Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το κατάλαβα. το εικονίδιο πχ του Viber το εμφάνιζε και πριν σε εισερχόμενο μήνυμα, έτσι δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δεν λέω αυτό

Πρώτα γράφει Viber πλέον και μετά εμφανίζει το εικονίδιο της εφαρμογής.

 

Αυτό παρατήρησα εκτός κ αν το κάνει καιρό και τώρα το πήρα χαμπάρι

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία ερώτηση

 

Το widget ok Google μπορούμε να το

 

το εξαφανισουμε από την αρχική οθόνη;

Όχι δεν μπορείς, εκτος αν βάλεις άλλον launcer

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ να ρωτήσω για το κινητό που λέω να το πάρω άμεσα. Από χρώμα τι παίζει; Δεν μπόρεσα να το δω παρά μόνο σε μαύρο. Το μπλε είναι ωραίο ή φαίνεται ψεύτικο σε σχέση με το χρυσαφί; (το θέλω για κοπέλα. Μαύρο απορρίπτεται)

 

Με το δείκτη sar τι ισχύει; Απορώ διότι στο mi a2 lite δίνουν χαμηλό sar ενώ στο ακριβώς ίδιο redmi 6 pro σχεδόν διπλάσιο!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα και εγώ να ρωτήσω για το κινητό που λέω να το πάρω άμεσα. Από χρώμα τι παίζει; Δεν μπόρεσα να το δω παρά μόνο σε μαύρο. Το μπλε είναι ωραίο ή φαίνεται ψεύτικο σε σχέση με το χρυσαφί; (το θέλω για κοπέλα. Μαύρο απορρίπτεται)

 

Με το δείκτη sar τι ισχύει; Απορώ διότι στο mi a2 lite δίνουν χαμηλό sar ενώ στο ακριβώς ίδιο redmi 6 pro σχεδόν διπλάσιο!

 

Το μπλε είναι ωραίο, πιστεύω, για κοπέλα. Είναι ανοιχτό μπλε. Γνώμη μου, μακριά από το χρυσαφί. Όσο για τις τιμές SAR, τι να πω... Όσες έρευνες δείχνουν ότι βλάπτει η ακτινοβολία κινητών, υπάρχουν άλλες τόσες που λένε ότι δε κάνει απολύτως τίποτα στο ανθρώπινο σώμα. Εγώ δε τις κοιτάω ποτέ. Ακόμα κι αν είναι βλαβερή η ακτινοβολία κινητών και προσέξω τι κινητό πάρω, υπάρχουν άλλες τόσες πηγές γύρω μου, οπότε...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε είναι ωραίο, πιστεύω, για κοπέλα. Είναι ανοιχτό μπλε. Γνώμη μου, μακριά από το χρυσαφί. Όσο για τις τιμές SAR, τι να πω... Όσες έρευνες δείχνουν ότι βλάπτει η ακτινοβολία κινητών, υπάρχουν άλλες τόσες που λένε ότι δε κάνει απολύτως τίποτα στο ανθρώπινο σώμα. Εγώ δε τις κοιτάω ποτέ. Ακόμα κι αν είναι βλαβερή η ακτινοβολία κινητών και προσέξω τι κινητό πάρω, υπάρχουν άλλες τόσες πηγές γύρω μου, οπότε...

Μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά το θέμα είναι πως είναι δυνατόν να δίνουν διαφορετικό sar στην ίδια συσκευή. Εκτός και αν το λογισμικό επηρεάζει κάπως (με κάποια κρυφή ρύθμιση ίσως) την κεραία. Δεν είναι λιγάκι περίεργο;

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω για την κάμερα διότι αποτελεί σημαντικό κριτήριο επιλογής. Είναι χειρότερη από το μέσο όρο των κινητών αυτής της κατηγορίας τιμής;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω για την κάμερα διότι αποτελεί σημαντικό κριτήριο επιλογής. Είναι χειρότερη από το μέσο όρο των κινητών αυτής της κατηγορίας τιμής;

 

Η κάμερα είναι πάρα πολύ καλή. Πολύ ανώτερη του μέσου όρου κινητών αυτής της κατηγορίας.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

 

Με το δείκτη sar τι ισχύει; Απορώ διότι στο mi a2 lite δίνουν χαμηλό sar ενώ στο ακριβώς ίδιο redmi 6 pro σχεδόν διπλάσιο!

