Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν τώρα τελευταία θέλω να αξιοποιήσω το κινητό μου και το bluetooth του. Τι εφαρμογές έχετε μαζέψει?

 

Εγώ για παράδειγμα βρήκα αυτήν για το remote desktop, και είναι ωραία. Σκεφτόμουν μήπως γίνεται να χρησιμοποιηθεί σαν headset... (με κανένα πρόγραμμα τηλεφώνου που θα χρησιμοποιεί το μόντεμ του πισι... τελικά θα γίνει ένα ασύρματο τηλέφωνο!)

 

Και κάτι άλλο. κάποιο τρόπο για να έχει φωνή ο msn sto ppc?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω και γω μια απορία ρε παιδιά .

τώρα τελευταία δεν μου εμφανίζει το σηματάκι "g" αλλα το αντίστοιχο που σημαίνει "no g" .

σύνδεση έχω κανονικά,μπορώ και μπαίνω internet και τα πάντα λειτουργούν ok.

το έψαξα από δω ,το έψαξα από κει τίποτα ,δεν νομίζω να φταίει κάποιο πρόγραμμα εξάλλου αυτά τα έχω δοκιμασμένα εδώ και καιρό.

 

αν ας πούμε κάνω σύνδεση και την διακόψω μου εμφανίζει το "g" ...μετά από μερικές ώρες μπορεί να αλλάξει από μονο του.

 

υποψιάζεται κανεις τίποτα?

 

α! να πω ότι έκανα hard reset για να φύγει αυτό το πρόβλημα αλλα πάλι βλέπω ότι το κάνει.

Και μένα μου το κάνει αυτό. Άρχισε τελείως ξαφνικά.

COSMOTE έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πολύ ωραία όλα αυτά που γράφετε εδώ παίδες....

Σήμερα μόλις πήρα το S100. Πριν είχα το P900 και για μερικές μέρες αφού πούλησα το πρώτο και μέχρι να πάρω το επόμενο έπαθα στερητικό σύνδρομο για GPRS, e-mail, games και άλλα πολλά!

 

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω το active sync στο PC μου! Φτάνει μέχρι το 92% και μετά σταματάει και μετά βγάζει non responding. Μήπως κανείς έχει καμιά ιδέα? Τα norton IS, AV τα κάνω disable βέβαια κατά την εγκατάσταση αλλά τίποτα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Λοιπόν πολύ ωραία όλα αυτά που γράφετε εδώ παίδες....

Σήμερα μόλις πήρα το S100. Πριν είχα το P900 και για μερικές μέρες αφού πούλησα το πρώτο και μέχρι να πάρω το επόμενο έπαθα στερητικό σύνδρομο για GPRS, e-mail, games και άλλα πολλά!

 

Το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω το active sync στο PC μου! Φτάνει μέχρι το 92% και μετά σταματάει και μετά βγάζει non responding. Μήπως κανείς έχει καμιά ιδέα? Τα norton IS, AV τα κάνω disable βέβαια κατά την εγκατάσταση αλλά τίποτα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

για δοκιμασε την εκδοση 3.8 γιατι στην συσκευασια πρεπει να δινουν την 3.7
Link to comment
Share on other sites

oriste allo ena problima

 

exw to s100

amfanisa thn exteded rom

kai pos mou hr8e kai etre3a to phonepad.cab

apo ekei kai pera terma ta ellinika sto phonepad......

opios exei kapoia idea as thn ri3ei

euxaristv ek ton proterwn

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πληροφόρησή μου ότι δεν μπορούμε να κάνουμε πολ με πάνω από 10 επιλογές τα παρατάμε... προς τον παραδοσιακό τρόπο...:

 

Άντε και εγώ ο τεμπέλης ένα τοπ 12, χωρίς λινκς.

(και μερικά copypaste apo agiorgitis...)

