Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας μεταφέρω τις ρυθμίσεις για να βελτιώσετε την ποιότητα της CAMERAS (απο XDA)

 

Camera settings (to remove snow effect):

 

Με τον Resco Registry πηγαίνετε στο

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/HTC/Camera/AppDefSettings/General

και καντε τις παρακάτω ρυθμίσεις

Set Contrast : 5

Brightness: 6

Saturation: 3

Hue: 5

Sharpness :3

Link to comment
Share on other sites

βάλτε όσο ποιο σύντομα γίνετε SCREEN PROTECTOR!!

είναι η μονη λύση .

 

Πάντως βρίσκω ότι ενώ δουλεύω κανονικά και σχετικά άνετα, με δυσκολεύουν στο select με pen-drag πάνω στην οθόνη.

 

Άσε που ο καραγκαντέμης, έκανα χειρουργική επέμβαση και ενώ τα μέτρησα όλα σωστά... έκοψα τελικά λάθος διαστάσεις! :O :O :O

 

Οπότε πρέπει να παραγγείλω καινούργιο και.. βαριέμαι... καλά protectors στην Αθήνα που βρίσκω; :worry:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

πάλι λάθος τόπικ!

 

:confused: :confused: :confused: :confused:

 

Δηλαδής;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

έκανα λάθος στο τοπικ που ήθελα να απαντήσω δε πήγαινε σε κανέναν η απάντηση απλά αν κάνεις λάθος δε μπορείς να το διαγράψεις :)

παιδιά μπορεί κανείς να μου πει γιατι το keyboard GR δεν εγκαθιστάται στο σ100?μετά από φορμάτ και εγκατάσταση όλων των στοιχείων της extended δεν υπάρχει πουθενά..καμμιά ιδέα?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί κανείς να μου πει γιατι το keyboard GR δεν εγκαθιστάται στο σ100?μετά από φορμάτ και εγκατάσταση όλων των στοιχείων της extended δεν υπάρχει πουθενά..καμμιά ιδέα?

 

Πιθανών γιατί απλά δεν έχει περαστεί σωστά η extended; :worry:

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.... :(

Σας έχει τύχει ποτέ παρεπιπτόντως να σβυστούν μερικά από τα DIRS της SD mem σας; :blink:

Γιατί εμένα μου έχει γίνει 2-3 φορές .. και μάλιστα χτες σβύστηκαν 2-3 προγράμματα.... :cry: :cry:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανών γιατί απλά δεν έχει περαστεί σωστά η extended; :worry:

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.... :(

Σας έχει τύχει ποτέ παρεπιπτόντως να σβυστούν μερικά από τα DIRS της SD mem σας; :blink:

Γιατί εμένα μου έχει γίνει 2-3 φορές .. και μάλιστα χτες σβύστηκαν 2-3 προγράμματα.... :cry: :cry:

 

ΔΕν μου έχει συμβεί μέχρι στιγμής..

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Πιθανών γιατί απλά δεν έχει περαστεί σωστά η extended; :worry:

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.... :(

Σας έχει τύχει ποτέ παρεπιπτόντως να σβυστούν μερικά από τα DIRS της SD mem σας; :blink:

Γιατί εμένα μου έχει γίνει 2-3 φορές .. και μάλιστα χτες σβύστηκαν 2-3 προγράμματα.... :cry: :cry:

 

Συμβαίνει αυτό καμιά φορά. Πρέπει να φταίει η κάρτα. Τι μάρκα έχεις; Εγώ έχω μια trranscend 128 που την είχα πριν στο 3650 και μια μέρα έφαγε φλας και έχασα πολλά από τα δεδομένα μου από αυτή. Μάλλον περιοδικά θέλουν το φορμάτ τους για να ρχονται στα ίσα τους.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Lexar 1GB. Είναι χαζό πάντως να σβύνονται τυχαία dirs... Μάλλον τα περιεχόμενά τους δηλαδή...

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Σας μεταφέρω τις ρυθμίσεις για να βελτιώσετε την ποιότητα της CAMERAS (απο XDA)

 

Camera settings (to remove snow effect):

 

Με τον Resco Registry πηγαίνετε στο

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/HTC/Camera/AppDefSettings/General

και καντε τις παρακάτω ρυθμίσεις

Set Contrast : 5

Brightness: 6

Saturation: 3

Hue: 5

Sharpness :3

αυτές οι ρυθμίσεις κάτι κάνουν αλλα και πάλι το πρόβλημα με το contrast υπάρχει.

συνεχίζει να καίει τις εικόνες.

κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι στην εγγραφη του video στην μεγιστη ανάλυση υπάρχει καθυστέρηση εικόνας σε σχέση με τον ήχο!!

