Jump to content

Έχετε βρει ποτέ χρήματα στο δρόμο;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Τι ποσό;  

288 members have voted

  1. 1. Τι ποσό;

    • 5.00 €
      43
    • 10.00 €
      33
    • 15.00 €
      16
    • 20.00 €
      45
    • 30.00 €
      10
    • 50.00 €
      31
    • 100.00 €
      9
    • πάνω από 100.00 €
      26
    • σιγά μην είμαι τόσο τυχερός
      75


Recommended Posts

βρηκα 120 ευρω μια φορα κατω απο ενα παγκακι και τα χαρηκα δεοντως πηρα ενα μπουφαν που ειχα βαλει στο ματι:rolleyes:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια φορά βρήκα 50 ευρώ στο σούπερ μάρκετ..κοίταξα γύρω μου και βρήκα μια σχετικά ηλικιωμένη κυρία να ψάχνεται. Την ρώτησα αν ήταν δικό της και μου είπε ναι και με ευχαρίστησε...τώρα αν ήταν πραγματικά δικό της ή όχι και άρπαξε την ευκαιρία δεν ξέρω αλλά δεν μπορούσα να το φέρω βάρος στη συνείδηση μου και προτίμησα να αποδεχτώ οτι έλεγε αλήθεια...από τότε τζίφος...δεν έχω βρει τίποτα χα χα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά βρήκα 50 ευρώ στο σούπερ μάρκετ..κοίταξα γύρω μου και βρήκα μια σχετικά ηλικιωμένη κυρία να ψάχνεται. Την ρώτησα αν ήταν δικό της και μου είπε ναι και με ευχαρίστησε...τώρα αν ήταν πραγματικά δικό της ή όχι και άρπαξε την ευκαιρία δεν ξέρω αλλά δεν μπορούσα να το φέρω βάρος στη συνείδηση μου και προτίμησα να αποδεχτώ οτι έλεγε αλήθεια...από τότε τζίφος...δεν έχω βρει τίποτα χα χα...

 

λαθος!!επρεπε να ρωτησεις π.χ γιαγια εχασες κατι;;και αμα σου πει για λεφτα πεστην ποσα και αμα σου πει 50ε δωστα.

Link to comment
Share on other sites

έχω βρει και έχω χάσει ...

 

1. πορτοφόλι με 25,000 δρχ και κάτι ψιλά όταν πήγαινα στο φροντίστηριο σάββατο πρωι

2. έξω από το μετρόπολις στην πανεπιστημίου ένα μάτσάκι με ελληνικά και ξένα χαρονομίσματα (μικρότερο ποσό απο το προαναφερόμενο)

 

και έχω χάσει 120 ευρώ (2 πενηντάευρα και 1 εικοσάευρο σε χρονικό διάστημα 2 εβδομάδων ) πριν 3 χρόνια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

extes brika ekso apo tin eksoporta tou diamerismatos ena 10eyro.to koulo omos einai oti ston pano orofo(2orofi polikatikia) meno mono ego.:Xopote malon diko mou 8a itan:lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια φορα στα Χανια φοιτητης ειχα βρει εξω απο super market ΙΝ.ΚΑ ενα 500ε και οταν μετα απο πολυ κοπο,αγωνια,προσπαθεια πλησιασα και το σηκωσα εγραφε πανω ΑΚΥΡΟ.

Παλι καλα που δεν ελεγε την πατησες λαλακα και να εχει και τιποτα τυπους γυρω γυρω να γελανε.

Κατα τα αλλα οχι δεν εχω βρει ποτε λεφτα.

 

Υ.Γ. Περιττο να πω οτι μεχρι να το σηκωσω ειχα κανει ονειρα αγορων,ταξιδιων,δωρο για τη γυναικα,θα εβαζα καρτα στο κινητο,μεχρι και πρωτη δοση για αμαξι μου περασε απο το μυαλο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

extes brika ekso apo tin eksoporta tou diamerismatos ena 10eyro.to koulo omos einai oti ston pano orofo(2orofi polikatikia) meno mono ego.:Xopote malon diko mou 8a itan:lol::lol:

 

hahahahahaha ξενέρωσες ε;

Link to comment
Share on other sites

1.500 δρχ.

κατω απο παγο και λογω της διαφανειας του, εθεαθησαν ...

 

Μεσα στο κρυο τα ξε-παγωσα ...

 

Με την ισοτιμια παει .... πω πω ουτε 5 ευρω , τοτε ηταν αρκετα :confused: !

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο σκύλος του κυρίου Wang γύρισε σπίτι με ένα σάπιο ψάρι που βρήκε πεταμένο στα σκουπίδια, το αφεντικό του εκνευρίστηκε. Λίγο αργότερα όμως άλλαξε γνώμη, καθώς το ψάρι «έκρυβε» μια έκπληξη.

 

Ο Wang, ο οποίος ζει στην πόλη Huichun της Κίνας παρατήρησε ότι το ψάρι που ετοιμαζόταν να φάει ο σκύλος του ήταν σάπιο, και προσπάθησε να του το πάρει. Σηκώνοντας το όμως, είδε με έκπληξη να πέφτει ένα μικρό πακέτο τυλιγμένο με χαρτί, το οποίο περιείχε 3,000 γιουάν, δηλαδή κάτι λιγότερο από 300€.

 

Ο άνδρας δεν έχει ιδέα πως μπορεί να βρέθηκαν τόσα λεφτά μέσα στο ψάρι και μάλιστα τυλιγμένα σε χαρτί, υποθέτει ωστόσο ότι «το ψάρι δόθηκε σε κάποιον ως δώρο, αλλά μάλλον ο αποδέκτης του δώρου δεν ενημερώθηκε για το χρηματικό ποσό που έκρυβε το ψάρι στην κοιλιά του», όπως δήλωσε στην εφημερίδα City Evening.

