Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα έβαλα το screen protector της brando workshop. Τώρα που το παρατηρώ έχει εγκλωβίσει σκόνες κτλ από τη μέσα του μεριά. Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω; Πως αφαιρείται ο screen protector με ασφάλεια (χωρίς κίνδυνο να γρατσουνιστεί η οθόνη ή να χαλάσει ο ίδιος) αφού είναι "κολλημένος" πάνω στην οθόνη;;;

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς, η "μανία" της εγκατάστασης των wm2005 δεν είναι κολλητική, λες και θα κάνω ποτέ γραφήματα στο ppc. Σχετικά με τη θήκη, δεν προστατεύει απολύτως τίποτα πλην της οθόνης. Μου έπεσε σε άσφαλτο και μια γωνία έγινε λιώμα (και άλλη μια γρατζουνίστηκε αρκετά). Αύριο, λογικά, θα το έχω με καινούρια πρόσοψη και πίσω όψη (αν θυμάμαι καλά 10,5 κοστίζει η μπροστινή, 19 η πίσω και 25 η επισκευή στη teleservice). Αυτά και προσοχή.
Link to comment
Share on other sites

paidia sos :w00t:

yparxei kana programmataki gia kounoups...????

exw trelathei me ta atima...

Device: iphone 2008

Part No.MA712LL/A: iPhone 8GB

Serial no : 7R741SF................

ICCD 890141.................XANIA

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις κατι σαν και αυτη τη βλακεια που ειχε βγει για symbian και υποσχοταν πως διωχνει τα κουνουπια, οχι δεν υπαρχει και ουτε προκειται! ;)

 

Εγω παντως οταν ειχα 6600 το ειχα βαλει διπλα απο ενα θηριο και δεν καταλαβε Χριστο. Παραλιγο να τσιμπησει και το 6600... :lol: :p :D

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και οι κλασικοι τροποι της παστιλιας ή ακομα και το φιδακι αμα εισαι εξω... :D
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

wraios file... :D

alla ti na ta kanw pou theloun na mou roufixoun to aima... :X

 

Tο προγραμματακι νομιζω οτι εχει βγει και για ppc αλλα ειναι μια λαλακια και μιση αν το βρω θα σου στειλω pm

 

ΒΤW Δοκίμασες στρατιωτικό κουνουπέλαιο ΠΡΟΣΟΧΗ !! ομως μαζι με τα κουνούπια μπορεί να ψοφίσεις και εσύ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα το screen protector της brando workshop. Τώρα που το παρατηρώ έχει εγκλωβίσει σκόνες κτλ από τη μέσα του μεριά. Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω; Πως αφαιρείται ο screen protector με ασφάλεια (χωρίς κίνδυνο να γρατσουνιστεί η οθόνη ή να χαλάσει ο ίδιος) αφού είναι "κολλημένος" πάνω στην οθόνη;;;

 

Οι screen protectors της Brando αφαιρούνται με κολλητική ταινία. Κολάς μία στην πάνω πλευρά του protector και τραβώντας την, τον αφαιρείς. Μετά μπορείς να τον κάνεις μπάνιο κανονικά και να τον στεγνώσεις με το πιστολάκι για να μη σου αφήσει κηλίδες. :)

Link to comment
Share on other sites

Οι screen protectors της Brando αφαιρούνται με κολλητική ταινία. Κολάς μία στην πάνω πλευρά του protector και τραβώντας την, τον αφαιρείς. Μετά μπορείς να τον κάνεις μπάνιο κανονικά και να τον στεγνώσεις με το πιστολάκι για να μη σου αφήσει κηλίδες. :)

Τον screen protector υποθέτω εννοείς, ετσί? :happy:

Δεν το διευκρινίζεις...!:eek: :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτον εχω screen protector της Brando και τον πηρα απο το h**p://www.play247.gr τα παιδια εχουν τελεια εξυπηρετηση και σε 2 μέρες μου το εφεραν στη λαρισα με courrier μαζι πηρα και μια βαση συχρονισμου επιτραπεζια usb

Οσο και να το εψαχνα στη Λαρισα πουθενα δεν το εβρισκα , ευτυχως υπαρχουν και αυτοι

Ασχετο αλλα καπου διαβασα οτι καποιοι σου αναβαθμιζουν την συσκευη απο 64 στα 128 mb ram ??????? υπαρχει αυτο στην ελλαδα και αν ναι γινεται ποιο γρηγορο ???????

