Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

auto to s100 h jam opos thelete mporei na parei efarmoges

me epektash .exe apo to pc kai na tis ektelesei?. Dil thelo na

po an to leitourgiko 2003 2nd edition gia ppc mporei na ektelesei

moufo programmata ton windows pc.

Thanks in advance :)

φυσικά και όχι. τρέχει μόνο εφαρμογές for windows mobile ppc, .net και j2me.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

A, ρε sequent και οι δυο την ιδια ασθενια εχουμε. Επειδη εγω θα το παρω ''γερμανικο'' και δεν ξερω και πολυ απο ppc θα ηθελα οταν το παρω καποιος να με βοηθησει για το fw update. Ελπιζω πως θα βοηθηθω, γιατι φοβαμαι μονο και μονο που το σκεφτομαι πως δεν ξερω τιποτα... :)

 

Υ.Γ. Συμφωνω απολυτα μαζι σου sequent_c, νιωθω σαν ψαρουκλα μετα απο ''παλιος'' που ημουν στο s60... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

απο αξιοπιστη πηγη, εμαθα πως ειναι θεμα ημερών η παράδοση του πακετου των ελληνικών απο την Paragon στον Πουλιαδη, για τα imate jam και 9090 :D. Η εφαρμογη της Paragon οπως ολοι ξερουμε θα ειναι hooked, και οχι κομματι της Rom οπως της Ace Hellas. Aυτο σημαινει πως θα τη βάλει αρκετός κόσμος... :o

Εμένα μου είπαν πως ενδεχεται και μεχρι τελος Γεναρη να δοθεί :X Ας μας το επιβεβαιώσει και ο dp1975, που ξερει περισσοτερα απο Πουλιαδη μεριά :whistle:

Περισσότερα για το θεμα αλλα και άλλα σχετικά με το jamaki, μπορειτε να βρείτε εδω και εδω

Link to comment
Share on other sites

μην το παρεις απο ολλανδια! ειναι simlocked, και μεχρι στιγμης κανενας δεν το εχει ξεκλειδωσει. Μονο τα γερμανικα mda ειναι sim-unlocked

 

Τι ακριβός συμένει αυτο οτι δεν γινεται να αλλαξη η γλώσσα ή οτι δεν θα λειτουργει σε Ελληνικά δύκτια Π.Χ. Cosmote ;;; :cry:

Link to comment
Share on other sites

sim locked σημαίνει ότι θα λειτουργεί μόνο με sim κάρτες της εταιρίας η οποία στο πούλησε.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα και εγώ!!! και μάλιστα στρωμένο από τον akatsim με τη βοήθεια των panaros και katsj!!

Nα είστε καλά παιδιά!!!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

βέβαια χωρίς ελληνικά :(

 

Υ.Γ. δεν υπάρχει αυτό το όνομα στο φόρουμ :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα και εγώ!!! και μάλιστα στρωμένο από τον akatsim με τη βοήθεια των panaros και katsj!!

Nα είστε καλά παιδιά!!!

Από που και πόσο; :o

Link to comment
Share on other sites

A, ρε sequent και οι δυο την ιδια ασθενια εχουμε. Επειδη εγω θα το παρω ''γερμανικο'' και δεν ξερω και πολυ απο ppc θα ηθελα οταν το παρω καποιος να με βοηθησει για το fw update. Ελπιζω πως θα βοηθηθω, γιατι φοβαμαι μονο και μονο που το σκεφτομαι πως δεν ξερω τιποτα... :)

 

Υ.Γ. Συμφωνω απολυτα μαζι σου sequent_c, νιωθω σαν ψαρουκλα μετα απο ''παλιος'' που ημουν στο s60... ;)

 

Θα βρεθούν πολλοί να σε βοηθήσουν όπως έχουν βοηθήσει και τόσους άλλους.

Προχώρα μη φοβάσαι τίποτα και ότι θές pm me. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω πλεον ενας ευτυχισμενος κατοχος του περιφημου S100.

Ευχαριστω τον Panaros για την βοηθεια του οσον αφορα την αγορα αλλα και την υποστηριξη σε επιπεδο αναβαθμισης ,προγραμματων κτλ.

 

Υ.Γ Panare σε ευχαριστω, εισαι Αρχηγος :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Akou pws exei to 8ema.