 

Εντάξει για όσου έχουν JAM η ελληνική έκδοση του resco keyboard είναι default download...δεν την βάζω καν στο τοπ12

 

1)SPB Pocket+

2)Wisbar Advance 2

3)Pocket Informant

4)Sprite Backup http://www.spritesoftware.com/en/index.htm

5)PocketZenPhone (προφίλ. αθόρυβο, δυνατό κλπ, πλήρως παραμετροποιήσιμο.)

http://zendrui.free.fr/

6)PocketMPV player ή Beta Player

 

7)KG Power Tools http://www.myphone.gr/software/file-326.html

8)Resco File Explorer Μόνο και μόνο για τον registry editor. Προτιμώ τον default file explorer, μετά τις αλλαγές του spb pocket plus βέβαια...

9)SPB Time για ξύπνημα

10)SPB Imageer ετσι για εικόνες...

 

11)VNC και DOTPOCKET για remote desktop από/προς πισι

 

12)Adobe reader kai macromedia flash player αααν χρειαστούν πουθενά..

 

 

Ελπίζω να μην ξέχασα τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως το ιδιο αρχισε και στο s100 του αδελφου μου απο χθες,κοσμοτε με συμβολαιο

 

kai emena ti idio me cosmote!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και την δική μου λίστα (απο πάνω προς τα κάτω η σειρά προταιρεότητας)

 

http://img98.echo.cx/img98/8510/mylist3xr.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και μια βδομάδα το pocketzenphone έχει σταματήσει να λειτουργει. Είναι κολλημένο στο sleep mode, και όταν πατάω κάποιο άλλο δεν κάνει τίποτα... δε μετακινήται το τσεκ.

 

Στις ρυθμίσεις αλλάζω κάτι (οπουδήποτε) κάνω save πάω να βγω και μου λέει να κάνω save? Πατάω yes και με βγάζει πάλι στις ρυθμίσεις. Πατάω quit και πάλι ρωτάει... οπότε ο μόνος τρόπο για να βγω είναι να πατήσω ΝΟ. Αυτό συμαίνει ότι για κάποιο λόγο δεν μπορεί να σώσει...

 

Σας έχει τύχει?

 

 

εδιτ:

1. Ούτε από το εικονίδιο στην μπάρα αλλάζει κάτι.

2. στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να μπω απο το εικονίδιο στην today screen αλλά από αυτό στην κάτω μπάρα

3. Έκανα uninstall reinstall...

4. Το έχω στην main memory

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και την δική μου λίστα (απο πάνω προς τα κάτω η σειρά προταιρεότητας)

 

http://img98.echo.cx/img98/8510/mylist3xr.th.jpg

 

 

to black list smart filter pou to brikes ??????

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο με COSMOTE...

Αρα εκει πρεπει να τη ψάξουμε τη δουλειά...

 

Και εμένα την τελευταία εβδομάδα (περίπου) εχει αρχίσει να μου κάνει νερά το GPRS της Cosmote...Μπας και κάνουν τίποτα στο δικτυό τους ;; Λέμε τώρα !! :X

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. To wizbar όταν το βάζω στο starup μου ρίχνει error ότι δεν το βρίσκει. Καμιά φορά το κάνει και όταν προσπαθώ να το ανοίξω εκ των υστέρων. (το κάνει και στο pocket informant...) πατάω οκ, το ξανατρέχω και είναι οκ.

 

Και κάτι άλλο. Στα themes (του wizbar) που δεν έχουν signal strength για το gsm, πως το βάζουμε σε flight mode? (νομίζω κάπως το είχα βρει αλλά δεν το θυμάμαι...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια στον Muck Smith για την πολύ καλή δουλειά και για το χρόνο που αφιερώνει! :luck:

 

Εδώ και 1 εβδομάδα προσπαθώ να βρω την καρτούλα της Sandisk Wifi SDIO 256 MB. Σε μια παραγγελία που έκανα στην expansys μου είπαν μετά από λίγο καιρό ότι το προϊόν το σταμάτησαν. Έψαξα σε άλλα site τόσο στην ελλάδα όσο και εξωτερικό και πραγματικά δεν υπάρχει πουθενά (unavailable - αναμένεται κλπ)

