Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ' εμέ είναι παραπάνω από αποδεκτή η ποιότητα. Σίγουρα όχι top. Αλλά όταν το πιάνεις στα χέρια σου δεν σκέφτεσαι σε καμία περίπτωση ότι είναι φθηνιαρικο. Καμία διαφορά σχεδόν με κινητά άνω των 300€.

Όσον αφορά στο stock android το μόνο ατού της υπόθεσης θεωρώ ότι είναι οι ενημερώσεις και το ότι θα πάρει εγγυημένα τις επόμενες 2 εκδόσεις του android. Κατά τα άλλα μου δίνει συνεχώς την εντύπωση ότι κάτι λείπει. Πέρα από κάποια bugs που βλεπω, το πιο ενοχλητικό για μένα είναι ότι τρέχει τα πάντα στο παρασκήνιο. Παρόλο που το έχω ρυθμίσει να μην το κάνει. Κάθε φορά που κάνω τσεκ μου βρίσκει καμια 50αρια εφαρμογές να τρέχουν. Δεν το είχα ποτέ αυτό σε καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πιο ενοχλητικό για μένα είναι ότι τρέχει τα πάντα στο παρασκήνιο. Παρόλο που το έχω ρυθμίσει να μην το κάνει. Κάθε φορά που κάνω τσεκ μου βρίσκει καμια 50αρια εφαρμογές να τρέχουν. Δεν το είχα ποτέ αυτό σε καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου.

 

έτσι λειτουργεί το android ιδιαίτερα δε αν θες ειδοποιήσεις απο την οποιαδήποτε εφαρμογή (messenger, viber κλπ) αν είναι τελείως κλειστή δεν θα χτυπήσει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έτσι λειτουργεί το android ιδιαίτερα δε αν θες ειδοποιήσεις απο την οποιαδήποτε εφαρμογή (messenger, viber κλπ) αν είναι τελείως κλειστή δεν θα χτυπήσει.
και στις άλλες μάρκες κινητών; Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

έτσι λειτουργεί το android ιδιαίτερα δε αν θες ειδοποιήσεις απο την οποιαδήποτε εφαρμογή (messenger, viber κλπ) αν είναι τελείως κλειστή δεν θα χτυπήσει.

Οχι φίλε μου, δεν λειτουργεί έτσι. Οσα android είχα μέχρι τώρα, τα ρυθμίζω με τον ίδιο τρόπο. Δηλαδή τίποτα στο παρασκήνιο και ειδοποιήσεις μόνο από τις εφαρμογές που επιτρέπω εγώ. Μιλάμε δηλαδή για 5-6 εφαρμογές στο σύνολο. Αυτό με το A2 lite πρώτη φορά το βλέπω. Κι εχω ξαναδουλέψει stock android.

Εμένα προσωπικά μου δίνει την αίσθηση ενός κινητού-σουρωτήρι. Σαν μην το ελέγχεις δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, μπορει να μου πει καποιος πως χαμηλωνει η ενταση των ειδοποιησεων η οταν ολοκληρωνεται πχ μια αποστολη αρχειου?
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει το Update Φεβρουαρίου, 240.5mb το δοκίμασε κανείς? Το θέμα με την sdcard δείχνει να λύθηκε.

 

....@@, μου το ξανα έκανε.

Edited by Saloufas17
Link to comment
Share on other sites

πότε βγήκε;

έχει βγει το Update Φεβρουαρίου, 240.5mb το δοκίμασε κανείς? Το θέμα με την sdcard δείχνει να λύθηκε.

 

....@@, μου το ξανα έκανε.

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα μου ήρθε.... κανένα changelog υπάρχει ημάς γράφει η xiaomi?

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση Φλεβάρη δεν είδα καμιά διαφορά. Αυτό το glitch με μαύρα καρέ στην κάμερα πάντως το κάνει ακόμα

 

Καλό θα ήταν η xiaomi να δέχεται απόψεις χρηστών και να αλλάζει κάποια πράγματα. Το κινητό πάντως ρολάρει αρκετά καλά δεν μετάνιωσα που το πήρα. Vfm

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, μπορει να μου πει καποιος πως χαμηλωνει η ενταση των ειδοποιησεων η οταν ολοκληρωνεται πχ μια αποστολη αρχειου?
Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε μου, δεν λειτουργεί έτσι. Οσα android είχα μέχρι τώρα, τα ρυθμίζω με τον ίδιο τρόπο. Δηλαδή τίποτα στο παρασκήνιο και ειδοποιήσεις μόνο από τις εφαρμογές που επιτρέπω εγώ. Μιλάμε δηλαδή για 5-6 εφαρμογές στο σύνολο. Αυτό με το A2 lite πρώτη φορά το βλέπω. Κι εχω ξαναδουλέψει stock android.

