Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εκαψα την καρτα μου την mini sd. 1on πειτε μου τι καρτα να παρω στα 256μβ και τωρα 20ν και πιο σημαντικο !!!!

αφου εχασα τα παντα ειπα να ξεκινησω το κινητο απο την αρχη. το εσβησα εβγαλα τη μπαταρια, το αφησα ολο το βραδυ και το πρωι το ανοιξα.ειχαν χα8ει ολα φυσικα. το 8εμα ειναι ομως οτι εχασα και τα mms !!! δηλαδη εκει ποθ ειναι τα μυνηματα εχει μονο σμσ και ε-μαιλ . τα μμσ δεν τα δειχνει πλεον !!! τι κανω ??????????????????

 

8α μπορουσε καποιοσ να μου απαντησει ....? ευχαριστω

 

:cry:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος wap browser για το S100 μας, κατά προτίμηση freeware?

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη !

 

 

http://www.pocketpcfreewares.com

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καινούργιο θέμα.

Πρέπει να ενδιαφέρει αρκετούς.

 

Διάβασα ότι το Jam μας παίρνει windows mobile 2005!

 

http://www.mobile-review.com/pda/articles/wm2005-magneto-en.shtml

 

Βρήκα το αρχείο, και θα το κατεβάσω, αλλά δεν θέλω να το βάλω αν δεν βεβαιωθώ ότι θα μπορώ αν θέλω να γυρίσω στα 2003. Πως θα γίνει αυτό? θα εγκαταστήσω απλά το τελευταίο ρομ της ιματε? Και ξαφνικά θα γίνει downgrade? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

 

Ας μη ξεχνάμε και τα άλλα θέματα...#4539

 

Δεν μπορώ να βρω λύση!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καινούργιο θέμα.

Πρέπει να ενδιαφέρει αρκετούς.

 

Διάβασα ότι το Jam μας παίρνει windows mobile 2005!

 

http://www.mobile-review.com/pda/articles/wm2005-magneto-en.shtml

 

Βρήκα το αρχείο, και θα το κατεβάσω, αλλά δεν θέλω να το βάλω αν δεν βεβαιωθώ ότι θα μπορώ αν θέλω να γυρίσω στα 2003. Πως θα γίνει αυτό? θα εγκαταστήσω απλά το τελευταίο ρομ της ιματε? Και ξαφνικά θα γίνει downgrade? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

 

Ας μη ξεχνάμε και τα άλλα θέματα...#4539

 

Δεν μπορώ να βρω λύση!

που το βρήκες? πμ αν μπορείς ευχαριστώ!!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Me endiaferei kai mena auto please pm!!!

 

Θα βρείς τον μπελά σου αλλά... δεν το δίνεις και σε 'μένα;;;

 

:O :O

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καινούργιο θέμα.

Πρέπει να ενδιαφέρει αρκετούς.

 

Διάβασα ότι το Jam μας παίρνει windows mobile 2005!

 

http://www.mobile-review.com/pda/articles/wm2005-magneto-en.shtml

 

Βρήκα το αρχείο, και θα το κατεβάσω, αλλά δεν θέλω να το βάλω αν δεν βεβαιωθώ ότι θα μπορώ αν θέλω να γυρίσω στα 2003. Πως θα γίνει αυτό? θα εγκαταστήσω απλά το τελευταίο ρομ της ιματε? Και ξαφνικά θα γίνει downgrade? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

 

Ας μη ξεχνάμε και τα άλλα θέματα...#4539

 

Δεν μπορώ να βρω λύση!

Poli endiaferon auto..oste telika tha paizoun ta win 2005 sto jam mas...

a...kai kati allo ala den katalaba kati.Ti arxeio exeis? exeis ta win 2005? :)

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ. Καταρχάς, δεν είπα ότι το έχω. Είπα ότι το βρήκα. Περιμένω στη σειρά να το κατεβάσω...38 μέγα δεν είναι τίποτα. Η ουρά είναι το προβ.

 

Έχω το nfo του, επιτρέπεται να το ανεβάσω εδώ? (Ας απαντήσει κάποιος moderator...)

Αφού το κατεβάσω, θα το βάλω αμέσως στο yousendit.com και θα σας ειδοποιήσω ωστε να μην χρειάζεται να περιμένει ο καθένας στην ουρά.

(έχει κανείς να προτείνει κανένα άλλο σαιτ που να χωράει 40-50 μέγα και να μην τα διαγράφει σε μια βδομάδα όπως κάνει αυτό?)

Όλα αυτά όμως αφού μου λύσετε τα προβλήματα...χεχεχε Δείτε το ποστ νούμερο 4539

 

Όχι εντάξει, αλλά κάντε μια προσπάθεια...

 

 

1. Το SaeSMSGr που πρότεινε κάποιος στο myphone, το κατεβάζω αλλά όταν τρέχω το .msi ζητάει και κάτι dlls, που δεν είχε το ζιπ μέσα, με αποτέλεσμα να σταματάει η διαδικασία... τι παίζεται?

