Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγνωμη παιδια ,αlλα εχω κολλησει.που βαζουμε τα skins,themes..tsk;

 

Απλά στο My Documents. Λογικά θα παίζουν και από αλλού, αλλά από αυτό το directory σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Ksafnika kai emena shmera arnietai na mou diksei ta eiserxomena sms...To katalava otan me phran thlefwno kai mou eipan ''giati re den apantas sta mhnymata pou sou stelnoume''??? :cry: Ekana anagasthka hard reset kai OXI epanafora apo kapoio backup alla ekatsa kai ksanaekana egatastash ton programmatwn mou ena ena apo thn arxh kai to provlima lithike....Kserei kanenas ti paizei??Einai MEGALO martyrio na to kanw ayto synexeia :cry:

Eιχα και γω συτο το προβλημα. Οφειλεται σε μια παλιοτερη εκδοση του Sprite back uρ. Μετα το χαρντ ρισετ βαλε την τελευταια που θα βρεις η μην βαλεις καθολου το προγραμματακι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Eιχα και γω συτο το προβλημα. Οφειλεται σε μια παλιοτερη εκδοση του Sprite back uρ. Μετα το χαρντ ρισετ βαλε την τελευταια που θα βρεις η μην βαλεις καθολου το προγραμματακι.

 

ποια εκδοση ειναι αυτη που δημιουργει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας θελω.

Σημερα σταματησε να λειτουργει το πισω ηχειακι του τηλεφωνου μου.

Εχει κανεις να πει τιποτα?

Ακουω κανονικα αν παρω τηλεφωνο,αν βαλω hands free αλλα απο το ενσωματομενο ηχειο δεν παιζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω προβλημα με το weather panel.

το εγκαθιστω κανονικα αλλα οταν το ξετσεκαρω απο το σημερα για να αντικαταστησω το dll αρχειο,αφου το τσεκαρω μετα δεν μου το αναγνωριζει στην επιφανεια

help please. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω προβλημα με το weather panel.

το εγκαθιστω κανονικα αλλα οταν το ξετσεκαρω απο το σημερα για να αντικαταστησω το dll αρχειο,αφου το τσεκαρω μετα δεν μου το αναγνωριζει στην επιφανεια

help please. :(

Soft reset έκανες; Αν θυμάμαι καλά θέλει πριν κάνεις την αντικατάσταση του dll ένα soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Soft reset έκανες; Αν θυμάμαι καλά θέλει πριν κάνεις την αντικατάσταση του dll ένα soft reset.

Παλι τα ιδια μου κανει δεν μου το αναγνωριζει στην επιφανεια.

Παιδια μηπως γνωριζει κανενας να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση ειναι αυτη που δημιουργει το προβλημα?

Eγω ειχα την 2.1.4, τωρα δεν ξερω και σε ποιες αλλες εμφανιζεται. :O

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Eγω ειχα την 2.1.4, τωρα δεν ξερω και σε ποιες αλλες εμφανιζεται. :O

Thanx jois....

Alla ama theloume na kanoume backup h restore...me to ensomatomeno backup tool na to kanoume....??? :mad:

Krima kai to sprite einai kalo prog... :cry:

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

Thanx jois....

Alla ama theloume na kanoume backup h restore...me to ensomatomeno backup tool na to kanoume....??? :mad:

Krima kai to sprite einai kalo prog... :cry:

H τελευταια εκδοση (4 μαλλον) ΔΕΝ εχει προβλημα. :)

 

Υ.Γ.Επειδη κοντευω να τρελαθω, μπορει να πει καποιος πως μπορω να εχω ανοικτη ακροαση κατα την κληση; :wacko:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Ε καιρός δεν ήταν; Κατ' αρχάς, καλησπέρα/καλημέρα σε όλες/όλους! Πώς πάει; Είστε καλά; Πάντα καλά!

 

Έχω το S100 από τον Ιανουάριο. Μέχρι τώρα όλα δούλευαν καλά. Έχω την τελευταία ROM από την Ace Hell(as) ;) και μέχρι και πριν την τελευταία εβδομάδα όλα ήταν ΟΚ...