 

Πάντως, ο Wang τόνισε ότι αν ο νόμιμος ιδιοκτήτης του χρηματικού ποσού εμφανιστεί, είναι πρόθυμος να του επιστρέψει τα λεφτά, αρκεί να αποδείξει ότι είναι δικά του, αναγνωρίζοντας το είδος του ψαριού, το χρώμα του πακέτου και άλλες αντίστοιχες λεπτομέρειες.

 

cosmo

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα οταν ημουν πολυ μικρος πριν πολλα χρονια ειχα βρει ενα πεντακοσαρικο μιλαμε την χαρα που εκανα δεν λεγεται.Επισης ενα καλοκαιρι πριν πολλα χρονια την ωρα που κολημπουσα στα ρηχα με μασκα ειδα στον βυθο κατι να γυαλιζει εντονα πηγα κοντα και μεσα στις πετρες ειδα μαγκωμενη μια χρυση αλυσιδα με εναν χρυσο σταυρο την πηρα και την εχω σαν γουρι.
http://www.bikepics.com/pics/icon/modenas-dynamic125-06-bikepics-590056.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα οταν ημουν πολυ μικρος πριν πολλα χρονια ειχα βρει ενα πεντακοσαρικο μιλαμε την χαρα που εκανα δεν λεγεται.Επισης ενα καλοκαιρι πριν πολλα χρονια την ωρα που κολημπουσα στα ρηχα με μασκα ειδα στον βυθο κατι να γυαλιζει εντονα πηγα κοντα και μεσα στις πετρες ειδα μαγκωμενη μια χρυση αλυσιδα με εναν χρυσο σταυρο την πηρα και την εχω σαν γουρι.

ευτυχως που διευκρινησες οτι ηταν καλοκαιρι οταν βρηκες τον σταυρο..γιατι αν ηταν αρχες γεναρη θα υποψιαζομουν αλλα...:O

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που διευκρινησες οτι ηταν καλοκαιρι οταν βρηκες τον σταυρο..γιατι αν ηταν αρχες γεναρη θα υποψιαζομουν αλλα...:O

 

τι θα υποψιαζοσουν?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

τι θα υποψιαζοσουν?:ninja:

 

οτι βρηκες τον σταυρο που ριχνουν στην θαλασσα τα Θεοφανεια..και χαρηκες κιολας !:lol:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Είχα βρει 5 ευρώ.

Δεν είναι πολλά?:p .

 

περισσοτερα απο αυτα που βρηκα εγω χτες το βραδυ..0.01€:p:O

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

περισσοτερα απο αυτα που βρηκα εγω χτες το βραδυ..0.01€:p:O

 

Να τα βάλεις στην τράπεζα για να μην τα χάσεις:p

Link to comment
Share on other sites

οοοοοχι!!ειναι το γουρι μου!

τα χρηματα που βρισκουμε στον δρομο δεν κανει να τα ξοδευουμε!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κατι κερματακια βρισκω κατα καιρους...μονοευρα...διευρα....αισιχτιρ πια!!!!Χαθήκαν οι λιρες?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψιλά μόνο, στο camping, όταν έφευγε ο πολύς ο κόσμος.

Φώναζα τις αδερφές μου να τα μαζεύουν και αγόραζαν μαστίχες.

...
Link to comment
Share on other sites

Κατι κερματακια βρισκω κατα καιρους...μονοευρα...διευρα....αισιχτιρ πια!!!!Χαθήκαν οι λιρες?

 

τουλαχιστων εσυ βρισκεις και διευρα.Τι να πω και γω που βρισκω συνεχεια πενταλεπτα.Πιο παλια ειχα βρει 1000 δραχμες,ηταν το περισσοτερο που ειχα βρει:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει 2 φορές 10€. Και μια αλλη 100€, αλλά τα έδωσα σε έναν παππού που καθόταν εκεί κοντά, και ήταν δικά του. Και άλλη μια φορά προρτοφόλι σε σούπερ μάρκετ που το δωσα στα γραφεία. Το πιο κούφο όμως που μου ετειχε είναι άλλο. Πίγαινα στο δρόμο και βλέπω κατι παιδάκια να προσπαθούν παίξουν μπάλα. Τους ειχε χαλάσει το τερματάκι και προσπαθουσαν να το φτιάξουν. Πάω τους βοηθάω, και μόλις το φτιαχνουμε πάμε να το δοκιμάσουμε. ρίχνω ένα σουτ και χτιπάει η μπάλα στο δοκάρι και πάει σε κάτι χόρτα. Πάω να την πιάσω και λεω "Δεν γαμ...τε, θα τους πω που είναι να ρθουν να την πάρουν". Τους κάνω "εδώ είναι η μπάλα ελάτε πάρτε την, εγώ φεύγω". Και μόλις πάω να φύγω ακούω: "Κώστα βρήκα 100€ πάμε στο περίπτερο να πάπουμε ότι θέλουμε...." :wacko::wacko::wacko::wacko: ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ;;;;;;

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ έχω βρεί:

 

1. Όταν ήμουν μικρός 5,000 δρχ και πήγαμε με τα άλλα τα παιδάκια στο ψιλικατζίδικο και πήραμε παγωτά. :p

2. Πέρυσι στην Μυτιλήνη 70 ευρώ.

3. Πριν 3 μήνες λίγο πιο κάτω από το σπίτι μου 30 ευρώ.

4. Πριν 1 μήνα 20 ευρώ στην Κηφισιά, και μάλιστα δίπλα στα σκουπίδια.

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...