άλλο πάλι και τούτο ,είχαμε ακόμα ένα καλο feature μας το χάλασαν.

 

το software της κάμερας το έχω ξαναπεί είναι για πέταμα και φτιάξιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Σας μεταφέρω τις ρυθμίσεις για να βελτιώσετε την ποιότητα της CAMERAS (απο XDA)

 

Camera settings (to remove snow effect):

 

Με τον Resco Registry πηγαίνετε στο

 

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/HTC/Camera/AppDefSettings/General

και καντε τις παρακάτω ρυθμίσεις

Set Contrast : 5

Brightness: 6

Saturation: 3

Hue: 5

Sharpness :3

i kali fasi ine pos eki mesa de iparxi oute to "set contrast" oute "brightness" .. erotisi : prepi na ta ftiakso ego i den ida kati kai mou fenete periego !!??? :blink: :wacko:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

αυτές οι ρυθμίσεις κάτι κάνουν αλλα και πάλι το πρόβλημα με το contrast υπάρχει.

συνεχίζει να καίει τις εικόνες.

κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι στην εγγραφη του video στην μεγιστη ανάλυση υπάρχει καθυστέρηση εικόνας σε σχέση με τον ήχο!!

άλλο πάλι και τούτο ,είχαμε ακόμα ένα καλο feature μας το χάλασαν.

 

το software της κάμερας το έχω ξαναπεί είναι για πέταμα και φτιάξιμο από την αρχή.

pesta xristostome .. megali aidia sto mdac .. eno sto mda II i alios qtek 2020 i kamera ine men 0,3mp alla 1000 fores kaliteres fotografies .. krimas :mad:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

pesta xristostome .. megali aidia sto mdac .. eno sto mda II i alios qtek 2020 i kamera ine men 0,3mp alla 1000 fores kaliteres fotografies .. krimas :mad:

Nai ontos... auto einai alithia gia to xdaII, htan (ean afereseis to meionekthma tou megethous kai ths cpu - an einai meionekthma -) AKROS anoterh suskeyh apo to s100... polu krima :mad:

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Nai ontos... auto einai alithia gia to xdaII, htan (ean afereseis to meionekthma tou megethous kai ths cpu - an einai meionekthma -) AKROS anoterh suskeyh apo to s100... polu krima :mad:

sorry ine poli pio grigoro apo to to s100 to exi o kolitos mou nai me koroidebi .. kai spao to kefali mou giati ine etsi ... :blink:

 

 

profanos giati i SE version troi poli source apo tin mnimi !!???

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

xm xm xm... to vgale kai i voda eee???. arage poso na to xtipaei kai pote tha erthei sto greece? tespa... den mou aresei katholou xilies fores protimo to jamaki mou! pantos pisteuo oti o ixos tha akougete kalitera oxi apo sxesh dinamis alla apo piotita epeidi exei pole tripes eno sto jam einai ena mikro anoigma kai stous oksis ixous kanei san na striglizei...
Link to comment
Share on other sites

αυτές οι ρυθμίσεις κάτι κάνουν αλλα και πάλι το πρόβλημα με το contrast υπάρχει.

συνεχίζει να καίει τις εικόνες.

κάτι άλλο που πρόσεξα είναι ότι στην εγγραφη του video στην μεγιστη ανάλυση υπάρχει καθυστέρηση εικόνας σε σχέση με τον ήχο!!

άλλο πάλι και τούτο ,είχαμε ακόμα ένα καλο feature μας το χάλασαν.

 

το software της κάμερας το έχω ξαναπεί είναι για πέταμα και φτιάξιμο από την αρχή.

 

Μην προτρέχετε αν δεν γνωρίζετε το έχω ξαναπεί....

 

Δεν ειναι θέμα software αλλά πεπερασμένης τεχνολογίας του φακού της κάμερας, χρησιμοποιεί την CMOS η οποία εχει αντικατασταθεί εδώ και καιρό απο την CCD για αυτο τον λογο έχουμε τοσο χάλια ποιότητα η οποια καμια σχεση δεν έχει με άλλα κινητα 1.3 Μpixel Αν συνυπολογίαουμε και την έλλειψη του φλάς η σούπα δένει μια χαρά ...

