Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους

 

Ρε παιδια εχει κανεις νεοτερα απο το "μετωπο" με τα Windows Mobile 5?

 

Βρεθηκε τροπος αναβαθμισης των S100, Jam κλπ κλπ ;;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία,καλημέρα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής;Ενώ στέλνω κανονικά sms πάντα μου έρχοτναι 2 αναφορές,και στον παραλειπτή πηγαίνουν 2 sms ίδια.Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους

 

Ρε παιδια εχει κανεις νεοτερα απο το "μετωπο" με τα Windows Mobile 5?

 

Βρεθηκε τροπος αναβαθμισης των S100, Jam κλπ κλπ ;;;

To εχουμε ξαναπει χιλιαδες φορες, ξεχνα τα 2k5 στο S100... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδία,καλημέρα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής;Ενώ στέλνω κανονικά sms πάντα μου έρχοτναι 2 αναφορές,και στον παραλειπτή πηγαίνουν 2 sms ίδια.Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

Γινεται επειδη κλεινεις την εφαρμογη πριν σταλει το μηνυμα. Να κλεινεις τα μηνυματα αφου σου βγει το φακελακι που λεει πως το μηνυμα εσταλει και θα εισαι ok... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Συγκεντρώνω εδώ τις απορίες μου, τις παλιές αλλά και τις καινούργιες (από το 5 και μετά)

 

Edit: έχασε το format ton numbers... Βάζω κενά για να καταλαβαίνετε που τελειώνει...

 

1. Λοιπόν. To wizbar όταν το βάζω στο starup μου ρίχνει error ότι δεν το βρίσκει. Καμιά φορά το κάνει και όταν προσπαθώ να το ανοίξω εκ των υστέρων. (το κάνει και στο pocket informant...) πατάω οκ, το ξανατρέχω και είναι οκ.

 

 

2. Και κάτι άλλο. Στα themes (του wizbar) που δεν έχουν signal strength για το gsm, πως το βάζουμε σε flight mode? (νομίζω κάπως το είχα βρει αλλά δεν το θυμάμαι...)

 

 

3. Παιδιά πως γίνεται το background image να μην το ξεθωριάζει? Να είναι όπως το background του theme...

 

 

4. Ρε παιδιά εδώ και μια βδομάδα το pocketzenphone έχει σταματήσει να λειτουργει. Είναι κολλημένο στο sleep mode, και όταν πατάω κάποιο άλλο δεν κάνει τίποτα... δε μετακινείται το τσεκ.

 

Στις ρυθμίσεις αλλάζω κάτι (οπουδήποτε) κάνω save πάω να βγω και μου λέει να κάνω save? Πατάω yes και με βγάζει πάλι στις ρυθμίσεις. Πατάω quit και πάλι ρωτάει... οπότε ο μόνος τρόπο για να βγω είναι να πατήσω ΝΟ. Αυτό σημαίνει ότι για κάποιο λόγο δεν μπορεί να σώσει...

 

Σας έχει τύχει?

 

α. Ούτε από το εικονίδιο στην μπάρα αλλάζει κάτι.

β. στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να μπω απο το εικονίδιο στην today screen αλλά από αυτό στην κάτω μπάρα

γ. Έκανα uninstall reinstall...

δ. Το έχω στην main memory

 

 

5. Στον καθορισμό των κουμπιών υπάρχει στο τέλος της λίστας ένα που απλά λέει button, χωρίς εικονίδιο ή νούμερο. Μπορώ να του ορίσω κανονικά εφαρμογή... Τι είναι? Μήπως το κεντρικό? (δεν κάνει τίποτα...) Μήπως είναι συνδιασμός πλήκτρων? Αλήθεια, υπάρχει κανένα τέτοιο πρόγραμμα? Θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

 

6. Ποιο ήταν εκείνο το πρόγραμμα που έκανε κάτι σαν alt-tab σε ένα κουμπι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,καλημέρα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο εξής;Ενώ στέλνω κανονικά sms πάντα μου έρχοτναι 2 αναφορές,και στον παραλειπτή πηγαίνουν 2 sms ίδια.Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;

To exoume pei isa me 100 fores alla pou na to briskeis tora!