Ola ta S100/jam/i-mate exoun to gnwsto provlhma me th metria apodosh tou hxou sto akoustiko.Meta apo ola osa exoun graftei se diafora fora kai apo ta grafomena twn texnikwn sto club-imate ayto 8a dior8w8ei me neo firmware pou 8a kykloforhsei syntoma(exoun pei polla kai gia hardware provlhma,alla ayto einai ligotero pi8ano kata th gnwmh mou).

Anaforika me thn erwthsh sou gia tis fwnhtikes klhseis h apanthsh einai oxi.

Ayto,mazi me thn elleipsh profil kai analytikwn metrhtwn gia tis klhseis(p.x den yparxei metrhths gia diarkeia exerxomenwn) einai oi vasikoteres elleipseis sta phone edition, ALLA kai oi 3 aytes elleipseis exaleifontai me ton kalytero dynato tropo me ta katallhla programmatakia(Pocket Zen Phone gia profil,Today phone pro gia metrhtes kai Microsoft Voice command gia fwnhtiko elegxo-gia ayth thn kathgoria apsoga einai kai ta Vito voice dialer kai to anistoixo Fonix).

Ayta ;)

Και επειδή πολλά ακούγονται για το θέμα του ακουστικού.

Το ακουστικό απο το MDA μου ακούγεται ΚΑΜΠΑΝΑ :D

Και νομίζω πως δεν είμαι ο μόνος με MDA που το έχω διαπιστώσει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πολλά ακούγονται για το θέμα του ακουστικού.

Το ακουστικό απο το MDA μου ακούγεται ΚΑΜΠΑΝΑ :D

Και νομίζω πως δεν είμαι ο μόνος με MDA που το έχω διαπιστώσει αυτό.

Το επιβεβαιώνω και εγω.Το MDA καμπάνα

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πολλά ακούγονται για το θέμα του ακουστικού.

Το ακουστικό απο το MDA μου ακούγεται ΚΑΜΠΑΝΑ :D

Και νομίζω πως δεν είμαι ο μόνος με MDA που το έχω διαπιστώσει αυτό.

 

Einai 8ema ROM.Kata ta fainomena h germanikh ki h aglikh ROM twn MDA einai oi kalyteres se ayto to 8ema.8a akolou8hsoun kai h i-mate me to udpate pou etoimazei kai h Qteq...

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει τρόπος να περάσεις ελληνική ρομ στο μντα?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το s100, δε λέω - το αγόρασα κ γω από το Πλαίσιο προχθές - αλλά να μαι εδώ με μία απορία που δεν θα έπρεπε να είχα!!!??? Πως κλείνει το ρημάδι το gprs? Ας θεωρήσουμε ότι για κάποιον περίεργο λόγο δεν κλείνει. Χρεώνομαι με κλειστό τον internet explorer (cosmote) ? Καταναλώνει περισσότερη μπαταρία? "Νταραβερίζεται" με το δίκτυο? (βλέπε πχ σε sx1 "gprs όταν απαιτείται")

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το s100, δε λέω - το αγόρασα κ γω από το Πλαίσιο προχθές - αλλά να μαι εδώ με μία απορία που δεν θα έπρεπε να είχα!!!??? Πως κλείνει το ρημάδι το gprs? Ας θεωρήσουμε ότι για κάποιον περίεργο λόγο δεν κλείνει. Χρεώνομαι με κλειστό τον internet explorer (cosmote) ? Καταναλώνει περισσότερη μπαταρία? "Νταραβερίζεται" με το δίκτυο? (βλέπε πχ σε sx1 "gprs όταν απαιτείται")

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

με αυτο !

Τρεξε το cab και μετα κανε ενα soft reset !

 

EDIT> γιατι δεν βλεπω το αρχειο zip που ανεβαζω ρε παιδια ? ειναι 4,69kb μονο! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Από που και πόσο; :o

 

Από τον akatsim (που το είχε πάρει από το www.fonez.de ) με 500 ευρώ (αλλά μαζί έδωσε και μια 256ΜΒ SD και προγράμματα)..λίγο πιασεκ@λο αλλά οκ αν σκεφτείς ότι το είχε στημένο καμπάνα!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα μια βόλτα από handango να δω τι games υπάρχουν.

