Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος ενδιαφερεται πουλαω το δικο μου ειναι η Global εκδοση αγορασμενο απο το Honorbuy. Τελικα ειναι πολυ μεγαλο για εμενα

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1224604-xiaomi-mi-max-3-global-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7/

Link to comment
Share on other sites

το ενα γραφει απο κατω στην περιγραφη οτι ειναι η κινεζικη εκδοση...

αγόρασες δηλαδή ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ στον κόσμο να αγοράσει αυτό που λες επειδή το άλλο γράφει ότι είναι η κινεζική έκδοση και αυτό τίποτα???????????

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

χωρίς να ξέρω αν όντως είναι το global version βλέπω στο bannggod (που γράφει ότι είναι global version..) αυτό με το κουπόνι 9BGMAX364G στα 240ε περίπου με priority σαν αποστολή.

Επικοινωνηστε με το μαγαζί να δείτε αν είναι το global version όπως λέει.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Max-3-Global-Version-6_9-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-4G-Smartphone-p-1344226.html

Link to comment
Share on other sites

τελικά πέρα από τη μεγάλη μπαταρία και οθόνη δεν έχει τίποτα Εξαιρετικό αυτό το κινητό δεν αξίζει πάνω από 200 ευρώ καινούργιο
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

αγόρασες δηλαδή ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ στον κόσμο να αγοράσει αυτό που λες επειδή το άλλο γράφει ότι είναι η κινεζική έκδοση και αυτό τίποτα???????????

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

χωρίς να ξέρω αν όντως είναι το global version βλέπω στο bannggod (που γράφει ότι είναι global version..) αυτό με το κουπόνι 9BGMAX364G στα 240ε περίπου με priority σαν αποστολή.

Επικοινωνηστε με το μαγαζί να δείτε αν είναι το global version όπως λέει.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Max-3-Global-Version-6_9-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-4G-Smartphone-p-1344226.html

 

Ναι, γιατι αρχικα ειχα αγορασει το αλλο που εγραφε οτι ειναι η κινεζικη εκδοση, και τους εστειλα μηνυμα να τους ρωτησω αν υπαρχει η global, και μου ειπαν οτι ειναι το αλλο. Και μου αλλαξαν την παραγγελια αφου πληρωσα την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

τελικά πέρα από τη μεγάλη μπαταρία και οθόνη δεν έχει τίποτα Εξαιρετικό αυτό το κινητό δεν αξίζει πάνω από 200 ευρώ καινούργιο

 

Την οθονη πληρωνεις και πως επιτελους εχει την 800αρα που δεν ειχαν τα αλλα δυο.

 

Παντως εγω ειχα το Mi A2 το εδωσα 160 ευρω που λενε οτι εχει καλυτερη καμερα απο το MAX 3 και στα ματια μου ηταν χαλια σκεψου τι θα ειναι του MAX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχοντας πάρει και το 1 & το 2 max τώρα προσανατολιζομαι προς το huawei honor note 10 δεν ξέρω αν θα κάνω καλά που θα αλλάξω θα δείξει όμως στην πορεία.
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχοντας πάρει και το 1 & το 2 max τώρα προσανατολιζομαι προς το huawei honor note 10 δεν ξέρω αν θα κάνω καλά που θα αλλάξω θα δείξει όμως στην πορεία.

 

Έχει την Β20 αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχοντας πάρει και το 1 & το 2 max τώρα προσανατολιζομαι προς το huawei honor note 10 δεν ξέρω αν θα κάνω καλά που θα αλλάξω θα δείξει όμως στην πορεία.
Στα περισσότερα υπερτερεί το Honor, εκεί που χάνει σε σχέση με το Mi Max 3 είναι στην ανάλυση της οθόνης μιας και του Honor είναι τεχνολογίας PenTile, Audiojack, υπέρυθρες και b20
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα υπερτερεί το Honor, εκεί που χάνει σε σχέση με το Mi Max 3 είναι στην ανάλυση της οθόνης μιας και του Honor είναι τεχνολογίας PenTile, Audiojack, υπέρυθρες και b20

Για την οθόνη δεν το γνωρίζω οπότε δεν μπορώ να πω κάτι, για το Audiojack έχει ανταπτορακι στη συσκευασία από ότι διαβάζω, τις υπέρυθρες όντως θα τις στερηθω μιας και μου χρειάζονται άλλα θα έχω το max 2, για τη B20 τόσο καιρό που είχα το max 1 & τώρα το max 2 δεν μου έλειψε να σου πω.

Η ουσία είναι να το πάρω απόφαση και να βάλω παραγγελία για το honor note 10.

Υ.Γ. Αν μπορείς να μας εξηγήσεις λίγο την διαφορά pentile vs ips

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη δεν το γνωρίζω οπότε δεν μπορώ να πω κάτι, για το Audiojack έχει ανταπτορακι στη συσκευασία από ότι διαβάζω, τις υπέρυθρες όντως θα τις στερηθω μιας και μου χρειάζονται άλλα θα έχω το max 2, για τη B20 τόσο καιρό που είχα το max 1 & τώρα το max 2 δεν μου έλειψε να σου πω.

Η ουσία είναι να το πάρω απόφαση και να βάλω παραγγελία για το honor note 10.