Loipon exeis kapoion taskmanager kai pithanotata to SPB PocketPlus. Prepei loipon na pas sta settings tou SPBPocketplus kai na eksereseis to tmail.exe pou brisketai sto directory \Windows\ giati an pas na steileis sms kai patiseis to close stin epano aristeri gonia gia kapoio logo to kinito eno exei steilei to sms theorei oti den efyge kai to ksanastelnei. An oi leptomereies den sou arkoun edo eimaste pali! :cool:

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε katsj και ολοι, μια ερωτηση.ειχες γραψει καποτε πως αποσυναρμολογειτε το qtek s100 με φωτογραφιες;θα με ενδιεφερε...επισης ξερει κανεις αν μπορουμε να βρουμε προσοψεις καπου εκτος επισημου service γιατι σκετες δεν δινουν και για να την αλλαξουν πρεπει να μεινει εκει το τηλ.ευχαριστω
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Πως θα τεσταρω το jam για dead pixels?

 

χτες βρηκα μια εφαρμογη που μπορεις να τεσταρεις την οθονη σου για dead pixels. ειναι freeware και μπορεις να την κατεβασεις απο εδω

Link to comment
Share on other sites

To exoume pei isa me 100 fores alla pou na to briskeis tora!

Loipon exeis kapoion taskmanager kai pithanotata to SPB PocketPlus. Prepei loipon na pas sta settings tou SPBPocketplus kai na eksereseis to tmail.exe pou brisketai sto directory \Windows\ giati an pas na steileis sms kai patiseis to close stin epano aristeri gonia gia kapoio logo to kinito eno exei steilei to sms theorei oti den efyge kai to ksanastelnei. An oi leptomereies den sou arkoun edo eimaste pali! :cool:

 

 

Δηλαδή πρέπει να σβήσουμε το tmail.exe;

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

Γινεται επειδη κλεινεις την εφαρμογη πριν σταλει το μηνυμα. Να κλεινεις τα μηνυματα αφου σου βγει το φακελακι που λεει πως το μηνυμα εσταλει και θα εισαι ok... ;)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Woca.Πιθανόν να φταίει αυτό.Παρόλα αυτά μίλησα με εκπρόσωπο της Vodafone για το ζήτημα αυτό και μου είπαν οτι είναι πρόβλημα δικτύου.Μου είπαν να διαγράψω το τηλ από το κέντρο sms και να το ξαναγράψω και με μια επανεκίνηση έπειτα θα είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι αυτο που σου λεει. Ειχα και εγω αυτο το προβλημα και απο τοτε που εφαρμοζω την λυση που σου ειπα ειμαι οκ... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι αυτο που σου λεει. Ειχα και εγω αυτο το προβλημα και απο τοτε που εφαρμοζω την λυση που σου ειπα ειμαι οκ... :)

 

Woca, ρώτησα διευκρίνιση μιας και δεν κατάλαβα τι ακριβώς πρέπει να κάνω :) Αν είχα κατάλαβει δεν θα έκανα ένα ανούσιο πόστ...

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

To post μου δεν απευθυνοταν σε εσενα αλλα αν μη τι αλλο μην σβησεις το tmail.exe! Απλως οταν πας να στειλεις ενα μηνυμα, περιμενε να εμφανισει το φακελακι που σου λεει πως εσταλει και μετα κλεισε την εφαρμογη των μηνυματων... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

To post μου δεν απευθυνοταν σε εσενα αλλα αν μη τι αλλο μην σβησεις το tmail.exe! Απλως οταν πας να στειλεις ενα μηνυμα, περιμενε να εμφανισει το φακελακι που σου λεει πως εσταλει και μετα κλεισε την εφαρμογη των μηνυματων... :)

 

 

:rolleyes: ok!