Εμένα προσωπικά μου δίνει την αίσθηση ενός κινητού-σουρωτήρι. Σαν μην το ελέγχεις δηλαδή.

ρωτησα ποιο πανω γιατι και εγω με άλλες μαρκες κινητών που εχω δουλεψει αυτό εκανα.και μου εκανε εντυπωση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα ποιο πανω γιατι και εγω με άλλες μαρκες κινητών που εχω δουλεψει αυτό εκανα.και μου εκανε εντυπωση.

 

Δηλαδή τίποτα στο παρασκήνιο και ειδοποιήσεις μόνο από τις εφαρμογές που επιτρέπω εγώ.

 

αυτο πως το ρυθμιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τίποτα στο παρασκήνιο και ειδοποιήσεις μόνο από τις εφαρμογές που επιτρέπω εγώ.

 

αυτο πως το ρυθμιζεις?

θα πρεπει να το ξαναδω γιατι το εκανα πριν καιρο και δεν θυμαμαι όλα τα βηματα απ εξω.αν εντωμεταξύ το εχει προχειρο καποιος και σε αυτή την συσκευη,μηπως τα βηματα εχουν καποια διαφορα,ας το ανεβασει.στο δικο μου κινητο από ρυθμισεις παω εφαρμογες και από εκει στην κάθε εφαρμογή μπαινω στις ειδοποιήσεις αν θυμαμαι καλα.αλλα αν δεν το δω ξανα δεν είμαι και απολυτα σιγουρος. Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τίποτα στο παρασκήνιο και ειδοποιήσεις μόνο από τις εφαρμογές που επιτρέπω εγώ.

 

αυτο πως το ρυθμιζεις?

 

Ενας τρόπος είναι αυτός που σου λέει ο spy14. Εναλλακτικά μπορείς να τα διαχείριστείς και με το digital wellbeing και με το files go.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το patch Φεβρουαρίου κρατούσα πατημένο το κουμπί αρχικής οθόνης και έμπαινε στο internet. Τώρα πια δεν το κάνει. Δεν νομίζω να έχει καταργηθεί αυτή η λειτουργία, γιατι κάνει ένα animation με λευκό κύκλο αλλά δεν ανοίγει το firefox (αυτό έχω εγκατεστημένο, το chrome το έχω καταργήσει και το google to έχω απενεργοποιημένο). Σε εσάς ανοίγει το app του internet?
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, μπορει να μου πει καποιος πως χαμηλωνει η ενταση των ειδοποιησεων η οταν ολοκληρωνεται πχ μια αποστολη αρχειου?
Μαζί με την ένταση ήχου κλήσεων πάει αυτό.

Δεν έχει ξεχωριστή ρύθμιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν το patch Φεβρουαρίου κρατούσα πατημένο το κουμπί αρχικής οθόνης και έμπαινε στο internet. Τώρα πια δεν το κάνει. Δεν νομίζω να έχει καταργηθεί αυτή η λειτουργία, γιατι κάνει ένα animation με λευκό κύκλο αλλά δεν ανοίγει το firefox (αυτό έχω εγκατεστημένο, το chrome το έχω καταργήσει και το google to έχω απενεργοποιημένο). Σε εσάς ανοίγει το app του internet?

Ναι αλλά δουλεύει μόνο με google. Για αυτό δεν στο ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σήμερα παρέλαβα το mi a2 lite. Ωραία φθηνό και καλό μέχρι να ανοίξω την οθόνη. Νομίζω ότι έχουμε ένα μικρό θέμα.

 

Τα γράμματα ρενταροντε όχι όπως θα περίμενα.

Εικόνα: https://pasteboard.co/I2eb4BU.jpg

 

Το "Say google" δείτε στη εικόνα που έχω στο λινκ.

Μήπως είναι θέμα ρυθμίσεων; Το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Μπορείτε να καταλάβετε αν είναι περιπτωση ελλατωματικη;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Πως μπορώ να ορίσω όταν τραβάω φωτογραφία να την αποθηκεύει στην SD ?

Δεν βρίσκω πουθενά τέτοια ρύθμιση... :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...