Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:w00t: Υπάρχει ρομ με τα magneto στο site?? Tρέχω για download...

Παμε αλλη μια..... ;)

 

Η ROM με τα magneto δεν εχουν καμια σχεση μεταξύ τους

 

Το Post έλεγε πως σήμερα ανεβάσανε καινούργια ROM

και

Οτι τα Magneto δουλεύουν στο JAM διοτι ποιο πανω καποιος είπε οτι δεν δουλεύουν

 

That's all for now...

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παμε αλλη μια..... ;)

 

Η ROM με τα magneto δεν εχουν καμια σχεση μεταξύ τους

 

Το Post έλεγε πως σήμερα ανεβάσανε καινούργια ROM

και

Οτι τα Magneto δουλεύουν στο JAM διοτι ποιο πανω καποιος είπε οτι δεν δουλεύουν

 

That's all for now...

 

Ok, μολις το είδα στο site.. :O

Έτσι που το διάβασα στα γρήγορα:

Brian> Yes you can.

panos> that means that you have test it already??

Brian> We had released the new ROM today for JAM.

 

Δεν έχω πιεί και καφέ ακόμα :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λειτουργικό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ IMATE JAM.

 

Σταματάω τις προσπάθειες να το ανεβάσω. Αν παρ' όλα αυτά κάποιος το θέλει, ας το κατεβάσει από το λινκ που έδωσα, ή ας μου κάνει πμ.

gia ti les oti den kanei? to exeis dokimasei? telika apo pou tha ta katevasoume? irc? dc++? peite reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λέω οτι δεν κάνει ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ. Έτσι μου είπε ο katsj.

 

Για το upload δεν υπόσχομαι τίποτα. Δεν κατάφερα κάτι μέχρι τώρα. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια σε λίγο, αλλά αφού δεν κάνει...Είναι κανείς που θέλει να δοκιμάσει? Αν ναι, θα την ανεβάσω.

 

 

Παιδιά ας μου στείλει κάποιος το sprite backup, ή κάποιο άλλο που να κάνει full backup και μετά restore, κατάλληλο για αλλαγή rom. (Να μη χάνω δηλαδή τίποτα. Έχω το sunnysoft backup manager. To κάνει αυτό?)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως εδώ και λίγο καιρό είχε διαρρεύσει μια έκδοση των win2005 η οποία έπαιζε μόνο σε 2020. Όποιος την έβαζε στο s100 ή JAM του αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα. Ίσως για αυτή την έκδοση λέει ο cmavr8. Τώρα για τον διάλογο που είδα παραπάνω με κάποιον ονόματι Brian δεν ξέρω.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε να βάλει κανείς την καινούργια έκδοση?

 

 

While trying to install the new 1.11 version (file "JAM_WWE_11100_132_11100.exe") on

 

my Imate JAM (bought from greece) I encounter this error:

 

 

"ERROR 120: COUNTRY ID ERROR N-N-12-12-12

 

The ROM image that you are trying to use is not designed to work on your device.

 

Please check the vender Web site and download the correct ROM update."

 

 

The only button I can click is EXIT...

All the user data is erased on the ppc, but it is working fine (with the previous

 

version).

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παιζουν στο 2020 τοτε γιατι οχι στο s100 που εχει ποιο καλο επεξεργαστη !!!!!!

ασχετο με την τελευταια εκδοση τα mp3 μου παιζουν αρκετα σιγα ως ηχοι κλησης σε αντιθεση με όταν παιζουν κανονικα στον player (μερικα παιζουν δυνατα , λιγα ομως) μηπως αν τα αλλαξουμε bitrate ??? και wav αρχεια για να παιξουν ώς ηχοι κλησης τα βαζουμε στο windows/rings or windows ???????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παιζουν στο 2020 τοτε γιατι οχι στο s100 που εχει ποιο καλο επεξεργαστη !!!!!!

ασχετο με την τελευταια εκδοση τα mp3 μου παιζουν αρκετα σιγα ως ηχοι κλησης σε αντιθεση με όταν παιζουν κανονικα στον player (μερικα παιζουν δυνατα , λιγα ομως) μηπως αν τα αλλαξουμε bitrate ??? και wav αρχεια για να παιξουν ώς ηχοι κλησης τα βαζουμε στο windows/rings or windows ???????

 

windows rings!! emena pados to idio mou fainetai!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να του κάνεις ένα hard reset και να του ξαναπεράσεις την τελευταία rom?

 

 

hard reset δεν 8υμαμαι πως κανουν.....

 

 

και 2ον που βρισκω την ρομ gia to mda ? γιατι αποσο ξερω απο το σιτε της qtek που ειναι για σ100 δεν κανει !!

 

ευχαρισβ για την απαντηση παντως φιλε ελεφα !!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τα κατάφερα. Μετά από hard reset...

