Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κατι αλλο ρε παιδια(ειπαμε ειμαι καινουργιος)!

1)Αναβαθμιση του λογισμικου κανουμε κατευθειαν απ το site τηε i-mate η απο καπου αλλου?

2)Το GPS το δοκιμασε κανεις δουλευει καλα,εχει και φωνητικη καθοδηγηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και κατι αλλο ρε παιδια(ειπαμε ειμαι καινουργιος)!

1)Αναβαθμιση του λογισμικου κανουμε κατευθειαν απ το site τηε i-mate η απο καπου αλλου?

2)Το GPS το δοκιμασε κανεις δουλευει καλα,εχει και φωνητικη καθοδηγηση?

1. Ναι κατεβάζεις το exe

 

2. Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

agorasa prosfata to qtek s100 apo italia kai exei thn rom version 1.03.04 ITA!mporei kapoios na mou steilei sto mail mou pou mporw na kanw update thn rom?dokimasa to site ths qtek alla den mou dexetai to imei!help me!to mail mou einai:zoukij@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι στο i-mate JAM. Έχει να κάνει με την αποστολή 160 ελληνικών χαρακτήρων μέσα απο το messaging. (δεν το είδα να έχει αναφερθεί καπου παλαιότερα...)

Λοιπόν: Start>Messaging>Tools>Options>Accounts>Text Messages και ξε-τσεκάρουμε το "Use Unicode when necessary"

Εγώ πάντως που το δοκίμασα με το Interkey της Paragon, και γράφωντας κεφαλαία, έστειλε κανονικά, 1 μήνυμα 160 χαρακτήρες. :w00t:

Αντίθετα, τα μικρά γράμματα τα στέλνει σαν ερωτηματικά "?"

(Επιτέλους, γιατι είχα βαρεθεί να γράφω μηνύματα με το PhonePlus...)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάπου υπάρχει η επιλογη για το μέγεν8ος των MMS. To εχω δει καπου. Απο το πρωι ψαχνω να το ξαναβρώ.

Μπορει να βοηθήσει κανείς;;;;;

Πολύ εύκολο!

Start>Messaging>Tools>ΜΜS Settings>Servers>Πατάς πάνω στον σέρβερ για τα MMS (Δέν ξέρω πως το έχεις ονομάσει, αλλά λογικά θα είναι κάτω απο το Sample Server) και μετά βρίσκεις κάτω-κάτω την επιλογή Sending size limitation.

:cool:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

evala tin kainouria rom tis i-mate kai exo to parakato provlima(an einai provlima-pantos emena me enoxlei)otan pao na anoikso to bt kai to exo se flight mode thelei na anoiksei kai to tilefono.diladi ego thelo na einai se flight mode kai na anoigo ego opote thelo bt xoris na einai anagkh na anoigei kai to tilefono.any ideas??kanena registry editing?? evala tin 1.11 :cry:

auto einai idiaitera ekneuristiko otan thelo na kano sync over bt kai prepei na anoigo kai to tilephono kai meta pato cancel kai auto sinexizei na kanei kati vlakies ekei pou iparxei to sima san na anavosvinei kati opos otan anoigoume to tilephono... :cry: :cry: :cry:

aaa by the way perase kaneis ta wm 2005 :whistle:

Link to comment
Share on other sites

evala tin kainouria rom tis i-mate kai exo to parakato provlima(an einai provlima-pantos emena me enoxlei)otan pao na anoikso to bt kai to exo se flight mode thelei na anoiksei kai to tilefono.diladi ego thelo na einai se flight mode kai na anoigo ego opote thelo bt xoris na einai anagkh na anoigei kai to tilefono.any ideas??kanena registry editing?? evala tin 1.11 :cry:

Ακόμα πιο εύκολο...!

Λοιπόν: Ανοίγεις τη registry, και πάς

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\OEM\FlightMode

Εκεί θα βρείς το PhoneLocalizedName και θα αλλάξεις το Phone.lnk σε κάτι άλλο (π.χ. Phone2.lnk)

Πλέον, όταν είσαι σε Flight Mode, θα μπορείς να ανοίγεις το BT χωρίς να ανοίγει το τηλέφωνο.

ΥΣ: Για να ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο θα πρέπει μετά να να πατήσεις το Settings (κάτω απο το Turn on flight mode ειναι) όπου θα σου πεί: "The phone is currently off. Do you want to turn the phone on?"

:cool:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο εύκολο...!

Λοιπόν: Ανοίγεις τη registry, και πάς

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\OEM\FlightMode

Εκεί θα βρείς το PhoneLocalizedName και θα αλλάξεις το Phone.lnk σε κάτι άλλο (π.χ. Phone2.lnk)

Πλέον, όταν είσαι σε Flight Mode, θα μπορείς να ανοίγεις το BT χωρίς να ανοίγει το τηλέφωνο.

ΥΣ: Για να ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο θα πρέπει μετά να να πατήσεις το Settings (κάτω απο το Turn on flight mode ειναι) όπου θα σου πεί: "The phone is currently off. Do you want to turn the phone on?"

