Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Στο open camera στις ρυθμίσεις βίντεο έχει επιλογή για άνοδο των bitrate.Επισης αλλάζεις και τα fps και αρκετά άλλα.Εγω έχω το βίντεο σε bitrate 50,60fps και σε μόνιμα hdr....Μία χαρά τα πάει ο επεξεργαστής....και στα 4κ για όσους τραβανε μέχρι 40 bitrate και 30fps,και hdr....η ποιότητα ανεβαίνει κατακόρυφα...το ίδιο έχω κάνει και στο Ν5 της γυναίκας μου και φυσάει...Ανεβαίνει βέβαια ο όγκος του Αρχείου όπως είναι φυσικό...

 

Σε ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση. Αν αξίζει το βίντεο , δεν με ενοχλεί τόσο το να ανεβαίνει ο όγκος. Είναι λογικό αν θέλεις πολύ καλή ποιότητα να ανεβαίνει το μέγεθος του αρχείου. Προσωπικά με ενδιαφέρει να πιάνει η κάμερα το μέγιστο καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει και τις ουαου διαφορές από τις ναυαρχίδες!....άσε που και η απόδοση των χρωμάτων από την οθόνη είναι εξαιρετική,το βλέπω δίπλα στο Ν5 της γυναίκας μου,είχα και το Ν6 και.το.Ν7....καμια σχέση...απλά το κινητακι είναι σούπερ και παίζει μόνο του σε χορταστική οθόνη... γι'αυτό θα το κρατήσω μέχρι να πεθάνει...
Link to comment
Share on other sites

Όντως η οθόνη είναι ο πρώτος λόγος που το πήρα κι εγώ και θα το κρατήσω για πολύ καιρό. Η κάμερα δεν είναι καθόλου άσχημη αρκεί να ξέρει κάποιος να την χειρίζεται. Θα δοκιμάσω και με τις ρυθμίσεις που μου έγραψες. Σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω και με ποιο τρόπο τη συντόμευση του κλειδώματος της οθόνης αντί για κάμερα τύχη να έχει κάτι άλλο κάποια άλλη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεπτομε να το βαλω αγγελία.....ποσο λετε να πιανει;; :O

Ποσο καιρο το έχεις

Θαβτο αγοραζα για τον γιο μου σε μια χαμηλη τιμη εφισον ειναι σε καλη κατασταση

Στειλε φωτο κ τιμουλα πμ αν θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω και με ποιο τρόπο τη συντόμευση του κλειδώματος της οθόνης αντί για κάμερα τύχη να έχει κάτι άλλο κάποια άλλη εφαρμογή;

 

Αυτό νομίζω σε Miui δεν γίνεται.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η Χαβάη (μέσω Χόνορ) θα βγάλει στην αγορά κινητάκι 7.1 ιντσών (Η λογική λέει ότι θα έχει και πιο πλατύ aspect ratio καθώς 7.1" με 20:9 θα ήταν σαν το σπαθί Εξκαλιμπερ...) Βέβαια είναι πιο πιθανό να παγώσει η κόλαση παρά να κυκλοφορήσει αυτό στας Ευρώπας, ειδικά τώρα που δεν εχουν και google play services. Παρ' ολα αυτά, η Ξαόμι, που και "στρωμένη" σειρά στα phablet με τα mi max ειχε, και με gms για να τα κυκλοφορήσει παντού ...μας έχει γράψει στα απ' αυτά της και προτείνει τη σοκοφρετα Redmi Note 9 Pro Max για αντικαταστατη του...

...

 

https://m.gsmarena.com/honor_to_launch_x10_max_x10_pro_in_the_near_future-news-43762.php

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Max3 μέχρι την κηδεία του, και μετά βλέπουμε!... Από εφαρμογές δεν υπάρχει θέμα να μην τις τρέχει σωστά... Εδώ έχω ένα s4 για δεύτερο μικρότερο με Αντροιντ 5 και τις εφαρμογές που θέλω εγώ της τρέχει μία χαρά...παιχνίδια δεν παίζω!
Link to comment
Share on other sites

Η Χαβάη (μέσω Χόνορ) θα βγάλει στην αγορά κινητάκι 7.1 ιντσών (Η λογική λέει ότι θα έχει και πιο πλατύ aspect ratio καθώς 7.1" με 20:9 θα ήταν σαν το σπαθί Εξκαλιμπερ...) Βέβαια είναι πιο πιθανό να παγώσει η κόλαση παρά να κυκλοφορήσει αυτό στας Ευρώπας, ειδικά τώρα που δεν εχουν και google play services. Παρ' ολα αυτά, η Ξαόμι, που και "στρωμένη" σειρά στα phablet με τα mi max ειχε, και με gms για να τα κυκλοφορήσει παντού ...μας έχει γράψει στα απ' αυτά της και προτείνει τη σοκοφρετα Redmi Note 9 Pro Max για αντικαταστατη του...
...

