Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση από όσους έχετε δουλέψει το Note 9: το πενάκι που χρησιμεύει γενικά πέραν από το να τραβάς φωτογραφίες; :)

 

Πχ σκέφτομαι ότι θα μπορούσε σε εμένα να φανεί χρήσιμο το να γράφω σε SMS / Messenger μέσω του handwriting και να τα μετατρέπει άμεσα σε text, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ευσταθεί αυτή η υπόθεσή μου.

Είμαι μεταξύ Note 9 και S9 Plus και λέω ότι αν δεν έχει να μου προσφέρει κάτι το pen να στραφώ στο S9 Plus που μου αρέσει περισσότερο το design του.

 

Κάνει πολλά πράγματα. Μπορείς να μελετήσεις ένα βίντεο απο τα πολλά διαθέσιμα, πχ αυτό :

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, χρόνια πολλά. Σε εμένα η beta 3 χωρίς καθαρή εγκατάσταση μια χαρά μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εμένα μια χαρά είναι η μπαταρία...:)

Βγήκε beta4 με κάποια λίγα fixes. Αναμένουμε το ανέβασμά της.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@philos Μια χαρά ευσταθεί η υπόθεσή σου. Μάλιστα όσο πιο πολύ το χρησιμοποιείς τόσο καλύτερα "μαθαίνει" το γραφικό σου χαρακτήρα. Επίσης μπορείς να σημειώνεις άμεσα ότι θέλεις σε κλειδωμένη οθόνη και φυσικά σε ανοιχτή σε όποια εφαρμογή κι αν είσαι.

Μπορείς να έχεις προεπισκόπηση στα μηνύματά σου τοποθετώντας πάνω στη συντόμευση των μηνυμάτων σου το spen, να μεταφράζεις στη στιγμή λέξεις/κείμενα με ενα άγγιγμα, να σχεδιάζεις, να ζωγραφίζεις και πολλές άλλες λειτουργίες που θα κάνουν τη ζωή σου πιο εύκολη.

Μαζί με το πλεονέκτημα στη μπαταρία, θα πήγαινα καρφί στο note 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε. Ερώτηση πως γίνεται να δουλεύει πιο άμεσα η αναγνώριση προσώπου? Στην δική μου περίπτωση και αργεί αλλά και δεν μ αναγνωρίζει πάντα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε. Ερώτηση πως γίνεται να δουλεύει πιο άμεσα η αναγνώριση προσώπου? Στην δική μου περίπτωση και αργεί αλλά και δεν μ αναγνωρίζει πάντα
Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Όταν το είχα δοκιμάσει σε oreo όντως δε μου δούλευε τόσο καλά και είχα αφήσει στην άκρη αυτό το τρόπο ξεκλειδωματος.

 

Στην pie διάβαζα ότι έχει βελτιωθεί αρκετά, το δοκίμασα πάλι και όντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Άρα αναμονή για pie για λίγο καιρό.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Όταν το είχα δοκιμάσει σε oreo όντως δε μου δούλευε τόσο καλά και είχα αφήσει στην άκρη αυτό το τρόπο ξεκλειδωματος.

 

Στην pie διάβαζα ότι έχει βελτιωθεί αρκετά, το δοκίμασα πάλι και όντως, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Άρα αναμονή για pie για λίγο καιρό.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

Αυτά είναι ακόμα καλύτερα νέα πέραν από τη αναβάθμιση.... μακάρι να λειτουργεί Έτσι όπως πρέπει να λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι, η αναγνώριση προσώπου, ίριδας στην pie έχει μεταμορφωθεί είναι άψογη. Επίσης η επιλογή που έχει όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να αναγνωρίζει το πρόσωπο κατευθείαν και να ανοίγει είναι πάρα πολύ βολική.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνει πολλά πράγματα. Μπορείς να μελετήσεις ένα βίντεο απο τα πολλά διαθέσιμα, πχ αυτό :

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα μια χαρά είναι η μπαταρία...:)

Βγήκε beta4 με κάποια λίγα fixes. Αναμένουμε το ανέβασμά της.

