Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το προηγουμενο κινητο μ ηταν το ρεντμι 4α . και τωρα λεω να δωσω κοντα στα 200 αλλα εχω σιχαθει το μιυι. τοσο καιρο δουλευα με πριμε λοντζερ. απλα απο θεμα αξιοπιστιας ρωταω κυριως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Από μπαταρία τα πάει πολύ καλά,είμαι με 22% και έχω 5:50 οθόνη...Εγώ παντός σαν συσκευή δεν είμαι και ενθουσιασμένος...Ίσως φταίει ο συνδιασμός του hw που έχει το δικό μου...Και σαν Android one δεν έχει δικαιολογήσει τον ρόλο του ούτε σε αναβαθμίσεις,ούτε σε υποστήριξη από την Xiaomi...Το εχει λίγο παρατήσει στην τύχη του...
Link to comment
Share on other sites

Sorry κι όλας αλλά Σκρουτζ στα 2 κατοσταρικα δεν υπάρχει καλύτερο τηλ από το Α2 ακόμα. Το α7 του 18' ίσως με exynos όμως Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Sorry κι όλας αλλά Σκρουτζ στα 2 κατοσταρικα δεν υπάρχει καλύτερο τηλ από το Α2 ακόμα. Το α7 του 18' ίσως με exynos όμως

 

Εγώ αν επερνα τώρα το Α2 θα επέλεγα μόνο το 6/128...

Το 4/64 είναι τι θα σου συμβεί...Αν δεν έχει θέματα με την μνήμη δεν το συζητάω,αλλά δεν μπορείς να το ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε VPN πιάνει σε μένα ούτε τίποτα.Συνεχιζει να είναι κολλημένο στην 8 και ενημέρωση Οκτωβρίου. Έστειλα στο κατάστημα να δω τι θα μου πουν κι από εκεί,αλλά έχω ξενερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε VPN πιάνει σε μένα ούτε τίποτα.Συνεχιζει να είναι κολλημένο στην 8 και ενημέρωση Οκτωβρίου. Έστειλα στο κατάστημα να δω τι θα μου πουν κι από εκεί,αλλά έχω ξενερώσει.

 

Από πού το έχεις πάρει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με VPN δύσκολο να μην βρίσκει την αναβάθμιση...Κάνε τα βήματα που έχει ανεβάσει ο Ιπποκράτης σε προηγούμενες σελίδες...4/64 έχεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Από πού το έχεις πάρει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με VPN δύσκολο να μην βρίσκει την αναβάθμιση...Κάνε τα βήματα που έχει ανεβάσει ο Ιπποκράτης σε προηγούμενες σελίδες...4/64 έχεις;;;

 

Ναι,φίλε μου, το 4/64 έχω.Τα βήματα του Ιπποκράτη ακολούθησα, και μάλιστα απόρησα που δεν έπιασε, γιατί τα έχει γράψει ξεκάθαρα ο άνθρωπος.Το κατάστημα ήταν το drele.

 

Και κάτι ακόμα:μετά από επανεκκίνηση και αφού βάλω το pin, μου παρουσιάζονται στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης δύο πανομοιότυπες μπάρες με τα σύμβολα (σήμα μπαταρία κλπ) η μία πιο πάνω και η άλλη λίγο πιο κάτω.

Edited by apz
Link to comment
Share on other sites

Ναι,φίλε μου, το 4/64 έχω.Τα βήματα του Ιπποκράτη ακολούθησα, και μάλιστα απόρησα που δεν έπιασε, γιατί τα έχει γράψει ξεκάθαρα ο άνθρωπος.Το κατάστημα ήταν το drele.

 

Και κάτι ακόμα:μετά από επανεκκίνηση και αφού βάλω το pin, μου παρουσιάζονται στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης δύο πανομοιότυπες μπάρες με τα σύμβολα (σήμα μπαταρία κλπ) η μία πιο πάνω και η άλλη λίγο πιο κάτω.

 

Έχεις δει τι μνήμη φοράει;;;Εμένα με VPN μου έβγαλε μετά από κάνα 20λπτο την αναβάθμιση...Κανονικά και σε σένα έπρεπε να στην βγάλει...Για το άλλο που γράφεις πρώτη φορά το ακούω...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα:μετά από επανεκκίνηση και αφού βάλω το pin, μου παρουσιάζονται στο πάνω δεξιά μέρος της οθόνης δύο πανομοιότυπες μπάρες με τα σύμβολα (σήμα μπαταρία κλπ) η μία πιο πάνω και η άλλη λίγο πιο κάτω.