παρατήρησα ότι αρκετά παιχνίδια έχουν ψιλά γράμματα ή κάποια αλλα έχουν on screen πλήκτρα .

η ερώτηση είναι η εξής :

μπορεί η 2.8" οθόνη του s100 να προβληματίσει σε αυτόν τον τομέα?

πιστεύω ότι τα παιχνίδια και αρκετές εφαρμογές έχουν φτιαχτεί με γνώμονα μια 3.5 άρα οθόνη ,έχω άδικο?

η άποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα μια βόλτα από handango να δω τι games υπάρχουν.

παρατήρησα ότι αρκετά παιχνίδια έχουν ψιλά γράμματα ή κάποια αλλα έχουν on screen πλήκτρα .

η ερώτηση είναι η εξής :

μπορεί η 2.8" οθόνη του s100 να προβληματίσει σε αυτόν τον τομέα?

πιστεύω ότι τα παιχνίδια και αρκετές εφαρμογές έχουν φτιαχτεί με γνώμονα μια 3.5 άρα οθόνη ,έχω άδικο?

η άποψη σας?

Re sequent_c les kai psaxneis dikaiologia na min to pareis kaneis! Thes na to katigoriso? Nai einai mikro prepei na exeis aristi orasi to ixeio exei problimata i camera einai xalia den einai nokia den paizei me to ena xeri!! Kai oti allo thes esy na simfoniso! :p

Ante re agoraki mou traba parto na breis tin ygeia sou! H nokia pethane edo kai kairo alloste!

Link to comment
Share on other sites

με αυτο !

Τρεξε το cab και μετα κανε ενα soft reset !

 

EDIT> γιατι δεν βλεπω το αρχειο zip που ανεβαζω ρε παιδια ? ειναι 4,69kb μονο! :mad:

Μήπως έχει κανείς τις σωστές ρυθμίσεις gprs για cosmote ?

Από το site της qtek δεν δουλεύουν, εκτός και αν θέλουν παραπάνω ρυθμίσεις.

Geovas στείλε μου το προγραμματάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Re sequent_c les kai psaxneis dikaiologia na min to pareis kaneis! Thes na to katigoriso? Nai einai mikro prepei na exeis aristi orasi to ixeio exei problimata i camera einai xalia den einai nokia den paizei me to ena xeri!! Kai oti allo thes esy na simfoniso! :p

Ante re agoraki mou traba parto na breis tin ygeia sou! H nokia pethane edo kai kairo alloste!

μα δεν γνωρίζω γι αυτό ρωτάω!!!!

δεν είναι του χαρακτήρα μου να κάνω επιπόλαιες κινήσεις και είμαι υπερβολικά ψείρας στην λεπτομέρεια.

ωστόσο η απάντηση σου περισσότερο με μπερδεύει!! :D

Link to comment
Share on other sites

μα δεν γνωρίζω γι αυτό ρωτάω!!!!

δεν είναι του χαρακτήρα μου να κάνω επιπόλαιες κινήσεις και είμαι υπερβολικά ψείρας στην λεπτομέρεια.

ωστόσο η απάντηση σου περισσότερο με μπερδεύει!! :D

και το 6630 που έχεις μια χαρά είναι αλλά το MDA είναι άλλη φάση! (άλλο φρούτο που έλεγε και στη διαφήμιση!):cool:

 

btw δεν μπορώ να πω ότι ο ήχος του είναι τέλειος.... κάτι σαν φύσημα κάνει (σημειωτέον είναι MDA με άγγλική της Τ-Mobile!):geek:

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Brando Aluminium case για qtek s100/xda mini/t-mobile/imate

 

http://shop.brando.com.hk/image/bwo2xdaIIminimetalcase3.jpg

 

Μου έφτασε μόλις σήμερα και είναι πολύ καλή..

Έχει ένα διαφανές παράθυρο και η περιοχή με τα κουμπιά έχει και εκεί παράθυρο..

Αποτέλεσμα είναι πως απαντάς σε τηλέφωνο έχοντας αναγνώριση χωρίς κανένα πρόβλημα..

http://shop.brando.com.hk/image/bwo2xdaIIminimetalcase3.jpg

 

Επίσης έχω δοκιμάσει και χρησιμοποιήσει για 2 βδομάδες τη δερμάτινη θήκη του brando Και επίσης είναι κορυφαία..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...