάλατε pie μπορείτε να πείτε τι baseband varsion έχετε, από τις ρυθμίσεις;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά που είμαι με csc COS (από Γερμανό) γιατί δεν έρχετε ακόμα??? Εσάς που λέτε ότι σας ήρθε σε cosmote μήπως απλά έχετε κάρτα cosmote μέσα και η συσκευή είναι με csc EUR??

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο eur είναι το δικό μου

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εγώ δεν έκανα Hard reset και τρέχει νεράκι η 9

Και για αυτόν που ρώτησε το baseband... fa7c9fe150666b2c3a2021506e5877ba.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω πολλα ατομα δεν κανουν την αναβαθμιση λογω της ηχογραφησης,η ηχογραφηση δεν ειναι παρανομη γενικα αν δεν γνωριζει ο αλλος οτι τον ηχογραφεις;ποια ειναι η χρησιμοτητα της αναρωτιεμαι.

 

Μα καλά περίμενες πως χρειάζομαι την καταγραφή κλήσεων ως πειστήρια σε υποθετική δική και για αυτό δεν κάνω αναβάθμιση;

Όχι δεν είμαι τόσο ψεκασμενος.

 

Μου χρειάζεται ως reminder. Αν κάποιος σου είπε κάτι και δεν θυμάσαι ή δεν το κατάλαβες ακριβώς και του είπες οκ ή δεν είχες ελεύθερα χέρια να σημειώσεις, τότε ακούς την ηχογράφηση και σωζεσαι.

Μου έχει χρησιμεύσει άπειρες φορές μέχρι τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τις ******ες που ακούμε όλη μέρα στην δουλειά μας και πολλές ακόμη και από γνωστούς και συγγενείς έχει χρειαστεί πολλές φορές να αποδείξω ότι δεν είναι τα πράγματα έτσι όπως μεταφέρθηκαν...

 

Πχ παραγγελία δίνεις.. Έρχονται όλα λάθος.. Του λες άκου τί μλκς είσαι...

 

Μεγάλο λάθος να βάλεις στον άλλον να ακούσει την ηχογράφηση.

1. Είναι παράνομο

2. Θα αλλάξει τακτική απέναντί σου

 

Κράτα τις πληροφορίες για σένα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε κ σε μένα η αναβάθμιση:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

Μεχρι στιγμής όλα φαίνονται μια χαρά :D

Σαν να είναι ένα άλλο κινητό :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Στην pie στις κλησεις δεν υπαρχει η επιλογη που υπηρχε για αυξανομενη ενταση του ακουστικου σε θορυβωδη περιβαλλοντα...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το acr λειτουργεί κανονικά στην pie

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Με bluetooth το έχεις δοκιμάσει;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν θεμα στην αναβαθμιση,ειναι ακριβως η ιδια κατασταση,ιδιες ωρες με παρακολουθηση 1080p μεσω wifi και φωτεινοτητα 100τοις εκατο στη μπαταρια ιδιες ωρες με ιδια λεπτα στην 8,1 ιδιες ωρες ιδια λεπτα στην 9.

6 ωρες και 7 λεπτα απο 0 στο 100 στην 9

το ιδιο και στην 8.1

τεστ δοκιμης

επειδη σε ξενα φορουμ ψαχνουν το ποσοστο μπαταριας (τοις εκατο να φαινεται μονιμα)ρυθμισεις -ειδοποιησεις γραμμη καταστασης,δευτερο που ψαχνουν ειναι το 4 κ στην καμερα δεν αφαιρεθηκε απλα παταμε πανω στη αναλυση πχ 16.9 και εχει τις επιλογες

http://i68.tinypic.com/2lca4bq.jpg

http://i68.tinypic.com/ny74pc.jpg

 

 

