Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ego xrisimopoio tin Sandisk Extreme III 1GB me to S100...

Poli grigori kai den adimetopisa mexri tora kanena provlima.. :)

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα δεν αφορα το δικο μου qtek s100 αλλα ενως φιλου.

Εχει παρει ενα ολοκαινουργιο s100 και οταν το ξεκιναει και παει στο σημειο να καλιμπραρει την οθονη μετα του σβηνει.

Την πρωτη συσκευη την πειγε πισω αλλα και η 2 συσκευη κανει το ιδιο.

Εχει δοκιμασει και hard reset και δεν εχει καρτα μνημης η τιποτα εξτρα μονο την καρτα.

Ξερει καποιος κατι για αυτο το συμπτωμα??:(

Link to comment
Share on other sites

pes tou na dokimasi na perasi kainouria ekdosi logismikou..

 

tha vri tin teleutea ekdosi stin selida tis ace-hellas..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

gia sas paides...

exo ena i-mate jam kai skeftome na to doso..

 

exo vri ena magazi pou to pairni se kali timi alla theli na exei leei ellinika menu klp..

 

ti kanoume se auti tin periptosi ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

gia sas paides...

exo ena i-mate jam kai skeftome na to doso..

 

exo vri ena magazi pou to pairni se kali timi alla theli na exei leei ellinika menu klp..

 

ti kanoume se auti tin periptosi ?

 

Mou les to magazi gia na dwsw kai to diko mou kou sou lew to programmataki gia na to kaneis full greek.. xoxoxoxo :shifty:

pera ths plakas steile mou pm :)

Link to comment
Share on other sites

re pedia sas parakalo kapios na mou pi pos sto kalo boro na valo mp3 gia ringtone. ton pio eukolo tropo an ginete gia na telionoume ke grigora thanks.
Link to comment
Share on other sites

Ξανα ποστάρω μήπως και αγνοήθηκε καταλάθος. Συγγνώμη για την ενόχληση.

 

 

Παρα το αρκετο ψάξιμο στο φόρουμ, δεν βρήκα απάντηση στα παρακάτω:

 

1) Το ίδιο πρόβλημα που έχει με τα αλάρμ (διάβασα και απο άλλους), έχει και με τα sms. Δεν πέρνω είδηση οτι έχω νέο sms αν δεν το ανοίξω. (όταν λαμβάνει sms κάνει μια μικρή δόνηση και τίποτα άλλο. Γίνεται τίποτα?

 

2) Όταν ανατρέχω στα "απεσταλμένα" sms, Δεν μου γράφει τον αποδέκτη με το όνομά του αλλά με τον αριθμό κλήσης, εκτός και αν έχω απαντήσει σε προηγούμενο sms του, οπότε γράφει όνομα.) Εν συνέχεια, για να θυμηθώ ποιός ήταν ο αποδέκτης πρεπει να γράψω σε ενα χαρτάκι τον αριθμό για να μπορώ να τον θυμάμαι, αφού δεν κάνει copy-paste, και μετα να τον πληκτρολογήσω σαν να κάνω κλήση (εκεί με την "έξυπνη κλήση ενεργοποιημένη, μου εμφανιζε το όνομα)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

re pedia sas parakalo kapios na mou pi pos sto kalo boro na valo mp3 gia ringtone. ton pio eukolo tropo an ginete gia na telionoume ke grigora thanks.

έχεισ δοκιμάσει το Ringo??:)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
re pedia sas parakalo kapios na mou pi pos sto kalo boro na valo mp3 gia ringtone. ton pio eukolo tropo an ginete gia na telionoume ke grigora thanks.
αν δεν κανω λαθος το βαζεις στο φακελο rings
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος το βαζεις στο φακελο rings

αν είναι *.mp3 δεν το διαβάζει νομίζω... :(

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθες κάπου στα 8-10 games. τώρα κοιτάω την ram και μου βγάζει οτι έχω 2Mb free!!! πάω στο μενού της ram να μετακινήσω την μπάρα στα αριστερά και με μπλε(εκεί που μπορεί να πάει ο δείκτης) είναι πολύ αριστερά και δευτερον είναι πολυ μικρός ο χώρος που μπορώ να μετακινήσω την μπάρα(ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω.δεν μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα:O ) φταίει που το έχω φορτώσει με πολλές εφαρμογες? κάτι άλλο? τι?
Link to comment
Share on other sites

@JuNiOr: Μήπως τα 8-10 παιχνιδάκια που έβαλες χτες τα εγκατέστησες κατά λάθος στην κύρια μνήμη; Για βγάλτα ένα ένα και δες αν σου ελευθερώνεται μνήμη.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

@JuNiOr: Μήπως τα 8-10 παιχνιδάκια που έβαλες χτες τα εγκατέστησες κατά λάθος στην κύρια μνήμη; Για βγάλτα ένα ένα και δες αν σου ελευθερώνεται μνήμη.

