Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε μενα δεν εμφανιστηκε, αλλα το κατεβασα με την εφαρμογη downmi και την εγκατεστησα. Ολα καλα :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σε τι χώρα έχεις στις ρυθμίσεις και σου ήρθε το update?

 

Ελλαδα αλλα κανε εναν ελεγχο για ενημερωση εφαρμογων συστηματος γιατι εμενα μετα απο μια ενημερωση μου εβγαλε την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Κάτοχος εδώ και 10 ημέρες από σκρουτζομάγαζο ενός κινέζικου (όχι global) MI MAX 3. Μόλις το παρέλαβα όρισα τα ελληνικά σαν γλώσσα, έκανα ενημέρωση λογισμικού και κατέβασα και εγκατέστησα από το playstore μια σειρά από εφαρμογές (facebook, instagram, παιχνίδια κλπ) Επειδή δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα μηνύματα και δεν είμαι και γνώστης της τεχνολογίας θα ήθελα να ρωτήσω τι θα πρέπει να προσέξω με το κινητό; (επειδή σε κάποια posts πήρε το μάτι μου ότι χρειάζεται προσοχή με τις αναβαθμίσεις, εφαρμογές κλπ.)
Το παιδί εδώ να μας πει αν πήρε καμία ενημέρωση ή όχι; Πως πας με το κινέζικο γενικότερα; Εβγαλε κανένα"θεματάκι";

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη η μετάδοση στην tv δεν δουλεύει. Είναι καθαρά bug του miui 11 και όχι του OS. Θα πάρουμε και ένα miui 12 και τέλος. Ας μην έχουμε παράπονο είχαμε καλή υποστήριξη. Το πρόβλημα μας είναι ότι πλέον δεν κυκλοφορεί το κάδρο της οθόνης μας και θα μας κακοφανει πολύ άλλη συσκευή με οθόνη σοκοφρετα

 

ΥΓ. το τηλ πραγματικά είναι ταχύτατο και lag free με το τελευταίο update

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1000... Την έχω κατάχαρει την οθοναρα του....όλη μέρα στους δρόμους!respect!

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθώ ρε φίλε. δεν την βρίσκει με τίποτα την ενημέρωση ενώ χθες το μεσημέρι την βρήκε κανονικά... άλλαξα Region μήπως έφταιγε αυτό αλλά παπαλα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε με την εφαρμογή downmi :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

αν το κατεβασεις χειροκινητα απο που το τρεχεις;;; και πως;; ξερει κανεις;; Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > ενημέρωση λογισμικού > πατάς μερικές φορές πάνω στο 11 και μετά πάνω δεξιά στις τελιτσες > φόρτωση πακέτου ενημέρωσης (ή κάτι παρόμοιο). Διαλέγεις το zip και αφού το ελέγξει σε ρωτάει αν θες να προχωρήσεις στην αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Το παιδί εδώ να μας πει αν πήρε καμία ενημέρωση ή όχι; Πως πας με το κινέζικο γενικότερα; Εβγαλε κανένα"θεματάκι";

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έως τώρα το χρησιμοποιώ σαν tablet διότι το κινητό που έχω (Redmi Note 4) έχει micro-sim ενώ το Mi Max 3 δέχεται nano-sim και με το κλείσιμο των καταστημάτων δεν μπορώ να αγοράσω μια για να κάνω την αλλαγή. Μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει "θεματάκι" και παίζει όλες τις εφαρμογές που του έχω εγκαταστήσει. Την ενημέρωση πάντως για την αναβάθμιση δεν μου την έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα το χρησιμοποιώ σαν tablet διότι το κινητό που έχω (Redmi Note 4) έχει micro-sim ενώ το Mi Max 3 δέχεται nano-sim και με το κλείσιμο των καταστημάτων δεν μπορώ να αγοράσω μια για να κάνω την αλλαγή. Μέχρι στιγμής δεν έχει βγάλει "θεματάκι" και παίζει όλες τις εφαρμογές που του έχω εγκαταστήσει. Την ενημέρωση πάντως για την αναβάθμιση δεν μου την έβγαλε.
Σε ευχαριστώ. Ενδιαφέρομαι κι εγώ να πάρω και μόνο κινέζικα έχουν μείνει.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι με λίγο ψάξιμο το πρόσεξα κι εγώ. δοκιμαστικά βγήκε και όποιος δεν την έκανε μόλις του εμφανίστηκε, μετά από λίγο δεν ήταν διαθέσιμη. υπομονή λίγες μέρες για την "κανονική".
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε στα χέρια μου ξεκλειδωτη κινέζικη συσκευή με global rom.