 

https://m.gsmarena.com/honor_to_launch_x10_max_x10_pro_in_the_near_future-news-43762.php

Να ξέραμε και τιμή....Γιατί εάν είναι να βγαίνει στα 500+...άστα...Προτιμώ να πάρω Redmi Note....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να ξέραμε και τιμή....Γιατί εάν είναι να βγαίνει στα 500+...άστα...Προτιμώ να πάρω Redmi Note....
Ε, δε νομίζω και €500. Το "απλό" Honor X10 κυκλοφόρησε στα €250 (όπου στα κομμάτια κυκλοφορεί τέλος πάντων...) Το πολύ πολύ το Max να το λανσάρουν ένα 100ρικο παραπάνω; Και πολλά λέω νομίζω. Το θέμα είναι ότι ο πνευματικός του πρόγονος, το Honor 8X Max (ωραία εναλλακτική του Mi Max 3) δεν κυκλοφόρησε ποτέ Ευρώπη, σε μια εποχή που ήταν όλα μέλι γάλα με την Google. Πόσες πιθανότητες έχει λοιπόν να λανσαριστεί και το τωρινό εδώ, τώρα, χωρίς gms κτλ; Χλωμότατο. Αν κάποιος θέλει το κινέζικο κι ο,τι συνεπάγεται αυτό με μπάντες κλπ, άλλη δουλειά. Επίσης, οποιαδήποτε Redmi Note με 6.7" και 20:9 αποκλείονται απο την κουβέντα νομίζω. Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Ε, δε νομίζω και €500. Το "απλό" Honor X10 κυκλοφόρησε στα €250 (όπου στα κομμάτια κυκλοφορεί τέλος πάντων...) Το πολύ πολύ το Max να το λανσάρουν ένα 100ρικο παραπάνω; Και πολλά λέω νομίζω. Το θέμα είναι ότι ο πνευματικός του πρόγονος, το Honor 8X Max (ωραία εναλλακτική του Mi Max 3) δεν κυκλοφόρησε ποτέ Ευρώπη, σε μια εποχή που ήταν όλα μέλι γάλα με την Google. Πόσες πιθανότητες έχει λοιπόν να λανσαριστεί και το τωρινό εδώ, τώρα, χωρίς gms κτλ; Χλωμότατο. Αν κάποιος θέλει το κινέζικο κι ο,τι συνεπάγεται αυτό με μπάντες κλπ, άλλη δουλειά. Επίσης, οποιαδήποτε Redmi Note με 6.7" και 20:9 αποκλείονται απο την κουβέντα νομίζω. Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης.
Πάντως το αντίστοιχο Huawei Mate 20X 5G που διαθέτει και Google Services πιάνει τα 700 σήμερα ..... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το αντίστοιχο Huawei Mate 20X 5G που διαθέτει και Google Services πιάνει τα 700 σήμερα ..... :blink:
Ναι αλλα το ενα ειναι Huawei της σειράς mate που ειναι ναυαρχιδες μαζι με τα P και το αλλο ενα απλο midrange της Honor με mediatek. Πάνω απο €350 δεν θα εχει με τίποτε. Το θέμα είναι οτι δεν εχει ανακοινωθεί καν αυτό αλλα και να ανακοινωθεί δεν πρόκειται να περάσει απο Ευρώπη. Εγω πιο πολυ το έγραψα για να τονίσω οτι εκείνοι το ξέρουν οτι υπάρχει αγοραστικό κοινό για phablet ενω η Xiaomi που το ειχε "έτοιμο", "στρωμένο" το κοινό της να περιμένει mi max 4... Το γραψε στα ******* της και του πε "τραβατε πάρτε redmi note".
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ενα ειναι Huawei της σειράς mate που ειναι ναυαρχιδες μαζι με τα P και το αλλο ενα απλο midrange της Honor με mediatek. Πάνω απο €350 δεν θα εχει με τίποτε. Το θέμα είναι οτι δεν εχει ανακοινωθεί καν αυτό αλλα και να ανακοινωθεί δεν πρόκειται να περάσει απο Ευρώπη. Εγω πιο πολυ το έγραψα για να τονίσω οτι εκείνοι το ξέρουν οτι υπάρχει αγοραστικό κοινό για phablet ενω η Xiaomi που το ειχε "έτοιμο", "στρωμένο" το κοινό της να περιμένει mi max 4... Το γραψε στα ******* της και του πε "τραβατε πάρτε redmi note".