τελικά δεν ήταν τα παιχνιδάκια.. τσάμπα τα έβγαλα.. :(

το My documents είχε μέσα μερικά αρχεία με σύνολο 24Mb...

Link to comment
Share on other sites

αν είναι *.mp3 δεν το διαβάζει νομίζω... :(

 

Μέσα στον φάκελο windows/rings μια χαρά το διαβάζει αλλά μόνο ως ήχο κλήσης (όχι για ειδοποίησεις, μυνήματα, κλπ). ;)

Link to comment
Share on other sites

re pedia sas parakalo kapios na mou pi pos sto kalo boro na valo mp3 gia ringtone. ton pio eukolo tropo an ginete gia na telionoume ke grigora thanks.

:) :) :)

O ευκολοτερος τροπος ειναι να πας πανω σε ενα αρχειο mp3 να κρατησεις πατημενη τη γραφιδα και να επιλεξεις απο το μενου που θα σου βγαλει ορισμος ως ηχος κλησης.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον φάκελο windows/rings μια χαρά το διαβάζει αλλά μόνο ως ήχο κλήσης (όχι για ειδοποίησεις, μυνήματα, κλπ). ;)

έχω ενα *.mp3 το κάνω copy στο windows/rings μετά πάω Ήχοι&Ειδοποιήσεις

επιλέγω εισερχόμενη κλήση, στο ήχος βάζω το παραπάνω *.mp3 που είχα κάνει copy πατάω το οκ πάνω δεξιά μου βγάζει την κλεψιθρα που γυρίζει και μετα μου εμφανίζει την ίδια οθόνη αλλα αντι για το *.mp3 που είχα επιλέξει μου βγάζει Windows default... :(

μήπως έχεις βάλει κανένα *.cab για αυτήν την δουλειά εσύ? η έχεις κάνει καμια τροποποίηση στο registry? αν ναι τι?

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια,μπορει να εχει ξαναειπωθει,αλλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι για τις γιορτες(ελλην.εορτολογιο),οπως στα νοκια,για s100?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδια,μπορει να εχει ξαναειπωθει,αλλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμματακι για τις γιορτες(ελλην.εορτολογιο),οπως στα νοκια,για s100?

κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7013&d=1127296001

καντο εισαγωγη στο outlook κ συνχρονισε το ppc sou. ρικσε κ μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56776&page=2&highlight=%C5%CF%D1%D4%CF%CB%CF%C3%C9%CF

για περισσοτερεσ πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το ppc μου σε test mode παίδες, τι ακριβώς είναι αυτό!?!? πως βγαίνει!?!?:blink:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7013&d=1127296001

καντο εισαγωγη στο outlook κ συνχρονισε το ppc sou. ρικσε κ μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56776&page=2&highlight=%C5%CF%D1%D4%CF%CB%CF%C3%C9%CF

για περισσοτερεσ πληροφοριες

Οκ.Ευχαριστω!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

έχω ενα *.mp3 το κάνω copy στο windows/rings μετά πάω Ήχοι&Ειδοποιήσεις

επιλέγω εισερχόμενη κλήση, στο ήχος βάζω το παραπάνω *.mp3 που είχα κάνει copy πατάω το οκ πάνω δεξιά μου βγάζει την κλεψιθρα που γυρίζει και μετα μου εμφανίζει την ίδια οθόνη αλλα αντι για το *.mp3 που είχα επιλέξει μου βγάζει Windows default... :(

μήπως έχεις βάλει κανένα *.cab για αυτήν την δουλειά εσύ? η έχεις κάνει καμια τροποποίηση στο registry? αν ναι τι?

Δεν έχω κάνει καμία τροποποίηση στη registry για τους ήχους κλήσης και δεν έχω βάλει κανένα σχετικό cab... απλά κάνω αυτό που περιγράφεις ότι κάνεις και εσύ και το δέχεται κανονικά! :confused: Μήπως δεν έχεις αναβαθμίσει το κινητό σου ή μήπως έχεις καμία εφαρμογή για mp3 που το μπερδεύει; :confused: Όταν βλέπεις το αρχείο mp3 μέσω ενός file explorer (π.χ. Resco) έχει το εικονίδιο του windows media player? (Αν όχι τότε δεν μπορεί να το παίξει το κινητό όταν χτυπάει γιατί default εφαρμογή για να παίζει ένας mp3 ήχος κλήσης πρέπει να είναι ο windows media player...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει καμία τροποποίηση στη registry για τους ήχους κλήσης και δεν έχω βάλει κανένα σχετικό cab... απλά κάνω αυτό που περιγράφεις ότι κάνεις και εσύ και το δέχεται κανονικά! :confused: Μήπως δεν έχεις αναβαθμίσει το κινητό σου ή μήπως έχεις καμία εφαρμογή για mp3 που το μπερδεύει; :confused: Όταν βλέπεις το αρχείο mp3 μέσω ενός file explorer (π.χ. Resco) έχει το εικονίδιο του windows media player? (Αν όχι τότε δεν μπορεί να το παίξει το κινητό όταν χτυπάει γιατί default εφαρμογή για να παίζει ένας mp3 ήχος κλήσης πρέπει να είναι ο windows media player...)

