Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην αρχή του thread λέει για ένα αρχειό .msi για να εγκαταστήσεις κάποιο SMS Keyboard στο PC.

 

link δεν υπάρχει. :(

 

Εάν το έχει κάποιος please PM

 

Thanks

:D
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και με τις άλλες επιλογές; Εμένα έχει default το western european και παίζουν μια χαρά τα ελληνικά. Στο κάνει σε όλα τα ελληνικά site; Για δες και το unicode.

 

A και έχω την εντύπωση ότι μάλλον δεν παίρνει αμέσως την αλλαγή. Για να το δοκιμάσεις κάνε την αλλαγή, κλείσε τον explorer και ξανάνοιξέ τον.

το έχω και εγώ πλέον αυτό το πρόβλημα και δεν έχει να κάνει με την κωδικοποίηση .

είναι κώλυμα του pie και προέρχεται στάνταρ από κάποιο πρόγραμμα.

 

ένα μηνα το είχα καθαρό το μηχάνημα,δηλαδή δεν είχα κανένα πρόγραμμα και εφαρμογή εγκατεστημένη,τότε άνοιγε σωστά όλες τις σελίδες με ελληνικούς χαρακτήρες ,τώρα που το φόρτωσα πάλι (όχι τίποτα το ιδιαίτερο,μονο τα βασικά) εμφανίστηκε.

υποψιάζομαι το pocket plus πάλι.

είναι το μοναδικό system tool που έχω ,τι άλλο να υποψιαστώ?

απενεργοποίησα το plug-in του pocket plus που αφορούσε τον pie,έβαλα κωδικοποίηση ελληνικά (iso) και διορθώθηκε για λίγο.

μετά πάλι τα ίδια.

είμαι σίγουρος ότι αν κάνω hard reset θα διορθωθεί ...έλα όμως που το pocket plus σου λύνει τα χερια και άντε να το αποχωριστείς!!!

δίλημμα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

@sequent_c: το pocket plus το έχω και γω και δεν μου χει δημιουργήσει παρόμοιο πρόβλημα. Άρα κάτι άλλο θα φταίει.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω προβλημα με τις ελληνικες σελιδες, εχω ομως αυτο που βλεπετε στο screenshot. δηλαδη δεν εμφανιζεται το ονομα των παραθυρων του pΙΕ που ειναι ανοιχτα!!

συμβαινει και σε σας? ξερετε πως και αν μπορει να διορθωθει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτήσω πως μπορω να μηδενίσω τους μετρητες κλησεων που εχει οταν μπεις Τηλεφωνο\ιστορικο αρχειο κλησεων\Εργαλεια\Μετρητες κλησεων.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω προβλημα με τις ελληνικες σελιδες, εχω ομως αυτο που βλεπετε στο screenshot. δηλαδη δεν εμφανιζεται το ονομα των παραθυρων του pΙΕ που ειναι ανοιχτα!!

συμβαινει και σε σας? ξερετε πως και αν μπορει να διορθωθει??

 

Αυτό το παθαίνω και γω! Δεν ξέρω και δεν με πολυαπασχολεί. Προφανώς το font που χρησιμοποιείται για αυτό το μενού δεν υποστηρίζει ελληνικά (ή unicode)

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω προβλημα με τις ελληνικες σελιδες, εχω ομως αυτο που βλεπετε στο screenshot. δηλαδη δεν εμφανιζεται το ονομα των παραθυρων του pΙΕ που ειναι ανοιχτα!!

συμβαινει και σε σας? ξερετε πως και αν μπορει να διορθωθει??

 

 

στειλε το screenshot και ενα mail στην SPB και πες τους το προβλημε με το pocket plus. Εγω διαφορα θεματα που ειχα μου απαντησαν και τα εχουν διωρθωσει...καλο θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

στειλε το screenshot και ενα mail στην SPB και πες τους το προβλημε με το pocket plus. Εγω διαφορα θεματα που ειχα μου απαντησαν και τα εχουν διωρθωσει...καλο θα κανεις

 

θα τους το στειλω και οταν εχω νεα θα σας πω. παντως το προβλημα αυτο δεν εμφανιζεται μονο σε ελληνικες σελιδες αλλα σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

το imate Jam μπορεί να πάρει ελληνικά windows ? χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο ? υπάρχει κανά F.A.Q για την όλη διαδικασία...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτήσω πως μπορω να μηδενίσω τους μετρητες κλησεων που εχει οταν μπεις Τηλεφωνο\ιστορικο αρχειο κλησεων\Εργαλεια\Μετρητες κλησεων.

Ευχαριστώ.