:cool:

E είσαι απίστευτος! Και εγώ το είχα το πρόβλημα αυτό αλλά έλεγα δε φτιάχνεται... Τι να πω, ευχαριστούμε...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο. γιατί θυμάμαι ότι το calculator που έχει απ'τη μάνα του είχε και currency convertor? Τώρα δεν έχει... Υπάρχει λύση ή να βρω εξωτερικό? Αν το δεύτερο πιο μου προτείνετε? Έχω δοκιμάσει αρκετά αλλά κανένα δεν ήταν τέλειο... Θέλω να κάνει updates, και να είναι αρκετά customizable, μην χρειάζεται να τρέχω μέσα σε όλη τη λίστα με τα νομίσματα του κόσμου... να του πω να δείχνει μόνο 2-3...

 

Πολλά ζητάω? Νομίζω ότι το orginal ήταν κάπως έτσι...

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας παρακαλω,λοιπον προσπαθω να μπω η στις επαφες η στα μηνυματα και δε μπαινει μονο μου βγαζει το μηνυμα,δεν ειναι διαθεσιμη η μνημη προγραμματος παρακαλβ πηγαινετε στις ρυθμισεις και κλειστε ολες τις εφαρμογες και δοκιμαστε ξανα,πηγαινω λοιπον στις ρυθμισεις αλλα δεν ειναι καμια εφαρμογη ανοιχτη,τι να κανω μονο αν βγαλω την μπαταρια και την ξαναβαλω επανερχεται η και με reset.

 

και κατι αλλο πως γινεται να αποθηκευσω ηχουυς στην μνημη της καρτας κι απο κει να επιλεγω ποιον να χω η για ηχο κλησης η για ηχο μηνυματος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας παρακαλω,λοιπον προσπαθω να μπω η στις επαφες η στα μηνυματα και δε μπαινει μονο μου βγαζει το μηνυμα,δεν ειναι διαθεσιμη η μνημη προγραμματος παρακαλβ πηγαινετε στις ρυθμισεις και κλειστε ολες τις εφαρμογες και δοκιμαστε ξανα,πηγαινω λοιπον στις ρυθμισεις αλλα δεν ειναι καμια εφαρμογη ανοιχτη,τι να κανω μονο αν βγαλω την μπαταρια και την ξαναβαλω επανερχεται η και με reset.

 

και κατι αλλο πως γινεται να αποθηκευσω ηχουυς στην μνημη της καρτας κι απο κει να επιλεγω ποιον να χω η για ηχο κλησης η για ηχο μηνυματος?

Αυτό το δεύτερο και εγω το θέλω! ένα τραγούδι να βάλεις γέμισε! μένουν ελάχιστα για ram...

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθεια σας παρακαλω,λοιπον προσπαθω να μπω η στις επαφες η στα μηνυματα και δε μπαινει μονο μου βγαζει το μηνυμα,δεν ειναι διαθεσιμη η μνημη προγραμματος παρακαλβ πηγαινετε στις ρυθμισεις και κλειστε ολες τις εφαρμογες και δοκιμαστε ξανα,πηγαινω λοιπον στις ρυθμισεις αλλα δεν ειναι καμια εφαρμογη ανοιχτη,τι να κανω μονο αν βγαλω την μπαταρια και την ξαναβαλω επανερχεται η και με reset.

 

και κατι αλλο πως γινεται να αποθηκευσω ηχουυς στην μνημη της καρτας κι απο κει να επιλεγω ποιον να χω η για ηχο κλησης η για ηχο μηνυματος?

Θα σου απαντήσω στο δεύτερο που ξέρω.Για ήχο κλήσης βάζεις στην κάρτα μνήμης όποιο κομμάτι θέλεις σε όποα μορφή(mp3,wav, wma) και μετά με τη γραφίδα πατάς πάνω του παρατεταμμένα, θα σου βγάλει την επιλογή ως ήχος κλήσης.Για τα μηνύματα είναι πιο μπέρδεμα.Πρώτα από όλα ο ήχος πρέπει να είναι σε μορφή wav και μόνο, τον πετάς χύμα στα windows και μετά πηγαίνεις στο ήχοι και προειδοποιήσεις>>νέο sms και το ορίζεις ως ήχο μηνύματος.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω στο δεύτερο που ξέρω.Για ήχο κλήσης βάζεις στην κάρτα μνήμης όποιο κομμάτι θέλεις σε όποα μορφή(mp3,wav, wma) και μετά με τη γραφίδα πατάς πάνω του παρατεταμμένα, θα σου βγάλει την επιλογή ως ήχος κλήσης.Για τα μηνύματα είναι πιο μπέρδεμα.Πρώτα από όλα ο ήχος πρέπει να είναι σε μορφή wav και μόνο, τον πετάς χύμα στα windows και μετά πηγαίνεις στο ήχοι και προειδοποιήσεις>>νέο sms και το ορίζεις ως ήχο μηνύματος.