Η Samsung φαίνεται να έχει αλλάξει πολιτική σε σχέση με τις αναβαθμίσεις, πολύ γρήγορες και απροβλημάτιστες. Επίσης έχει φανεί να δινει καινούργιες λειτουργίες που μπήκαν στα τελευταία μοντέλα και στα προηγούμενα. Well done.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι, η αναγνώριση προσώπου, ίριδας στην pie έχει μεταμορφωθεί είναι άψογη. Επίσης η επιλογή που έχει όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να αναγνωρίζει το πρόσωπο κατευθείαν και να ανοίγει είναι πάρα πολύ βολική.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Samsung φαίνεται να έχει αλλάξει πολιτική σε σχέση με τις αναβαθμίσεις, πολύ γρήγορες και απροβλημάτιστες. Επίσης έχει φανεί να δινει καινούργιες λειτουργίες που μπήκαν στα τελευταία μοντέλα και στα προηγούμενα. Well done.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναφορικά με τις αναβαθμίσεις Έτσι έπρεπε να ήταν από την αρχή! το hardware το είχε από την αρχή μόνο το software έμενε πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις αναβαθμίσεις Έτσι έπρεπε να ήταν από την αρχή! το hardware το είχε από την αρχή μόνο το software έμενε πίσω.
Εννοείται ότι το είχε και αυτό φαίνεται με την pie τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι, η αναγνώριση προσώπου, ίριδας στην pie έχει μεταμορφωθεί είναι άψογη. Επίσης η επιλογή που έχει όταν σηκώνεις το τηλέφωνο να αναγνωρίζει το πρόσωπο κατευθείαν και να ανοίγει είναι πάρα πολύ βολική.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Samsung φαίνεται να έχει αλλάξει πολιτική σε σχέση με τις αναβαθμίσεις, πολύ γρήγορες και απροβλημάτιστες. Επίσης έχει φανεί να δινει καινούργιες λειτουργίες που μπήκαν στα τελευταία μοντέλα και στα προηγούμενα. Well done.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To bright sight θέλουμε! Η θα μας πει πάρτε το s10???

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To bright sight θέλουμε! Η θα μας πει πάρτε το s10???

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έλα ντε! Αυτό περιμένω κι εγώ Αχιλλέα...

 

Για όποιον το ακούει πρώτη φορά είναι παρόμοιο με το night sight στις φωτογραφίες της Google camera και το έχει φτιάξει η Samsung.

 

Πάντως το παλεύουν και τα παιδιά να κάνουν port τη Google camera και το night sight. Δεν είναι πολύ μακρυά.

Αναμονή...

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσθήκη και αυτό. Θα βελτιωθεί κατά πολύ η νυχτερινή λήψη.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στα προηγούμενα Νοte,υπήρχε μία δυνατότητα 3 λεπτά πριν χτυπήσει το ξυπνητήρι,να ακούγεται μία απαλή μουσική ώστε να μην σε ανησυχήσει αν ήσουν ευαίσθητος,και μετά,αν δεν το άκουγες,ξεκινούσε το κανονικό χτύπημα που ήταν δυνατό.Τώρα,αυτό δε βλέπω να υπάρχει.

Η κάνω λάθος;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ να είσαι καλά. Καλή χρονιά με υγεία.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε! Αυτό περιμένω κι εγώ Αχιλλέα...

 

Για όποιον το ακούει πρώτη φορά είναι παρόμοιο με το night sight στις φωτογραφίες της Google camera και το έχει φτιάξει η Samsung.

 

Πάντως το παλεύουν και τα παιδιά να κάνουν port τη Google camera και το night sight. Δεν είναι πολύ μακρυά.

Αναμονή...