 

 

Κάποιος δεν έχει διαβάσει την πρώτη σελίδα του thread :O

 

Mηδενισμός διάρκειας κλήσεων:

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Καρτέλα Σύστημα -> Πληροφορίες Συσκευής.

Εκεί έχει κλασικά τις εξής καρτέλες: "Έκδοση, Υλικό, Ταυτότητα, Διάρκεια Κλήσης". Εάν πάτε στην τελευταία, βλέπετε:

Εισερχόμενα: Χ Ώρες Ψ Λεπτά Ζ Δευτερόλεπτα.

Εξερχόμενα: Α Ώρες Β Λεπτά Γ Δευτερόλεπτα.

 

Για να μηδενιστούν:

* Call someone.

* turn back clock as many hours as the outgoing counter

* hang up

* Let someone call you

* turn back clock as many hours as incoming counter

* hang up

don't overturn, because it will cause the counter to be in the millions.

:D
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και με τις άλλες επιλογές; Εμένα έχει default το western european και παίζουν μια χαρά τα ελληνικά. Στο κάνει σε όλα τα ελληνικά site; Για δες και το unicode.

 

A και έχω την εντύπωση ότι μάλλον δεν παίρνει αμέσως την αλλαγή. Για να το δοκιμάσεις κάνε την αλλαγή, κλείσε τον explorer και ξανάνοιξέ τον.

δοκιμασα ολες τις επιλογες και δεν εγινε τιποτα δυστηχως.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

δεν το κάνει σε όλες τις ελληνικές σελίδες ...πχ το myphone.gr το ανοίγει και το κωδικοποιεί μια χαρά.

κάπου κολλάει το άτιμο αλλα δεν έχω βρει ακόμα την αιτια.

και το θέμα είναι ότι αν το μηχάνημα είναι εντελώς άδειο δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το bluetooth handsfree sony-ericsson HBH-600.

Ενώ έχω καταφέρει να το συνδέσω και να κάνω κλήσεις κανονικά, όταν είναι σε stand by μετά από λίγα λεπτά χάνει την σύνδεση και το handsfree σβήνει και δεν κάνει τίποτα μέχρι να ξαναμπεί στον φορτιστή του.

Άλλες φορές πάλι ενώ φαίνεται ότι είναι συνδεδεμένο μόλις με καλούνε χάνει την σύνδεση και το handsfree κλείνει.

 

:!: Έχει κανείς το ίδιο handsfree? Καμιά λύση?

 

Πείτε κάτι... γιατί :wacko:

 

ROM: 1.12.00 WWE

Radio: 1.12.00

Protocol: 1337.42

ExtROM: 1.12.120 WWE

:D
Link to comment
Share on other sites

@sequent_c: για πες για παράδειγμα μια τέτοια σελίδα να δοκιμάσω και γω αν την ανοίγει σωστά.

για δοκιμασε http://www.dpgr.gr και πες μας...

δοκιμασε και http://www.in.gr

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε http://www.dpgr.gr και πες μας...

δοκιμασε και http://www.in.gr

 

αν βγαλετε ακρη μη με ξεχασετε γιατι ακομη δεν εχω δει ελληνικα σε καμια σελιδα.

και την http://www.in.gr που δοκιμασα μου εδειξε παλι κινεζικα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

checking http://www.dpgr.gr ... ok

checking http://www.in.gr ... ok

 

και οι δυο σελίδες που ανέφερες sequent_c ανοίγουν μια χαρά, χωρίς πρόβλημα στα ελληνικά. Επισημαίνω ότι έχω εγκατεστημένο το spb pocket plus 3.0 άρα δεν φταίει αυτό το πρόγραμμα.

 

Α κάτι άλλο που μόλις τώρα μου ρθε. Μήπως έχουν πειραχθεί οι ρυθμίσεις στο Settings->Regional Settings ; Για τσεκάρετε και αυτό, αν και λογικά θα δημιουργούσε προβλήματα και αλλού όχι μόνο στον pie.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

το imate Jam μπορεί να πάρει ελληνικά windows ? χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο ? υπάρχει κανά F.A.Q για την όλη διαδικασία...

υπαρχει κανα νέο ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω Qtek S100.

 

1) Μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας μετα απο προσφατο soft reset δεν μου "σηκωνει" το Phonepad keyboard. Αν κανω ξανα reset το σηκωνει, μετα τρεχω διαφορα αλλα προγραμματα, αλλαζω στο κλασσικο ελληνικο πληκτρολογιο και αν ξαναπαω να σηκωσω το Phonepad, τιποτα! Ξανα soft-reset.

Δεν θυμαμαι σιγουρα αλλα νομιζω οτι κανοντας και hard-reset καποια στιγμη για να αποκλεισω την πιθανοτητα να φταιει καποιο προγραμμα που εχω βαλει, την ιδια συμπεριφορα μου δειχνει.