 

Α και κατι αλλο τρεμε Αθηνα λερχονται τα Αλογα !!!!!!! (ΑΕΛΑΡΑ !!!!!!!!!!! ΟΛΕ) ΗΕΕΗ αν και Αεκτζης χρονια υπαρχει μια αδυναμια στο ΣΟΥΖΑ Τ'ΑΛΟΓΑΚΙ !!!!! :rolleyes:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Οι screen protectors της Brando αφαιρούνται με κολλητική ταινία. Κολάς μία στην πάνω πλευρά του protector και τραβώντας την, τον αφαιρείς. Μετά μπορείς να τον κάνεις μπάνιο κανονικά και να τον στεγνώσεις με το πιστολάκι για να μη σου αφήσει κηλίδες. :)

 

Ευχαριστώ για τη συμβουλή. Είχα δοκιμάσει να τον βγάλω με σελοτέιπ αλλά δεν είναι αρκετά δυνατό για να τον ξεκολλήσει....Χμμμ μάλλον θα πρέπει να προμηθευτώ ταινία ηλεκτρολογική.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα αυτό που παθαίνουν οι κάτοχοι qtek. Μου "έσβησε" όλα τα αρχεία της SD. Δεν μου το έχει ξανακάνει (το έχω 3 εβδομάδες).EDIT: ΕΙΝΑΙ IMATE KAI OXI QTEK. Τι συνέβει:

 

Έβαλα την sd σε ένα cardreader usb sto pc, και πέρασα κάτι videos. Την βάζω στο ppc και παίζω μερικά με το windows media pl μια χαρά. Μετά ανοίγω το pocketMPV player και ξεκινάω να βλέπω τα υπόλοιπα. Με το που ανοίγω κάποιο κλείνει το mpv, και όταν πατάω στη συντόμευση μου λέει "PocketMPV.exe is not a valid Pocket PC application" Πάω μεσα στην κάρτα και βλέπω να έχουν γίνει αλαμπουρνέζικοι μερικοί φάκελοι. Δημιουργώ έναν καινούργιο (έτσι δεν είχατε πει ότι φτιάχνεται?) και κάνω ρισετ. Και όλα καλά. Συνεχίζω να ανοίγω-βλέπω με το MPV και κάποια στιγμή πάλι τα ίδια. Δημιουργώ πάλι φάκελο, κάνω ρισετ και τσουπ! πάνε τα αρχεία. όλα... Ξαναφτιάχνω φάκελο, ρισετ. τίποτα.

 

Και στο πισι φυσικά άδεια φαίνεται... Έχω την τελευταία ρομ. Τι κάνουμε??? αφού δεν έπιασε το κόλπο με τη δημιουργία φακέλου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα αυτό που παθαίνουν οι κάτοχοι qtek. Μου "έσβησε" όλα τα αρχεία της SD. Δεν μου το έχει ξανακάνει (το έχω 3 εβδομάδες).EDIT: ΕΙΝΑΙ IMATE KAI OXI QTEK. Τι συνέβει:

 

Έβαλα την sd σε ένα cardreader usb sto pc, και πέρασα κάτι videos. Την βάζω στο ppc και παίζω μερικά με το windows media pl μια χαρά. Μετά ανοίγω το pocketMPV player και ξεκινάω να βλέπω τα υπόλοιπα. Με το που ανοίγω κάποιο κλείνει το mpv, και όταν πατάω στη συντόμευση μου λέει "PocketMPV.exe is not a valid Pocket PC application" Πάω μεσα στην κάρτα και βλέπω να έχουν γίνει αλαμπουρνέζικοι μερικοί φάκελοι. Δημιουργώ έναν καινούργιο (έτσι δεν είχατε πει ότι φτιάχνεται?) και κάνω ρισετ. Και όλα καλά. Συνεχίζω να ανοίγω-βλέπω με το MPV και κάποια στιγμή πάλι τα ίδια. Δημιουργώ πάλι φάκελο, κάνω ρισετ και τσουπ! πάνε τα αρχεία. όλα... Ξαναφτιάχνω φάκελο, ρισετ. τίποτα.