 

Είναι bug με το μέγεθος της οθόνης, υπάρχει και στις custom ROM, αν αλλάξεις μέγεθος (π.χ. μικρό) και μετά το επαναφέρεις στο κανονικό διορθώνεται.

Xiaomi Mi A2 6/128 Lineage 17.1 with μG / stock kernel / TWRP

Sony Ericsson wt19i LOS 14.1 with μG

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει τι μνήμη φοράει;;;Εμένα με VPN μου έβγαλε μετά από κάνα 20λπτο την αναβάθμιση...Κανονικά και σε σένα έπρεπε να στην βγάλει...Για το άλλο που γράφεις πρώτη φορά το ακούω...

 

Από μνήμη έχω micron. Θα ξανακάνω τα βήματα με VPN άλλη μια φορά μπας και...

Ευχαριστώ πάντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι bug με το μέγεθος της οθόνης, υπάρχει και στις custom ROM, αν αλλάξεις μέγεθος (π.χ. μικρό) και μετά το επαναφέρεις στο κανονικό διορθώνεται.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειναι στα υποψην μου το συγκεκριμενο κινητο αλλα εχω απογοητευτει λιγακι με τα αρνητικα σχολια. Καπου πηρε το ματι μου για υπερθερμανση μετα το τελευταιο update Φεβρουαριου, ισχυει;

Γενικα ψηνομουν γιατι δεν ειχε bloatware, ειχε αξιοπρεπη καμερα και υπολογιζα σε μια Α υποστηριξη απο την Google. Δεν με ενδιαφερει να ειναι Best phone ever αλλα να ειναι ενα αξιολογο και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ κινητο.

Τελικα ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειναι στα υποψην μου το συγκεκριμενο κινητο αλλα εχω απογοητευτει λιγακι με τα αρνητικα σχολια. Καπου πηρε το ματι μου για υπερθερμανση μετα το τελευταιο update Φεβρουαριου, ισχυει;

Γενικα ψηνομουν γιατι δεν ειχε bloatware, ειχε αξιοπρεπη καμερα και υπολογιζα σε μια Α υποστηριξη απο την Google. Δεν με ενδιαφερει να ειναι Best phone ever αλλα να ειναι ενα αξιολογο και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ κινητο.

Τελικα ειναι;

 

Μπες εδώ στο my phone στο νήμα οποιουδήποτε τηλεφώνου, οποιουδήποτε. Μόνο κράξιμο θα διαβάσεις. Κάντο έτσι για πλάκα. Λοιπόν το α2 στα λεφτά του δεν υπάρχει άλλο.

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειναι στα υποψην μου το συγκεκριμενο κινητο αλλα εχω απογοητευτει λιγακι με τα αρνητικα σχολια. Καπου πηρε το ματι μου για υπερθερμανση μετα το τελευταιο update Φεβρουαριου, ισχυει;

Γενικα ψηνομουν γιατι δεν ειχε bloatware, ειχε αξιοπρεπη καμερα και υπολογιζα σε μια Α υποστηριξη απο την Google. Δεν με ενδιαφερει να ειναι Best phone ever αλλα να ειναι ενα αξιολογο και ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ κινητο.

Τελικα ειναι;

 

Και βέβαια είναι. Πολύ καλές κάμερες, γρήγορο, ωραία οθόνη, έχει κάθε μήνα αναβάθμιση, έχει πάρει εδώ και τρεις μήνες την 9. Για τα λεφτά του αξίζει. Μην περιμένεις s9, δεν δίνεις μία περιουσία. Για ένα μέσο χρήστη είναι μία χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Απότομα μου δείχνει τα πάντα σαν να είναι φιλμ αρνητικό...Από την φωτογραφία που έχω στην οθόνη μέχρι και τις σελίδες στο ίντερνετ...Έχει συμβεί σε κάποιον;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Απότομα μου δείχνει τα πάντα σαν να είναι φιλμ αρνητικό...Από την φωτογραφία που έχω στην οθόνη μέχρι και τις σελίδες στο ίντερνετ...Έχει συμβεί σε κάποιον;;;;

 

Ίσως πάτησες το εικονίδιο "αντιστροφή χρωμάτων" από το πάνελ των γρήγορων ρυθμίσεων.