 

Το 6 pro είναι για την αγορά της Κίνας και ίσως να χρησιμοποιούν άλλη κεραία για τις εκεί μπάντες.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κάποιος γιατί οι ήχοι ειδοποιήσεων πχ από Viber ακούγονται από το Bluetooth ακουστικό πολλές φορές και όχι από το κινητό;; χάνω ειδοποιήσεις!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω αυτό

 

Πρώτα γράφει Viber πλέον και μετά εμφανίζει το εικονίδιο της εφαρμογής.

 

 

 

Αυτό παρατήρησα εκτός κ αν το κάνει καιρό και τώρα το πήρα χαμπάρι

Ναι. Το έκανε και πριν αυτό.

Στο λέω γιατί δεν έχω περάσει το update...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πριν την αναβάθμιση όταν έμπαινες σε μια επαφή κάτω κάτω είχε όλο το ιστορικό κλήσεων, μηνυμάτων που είχες κάνει με αυτή την επαφή. τώρα δεν υπάρχει πια;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μπει σε μια επαφή (που να έχει κάνει έστω μια κλήση από η προς αυτήν) και κάτω κάτω να δει εάν δείχνει το ιστορικό κλήσεων αυτής τής επαφής;

ρε παιδιά πριν την αναβάθμιση όταν έμπαινες σε μια επαφή κάτω κάτω είχε όλο το ιστορικό κλήσεων, μηνυμάτων που είχες κάνει με αυτή την επαφή. τώρα δεν υπάρχει πια;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μπει σε μια επαφή (που να έχει κάνει έστω μια κλήση από η προς αυτήν) και κάτω κάτω να δει εάν δείχνει το ιστορικό κλήσεων αυτής τής επαφής;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν δείχνει.

Έχω pie χωρίς το update Ιανουαρίου

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λες να τό έδειχνε στην ορεο; και να τό κατήργησαν;

Όχι δεν δείχνει.

Έχω pie χωρίς το update Ιανουαρίου

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στις ρυθμίσεις WiFi/σύνθετες η ρύθμιση "πάροχος αξιολόγησης δικτύου" σε εσάς είναι γκρι δηλαδή δεν αλλάζει; παλαιότερα άλλαζε σίγουρα.406ec30cf1a8d70173913d7848a05615.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω διάφορα πράγματα στο -όντως ταχύτατο- Lite, που δεν ξέρω πώς να τα διαχειριστώ. Πχ δεν υπάρχει αλμπουμ φωτογραφιών. Δε σε αφήνει να σβήσεις φωτό αν δεν δώσεις πρόσβαση στο google photos. Γιατί να δώσω; Δηλαδή ό,τι φωτό βγάλω θα ανεβαίνει ίντερνετ; Δεν το θέλω αυτό. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Bλέπω διάφορα πράγματα στο -όντως ταχύτατο- Lite, που δεν ξέρω πώς να τα διαχειριστώ. Πχ δεν υπάρχει αλμπουμ φωτογραφιών. Δε σε αφήνει να σβήσεις φωτό αν δεν δώσεις πρόσβαση στο google photos. Γιατί να δώσω; Δηλαδή ό,τι φωτό βγάλω θα ανεβαίνει ίντερνετ; Δεν το θέλω αυτό. Τι να κάνω;

Επειδή το κινητό έχει stock android δεν έχει τις εφαρμογές της Xiaomi αλλά μόνο της Google. Μπορείς να κατεβάσεις από το store κάποια εφαρμογή gallery αλλά και το Google Photos μια χαρά δουλεύει. Με την πρόσβαση που θα του δώσεις δεν θα ανεβάσει τίποτα στο σύννεφο χωρίς την άδειά σου, μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα κόλλαγε λίγο και έκανα ενα restart... Ανοιγω το κινητο και τι να δω?! Μου περασε την 9 μονο του!!!!! :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

ΓΑΜ:X ςεφκκωξοωκοςεο[ποξΩΟΠΞ\

 

θελω να το πετάξω στον τοιχο....