Φλάσαρα κινεζικη fastboot, κλείδωσα bootloader και έχω φάει σκάλωμα...πως περνάμε gapps στην κινέζικη rom?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

ok...το θυμήθηκα...

ευχαριστώ

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην Κινέζικη είχε εμφανιστεί η αναβάθμιση σε Android 10. Την κατέβασα με downmi και όλα μια χαρά73621b55d37a2d7447dd8235acff23f1.jpg

 

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Με το Android 10 μου ήρθε για πρώτη φορά ειδοποίηση από το 112
Καλό νέο αυτό φίλε… δεν έχω περάσει εγώ ακόμα την 10 την κατεβάζω… Μηνύματα από το 112 έχω να λάβω από το καλοκαίρι με τις πυρκαγιές… μόλις άλλαξα από wind σε cosmote για κάποιον λόγο σταμάτησα να λαμβάνω… ίσως να μην ήταν θέμα παρόχου αλλά κάποιας αναβάθμισης από ότι φαίνεται… μακάρι η 10 να το λύνει αυτό…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 10… το κινητό έγινε ακόμα ποιο γρήγορο… έχω την εντύπωση ότι γίνετε και ακόμα καλύτερη διαχείριση της μνήμης μιας και πολλές εφαρμογές που χρησιμοποιούσα πριν τώρα ανοίγουν αστραπιαία… λες και αγόρασα το νέο Mi Max 4! ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χτες μετά την αναβάθμιση μου κόπηκε λίγο το γέλιο. Ξεκινάει κανονικά και εκείνη την ώρα κάτι θέλησα να κάνω. Σερνόταν ελεεινά. Μιλάμε για απίστευτα πράγματα. Και στο καπάκι σκάει μήνυμα πως δεν έχω χώρο. Είχα κοντά στα 10-12GB προ αναβάθμισης. Με τα χίλια ζόρια μπαίνω μέσα στις ρυθμίσεις και δε βγάζω άκρη. Δεν έβλεπα τίποτα το περίεργο. Και όπως ψαχνόμουν "γυρίζει ο διακόπτης" και όλα ήρθαν στο κανονικό. Η ταχύτητα όπως και πριν όπως και ο χώρος.
Link to comment
Share on other sites

Χτες μετά την αναβάθμιση μου κόπηκε λίγο το γέλιο. Ξεκινάει κανονικά και εκείνη την ώρα κάτι θέλησα να κάνω. Σερνόταν ελεεινά. Μιλάμε για απίστευτα πράγματα. Και στο καπάκι σκάει μήνυμα πως δεν έχω χώρο. Είχα κοντά στα 10-12GB προ αναβάθμισης. Με τα χίλια ζόρια μπαίνω μέσα στις ρυθμίσεις και δε βγάζω άκρη. Δεν έβλεπα τίποτα το περίεργο. Και όπως ψαχνόμουν "γυρίζει ο διακόπτης" και όλα ήρθαν στο κανονικό. Η ταχύτητα όπως και πριν όπως και ο χώρος.

...το Λογισμικό Έπαθε λοξιγγα :-)

Link to comment
Share on other sites

Το χω πάθει και εγώ αυτό αλλά το ανάποδο.

Εκεί που δούλευε ως συνήθως ξαφνικά πετούσε αλλά η χαρά δεν κράτησε για πολύ επανήρθε στην νορμάλ ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πειτε κανενα καλο τζαμακι αλλα να μην κανει μηνα να ερθει.

 

Είχα αγοράσει 2 φορές αυτήν εδώ Nillkin Tempered Glass Screen Protector For Xiaomi Mi Max 3 H+ Pro από έναν dealer στο e-bay...Πάρα πολύ καλή, με έσωσε μια φορά...Σε 2 βδομάδες μου τα είχε στείλει και τις 2 φορές που είχα κάνει την παραγγελία...Δυστυχώς όμως από ότι είδα δεν την έχει διαθέσιμη πλέον ο συγκεκριμένος...Ψάξε από κανέναν άλλον dealer απλά κοίτα να έχει καλό feedback αν κάνεις παραγγελία από e-bay...

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...