 

1- Έχει ακούσει κανείς ότι η Sandisk αποσύρει το εν λόγω μοντέλο;

2- Έχει κανείς την κάρτα αυτή στο s100 και του δουλεύει απροβλημάτιστα; Αν ναι, σε τι ROM; Στην 1.06.00 WWE δουλεύει κανονικά? Διάβασα βέβαια το faq, αλλά ρωτάω γιατί κάποιοι είχαν διαφόρων ειδών προβλήματα.

3- Έχει/έχει ακούσει κανείς τίποτα για την Computer Devices Wi-Fi SD Card; Καλύτερη διαχείριση ενέργειας/καλύτερη κεραία/μικρότερο μέγεθος.

4- Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί ΑΛΛΗ SDIO WiFi καρτούλα ΠΛΗΝ της Sandisk; Ποιά; Είχε προβλήματα;

 

Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ activesync over bluetooth και μου δουλεύει άψογα (ιντερνετ, mail, skype, MSN), αλλά θέλω να δοκιμάσω τη wifi σύνδεση με το Linksys WRT54G wireless router, υποψιάζομαι ότι το pocket skype και το internet θα δουλεύουν πιο γρήγορα.

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα σε ολους,θα ηθελα να ρωτησω με τα video mms τι γινετε?σε ολους κραταει 6-7 δευτερολεπτα?υπαρχει καποιο prog που τραβαει video mms περισσοτερο?Οποιος εχει την καλωσυνη ας μου απαντηση η ας με παραπεμψει καπου.Ευχαριστω..... :(
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει αυτό. Άρχισε τελείως ξαφνικά.

COSMOTE έχεις;

αααα! από ότι βλέπω όλοι οι κοσμοταδες το έχουν !

...άρα αυτό είναι ρε παιδιά δεν εξηγείται αλλιώς!

 

παλιοκοσμοτε όλο προβλήματα ,σε όλες τις συσκευές smartphone που είχα πάντα κάποιο πρόβλημα υπήρχε.

 

εμενα εδώ και μια βδομάδα μου το κάνει ,μπορεί και παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

πριν μια ωρα εφτιαξε!!!!αρα ειναι θεμα κοσμοτε,προφανως καποιες ρυθμισεις θα εκαναν

όντως ! τώρα το πρόσεξα!

λες η κοσμοτέ να μπαίνει myphone???

anyway ...mister λαγουδάκης check your mail

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα σε ολους,θα ηθελα να ρωτησω με τα video mms τι γινετε?σε ολους κραταει 6-7 δευτερολεπτα?υπαρχει καποιο prog που τραβαει video mms περισσοτερο?Οποιος εχει την καλωσυνη ας μου απαντηση η ας με παραπεμψει καπου.Ευχαριστω..... :(

Οπως βλεπω στην registry (HKEY_LOCAL_MACHINE\HTC\Camera\AppDefSettings\P3) το LimitSize ειναι 80kb. Ανεβασε το μεχρι τα 100kb που υποστηριζουν τα δικτυα και ισως να τραβαει 2-3 δευτερολεπτα παραπανω... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποιες συσκευές είναι συμβατές με τις wifi κάρτες της Sandisk φαίνεται εδώ

 

Το s100 λέγεται αλλιώς και:

XDA II Mini, HTC Magician, i-mate JAM, QTek S100, T-Mobile MDA Compact, Dopod 818, m500, VPA compact

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπω στην registry (HKEY_LOCAL_MACHINE\HTC\Camera\AppDefSettings\P3) το LimitSize ειναι 80kb. Ανεβασε το μεχρι τα 100kb που υποστηριζουν τα δικτυα και ισως να τραβαει 2-3 δευτερολεπτα παραπανω... :)

 

 

Ok,θα το τσεκαρω,ευχαριστω πολυ!!! :O :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...