 

2. Να βρούμε μια εφαρμογή για bluejacking στη συσκευή μας? Το Meeting point δεν λειτουργεί.

 

 

3. Δε μπορώ να βάλω το KG's power toys στο imate. το εγκαθηστώ αλλά δεν το ανοιγει.

 

4. Το δε phone profiles το βάζω και...

 

The installation is completed on the pc, and the installation bar is shown for a moment on the ppc. Then nothing happens. I find the .cab and run it in the ppc but again for a moment I see the installation and then nothing else. I soft reseted but still nothing…

 

 

5. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο "γνωστό μέρος". Είμαι πίσω από router, αλλά στο πισι δεν τρέχει firewall.

 

Αποσυνδέεται αμέσως:

 

"* akwjlhrfi (~asdfasd@83.235.101.66) Quit (Remote host closed the connection!)

-

Closing Link: 83.235.101.66 (Remote host closed the connection!)

-

* Disconnected

-

* Not connected to server"

 

 

Θα σας ενημερώσω μόλις έχω εξελίξεις στο θέμα μας...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΗΚΕ!!!

 

 

ΤΟ έχω. Δωστε μου ένα σαιτ να το ανεβάσω, χωρίς να φαίνεται το μειλ μου. Δεν θέλω να έχω ευθύνη. (τα κυνηγάει αυτά η μικροαπαλή, ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΕΒΗΚΕ!!!

 

 

ΤΟ έχω. Δωστε μου ένα σαιτ να το ανεβάσω, χωρίς να φαίνεται το μειλ μου. Δεν θέλω να έχω ευθύνη. (τα κυνηγάει αυτά η μικροαπαλή, ξέρω)

mipos mporeis na mou peis to onoma tou arxeiou ? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με όσα ήδη γνωρίζουμε για τη microsoft, πιστεύετε πραγματικά ότι θα καταφέρει να τρέξει την επόμενη έκδοση λειτουργικού χωρίς να έχει διπλάσια μνήμη; Και επεξεργαστή; Φοβάμαι πως θα γεμίσει η μνήμη και πχ δεν θα μπορεί να τρέξει το destinator ή κάποια βαριά εφαρμογή γενικά...

 

Και ένα θέμα που με απασχολεί: στο s100 έχουμε web browser μα όχι wap browser. Βρήκα κάποιους wap (το opera νομίζω υποστηρίζει και wap, έτσι;)

μα συνδέονται μέσω internet gateway. Μπορώ να χρησιμοποιήσω το wap gateway πχ για να βάλω τη sim 3ης γενιάς που έχει δωρεάν wap over gprs μέχρι τέλη του μήνα;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

 

3. Δε μπορώ να βάλω το KG's power toys στο imate. το εγκαθηστώ αλλά δεν το ανοιγει.

Δοκιμασες να το κανεις install στην main memory; :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Anevaseto edw h**p://www.rapidshare.de/ gia kalyteres taxythtes kai oxi mono...

 

Sto ftp toy xda epishs mporeis na to anevaseis alla tha exei xamhles taxythtes kai tha sou parei wra ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καινούργιο θέμα.

Πρέπει να ενδιαφέρει αρκετούς.

 

Διάβασα ότι το Jam μας παίρνει windows mobile 2005!

 

http://www.mobile-review.com/pda/articles/wm2005-magneto-en.shtml

 

Βρήκα το αρχείο, και θα το κατεβάσω, αλλά δεν θέλω να το βάλω αν δεν βεβαιωθώ ότι θα μπορώ αν θέλω να γυρίσω στα 2003. Πως θα γίνει αυτό? θα εγκαταστήσω απλά το τελευταίο ρομ της ιματε? Και ξαφνικά θα γίνει downgrade? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

 

Ας μη ξεχνάμε και τα άλλα θέματα...#4539

 

Δεν μπορώ να βρω λύση!

 

 

To dokimases?kykloforoyse mia ekdosh gia imate 2020 thn exv alla den kanei gia jam.mhpvs exeis ayth?

pm me na sou pv ti arxeio exv, an thes

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Pntws megalh prosoxh se osous to sthsoun giati akougontai polla se diafora fora gia katestramena magician pou evalan ta magneto. To axioshmeiwto einai oti mamaei thn Radio ROM me apotelesma kai otan epanaferoun ta 2003 na thn trwne kanonika ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να το ανεβάσω σε διάφορα σαιτσ... Θα σας ειδοποιήσω αμέσως μόλις τα καταφέρω. Μέχρι τότε, δοκιμάστε:

 

http://packetnews.com/search.php?type=0&kw=windows+mobile+2005

 

Όσο για τα requirments, στο λινκ που έδωσα σύμφωνα με τα λεγόμενα του αρθρογράφου τα imates είναι οκ:

 

"Currently the OS is called Windows Mobile 5. Magneto will have the commercial name Windows Mobile 5.0. The system requirements are as follows: 32 MB of Flash ROM, 64 MB of RAM. As for the processor, the old requirements are valid, i.e. Magneto will have acceptable performance at 200 MHz."