 

Νομιζω οτι ξεκινησε οταν εκανα αναβαθμιση FIRMWARE σε R 1.12.00 / G 1337.42 / D 1.12.00 / GR 1.1.5.

 

2) Η εξυπνη αναζητηση τηλεφωνων δεν ειναι και πολυ εξυπνη τελικα. Τις μισες φορες δεν μου βρισκει τα ονοματα.

 

3) Ενημερωτικα, πηρα Ambeon BT GPS με Destinator3 απο την NGI και παιζει φανταστικα! Δεν ξαναχανομαι στην Αθηνα με το αυτοκινητο.

 

Καμια απαντηση για τα (1) και (2);

Link to comment
Share on other sites

το imate Jam μπορεί να πάρει ελληνικά windows ? χρειάζεται κάποιο ειδικό καλώδιο ? υπάρχει κανά F.A.Q για την όλη διαδικασία...

 

To qtek s100 από την ACE-HELLAS έχει "ελληνικά windows" (αν μπορείς να πεις κάτι τέτοιο)

Καλώδιο υπάρχει στο πακέτο και είναι ένα απλό mini-usb

 

F.A.Q. για το τηλέφωνο θα βρεις στην πρώτη σελίδα του thread την οποία θα πρέπει να διαβάσουν όλοι όσοι θέλουν να ρωτήσουν κάτι εδώ. :mad:

:D
Link to comment
Share on other sites

Εχω Qtek S100.

 

1) Μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας μετα απο προσφατο soft reset δεν μου "σηκωνει" το Phonepad keyboard. Αν κανω ξανα reset το σηκωνει, μετα τρεχω διαφορα αλλα προγραμματα, αλλαζω στο κλασσικο ελληνικο πληκτρολογιο και αν ξαναπαω να σηκωσω το Phonepad, τιποτα! Ξανα soft-reset.

Δεν θυμαμαι σιγουρα αλλα νομιζω οτι κανοντας και hard-reset καποια στιγμη για να αποκλεισω την πιθανοτητα να φταιει καποιο προγραμμα που εχω βαλει, την ιδια συμπεριφορα μου δειχνει.

 

Νομιζω οτι ξεκινησε οταν εκανα αναβαθμιση FIRMWARE σε R 1.12.00 / G 1337.42 / D 1.12.00 / GR 1.1.5.

 

το εχω ξανακουσει αυτο και ειναι θεμα του καινουριου firmware 1.12, δεν ξερω αν υπαρχει λυση

Link to comment
Share on other sites

Εχω Qtek S100.

 

1) Μετα απο λιγη ωρα λειτουργιας μετα απο προσφατο soft reset δεν μου "σηκωνει" το Phonepad keyboard. Αν κανω ξανα reset το σηκωνει, μετα τρεχω διαφορα αλλα προγραμματα, αλλαζω στο κλασσικο ελληνικο πληκτρολογιο και αν ξαναπαω να σηκωσω το Phonepad, τιποτα! Ξανα soft-reset.

Δεν θυμαμαι σιγουρα αλλα νομιζω οτι κανοντας και hard-reset καποια στιγμη για να αποκλεισω την πιθανοτητα να φταιει καποιο προγραμμα που εχω βαλει, την ιδια συμπεριφορα μου δειχνει.

 

Νομιζω οτι ξεκινησε οταν εκανα αναβαθμιση FIRMWARE σε R 1.12.00 / G 1337.42 / D 1.12.00 / GR 1.1.5.

 

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν φταίει κάποια άλλη εφαρμογή γιατί το κάνει από την πρώτη μέρα. Δεν ξέρω εάν είναι το keyboard GR ή το Phonepad που κολλάει. Υποπτέυομαι ότι είναι το πρώτο. Θα δοκιμάσω κάποιο άλλο ελληνικό keyboard αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύει στα SMS.

 

2) Η εξυπνη αναζητηση τηλεφωνων δεν ειναι και πολυ εξυπνη τελικα. Τις μισες φορες δεν μου βρισκει τα ονοματα.

 

Μήπως είναι κάτι με την γλώσσα που έχεις επιλέξει?

Πώς έχεις περάσει τις επαφές, Outlook, IR, με το χέρι?

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.εχω μια καρτα 512 και αποφασισα οτι ειναι μικρη και πηρα μια 1gb.προσπαθω ειτε με το card reader ειτε με το active s... να κανω αντιγραφη τα δεδομενα μου και μου τα παρουσιαζει οτι σχεδον ολα εχουν προβλημα.

τι στο καλο γινεται τωρα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...