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Ηλία προτιμώ να μας δώσει η ίδια η Samsung πάρα port της gcam. Σε πολλές περιπτώσεις η gcam δεν έδωσε τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Με f 1. 5 πάντως θα κάνει παπάδες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηλία προτιμώ να μας δώσει η ίδια η Samsung πάρα port της gcam. Σε πολλές περιπτώσεις η gcam δεν έδωσε τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Με f 1. 5 πάντως θα κάνει παπάδες.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά, διαφορετικό να το δώσει σαν λειτουργία η ίδια η Samsung. Με την αλλαγή στην τακτική της προϊδεάζει ότι θα το πάρουμε σαν λειτουργία. Σε auto την νύχτα το μεταβαλλόμενο διάφραγμα κάνει την διαφορά ήδη και ας λένε ότι θέλουν μερικοί ότι το mate 20 pro έχει καλύτερες νυχτερινές.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά με υγεία και αισιοδοξία. Μου θυμίζετε ποια είναι η ρύθμιση στα μηνύματα για να γράφω 160 χαρακτήρες νομίζω μόνο κεφαλαία;
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά με υγεία και αισιοδοξία. Μου θυμίζετε ποια είναι η ρύθμιση στα μηνύματα για να γράφω 160 χαρακτήρες νομίζω μόνο κεφαλαία;

 

Καλή Χρονιά με υγεία !

 

Μηνύματα > ρυθμίσεις > Περισσότερες Ρυθμίσεις > SMS > Κωδικοποίηση > Επιλέγεις Unicode

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, διαφορετικό να το δώσει σαν λειτουργία η ίδια η Samsung. Με την αλλαγή στην τακτική της προϊδεάζει ότι θα το πάρουμε σαν λειτουργία. Σε auto την νύχτα το μεταβαλλόμενο διάφραγμα κάνει την διαφορά ήδη και ας λένε ότι θέλουν μερικοί ότι το mate 20 pro έχει καλύτερες νυχτερινές.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σκεφτούμε ότι έδωσε το super slow video σε παλιότερα μοντέλα, μας δίνει ελπίδες να πάρουμε αυτό το χαρακτηριστικό στις συσκευές μας. Ο ανταγωνισμός πίεσε την samsung και αρχίζει να δίνει απλόχερα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια.πολλά ...ακούω παρα πολυ μουσική με ακουστικά bluetooth και θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κανένα κολπάκι να.μην ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο bluetooth ακουστικά . Λόγο το.ότι.είμαο ονλαιν συνέχεια ...μου την δίνει να.διακόπτεται η μουσική από τις ειδοποιήσεις
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτούμε ότι έδωσε το super slow video σε παλιότερα μοντέλα, μας δίνει ελπίδες να πάρουμε αυτό το χαρακτηριστικό στις συσκευές μας. Ο ανταγωνισμός πίεσε την samsung και αρχίζει να δίνει απλόχερα.....
Έτσι ακριβώς, ο ανταγωνισμός λειτούργησε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, ο ανταγωνισμός λειτούργησε.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474224

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προς όφελος και δικό της είναι αυτό γιατί αν δεν είχα παρατηρήσει αυτή την μεταστροφή εμένα θα με έχανε σαν πελάτη αργά ή γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσθήκη και αυτό. Θα βελτιωθεί κατά πολύ η νυχτερινή λήψη.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

πόσο καλύτερη να γίνει..;

 

46545427391_5a8f59f683_c.jpg2018-12-31_10-05-55 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια.πολλά ...ακούω παρα πολυ μουσική με ακουστικά bluetooth και θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχει κανένα κολπάκι να.μην ακούγονται οι ειδοποιήσεις στο bluetooth ακουστικά . Λόγο το.ότι.είμαο ονλαιν συνέχεια ...μου την δίνει να.διακόπτεται η μουσική από τις ειδοποιήσεις
Ο ένας τρόπος (αλλά δεν ξέρω αν θα σε βολέψει) είναι να βάλεις το πρόγραμμα που θες να ακούγεται από το Bluetooth (να έχει δηλαδή διαφορετική έξοδο). οπότε οτιδήποτε άλλο θα ακούγεται από το ηχείο του κινητού.

Το s7 που έχω το κάνει οπότε λογικά θα το έχει και το Note

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2da860e3e18d4a3a0a2128eacab4954e.jpg

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...