Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Δεν την έχω δοκιμάσει μιας και δεν έχω εδώ και πολύ καιρό τη συσκευή αλλά φαίνεται αυτός ο Ρώσος Cotula να κατάφερε ότι δεν έχει καταφέρει κανείς μέχρι σήμερα στο Magician.

 

Προσοχή όμως γιατί ο bootloader του Magician είναι πολύ ευαίσθητος στα λάθη.

 

EDIT: Νομίζω Θοδωρή ότι είναι αρκετά περισσότερο μπερδεμένα τα πράγματα από ένα απλό theme γιατί δεν σταματάει εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Απλό theme δεν είναι σίγουρα. Τώρα δεν ξέρω τι μαγικά έχει κάνει ο Ρώσος φίλος και μετάλλαξε έτσι τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το εάν είναι WM6.1 ή WM2003, σας λέω με σιγουριά-μιας και έχω στησει τη rom αυτή-οτι δεν μπορείς να φορτώσεις εφαρμογή για 2003, δέχεται αυτές για WM5-6.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω δωσει στην μπεμπα μου και το πεταει απο τοιχο σε τοιχο, θα δοκιμασω κι αμα ειναι ζωντανο θα την περασω.

Αρε εποχες, που ημασταν, που ημαστε και που θα φτασουμε?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φοβερό το νέο για τα Windows Mobile 6.1 στο S100 και δεν άντεξα στον πειρασμό ! Σήμερα πέρασα και εγώ την ROM του Cotulla. Καλά ο τύπος έγραψε ιστορία !!! To pda πραγματικά αναστήθηκε ( λίγο πριν το Πάσχα !! ) Είναι αξιοπερίεργο επίσης ότι μετά από 5 χρόνια το pda χρησιμοποιείται κανονικά / φανατικά από αρκετό κόσμο ! Να είναι καλά το παληκάρι που έδωσε άλλη ζωή σε μιά συσκευή που δεν λέει να αποσυρθεί !!
// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πραγματικά έχει κάνει εντυπωσιακή δουλειά καταφέρνοντας κάτι που δεν μπόρεσε κανείς χρόνια τώρα!:!:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ωραια εχω το ενα μουσειο τωρα εβγαλα στην κυκλοφορια και το αλλο:pαντε να μας πιασει καμμια αρχαιολογικη υπηρεσια και να τρεχουμε
Link to comment
Share on other sites

ωραια εχω το ενα μουσειο τωρα εβγαλα στην κυκλοφορια και το αλλο:pαντε να μας πιασει καμμια αρχαιολογικη υπηρεσια και να τρεχουμε

 

Σε εμενα πρεπει να εχει χαλασει η εφεδρικη μπαταρια, κανε soft reset και ειναι σαν να κανω hard, ζωη στο diamond, αμην.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω ένα παλιό backup σε stg format το ανοίγω με το stgviewer και βλέπω τα αρχεία μου… αυτό που ψάχνω είναι τα incoming (inbox) sms δεν μπορώ να βρω σε πιο φάκελο είναι… τα sms που έχω στείλει (outgoing) τα έχω βρει.

Το backup σίγουρα περιέχει το inbox sms κάπου διότι μόλις το πέρναγα restore στο s100 τα έβλεπα.

 

Εάν ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω το inbox ας μου πει…. Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο αλλά αν θυμάμαι όμως καλά ( το s100 αναπαύεται σπίτι ) γύρω στα 19-20 ΜΒ πρέπει να τα αφήνει ελεύθερα. Για τέτοιο πρόγραμμα πιστεύω είναι αρκετά καλά.

 

Αντίστοιχα το Manilla 2D είχα διαβάσει ότι ζήταγε ακόμα περισσότερα, οπότε δεν μπήκα στον κόπο να το βάλω. Παντως είναι φοβερό να βλέπεις τέτοιο περιβάλλον σε μηχανάκι 5ετίας !!

 

( και από την άλλη μπορεί να πει κανείς ότι τουλάχιστον σε επίπεδο CPU δεν έχουν προχωρήσει και πολύ τα πράγματα τα τελευταία 5 χρόνια )

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λίγο βοήθεια, προσπαθώ να μπω σε bootloader, αλλά δεν μπαίνει!!!! μόνο αν πατήσω το reset το πολύ πολύ θα κάνει Hard Reset. πατάω Camera Power Reset και τίποτα!

 

το κατάφερα (δεν άναβε η οθόνη) αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω το rom

 

οκ κατάφερα και την ρομ. φοβερό το pda πετάει! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ειναι απιστευτη ρομ, την εβαλα και εγω! λιγο δυσκολο ειναι να βρεις sdio καρτουλα wifi αλλα καταταλλα αστερι το μαγισακι :)
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, πάρτε κανένα άλλο κινητό. Ωραίο το S100 αλλά τώρα έχουν βγει άλλα πολύ καλύτερα. Και εγώ το είχα αγαπήσει το S100 αλλά τώρα με την οθόνη που έχει δεν μπορώ να το αντικρίσω. Σκοτείνο, χωρίς μεγάλη αντίθεση και ούτε με μεγάλη φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαριζω οθονη προσοψη μπαταρια για το qtek s100.Οποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει με sms στο 6938287663.Περιοχη περιστερι.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδιά ψάχνω κάπου οδηγό για το πως ανοίγει η θήκη του S100, πήρα μία απο το expansys και θέλω να την αλλάξω.

 

ξέρει κανείς τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά ψάχνω κάπου οδηγό για το πως ανοίγει η θήκη του S100, πήρα μία απο το expansys και θέλω να την αλλάξω.

 

ξέρει κανείς τίποτα?

 

Όταν λες "θήκη"; Μήπως εννοείς την κάσα της συσκευής; Εάν ναι...

 

http://www.x50v.it/content/view/1244/30/

http://mikechannon.net/PDF%20Manuals/Megician-Service-Manual_A10.pdf

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ασημένιο :D το σκελετό της συσκευής.

 

και το πήρα απο το ebay όχι απο το expansys. λάθος

Link to comment
Share on other sites

ρε γιάννη αγόρι μου, τα σέβη μου. θα σου στείλω ένα μπλουζάκι μου να το υπογράψεις.

 

άμα το καταφέρω αυτό θα είμαι πολύ περήφανος. δεν πίστευα ότι είναι τόσο μανίκι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σε ολα τα παιδια.Θα ηθελα να με βοηθήσετε σε κάτι.Μου Χαρισε ενας φιλος ενα s100 και αφου ασχολήθηκα λιγες μέρες μαζί του αποφάσισα να του περάσω την καινούρια rom .Ειχα σφάλμα "country error" οποτε ετρεξα το MaUpgradeUt_noID.exe πιθανός με επιτυχια εφόσον εφτασε το 100% η διαδικασία .Το προβλημάμου ειναι οτι πλέον δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση γιατι μπαινω σε boot menu τρεχω το update ακολουθώντας ολα τα βήματα και οταν κάνει η συσκευή το reset για να ξεκινισει η αναβάθμιση ξανακάνει reset απο μόνη της και μετα απο λιγο εμφανιξει το ERROR 101 connection error.Yπάρχει καποια λύση?
chrisdef
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...