Link to comment
Share on other sites

σήμερα κόλλαγε λίγο και έκανα ενα restart... Ανοιγω το κινητο και τι να δω?! Μου περασε την 9 μονο του!!!!! :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

ΓΑΜ:X ςεφκκωξοωκοςεο[ποξΩΟΠΞ\

 

θελω να το πετάξω στον τοιχο....

 

Γιατί;; Είναι πολύ καλή αναβάθμιση...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;; Είναι πολύ καλή αναβάθμιση...

 

γιατι τα παντα κολλανε και θελει restore που δεν εχω καμια ορεξη να κανω τωρα. γιατι ανεβοκατεβαζω συνεχως την ενταση ήχων και τωρα εκει που την βαλανε μου σπαει τα νευρα. γιατι δεν μου αρεσει η αλλαγη στη μπαρα ειδοποιησεων και γιατι δεν εφερε ΤΙΠΟΤΑ που να εχει ουσια. Ειχα πει πως δεν θα την κανω και δεν θα την εκανα ποτε. Δεν καταλαβαινω γιατι την εκανε μονο του. τι :#$%& ειναι αυτες? Δεν μου εχει ξανατυχει ποτε και εχω καθαρα android τηλεφωνα απο το 2012!

Link to comment
Share on other sites

το ξανά ρώτησα αλλά δεν απάντησε κανείς..

όταν συνδέω ακουστικό Bluetooth όλοι οι ήχοι Viber κλπ ακούγονται από το ακουστικό! σε εσάς έτσι είναι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ξανά ρώτησα αλλά δεν απάντησε κανείς..

όταν συνδέω ακουστικό Bluetooth όλοι οι ήχοι Viber κλπ ακούγονται από το ακουστικό! σε εσάς έτσι είναι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τις ρυθμίσεις του bluetooth αμα ξετσεκάρεις την ρύθμιση "media audio" πάλι στο κάνει?

Edited by Saloufas17
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι εάν θέλω να δω ένα βίντεο και να το ακούσω από το BT δεν γίνεται γιατί θα ακούγεται από το ηχείο του τηλεφώνου! σε εσάς έτσι είναι;

Από τις ρυθμίσεις του blootooth αμα ξετσεκάρεις την ρύθμιση "media audio" πάλι στο κάνει?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι εάν θέλω να δω ένα βίντεο και να το ακούσω από το BT δεν γίνεται γιατί θα ακούγεται από το ηχείο του τηλεφώνου! σε εσάς έτσι είναι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ, χωρίς να έχω πειράξει κάτι, δε μου αναπαράγει κανένα ήχο από το Bluetooth, εκτός από τη κλήση εννοείται. Μόνο τη φωνητική καθοδήγηση από το Google maps όταν έχω παράλληλα και κλήση, μου έπαιζε αλλά το απενεργοποιήσα.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά έτσι εάν θέλω να δω ένα βίντεο και να το ακούσω από το BT δεν γίνεται γιατί θα ακούγεται από το ηχείο του τηλεφώνου! σε εσάς έτσι είναι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε έχω τώρα 2 διαφορετικά τηλέφωνα και 2 διαφορετικά bluetooth, το ένα με android 5.1(lenovo) και το άλλο με Android 9(Mi a2 lite), και στα 2 έτσι είναι, αν έχεις ενεργοποιημένο το ''media audio'' όλα τα Notifications ακούγονται απο το bluetooth και όχι από το ηχείο του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις του Bluetooth έχεις ενεργό το να παίζει τα Media από αυτό;

Εγώ, χωρίς να έχω πειράξει κάτι, δε μου αναπαράγει κανένα ήχο από το Bluetooth, εκτός από τη κλήση εννοείται. Μόνο τη φωνητική καθοδήγηση από το Google maps όταν έχω παράλληλα και κλήση, μου έπαιζε αλλά το απενεργοποιήσα.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...