Xiaomi Mi A2 6/128 Lineage 17.1 with μG / stock kernel / TWRP

Sony Ericsson wt19i LOS 14.1 with μG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ποια από τις δύο προτειμάτε;

Pixel Expierience ή Havoc;

 

PE αν θες κατι οσο κοντα στη στοκ ρομ γινεται . εντελως γυμνη μονο το xiaomi parts εχει προστεθει που σου σει

διακοπτη api2(gcam) και EIS

havoc - RR αυτες με τις περισσοτερες extra ρυθμισεις . η RR εχει καποια μικροbug που ο maintainer θα τα διορθωσει

(λεει) με το update του μαρτιου

pyxis καλουτσικο επιπεδο παραμετρομοιησης και αμεσες αναβαθμισεις .

bootlegers πολυ καλλο επιπεδο παραμετροποιησης με προεγκατεστημενες gcam και στοκ miui cam η οποια μαλιστα

ειναι η αναβαθμισμενη απο το 6Χ με ΑΙ

αυτες εχω δοκιμασει για τις αλλες δεν εχω εικονα .

pyxis/RR εχουν τον ιδιο maintainer ο οποιος ειναι πολυ δραδτηριος στο telegram aαπανταει σε ολες τις ερωτησεις και

συμετεχει στις συζητησεις

havoc αυτην αγαπαει ο περισσοτερος κοσμος . ο maintainer επισης δραστηριος στο telegram

pixel experience ο maintainer ειναι αυτος που εφτιαξε και την επισημη twrp και pbrp .

προσωπικα ποιο allaround rom θεωρω την bootlegers απο μπαταρια/παραμετροποιηση .

καλλες ταχυτητες emmc read/write ειχα με ολες(στη στοκ σερνωμουν) cache bug δεν εχει καμια

να φλασαρεις την 9αρα στοκ πρωτα αν θες να σου δουλευει το double tap to wake

rr/pyxis/bootlegers υποστηριζουν Α/Β OTA . δε θελουν δηλαδη φλασαρισματα τα update το περνανε μονες τους στο αλλο σλοτ.

η PE θα ειναι και η πρωτη που θα εχει CAF εκδοση συντομα

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Απίσετυτη συσκευή για τα λεφτά της. Κάτοχος 6GB/128GB

Στα συν:

Καθαρό android - Αναβαθμίσεις όποτε βγάζει η google

SOT - Για εμένα που δεν παίζω καθόλου παιχνίδια - 6 ώρες και 20 λεπτά (Mail exchange και gmail), apps τράπεζες και office, πολύ μουσική και browsing και social facebook, twitter, linkedin, και όλα σχεδόν τα IM (εδώ έχει να κάνει με το PIE έχουν κάνει εκπληκτική δουλειά για την κατανομή επεξεργαστών ως προε την κατανάλωση κάθε εφαρμογής)

Στα πλυν:

ήχος από ακουστικά άθλιος (κάτοχος πριν του S7), αλλά το έλυσα με την αγορά του https://www.amazon.de/dp/B07FFSV6Z3?ref_=pe_1365651_54849071

και επειδή τα έχω όλα 24 bit ο ήχος καταπληκτικός πλέον

Επίσης επείδη φοβάμαι με τις κινεζιές ως προς το SAR, πάντα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Προσπαθώ να βάλω recovery, νομίζω τα δοκίμασα όλα, δείχνει ότι περνάει αλλά δεν μπαίνει,μένει σε μια μαύρη οθόνη. Έχω την 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Προσπαθώ να βάλω recovery, νομίζω τα δοκίμασα όλα, δείχνει ότι περνάει αλλά δεν μπαίνει,μένει σε μια μαύρη οθόνη. Έχω την 9.

 

η official twrp βγαζει μαυρη οθονη σε stock pie αν εχει jdi panel . βρες τον @KakatkarAkshay στο telegram εχει μια δοκιμαστικη εκδοση . τσεκαρε και την παλια unofficial jasmine_sprout μηπως παιζει .την pbrp και να σου παιζει παίρνει μονο jasmine roms και πλεον ολες ειναι jasmine_sprout οποτε αχρηστη.η απλα αν θες να βαλεις custom γυρνα πρωτα στοκ oreo και ξεκινα απο κει. η twrp παιζει στις cuatom pie

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, θα έπρεπε όλα αυτά να είναι πιο εύκολα.

 

δεν υπαρχει κατι ευκολο σχετικα με αυτο το τηλεφωνο . εδω ενα official update παει να βαλει ο αλλος και φοβατε μη δεν ξανα ανοιξει το τηλεφωνο του ποτε .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...