μμ, δεν μου βγάζει με Media player γενικά αν δεν έχω κάποιο mp3 player δεν μπορώ να ακούσω τα κομμάτια.. :(

αν επιλέξω να το παίξω με media player Μου βγάζει το αρχείο ειναι κατεστραμμένο η δεν υποστιρήζεται η μορφή ήχου.. λες να μην έχω την τελευταία έκδοση? πως βλέπω ποια έχω και ποια εινα η τελευταία?:confused:

 

Όσο αναφορά το test mode αναγκάστηκα να κάνω hard reset.. :( καμία πληροφορία για το τι είναι το test mode?

Link to comment
Share on other sites

μμ, δεν μου βγάζει με Media player γενικά αν δεν έχω κάποιο mp3 player δεν μπορώ να ακούσω τα κομμάτια.. :(

αν επιλέξω να το παίξω με media player Μου βγάζει το αρχείο ειναι κατεστραμμένο η δεν υποστιρήζεται η μορφή ήχου.. λες να μην έχω την τελευταία έκδοση? πως βλέπω ποια έχω και ποια εινα η τελευταία?:confused:

 

Όσο αναφορά το test mode αναγκάστηκα να κάνω hard reset.. :( καμία πληροφορία για το τι είναι το test mode?

Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν είχα έναν άλλο mp3 player εγκατεστημένο. Απεγκατάστησέ τον. Από τον media player αν πας προσθήκη στην λίστα και πατήσεις απο εκεί αναπαραγωγή θα παίζει κανονικά.

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλή χρονιά σε όλους!

 

 

Όσο κι αν έψαξα, δεν κατάφερα να βρω ένα, ΈΣΤΩ ΈΝΑ πρόγραμμα της προκοπής για να κάνει export τα SMS μου σε αρχείο TXT!!! Έλεος δηλαδή! Στο 3650 είχα ένα καταπληκτικό (που τώρα ούτε καν θυμάμαι πώς λεγόταν) που δεν κ*λωνε σε τίποτα! Μέχρι και από τα MMS τραβούσε το κείμενο.

 

Μετά το ψάξιμο στο Δίκτυο, κατέληξα σε μερικά, ένα εκ των οποίων το AllExport. Ε αυτό δε λειτουργεί με τίποτα στο S100 μου. Τα υπόλοιπα, δε, εντελώς άχρηστα! Μόνο export δεν κάνανε. Ό,τι άλλο θες, εκτός από αυτό!

 

Δοκίμασα και να τραβήξω στον υπολογιστή μου το φάκελο με τα SMS. Μεταφέρθηκαν μεν, αλλά δε διαβάζονται δε. Δεν ξέρω αν θέλει κάποιο άλλο κόλπο, πάντως ούτε converters έκαναν δουλειά, ούτε με άλλες codepages όταν πήγαινα να τα διαβάσω γινόταν δουλειά. Απλώς ο χαμός με τα κινέζικα γινόταν λίγο πιο κατανοητός.

 

Δοκίμασα να ανοίξω τα αρχεία και με τον Resco Explorer μέσα στο S100 αλλά έχω ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα με το PC.

 

Αφού είδα κι απόειδα, ξεκίνησα να τα περνάω ένα-ένα με copy-paste στο Pocket Word. Αλλά όταν μιλάμε για 1450 εισερχόμενα και 1580 απεσταλμένα καταλαβαίνετε ότι θα τελειώσω το 2007!!!

 

 

Κάνα φως ρε παιδιά; Μια μπαγιονέτ 25Watt; Κάτι τελοσπάντων;;;

 

Πρέπει να κάνω hard reset γιατί τα βλέπει κωλυόμενα (πχ έπαψε από ένα σημείο και μετά να εμφανίζει το όνομα του αποστολέα όταν λαμβάνω SMS και δείχνει μόνο αριθμό. Το ίδιο και στις κλήσεις.), αλλά για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να αρχειοθετήσω τα SMS's μου!

 

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

No Info
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...