 

 

Όποιος το κατεβάσει_και_ανεβάσει_κάπου ή το δοκιμάσει, μας λέει.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από Jean-Paul

ρε παιδια εκαψα την καρτα μου την mini sd. 1on πειτε μου τι καρτα να παρω στα 256μβ και τωρα 20ν και πιο σημαντικο !!!!

αφου εχασα τα παντα ειπα να ξεκινησω το κινητο απο την αρχη. το εσβησα εβγαλα τη μπαταρια, το αφησα ολο το βραδυ και το πρωι το ανοιξα.ειχαν χα8ει ολα φυσικα. το 8εμα ειναι ομως οτι εχασα και τα mms !!! δηλαδη εκει ποθ ειναι τα μυνηματα εχει μονο σμσ και ε-μαιλ . τα μμσ δεν τα δειχνει πλεον !!! τι κανω ??????????????????

 

Επισης 8ελω να προσθεσω οτι πλεον δεν μποορω να βαλω φωτογραφια σε καποιον που με καλει. κοινως το κινητο τα εχει παιξει τελειως. μπορει καποιος η να μου δωσει καποιο τηλεφωνο η απλα να μου απαντησει τι μπορω να κανω για να βρω αυτα που εχασα ?

 

Ρε παιδια ειλικρινα αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα εδω και τοσεσ μερεσ. 8α μπορουσε καποιοσ να μου απαντησει ....? ευχαριστω

 

:w00t:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από Jean-Paul

ρε παιδια εκαψα την καρτα μου την mini sd. 1on πειτε μου τι καρτα να παρω στα 256μβ και τωρα 20ν και πιο σημαντικο !!!!

αφου εχασα τα παντα ειπα να ξεκινησω το κινητο απο την αρχη. το εσβησα εβγαλα τη μπαταρια, το αφησα ολο το βραδυ και το πρωι το ανοιξα.ειχαν χα8ει ολα φυσικα. το 8εμα ειναι ομως οτι εχασα και τα mms !!! δηλαδη εκει ποθ ειναι τα μυνηματα εχει μονο σμσ και ε-μαιλ . τα μμσ δεν τα δειχνει πλεον !!! τι κανω ??????????????????

 

Επισης 8ελω να προσθεσω οτι πλεον δεν μποορω να βαλω φωτογραφια σε καποιον που με καλει. κοινως το κινητο τα εχει παιξει τελειως. μπορει καποιος η να μου δωσει καποιο τηλεφωνο η απλα να μου απαντησει τι μπορω να κανω για να βρω αυτα που εχασα ?

 

Ρε παιδια ειλικρινα αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα εδω και τοσεσ μερεσ. 8α μπορουσε καποιοσ να μου απαντησει ....? ευχαριστω

 

:w00t:

 

Δοκίμασες να του κάνεις ένα hard reset και να του ξαναπεράσεις την τελευταία rom?

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λειτουργικό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ IMATE JAM.

 

Σταματάω τις προσπάθειες να το ανεβάσω. Αν παρ' όλα αυτά κάποιος το θέλει, ας το κατεβάσει από το λινκ που έδωσα, ή ας μου κάνει πμ.

Link to comment
Share on other sites

paides exo ena problima to s100 moy, kolaei stin donisi otan erxetai sms kai mono me soft reset epanerxetai alla kai pali argei para poli na anoiksei

help please!!!! :(

 

Άν έχεις δοκιμάσει μέχρι και το hard reset... :w00t: :w00t:

τότε τράβα στην Qtek!!! :lol: :lol:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Η προ 5 λεπτών συνομιλία μου με το support της Imate

 

Brian> Welcome to club i-mate support. My name is Brian, how can I help you today?

Brian> Hi

panos> hi to you too!!

panos> i wonder if you could answer me a simple question

panos> is it possible to use the new Windows Mobile 2005 in my JAM??

Brian> Yes you can.

panos> that means that you have test it already??

Brian> We had released the new ROM today for JAM.

Brian> i would suggest you to upgrade the new ROM for JAM.

panos> ok.. once again the same question... the new windows mobile 2005 are tested??

Brian> Yes it is.

panos> thanks again..... obliged... ;-))

 

Οπως καταλάβατε έχουμε νέα ROM και τα WM2005 παιζουν στο JAM...

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Η προ 5 λεπτών συνομιλία μου με το support της Imate

 

Brian> Welcome to club i-mate support. My name is Brian, how can I help you today?

Brian> Hi

panos> hi to you too!!

panos> i wonder if you could answer me a simple question

panos> is it possible to use the new Windows Mobile 2005 in my JAM??

Brian> Yes you can.

panos> that means that you have test it already??

Brian> We had released the new ROM today for JAM.

Brian> i would suggest you to upgrade the new ROM for JAM.

panos> ok.. once again the same question... the new windows mobile 2005 are tested??

Brian> Yes it is.

panos> thanks again..... obliged... ;-))

 

Οπως καταλάβατε έχουμε νέα ROM και τα WM2005 παιζουν στο JAM...

 

:w00t: Υπάρχει ρομ με τα magneto στο site?? Tρέχω για download...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...