 

Να που όμως πάνω στους 8 μήνες αρχίσανε τα προβλήματα... Τα "απλά" κολλήματα πάντα υπήρχαν, δε λέω. Π.χ. το να μη δουλεύουν σωστά οι ήχοι, να τρώει κολλήματα, να θέλει Hard Reset και τα συναφή, αυτά είναι απλά για πρωινό. Windows είναι εξάλλου.

 

Την τελευταία βδομάδα ειλικρινά υποφέρω! Να αρχίσω με θέματα του "εξωτερικού" δελτίου; Ωραία. Κατ' αρχάς, με τις συσκευές μου είμαι υπερβολικά προσεκτικός. Δεν τις παρατάω όπου να'ναι, δεν τις κακομεταχειρίζομαι, κτλ. Το S100 δε μου 'χει πέσει ούτε μια φορά, για παράδειγμα, και πάντοτε βρίσκεται μέσα στη θήκη του εκτός σπιτιού. Το πρόβλημα είναι το εξής: παρατήρησα πως η επίστρωση αλουμινίου (ή ό,τι μέταλλο είναι αυτό τελοσπάντων) αρχίζει να φεύγει σε κάποια σημεία. Συγκεκριμένα εκεί που η μεταλλική πρόσοψη συναντά το μαύρο πλαστικό γύρω-γύρω, έχει αρχίσει να έχει μερικές "λακουβίτσες" οι οποίες σταδιακά θα εξαπλωθούν. Οξείδωση; Δε νομίζω, και δε θα 'πρεπε κιόλας!

 

Φαντάζομαι αυτό καλύπτεται από την εγγύηση, αλλά γ*μώτο δε γουστάρω καθόλου να μπλεχτώ με TeleService μετά από όσα έχω ακούσει από άλλους εδώ μέσα. Έχει παρατηρήσει κανείς σας κάτι αντίστοιχο στη συσκευή του;

 

Και περνάμε σε "εσωτερικές ειδήσεις". Κυρίες και κύριοι, θα υποστηρίξω αυτά που είπε στη σελίδα 60 ο φίλος mobile2. Ω ναι. Το μεγαφωνάκι στο πίσω μέρος αρχίζει να με εγκαταλέιπει και μένα! Υπάρχουν φορές που δεν ακούγεται ούτε ένας ήχος. Ούτε τα πατήματα στην οθόνη, ούτε κουδουνίσματα, ούτε μουσική... Tίποτα. Να φρικάρω τώρα ή μετά; Η σωστή απάντηση είναι: ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!

 

Και σαν να μην έφταναν αυτά, ακούστε το: έχω χάσει αμέτρητες κλήσεις την τελευταία βδομάδα γιατί πολύ απλά ΚΛΕΙΝΕΙ! Όχι, δεν μπαίνει σε StandBy! Κλείνει κανονικά και με τον νόμο. Ναι, ξέρω ένα Pocket PC ποτέ δεν κλείνει, πάντα κοιμάται. Μάλλον το δικό μου θέλει να κοιμηθεί τον "ύπνο του Δικαίου" :knife: και μου το δηλώνει έμμεσα να μη με πληγώσει, ε; :cry:

 

:angry: :angry: :angry:

 

Κλείνει σας λέω! Μόλις πατήσω το Power αντί να ξυπνήσει, με καλωσορίζει η Boot Screen και περιμένω να φορτώσει ξανά... Α! Και σε μερικές φορές από αυτές δε μου ζητάει καν PIN και απλά μου λέει ότι η υπηρεσία δε δύναται να αρχικοποιηθεί...

 

Φυσικά όλα αυτά ξυπνάνε τη Ζίνα μέσα μου! :whip: LOL! (Note to myself: Γέλα τώρα που μπορείς... Μη σε πάρει από κάτω...)

 

Περιμένω τα σχόλιά σας... Μέχρι τότε θα βαράω μύγες! :hunter:

 

Α! Και για να μην προτρέξετε, εδώ και 5 μέρες του κανα Hard Reset και μετά δεν εγκατέστησα τίποτα απολύτως για να δω αν τα προβλήματα θα συνεχιζόταν ή αν έφταιγε κάποιο πρόγραμμα. Μόνο τις επαφές μου ξαναπέρασα με το xBackup από την MMC.