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,μετά από μια πολύ κουραστική βραδιά.διαβάστε τι έπαθα.περνώντας κάποια προγράμματα στο ppc μου, διαπίστωσα οτι εξαφανίστηκαν οι τόνοι από το word αλλά και απ'όλα τα προγράμματα κειμένου του pc.για να σιγουρευτώ οτι εφταιγε κάποια application instaled on my ppc και αφου είχα αποκλείσει υιούς, worms κτλ άρχισα να απεγκαθιστώ τα προγράμματα του ppc από τον υπολογιστή μου.κάποια στιγμή λοιπόν και ενώ είχα αφαιρέσει σχεδόν όλα τα προγράμματα οι τόνοι επανήλθαν.όλα οκ σκέφτηκα.έκλεισα το pc και άραξα.αργότερα όταν άνοιξα το pc με τρόμο διαπίστωσα οτι από το desktop δεν άνοιγαν τα .exe αρχεία και οτι μόλις πήγαινα να τα τρεξω μου τα διέγραφε.για να μην σας κουρασω άλλο έκανα format sto pc,έχασα πολά αρχεία και κυρίως χρόνο.το θέμα είναι όμως οτι δεν ξέρω τι προκάλεσε αυτην την αλυσιδωτή αντίδραση και πως να την αποφύγω στο μέλλον.εχει συμβει σε κανεναν αυτό.έχετε καμιά ιδέα;εννοείται οτι το ppc δεν ήταν συνδεδεμένο οταν συνεβησαν αυτά και τη γλίτωσε :confused: :confused: :confused:
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να βλεπεις videos στο ppc???

PocketMPV, Betaplayer.

Δεν έχω καταφέρει να δουν wmv. Όλα τα άλλα οκ.

 

xsiv74 φοβιστική ιστορία! πραγματικά παράξενη... Συλλυπητήρια

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρώνω τη λίστα που έδωσα πιο πριν με κάτι ακόμα:

 

7. Κάθε φορά που θέλω να κάνω μια μεταφορά πρέπει να κάνω τα παρακάτω βήματα:

Bluetooth icon

check “Turn on Bluetooth”

check “make this device discoverable...”

ok

Start activesync

Click options

Connect via Bluetooth

Ok

 

 

Και μετά να κλείσω το bt, βασικά λόγω μπαταρίας:

Stop async

Click on bt icon

Uncheck “turn on Bluetooth”

 

 

 

Υπάρχει καμία περίπτωση να φτιάξει κάποιος από αυτούς που κάνουν mobile development κάτι σε shortcut? (Το κάνω ποστ εδώ μια και ο kounadisk είναι από ένας από αυτούς. Αν υπάρχει καταλληλότερο μέρος ευχαρίστως να το μετακινήσω.)

 

 

Η λίστα:

 

Συγκεντρώνω εδώ τις απορίες μου, τις παλιές αλλά και τις καινούργιες (από το 5 και μετά)

 

Edit: έχασε το format ton numbers... Βάζω κενά για να καταλαβαίνετε που τελειώνει...

 

1. Λοιπόν. To wizbar όταν το βάζω στο starup μου ρίχνει error ότι δεν το βρίσκει. Καμιά φορά το κάνει και όταν προσπαθώ να το ανοίξω εκ των υστέρων. (το κάνει και στο pocket informant...) πατάω οκ, το ξανατρέχω και είναι οκ.

 

 

2. Και κάτι άλλο. Στα themes (του wizbar) που δεν έχουν signal strength για το gsm, πως το βάζουμε σε flight mode? (νομίζω κάπως το είχα βρει αλλά δεν το θυμάμαι...)

 

 

3. Παιδιά πως γίνεται το background image να μην το ξεθωριάζει? Να είναι όπως το background του theme...

 

 

4. Ρε παιδιά εδώ και μια βδομάδα το pocketzenphone έχει σταματήσει να λειτουργει. Είναι κολλημένο στο sleep mode, και όταν πατάω κάποιο άλλο δεν κάνει τίποτα... δε μετακινείται το τσεκ.

 

Στις ρυθμίσεις αλλάζω κάτι (οπουδήποτε) κάνω save πάω να βγω και μου λέει να κάνω save? Πατάω yes και με βγάζει πάλι στις ρυθμίσεις. Πατάω quit και πάλι ρωτάει... οπότε ο μόνος τρόπο για να βγω είναι να πατήσω ΝΟ. Αυτό σημαίνει ότι για κάποιο λόγο δεν μπορεί να σώσει...

 

Σας έχει τύχει?