Υ.Γ. Αν μπορείς να μας εξηγήσεις λίγο την διαφορά pentile vs ips

Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στις δύο συσκευές το note 10 φοράει kirin 970 και το mi max 3 τον snapdragon 636... Επίσης το honor note 10 έχει Amoled, οθόνη γενικά πολύ ανώτερη συσκευή άλλη κατηγορία,και γι'αυτό λογικά θα κάνει ένα σωρό λεφτά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν άμεσο ανταγωνιστή του xiaomi max 3 η Huawei φαίνεται να έχει το Honor 8x max. Έχει ακόμα μεγαλύτερη οθόνη, αλλά λόγω notch έχει τις ίδιες φυσικές διαστάσεις. Δυστυχώς ούτε κ αυτό έχει Β20
Link to comment
Share on other sites

Σαν άμεσο ανταγωνιστή του xiaomi max 3 η Huawei φαίνεται να έχει το Honor 8x max. Έχει ακόμα μεγαλύτερη οθόνη, αλλά λόγω notch έχει τις ίδιες φυσικές διαστάσεις. Δυστυχώς ούτε κ αυτό έχει Β20
Ακριβώς,το honor note 10 είναι πιο μεγάλη κατηγορία.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi Max 3 4GB RAM 64GB Global Version 221,18€ στο Banggood

 

Έσκασε σε καλή τιμούλα και στο Bangood.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου βρεις τηλ με αυτήν την οθόνη, A. I. κάμερες με f stop 1.9 στην κύρια, την μπαταρία των 5500 και την υποστήριξη σε updates όπως τις σιαομι? Επίσης ραδιόφωνο και στερεοφωνικά ηχεία...? Εγώ πάλι λέω να το δώσουμε δωρεάν σε σένα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάλι θα έλεγα να διαβάζεις καλύτερα πριν βιαστείς να απαντήσεις. ήδη έχει 221 ευρώ στο Banggood σε τρεις μήνες θα έχει πέσει στα 180 Ο νοών νοείτω

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος που να το εχει λιγο καιρο να μας κανει ενα (οσο το δυνατον) αναλυτικο review για την global εκδοση?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τι έγραψες, και εγώ το πήρα από το flash sale του gearbest στα 227€ τελική. Αλλά το ποστ σου είναι απαξιωτικο για αυτό σου είπα αν θέλεις να πούμε στην σιαομι να σου στείλει ένα δωρεάν. Είναι καλύτερα δλδ να σκάσεις έναν κάρο λεφτά για να πάρεις κάτι άλλο για να λες ότι έχεις ακριβή συσκευή.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχω πει πάρα πολλές φορές στο παρελθόν ότι ο γραπτός λόγος δεν βοηθάει και είναι πολύ εύκολο να παρεξηγήσεις τα λεγόμενα κάποιου. εγώ αυτό που είπα είναι ότι σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του μιλώντας πάντα για το 2018 θεωρώ ότι η πραγματική του τιμή είναι εκεί κοντά στα 180- 200 ευρώ συν ότι δεν είναι σώφρον να παίρνεις κάτι με το που βγει είναι καλύτερα να περιμένεις να δεις και το πώς λειτουργεί με τα λεγόμενα των άλλων χρηστών αλλά και να πέσει η τιμή.

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα Χριστουγεννα θα εχει κατω απο 200 ευρω.

 

Παντως ειναι τραγικο να το βλεπεις αγγελια 300 ευρω και δεν μιλαμε για εμπορους που ψαχνουν ασχετους αλλα για ατομα που την πατησαν επειδη πηραν Κινεζικη εκδοση και για την χαζομαρα τους πανε να βγαλουν και απο πανω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα Χριστουγεννα θα εχει κατω απο 200 ευρω.

 

Παντως ειναι τραγικο να το βλεπεις αγγελια 300 ευρω και δεν μιλαμε για εμπορους που ψαχνουν ασχετους αλλα για ατομα που την πατησαν επειδη πηραν Κινεζικη εκδοση και για την χαζομαρα τους πανε να βγαλουν και απο πανω. :lol:

 

Υπερβολικο σε βρισκω ως προς την τιμη των 200 ευρω...

Εδω καλα καλα δεν εχει τοσα το max 2 που κυκλοφορει πανω και απο χρονο...

 

Οσον αφορα το ποσο πουλαει ο καθενας το κινητο του, εμενα προσωπικα δεν μου πεφτει λογος, δικο του ειναι ας το δινει οσο θελει. Τα κριτηρια του καθενος διαφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικο σε βρισκω ως προς την τιμη των 200 ευρω...

Εδω καλα καλα δεν εχει τοσα το max 2 που κυκλοφορει πανω και απο χρονο...

 

Οσον αφορα το ποσο πουλαει ο καθενας το κινητο του, εμενα προσωπικα δεν μου πεφτει λογος, δικο του ειναι ας το δινει οσο θελει. Τα κριτηρια του καθενος διαφερουν.

 

Μιλαω για εξωτερικο οχι με καπελο Infoquest

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για εξωτερικο οχι με καπελο Infoquest

 

γιατι καπελο επειδη δεν το πουλαει οσο ο κινεζος που ειναι χωρα παραγωγης που τοχει κυκλοφορησει 3-4-5 μηνες νωριτερα και που απευθυνεται σε εκατομυρια αγοραστες?δεν ειμαι δικηγορος κανενος αλλα να λεμε και την πασα αληθεια :)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

με το κουπονι BGMAX364G απο το banngood EDIT:251$

με priority

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-Max-3-Global-Version-6_9-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-4G-Smartphone-p-1344226.html

επιβεβαιώστε ότι είναι το global version..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Price on the app only:US$259.99 ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΟΥΠΟΝΙ.

οποτε ΙΣΩΣ μεσω app με το κουπονι να βγαινει να βγαινει 9-10 ευρω φτηνότερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν παιζει το κουπονι σε αγορες απο το app

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε μια λίστα με μαγαζια απο Ελλάδα και εξωτερικο που πουλάνε Global version με κλειδωμένο bootloader για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο?

Αν μπορούν να βοηθήσουν και τα παιδιά που ήδη το έχουν πάρει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...