πολυ ωραια φιλε μου σε ευχαριστω πολυ,αν και θα ηθελα να μου απαντουσες και στο πρωτο μου ερωτημα :)

επισης εχεις μηπως κανενα προγραμμα για φωνητικη κληση?κι ενα καλο file manager full?αν εχεις στειλε τα σε παρακαλαω στο taksidiotis22@yahoo.com κι αν εχεις και κατι αλλο χρησιμο αν μπορεις φυσικα στειλε το :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη του περναω την 1.11 upgrade για να δουμε τι λεει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πιο εύκολο...!

Λοιπόν: Ανοίγεις τη registry, και πάς

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\OEM\FlightMode

Εκεί θα βρείς το PhoneLocalizedName και θα αλλάξεις το Phone.lnk σε κάτι άλλο (π.χ. Phone2.lnk)

Πλέον, όταν είσαι σε Flight Mode, θα μπορείς να ανοίγεις το BT χωρίς να ανοίγει το τηλέφωνο.

ΥΣ: Για να ενεργοποιήσεις το τηλέφωνο θα πρέπει μετά να να πατήσεις το Settings (κάτω απο το Turn on flight mode ειναι) όπου θα σου πεί: "The phone is currently off. Do you want to turn the phone on?"

:cool:

Thank you Mr. Registry Hacker!

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια φιλε μου σε ευχαριστω πολυ,αν και θα ηθελα να μου απαντουσες και στο πρωτο μου ερωτημα :)

επισης εχεις μηπως κανενα προγραμμα για φωνητικη κληση?κι ενα καλο file manager full?αν εχεις στειλε τα σε παρακαλαω στο taksidiotis22@yahoo.com κι αν εχεις και κατι αλλο χρησιμο αν μπορεις φυσικα στειλε το :)

Κάτι σου στέλνω, όμως στο iphone-forum.org θα βρεις ό,τι τραβάει η ορεξή σου.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σου στέλνω, όμως στο iphone-forum.org θα βρεις ό,τι τραβάει η ορεξή σου.

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου :D

 

και μια σημειωση ειχα γραψει λαθος το email μου.

taksidiotis22@yahoo.gr ειναι για οποιον θελει να μου στειλει τιποτα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανά πρόγραμματάκι να κάνει search τα contacts by phone; Τί εννοώ, όταν σου έρχεται μήνυμα ποιοί σε πήραν όταν έχεις το τηλέφωνο ανενεργό, τότε είναι λίγο δύσκολο να βρείς ποιοί είναι αν δεν έχεις search by phone. Εκτώς και αν κόποις έχει βρεί κανά κολπάκι που δεν έχω στα υπ' όψη... :O

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα κάτι στο i-mate JAM. Έχει να κάνει με την αποστολή 160 ελληνικών χαρακτήρων μέσα απο το messaging. (δεν το είδα να έχει αναφερθεί καπου παλαιότερα...)

Λοιπόν: Start>Messaging>Tools>Options>Accounts>Text Messages και ξε-τσεκάρουμε το "Use Unicode when necessary"

Εγώ πάντως που το δοκίμασα με το Interkey της Paragon, και γράφωντας κεφαλαία, έστειλε κανονικά, 1 μήνυμα 160 χαρακτήρες. :w00t:

Αντίθετα, τα μικρά γράμματα τα στέλνει σαν ερωτηματικά "?"

(Επιτέλους, γιατι είχα βαρεθεί να γράφω μηνύματα με το PhonePlus...)

Με αυτόν τον τρόπο δεν στέλνει το "Ρ" και το "Υ". Φαίνονται όμως όταν το γράφω το μήνυμα...

 

Αν επιλέξεις unicode θα δεις ότι αυτά τα 2 γράμματα κάνουν το μήνυμα από 160 σε 70 χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα προγραμματακι για φωνητικη κληση υπαρχει?

 

επισης το προγραμμα gprs monitor ειναι καλο?

ποιες εφαρμογες μου προτεινετε να αποφυγω για τυχων κολληματα στο κινητο? :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο!

Start>Messaging>Tools>ΜΜS Settings>Servers>Πατάς πάνω στον σέρβερ για τα MMS (Δέν ξέρω πως το έχεις ονομάσει, αλλά λογικά θα είναι κάτω απο το Sample Server) και μετά βρίσκεις κάτω-κάτω την επιλογή Sending size limitation.

:cool:

Ευχαριστω!!! Επιτελους το βρήκα αλλά... δεν ελυσα το πρόβλημά μου :O

Μόλις πάω να στείλω ΜΜS και τοποθετώ μιά φώτογραφία στο συγκεκριμένο σημείο μου εμφανίζεται το μύμημα: "Το μέγενθος των 8Κ του μυνήματός σας υπερβαίνει το όριο αποστολής του 1Κ. Παρακαλώ αλλάξτε το μέγιστο όριο αποστολής"

 

Ακου εκει... 1Κ :D

Εγω έχω επιλέξει το μέγιστο όριο να είναι στα 200Κ.

Καμία ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...