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το ακουστικό του S100 τρίζει οταν μιλάω:( τι μπορεί να έπαθε ξαφνικά, δεν μου το έχει ξανακάνει

To thema akoustiko exei os eksis! Sto diko mou meta apo 2 mines arxise na kanei skampanebasmata stin entasi tou ixou! H teleservice ithele to kinito mou gia mia ebdomada leei gia na to ftiaxoun kati pou den mporousa na to dexto logo epaggelmatikis xrisis! Telika se kapoia fasi den douleue katholou pleon opote pira tin apofasi na to xrisimopoio apokleistika me to BT handsfree mou! Simera piga apo ena service tis ericsson kai o texnikos tous pou einai asteri molis to eide me rotise an exo kanena problima me to akoustiko! E ekatsa kai tou eipa ton pono mou! Kai entelos aprosmena mou leei min anisixeis se 10 leptakia tha to exeis etoimo! To anoikse mou ebale ena allo akoustiko kai to kinitaki mou douleuei pali apsoga! O anthropos mou eksigise oti to JAMaki xrisimopoiei akribos to idio akoustiko me kapoia nea Nokia kinita kai einai ontos problimatiko! Opote mou to eftiakse kai pleon einai teleioooo! Den anisixo katholou pleon mias kai ksero oti an ksanapatho ta idia den tha exo na kano me tin teleservice kai to noxeliko service tous!

Link to comment
Share on other sites

Μην προτρέχετε αν δεν γνωρίζετε το έχω ξαναπεί....

 

Δεν ειναι θέμα software αλλά πεπερασμένης τεχνολογίας του φακού της κάμερας, χρησιμοποιεί την CMOS η οποία εχει αντικατασταθεί εδώ και καιρό απο την CCD για αυτο τον λογο έχουμε τοσο χάλια ποιότητα η οποια καμια σχεση δεν έχει με άλλα κινητα 1.3 Μpixel Αν συνυπολογίαουμε και την έλλειψη του φλάς η σούπα δένει μια χαρά ...

τωρα θα στρεψουμε την συζητηση off topic.

εχω πει πανπολλες φορες οτι το ονομα cmos δεν φταιει !

 

το 90% των καμεροκινητων φοραει αυτου του ειδους τον αισθητηρα . αρκετα απο αυτα δινουν πολυ ικανοποιητηκο αποτελεσμα.

επησης για ακομα μια φορα πρεπει να αναφερω οτι στον κοσμο της ψηφιακης φωτογραφιας και συγκεκριμενα στις επαγγελματικες μηχανες οι βασιλιαδες ειναι οι cmos που κατασκευαζει η canon.

 

δεν θελω να το τραβηξω αλλο .

το s100 απλα δεν εχει καλη καμερα ,θελει βοηθεια στο software.

δεν επιτρεπεται να μην μπορει να τραβηξει την ημερα ,αυτο δεν ξανα γινε.

 

υγ: δεν αντικατεστησαν τα ccd τιποτα.

οι cmos εχουν την δικια τους τεχνολογια και γνωμη μου ειναι οτι σε πολλα πραγματα ειναι πολυ ποιο καλοι.... μην το κουραζουμε αλλο ομως ..

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα στρεψουμε την συζητηση off topic.

εχω πει πανπολλες φορες οτι το ονομα cmos δεν φταιει !

 

το 90% των καμεροκινητων φοραει αυτου του ειδους τον αισθητηρα . αρκετα απο αυτα δινουν πολυ ικανοποιητηκο αποτελεσμα.

επησης για ακομα μια φορα πρεπει να αναφερω οτι στον κοσμο της ψηφιακης φωτογραφιας και συγκεκριμενα στις επαγγελματικες μηχανες οι βασιλιαδες ειναι οι cmos που κατασκευαζει η canon.

 

δεν θελω να το τραβηξω αλλο .

το s100 απλα δεν εχει καλη καμερα ,θελει βοηθεια στο software.

δεν επιτρεπεται να μην μπορει να τραβηξει την ημερα ,αυτο δεν ξανα γινε.

 

υγ: δεν αντικατεστησαν τα ccd τιποτα.

οι cmos εχουν την δικια τους τεχνολογια και γνωμη μου ειναι οτι σε πολλα πραγματα ειναι πολυ ποιο καλοι.... μην το κουραζουμε αλλο ομως ..

 

Sto HowardForums lene oti lew kai egw

Sto XDA forums mia apo ta idia kai an den sou arkei afto se paw se periodika

H Kinith thlefwnia to egrapse mexri kai to Tomorrow tou mhna to anaferei sthn selida 95.

 

E twra ti na ypothesw oti oloi aftoi einai erasitexnes kai den xeroune ti lene , h egw den xerw na diavazw .

 

Oti lew to lew me stoixeia den einai dikes mou ektimhseis oyte to paizw xerolas

kai skopos mou den einai na prosbalw kanenan.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα τα μαχαίριαααααααα

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα τα μαχαίριαααααααα

 

Poia maxairia mwre apopseis antalazoume mhn xechnas oti o sequent_c tha ginei to filaraki mou molis anevw sthn Thesaloniki gia monini egatstash to kalokairi.

 

:D :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...