 

Και στο πισι φυσικά άδεια φαίνεται... Έχω την τελευταία ρομ. Τι κάνουμε??? αφού δεν έπιασε το κόλπο με τη δημιουργία φακέλου...

Να, τι λεγόταν την άλλη φορά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=863485#post863485

 

 

ΕΔΙΤ: Είναι δυνατόν να έκανε φορμάτ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ? Τι στο δι@ολο? Μα όταν συνέβαινε με τους άλλους (σελίδες 106-107) στο πισι φαινόταν... Σε εμένα δεν φαίνονται. Σαν να είναι φορμαρισμένη και οκ.

 

Είναι και Sandisk Ultra 2. Αυτό πάει πολύ. Θα ζητήσω από την imate αποζημίωση. Γιατί άλλο να "μην τα βρίσκεις" και άλλο να σβηστούν... έτσι δεν είναι? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω 3+ μήνες το I-Mate JAM δεν μου το έχει κάνει ποτέ αυτό. (Η SD κάρτα μου είναι η Lexar 512mb 32x...)
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το pockempv?

 

Ρε παιδιά μάλλον πάω για file recovery. Έχετε να προτείνετε κανένα tool που να βλέπει SD, να βλέπει και άλλα εκτός από φωτογραφίες αρχεία, και να είναι και ψιλοfree?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μιά φορά που χρειάστηκε να περάσω ένα βίντεο στο PPC το έκανα με το Windows Media Encoder...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα το screen protector της brando workshop. Τώρα που το παρατηρώ έχει εγκλωβίσει σκόνες κτλ από τη μέσα του μεριά. Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω; Πως αφαιρείται ο screen protector με ασφάλεια (χωρίς κίνδυνο να γρατσουνιστεί η οθόνη ή να χαλάσει ο ίδιος) αφού είναι "κολλημένος" πάνω στην οθόνη;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=848040&highlight=%E2%F1%F5%F3%E7#post848040

για δες φιλε μου τι έχω γράψει εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=848040&highlight=%E2%F1%F5%F3%E7#post848040

για δες φιλε μου τι έχω γράψει εδώ. :)

 

Το χω διαβάσει φίλε μου. Άκρως κατατοπιστικό και διασκεδαστικό! Το μόνο που μου τη σπάει με το screen protector είναι ότι η μεριά που "κολλάει" σχεδόν αμέσως μαζεύει σκόνη, έτσι όσο και να το πλύνεις και να το καθαρίσεις όταν πας να τον επανατοποθετήσεις στο μηχάνημα θα χει σκόνες επάνω....(μήπως λέω μήπως ήρθε ο καιρός να ξεσκονίσω το σπίτι μου.... :lol: :lol: :lol: )

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Το χω διαβάσει φίλε μου. Άκρως κατατοπιστικό και διασκεδαστικό! Το μόνο που μου τη σπάει με το screen protector είναι ότι η μεριά που "κολλάει" σχεδόν αμέσως μαζεύει σκόνη, έτσι όσο και να το πλύνεις και να το καθαρίσεις όταν πας να τον επανατοποθετήσεις στο μηχάνημα θα χει σκόνες επάνω....(μήπως λέω μήπως ήρθε ο καιρός να ξεσκονίσω το σπίτι μου.... :lol: :lol: :lol: )

θελει μαστοριά για να περαστει με την μια .απαξ και απετηχες με την πρωτη το χνουδακι δεν το γλιτωνεις.

οι υδρατμοι στο μπανιο κανουν δουλεια αλλα και παλι ...

γι αυτο θελει συχνες προσπαθιες με τον τροπο που εγραψα.

σημιωση: αν μετα την εφαρμογη αισθανεστε σκληρη την μεμβρανη τοτε μαλλον για καποιο λογο δεν εκατσε καλα ή εχει χασει την κολλα της.

η αφη πρεπει να ειναι τελεια σαν να μην υπαρχει protector!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω προβλημα με την εφεδρικη μπαταρια...

Μολις μου τελειωσει η κανονικη μπαταρια το τηλεφωνο σβηνει...

Αφου το ξανα-αναψω και εννω μου δειχνει 0% στην κανονικη και 100% στην εφεδρικη μπαταρια μετα απο 30 δευτερολεπτα μου σβηνει λες και δεν εχω εφεδρικη....Τι γινεται????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...