 

α. Ούτε από το εικονίδιο στην μπάρα αλλάζει κάτι.

β. στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να μπω απο το εικονίδιο στην today screen αλλά από αυτό στην κάτω μπάρα

γ. Έκανα uninstall reinstall...

δ. Το έχω στην main memory

 

 

5. Στον καθορισμό των κουμπιών υπάρχει στο τέλος της λίστας ένα που απλά λέει button, χωρίς εικονίδιο ή νούμερο. Μπορώ να του ορίσω κανονικά εφαρμογή... Τι είναι? Μήπως το κεντρικό? (δεν κάνει τίποτα...) Μήπως είναι συνδιασμός πλήκτρων? Αλήθεια, υπάρχει κανένα τέτοιο πρόγραμμα? Θα ήταν πολύ χρήσιμο.

 

 

6. Ποιο ήταν εκείνο το πρόγραμμα που έκανε κάτι σαν alt-tab σε ένα κουμπι?

Link to comment
Share on other sites

...αργότερα όταν άνοιξα το pc με τρόμο διαπίστωσα οτι από το desktop δεν άνοιγαν τα .exe αρχεία και οτι μόλις πήγαινα να τα τρεξω μου τα διέγραφε...

Λίγο ιός δε θυμίζει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

σε συνέχεια με όσα σας έγραψα χθές η σκέψη που επικρατεί στο μυαλό μου είναι το οτι ίσως όταν θέλουμε να διαγράψουμε αρχεία απο το pc που έχουν σχέση με το ppc να πρέπει να χρησιμοποιουμε το add/remove του activesync. για ιο κτλ, δε νομιζω γιατι έτρεξα πολλά norton,lavasoft etc.ελπιζω να μην εχει άλλος την ίδια εμπειρία! :worry: :worry:
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

problemz

 

το τηλεφωνο σταματησε να παιζει ηχους

δεν αναγνωριζει τα mp3, wma, wav ως εγκυρους τυπους αρχειων

στις properties τα εμφανιζει ως αγνωστους τυπους αρχειων

το εβαλα να τα ανοιγει με τον media player, αλλα βγαζει μηνυμα λαθους, οτι το αρχειο εχει προβλημα

κατι το οποιο δεν ισχυει, γιατι το αρχειο παιζει κανονικα αμα ανοιχτει μεσα απο τον media player, και οχι απο την εξερευνηση

δεν παιζουν ουτε οι ηχοι κλησης! μονο o ηχος windows default δουλευει

 

καποιο προγραμμα εκανε τη βρωμοδουλεια, υποψιαζομαι το pocketmusic ή το alarmtoday

 

plz help?

Link to comment
Share on other sites

problemz

 

το τηλεφωνο σταματησε να παιζει ηχους

δεν αναγνωριζει τα mp3, wma, wav ως εγκυρους τυπους αρχειων

στις properties τα εμφανιζει ως αγνωστους τυπους αρχειων

το εβαλα να τα ανοιγει με τον media player, αλλα βγαζει μηνυμα λαθους, οτι το αρχειο εχει προβλημα

κατι το οποιο δεν ισχυει, γιατι το αρχειο παιζει κανονικα αμα ανοιχτει μεσα απο τον media player, και οχι απο την εξερευνηση

δεν παιζουν ουτε οι ηχοι κλησης! μονο o ηχος windows default δουλευει

 

καποιο προγραμμα εκανε τη βρωμοδουλεια, υποψιαζομαι το pocketmusic ή το alarmtoday

 

plz help?

 

νομίζω οτι το πρόβλημα σου είναι παρόμοιο με αυτό που είχα εγώ στη σελίδα 8 ή 9.με τη βοηθεια του agiorgiti:

 

1)Εγκαταστήστε τον Resco Explorer

 

2)Αφού τον εγκαταστήσετε, τον ανοίγετε και κρατάτε πατημένη τη γραφίδα (tap&hold) πάνω σε ένα MP3. Μετά επιλέγετε:

 

3)Open > Open With > Επιλέγετε τον Media Player και τσεκάρετε το "Always use this program to open this file type"

 

 

ελπίζω να βοηθηθείς...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...