---------ενα σφαλμα μεγαλο στα 7 -8 λεπτα αργου βιντεο στα 240 fps το τηλεφωνο υπερθερμαινεται και κλεινει η καμερα λογω υπερθερμανσης.το τηλεφωνο πραγματικα καιει το βιντεο το αποθηκευει δεν χανεται αλλα θελει 10 λεπτα να ξανα εκκινησει η καμερα------

 

ειχαμε τα 5 λεπτα στο 4κ λογω υπερθερμανσης πλεον στα 240 fps το τηλεφωνο καιει στα αριστερα πανω.οποιος κανει τη δοκιμη θα το δει,καιει πραγματικα

 

επισης να αναφερω και ενα ποστ συμφορουμιτη για τη βελτιστη αποδοση της μπαταριας,δεν κερδιζει κανεις πανω απο 10 λεπτα ενεργης οθονης οτι απενεργοποιηθει,οσες υπηρεσιες αφαιρεθουν απενεργοποιηθουν,το μονο που γινεται ειναι να προκαλειται προβλημα με διακοπες στο πληκτρολογιο η ασταθεια γενικη,οσο αναβει η οθονη που απο εκει ειναι το πιο ενεργοβορο συστημα στο κινητο μετα ο επεξεργαστης δεν αλλαζει τιποτα.εχω κανει εκτενη τεστ.\χαρειτε το κινητο οπως ειναι χωρις αλλαγες στο συστημα γιατι δεν αλλαζει τπτ΄.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το acr λειτουργεί κανονικά στην pie

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

... και στο δικό μου μια χαρά!

 

 

 

Note9

... on the go

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα τελικά την αναβάθμιση. Δοκιμάζω μπαταρία τώρα. Αλλά θα ήθελα δύο ερωτήσεις πως μπορώ να αλλάξω αυτά τα ψεύτικα εικονίδια με λίγο πιο φυσιολογικά και πως ενεργοποιώ τα gestures;
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα τελικά την αναβάθμιση. Δοκιμάζω μπαταρία τώρα. Αλλά θα ήθελα δύο ερωτήσεις πως μπορώ να αλλάξω αυτά τα ψεύτικα εικονίδια με λίγο πιο φυσιολογικά και πως ενεργοποιώ τα gestures;
Ψεύτικα εικονίδια?? :/ anyway...φόντα και θέματα- εικονίδια.

 

Για τα gestures, ρυθμίσεις- εμφάνιση- γραμμή πλοήγησης- χειρονομίες πλήρους οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ.

Τελικά το θέμα που είχα δεν είναι συμβατό με την αναβάθμιση.

Άλλαξα θέμα και όλα καλά.

Αφήνω το ερώτημα μήπως και βοηθήσει κάποιον.

 

Καλημέρα σε όλους

Έκανα την αναβάθμιση και ενώ έχω μαύρο θέμα, μου έχει ασπρίστι το τηλέφωνο και στις επαφές τα έχει κάνει μαντάρα (άσπρο θέμα, άσπρα γράμματα) και δε βλεπω τίποτα.

Γενικά έχει ασπρίσει τα πάντα (ρυθμίσεις κλπ) τώρα που το βλέπω

Τι κάνουμε;

:)

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια δερμάτινη θήκη και η βάσει πού πιάνει το κινητό είναι σιλικόνη , Και το s pen μου λέει μετά από λίγο ότι αποσυνδέθηκε βάλτε το s pen Μέσα Στο τηλέφωνο. Πάω στης ρυθμίσεις Του s pen πατάω απενεργοποίηση και μετά πάλι ενεργοποίηση τίποτα . Με το που το βγάζω σου Την θήκη όλα οκ το βλέπει κανονικά. Τη κόλπα είναι αυτά . Έχει άλλος τέτοιο θέμα με θήκη flip πορτοφόλι
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια δερμάτινη θήκη και η βάσει πού πιάνει το κινητό είναι σιλικόνη , Και το s pen μου λέει μετά από λίγο ότι αποσυνδέθηκε βάλτε το s pen Μέσα Στο τηλέφωνο. Πάω στης ρυθμίσεις Του s pen πατάω απενεργοποίηση και μετά πάλι ενεργοποίηση τίποτα . Με το που το βγάζω σου Την θήκη όλα οκ το βλέπει κανονικά. Τη κόλπα είναι αυτά . Έχει άλλος τέτοιο θέμα με θήκη flip πορτοφόλι