No Info
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.Επειδη κοντευω να τρελαθω, μπορει να πει καποιος πως μπορω να εχω ανοικτη ακροαση κατα την κληση; :wacko:

 

Kαι βεβαια μπορεις.Πατα παρατεταμενα (3-4sec) το κουμπι απαντησης κλησης(πρασινο ακουστικο)

Link to comment
Share on other sites

Ligi boithia pedes, meta apo crasharisma tou sklirou exasa ta panta (kai oxi mono) gia to s100 :cry: mporite sas parakalo na mou stilete sto giorgosgeron@gmail.com oti programa exete must gia to s100??

 

Tha ta katevaza apo to IRC alla distixos vgeno apo proxy kai opos katalavenete... :(

 

Thanks :)

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Thanx jois....

Alla ama theloume na kanoume backup h restore...me to ensomatomeno backup tool na to kanoume....??? :mad:

Krima kai to sprite einai kalo prog... :cry:

 

μα το sprite backup δεν εχει κανενα προβλημα τωρα, h version 3.1.4 αν δεν κανω λαθος ειναι η τελευταια...απλα εσυ εχεις πολυ παλια version.

Βαλε την τελευταια

Link to comment
Share on other sites

@quazy

αυτο εμενα μου κανει πιο πολυ θεμα μπαταριας...μηπως δεν κανει καλη επαφη η μπαταρια η κατι τετοιο με αποτελεσμα να κλεινει τελειως το κινητο σου και να μην κραταει και η εσωτερικη που εχει για backup....

οσο για τα υπολοιπα νομιζω οτι ειναι απλα να μην σου τυχει

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο προβληματα το εχω και εγω με το ελληνικο S100, και με ROM 1.11 και με ROM 1.12. Το ειχα μαλιστα ξαναναφερει σε δικο μου παλαιοτερο post.

Δεν νομιζω οτι η ACE εχεις τις γνωσεις ή την τεχνογνωσια ή το ενδιαφερον να λυσει τετοια και αλλα παρομοια προβληματα.

Η ελληνικη πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

@quazy, great, sconstan: Αν μιλάτε για το κλείσιμο της συσκευής το παθαίνω και γω! Συγκεκριμένα κάποιες φορές που το χα στην κwλότσεπη χωρίς την θήκη του, όταν το έβγαζα ήταν σβηστό! Από τότε πάντα το κυκλοφορώ με τη θήκη του και ας πιάνει χώρο. Το πρόβλημα λογικά θα είναι με τις επαφές της κύρια μπαταρίας.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Τη μπαταρία σκέφτηκα κι εγώ στην αρχή. Δεν παίζει να 'χει πάθει κάτι η μπαταρία γιατί είναι ακόμα σχετικά καινούρια με τη χρήση που έκανα. Φορτίζει κανονικά κ κρατάει όσο κρατούσε και τις πρώτες μέρες.

 

Στο θέμα των επαφών της μπαταρίας, το κοίταξα κι αυτό. Είναι σταθερά στη θέση της και δεν κουνιέται ούτε χιλιοστό όση πίεση κι αν της βάζω..

 

 

 

 

Ααααχχχ και βαχ...... Κι όχι τίποτα άλλο, έχει πεθάνει εντελώς κι η μπαταρία του 3650 που είχα και δε γουστάρω να σκάσω μια 40άρα στη Nokia. Αλλά με βλέπω να μένω χωρίς κινητό στο τέλος..... Όταν δίνει κάποιος 650 ζεστά ευρώπουλα ακόμα κι αν δεν τα βγαλε με τον κόπο το δικό του έχει κι απαιτήσεις και στεναχωριέται κάργα! :( :(

No Info
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζεται αμα συμφερει να αγορασω το τηλ απο ανατολικα κρατη Συρια /Ιορδανια και ποσο θα εχει?
http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ρε παιδια μηπως μπορει να μου στειλει καποιος το weather panel?

Εχω σκασει δεν μπορω τα το κανω εγκατασταση

boksic_9ATyahoo.gr

Γιατι δεν βαζεις το spd weather ειναι πολυ καλο ;) και μενα το weather panel μου εκανε κολπα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...