 

Καλημέρα.Δυστυχως έχεις Δίκιο!Δεν την βλέπω ζωηρή την Χιαομι να συνεχίσει την Σειρά Μάχ .. το αμέσως μικρότερο κάπως φαρδύ το Ν8 pro συγκριτικα είναι μικρό και με google πληκτρολόγιο όχι miui, πάει η Ηχογράφηση δηλαδή που με ενδιαφέρει...Γι'αυτό Μαχ3 μέχρι τέλους και βλέπουμε...Έτσι όπως πάμε σε τάμπλετ 8ιντσο θα καταλήξουμε στο τέλος!

 

P.s...Εξελιξη Αντροιντ σου λέει ο Άλλος...Στο Πανάρχαιο galaxy s4 με Αντροιντ 5 ...μέχρι και το Αντροιντ 8 παίζουν απροβληματιστα όλες οι εφαρμογές ηχογράφησης από το playstore ,και το igo με τα φοβερά γραφικά και πόσα άλλα που έχουν μπλοκάρει στις νέες εκδόσεις....

Όταν Ακούω Αναβάθμιση για Υποβάθμιση έχω στο μυαλό μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μολις Ανακάλυψα ότι και στο Αντροιντ 10 βαράει το Ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό, χωρίς κόλπα ενεργοποίησης Μπαταρίας κτλ....

Συγνώμη για το διπλό μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

https://www.myfixguide.com/honor-x10-max-announced-july-2/

 

7.1" σε 19:9 μια χαρα πλατυ ειναι ειναι για τα σημερινα δεδομενα. 2 Ιουλιου η ανακοινωση. Θα δουμε τοτε αν ερθει Ευρωπη. Δηλωση προεδρου Χονορ: "In 2018, I promise you that there will be large-screen products in two years, and the transition from 4G to 5G has experienced many challenges in product planning. I’m very happy to keep this promise in time."

 

H Xiaomi που ειχε ηδη ετοιμη και επιτυχημενη σειρα με τα Mi Max, συνεχιζει να σφυριζει αδιαφορα...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/m.gsmarena.com/honor_x10_max_officially_arriving_on_july_2-amp-43882.php

 

Να μια, πιθανή, εναλλακτική λύση για κάποιους που θέλουν ένα πιο φρέσκο max 3. Οι διαστάσεις δείχνουν παρόμοιες.

 

Μαζί γράφαμε,αν ήμουν η xiaomi και έβλεπα ότι το συγκεκριμένο πουλάει, θα εβαζα μια amoled οθόνη και να ελαφρώς καλυτερο τσιπ π.χ το 820 της media Tek και να το max 4.

Edited by kyrliot
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι αφορισμοί δεν βοηθούν την κουβέντα, γενικά η Mk είναι χαμηλότερου επιπέδου τσιπ, έχει κανει βήματα το 8note pro το έχει ο φίλος μου είναι μια χαρά δεν κατάλαβε καμία διαφορά με τα προηγούμενα chipset qualcom και exynos που είχε. Κάποια στιγμή στα pc το ίδιο συνέβη δεν είχε σημασία - εξαίρεση οι ganers- τι έχεις απλά παίζουν όλα

Είναι λάθος η μη συνέχιση της Max σειράς και χωρίς αντικατάστατη βλέπουμε το x10 max ως μια ευχάριστη ευκαιρία να πάμε παρακάτω ας είναι καλά η huawei

Play μπαίνει με κάποιο τροπο

Δεν έχει υπερυθρες

Έχει nfc που λείπει από τα Max

Και δεν έχει όλες τις μπαντες

Τώρα το 5g δεν το βλέπω στην Ελλάδα ούτε σε 2 χρόνια

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πολυ υψηλο sar της συσκευης mi max3 αναερομαι δεν σας απασχολει;;;;

Ειναι να το παραγειλω απο εξωτερικο κ με απασχολει μονο αυτο

Οντως κατοχος σαν β συσκεθη κ του 2 ποτε δεν τοκανα βασικη συσκευη λογω του sar

Τι λετε;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μη μιλάτε για mediateck. Είναι σκουπίδι

 

Κοψε κατι ρε μπρο

Ενεργοβορος ειναι

Κατα τ αλλα ενας Helio που ειχα καλος ηταν

Η οθονη μας νοιαζει κ μα μην ειναι σοκοφρετα το κινητο να μπορουμε να γραφουμε ανετα κ γρηγορα

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πάω σε s10 lite σας χαιρετώ

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωωωω.

Αυτομολείς στην Κραπσουνγκ.....Και με αρκετά λεφτά.

Αν και διαβάζω πολύ καλά λόγια για το OneUi της. Καλή συμβίωση να έχετε, αν και πιστεύω θα τα πάτε καλά. Δεν φλασάρεις εσύ πλέον.....βαρέθηκες....

Τα λέμε στο επόμενο Χιαομι σου, προσευχόμενος να είναι είναι το Μαξ 4.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...