 

Λογικά έχει καποιον μαγνητη η θηκη. Αυτο ευθυνεται.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το night mode στο display πώς σας φαίνεται; Εμένα νομίζω πως με κουράζει λίγο εκτός κι αν είναι θέμα συνήθειας.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...Μόλις πέρασα και εγω την "πιττα"...και οι πρώτες εντυπώσεις είναι αρκετά καλές...

 

Μια ερώτηση, πριν κανω factory reset ειχα την επιλογή οταν ημουν σε μια εφαρμογή να κανω swipe απο την πλευρα της οθόνης (Αριστερη ή δεξια πλευρα) και να κλειπει την εφαρμογή...μετα το factory reset δεν εχω βρει πως να το ενεργοποιήσω παλι...σε ποια ρύθμιση ειναι, γνωρίζει κάποιος??

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S8+
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει καποιον μαγνητη η θηκη. Αυτο ευθυνεται.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ .. θα το τσεκάρω

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα μετά από την αναβάθμιση μόνο καλά λόγια έχω να πω...

Η αναβάθμιση έγινε χωρίς επαναφορά...

Μου αρέσει πολύ το νέο UI εκτός βέβαια από μια βλακεια που έχουν κάνει με τις ειδοποιήσεις κάτω από τα πλήκτρα συντομεύσεων... Πριν τράβαγες την μπάρα κάτω και έβλεπες τα πλήκτρα συντομεύσεων και από κάτω τις ειδοποιήσεις, με δεύτερη κίνηση προς τα κάτω ερχόντουσαν οι ειδοποιήσεις στο κάτω μέρος της οθόνης όπου με το ένα χέρι είτε με πλάγια κίνηση τις έσβηνες είτε πατούσες την εκκαθάριση... Τώρα τραβώντας 2η φορά την μπάρα κατεβαίνουν κάτω τα πλήκτρα συντομεύσεων και κρύβονται οι ειδοποιήσεις οπότε και δεν μπορείς να τις σβήσεις με μόνη επιλογή να τις σβήσεις στο 1ο τράβηγμα που όμως βρίσκονται ψιλά και απαιτείται η χρήση του 2ου χεριού...

Θα μου πεις τώρα πριν είχες την δυνατότητα να διαχειρίζεται τις ειδοποιήσεις, τώρα έχεις τα πλήκτρα συντομεύσεων... Σίγουρα είναι ότι βολεύει τον καθένα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καμία εταιρεία δε θα μπορούσε να φτιάξει ένα περιβάλλον χρήστη που να αρέσει σε όλους. Εδώ δεν αρέσει η Μπελούτσι σε όλους τους άντρες, θ αρέσει το one ui?

 

Κι αυτό το λέω με αφορμή κάποια σχόλια του τύπου "τι λαλακία μαύρο θέμα έφτιαξε η Samsung με το one ui!" Κι έτσι μπορεί να επηρεαστεί ένας άμοιρος και να λέει "δεν αναβαθμίζω, θα μείνω oreo μέχρι να λιώσουν τα χιόνι στην Ανταρκτική" (δεν αργούν πολύ βέβαια, αλλά τέλος πάντων)

 

Ας είμαστε λοιπόν αντικειμενικοί και καλό είναι να μιλάμε συνολικά.

 

Συνολικά λοιπόν το one ui είναι πολύ καλύτερο από ότι χαζό μας είχε συνηθίσει η εταιρεία και με έχει εκπλήξει (από τη Samsung) πώς έδωσε τόσο καλό, σταθερό και αναβαθμισμένο λειτουργικό, χωρίς bugs και γενικότερα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...