 

Δε μου λέτε, όσοι το ανανεώσατε, το εικονίδιο του ΒΤ στην today screen εξαφανίστηκε? Γιατί παλιά υπήρχε... Τώρα θα πρέπει να τρέχουμε στις ρυθμίσεις...(ή να βάλουμε μαι συντόμευση στο SPB) <--- NAI KAΛΑ ΘΑ 'ΤΑΝΕ! Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή! Υπάρχει μήπως κανένα άλλο προγραμμα που να το κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το bluetooth μου το έκανε κι εμένα στην αρχή. Μία εξαφανιζόταν τελείως και μία ήταν ήταν απενεργοποιημένο (γκρί με διαγώνια γραμμή), ενώ το λαμπάκι αναβόσβηνε κανονικά..! Ε, μετά απο κάποια reset (λόγο εγκατάστασης προγραμμάτων κλπ) τώρα είναι μια χαρά...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το λύσει το θέμα του BT, ή ένα από τα άλλα δικά μου προβλήματα παίρνει Active Sync 4...

 

Απενεργοποίησε όλα τα Today Plugins σου. Κάνε reset και θα εμφανιστεί. Μετά ξαναβάλτα στην Today screen.

 

Υπάρχει και ένα μικρό cab του BuzzLightYear από το XDA-developers που αλλαζει το εικονιδιο και το εμφανίζει καλύτερα... Ο V@gelis εδώ το έχει ανεβάσει κάπου... Το βρίσκεις και εκεί ομως...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έχω S100.Μπορώ να το αναβαθμισω από την επίσημη ιστοσελίδα της i-mate;Θα έχω ελληνικά μετά;Επίσης υπάρχει κανένα path για βελτίωση της κάμερας;Πού θα το βρω και που το περνάω;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες και το Activesync 4. Λειτουργεί σε εσένα? Γιατί σε μένα απλά βλέπω οτι είναι συνδεμένος σαν guest... Ούτε explore δεν μπορώ να κάνω...
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα και μετά από hard reset ή αναβάθμιση στο φάκελο /STORAGE βλέπω να είναι κατηλειμμένα 370ΚΒ ενώ δεν υπάρχει ούτε ένα αρχείο μέσα! Έχω σβήσει τα πάντα, κ δοκίμασα 3 File Explorers ρυθμισμένους να βλέπουν όλα τα αρχεία. Παρόλα αυτά, τίποτα! Δοκίμασα επίσης με τον Resco Explorer να κάνω format στο /STORAGE αλλά μου λέει ότι το format δε μπορεί να γίνει κ ότι είναι κλειδωμένη η κάρτα. Υπάρχει τρόπος να γίνει format στη /Storage?

 

Δε με νοιάζει τόσο το ότι είναι 370ΚΒ κατηλειμμένα, όσο το ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΡΧΕΙΑ είναι αυτα!!! Να σε πιάνει τρέλλα δηλαδή!!!!

No Info
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το λύσει το θέμα του BT, ή ένα από τα άλλα δικά μου προβλήματα παίρνει Active Sync 4...

Το παίρνω πίσω! Το παίρνω πίσω!

 

Όχι εντάξει, νατο http://s7.yousendit.com/d.aspx?id=35P2O6CUNYST12NZHVEUFI7SOE

5.66 mb

Link to comment
Share on other sites

quazy το Storage πάντα έχει κάποια αρχεία βασικά, ακόμα και μετά από Hard Reset. Δεν μπορείς να τα αφαιρέσεις από όσο γνωρίζω...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Thanx cmavr8. Θα τρέξει με το 2020 άραγε, ή πάω να χαλάσω την καλή μου σύνδεση;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες και το Activesync 4. Λειτουργεί σε εσένα? Γιατί σε μένα απλά βλέπω οτι είναι συνδεμένος σαν guest... Ούτε explore δεν μπορώ να κάνω...

 

 

Μια χαρά. Ίσως φταίει το αρχείο. Δοκίμασε να κατεβάσεις αυτό που βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Thanx cmavr8. Θα τρέξει με το 2020 άραγε, ή πάω να χαλάσω την καλή μου σύνδεση;

Νομίζω ότι ακόμα και αν δεν δουλέψει, θα βάλεις το παλιό και θα δουλεύεις με εκείνο. Δε βλέπω λόγο όμως να μη δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ακόμα και μετά από hard reset ή αναβάθμιση στο φάκελο /STORAGE βλέπω να είναι κατηλειμμένα 370ΚΒ ενώ δεν υπάρχει ούτε ένα αρχείο μέσα! Έχω σβήσει τα πάντα, κ δοκίμασα 3 File Explorers ρυθμισμένους να βλέπουν όλα τα αρχεία. Παρόλα αυτά, τίποτα! Δοκίμασα επίσης με τον Resco Explorer να κάνω format στο /STORAGE αλλά μου λέει ότι το format δε μπορεί να γίνει κ ότι είναι κλειδωμένη η κάρτα. Υπάρχει τρόπος να γίνει format στη /Storage?

 

Δε με νοιάζει τόσο το ότι είναι 370ΚΒ κατηλειμμένα, όσο το ότι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΡΧΕΙΑ είναι αυτα!!! Να σε πιάνει τρέλλα δηλαδή!!!!

"quazy το Storage πάντα έχει κάποια αρχεία βασικά, ακόμα και μετά από Hard Reset. Δεν μπορείς να τα αφαιρέσεις από όσο γνωρίζω..."

 

Ναι όντως, δεν έχεις δει σε κάρτα, όταν την βάζεις στο pc, meso card reader, που έχει ένα Mydocsdelete ή κάπως έτσι hidden?

 

Ή το thumbs.κάτι? Αρχεία πληροφοριών. Μην τα διαγράψεις καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...