Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σαν να μην έφταναν αυτά, ακούστε το: έχω χάσει αμέτρητες κλήσεις την τελευταία βδομάδα γιατί πολύ απλά ΚΛΕΙΝΕΙ! Όχι, δεν μπαίνει σε StandBy! Κλείνει κανονικά και με τον νόμο. Ναι, ξέρω ένα Pocket PC ποτέ δεν κλείνει, πάντα κοιμάται. Μάλλον το δικό μου θέλει να κοιμηθεί τον "ύπνο του Δικαίου" :knife: και μου το δηλώνει έμμεσα να μη με πληγώσει, ε; :cry:

 

:angry: :angry: :angry:

 

Κλείνει σας λέω! Μόλις πατήσω το Power αντί να ξυπνήσει, με καλωσορίζει η Boot Screen και περιμένω να φορτώσει ξανά... Α! Και σε μερικές φορές από αυτές δε μου ζητάει καν PIN και απλά μου λέει ότι η υπηρεσία δε δύναται να αρχικοποιηθεί...

 

 

Εχεις πρόβλημα με τη μνήμη σου στο S100. Αν το έχεις πάρει από Ελλάδα, και είναι Qtek S100 από την ACE Hellas, να το στείλεις με ACS Courrier (μονο) στη διεύθυνση της ACE Hellas στην Αθήνα με δική τους χρέωση, αναγράφοντας επάνω: Για τμήμα Service Qtek.

 

Θα σου αλλάξουν board. Αυτά είναι από τον υπεύθυνο της ACE Hellas ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν βαζεις το spd weather ειναι πολυ καλο ;) και μενα το weather panel μου εκανε κολπα

πολυ καλλο αλλα δεν εχει σερρες αν δεν κανω λαθος.εχει λιγες πολεις

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
πολυ καλλο αλλα δεν εχει σερρες αν δεν κανω λαθος.εχει λιγες πολεις
ναι οντως :O εχει μονο 9 οποτε δεν σου κανει αν δεν ειναι η πολη σου μεσα :(
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως :O εχει μονο 9 οποτε δεν σου κανει αν δεν ειναι η πολη σου μεσα :(

Kαμια προταση ρε παιδες αλλος?

μηπως μπορει να μου το στειλει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Kαμια προταση ρε παιδες αλλος?

μηπως μπορει να μου το στειλει κανεις?

 

Αφού το έχεις και να στο στείλει κάποιος πάλι τα ίδια προβλήματα δεν θα έχεις στην εγκατάσταση; Μήπως είναι καλύτερο να μας πεις ποια έκδοση του έχεις ώστε όποιος στο στείλει να μην σου στείλει την ίδια;

 

Υ.Γ. αν το είχα ευχαρίστως θα στο έστελνα φίλε μου.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις και να στο στείλει κάποιος πάλι τα ίδια προβλήματα δεν θα έχεις στην εγκατάσταση; Μήπως είναι καλύτερο να μας πεις ποια έκδοση του έχεις ώστε όποιος στο στείλει να μην σου στείλει την ίδια;

 

Υ.Γ. αν το είχα ευχαρίστως θα στο έστελνα φίλε μου.

λοιπον εχω την 2,5 με τα ελληνικα.

το προβλημα ειναι οτι οταν ξεμαρκαρω απο το σημερα για να βαλω το dll μετα χανετε εντελως απο την επιφανεια αφου το ξαναμαρκαρω.

Τα νευρα μου :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το activeX macromedia flash αλλά δεν αρκεί αυτό για να δω swf από το file explorer.Τι έχετε να προτείνετε;

Δεν παίζουνε όλα τα swf στο pocket pc.

Δοκίμασε κάποιο από παλαιότερη έκδοση Flash.

Το καλύτερο είναι να φτιάξεις ένα μόνος σου και να το σώσεις σε Flash 6, για παράδειγμα. Εάν πάλι έχεις πρόβλημα το συζητάμε. :cool:

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζουνε όλα τα swf στο pocket pc.

Δοκίμασε κάποιο από παλαιότερη έκδοση Flash.

Το καλύτερο είναι να φτιάξεις ένα μόνος σου και να το σώσεις σε Flash 6, για παράδειγμα. Εάν πάλι έχεις πρόβλημα το συζητάμε. :cool:

Νομιζω οτι με το bryht flash player θα κανει τη δουλεια του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το activeX macromedia flash αλλά δεν αρκεί αυτό για να δω swf από το file explorer.Τι έχετε να προτείνετε;

 

Petrakea katevase to programmataki Bryht Flash Player gia na vlepeis swf arxeia. To kako einai oti ta megala arxeia p.x. 10mb den mporei na ta diavasei logo mnimis. Dokimase to omos. Einai kalo.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia to exw katebasei alla mou sumbainei to exhs paraxeno(to eixa katebasei prin kanw to post).Dokimaste to kai eseis:

trexw me to btyht flash player 1 swf.To kleinw meta to bryht(close oxi minimise)kai h mnhmh programmatwn exei meiw8ei.Meta trexw 1 allo swf kai to bryht trwei k allh mnhmh k de thn apeleu8erwnei molis to kleisw.To apotelesma einai na menw xwris mnhmh k na kanw soft reset.Gia tsekarete ligo k peite mou...

Link to comment
Share on other sites

8a i8ela na sas rotiso mia kai 8a metapidiso apo smart phone 7610 se windows mobile s100 se 2-3 meres se pio kanali sto mirc 8a mporo na vrisko programmatakia opos px. evriska sto /server -m irc.efnet.nl -j #aivanet

gia to 7610.

sas efxaristo.

Link to comment
Share on other sites

re paidia ekana kapoia ******* ,kai prospathontas na anavathmiso to msn messeger sto s100, kati ekana kai tora uparxei mono to ikonidio sta programmata,to opoio otan to patao den mou to anoigei(profanos giati to diegrapsa). epsaksa sta arxeia kai to mono sxetiko pou vrisko einai to arxeio startup.exe tis anavathmiseis oxi omos kai ta arxeia tou programmatos. kserei kapoios pos mporo na epanafero i na egatastiso pali to programma. giati kai sti microsoft pou epsaksa vrisko mono to arxeio anavathmiseis,kai oxi to programma tou msn gia mobiles. euxaristo.
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΕ!! ΟΛΕ!!! :D :D πηγα χθες στην Τιμ και η κοπέλα μου βγήκε ενα σ100!!! σημερα μεχρι το μεσιμερακι θα περασω να το παρω!! :w00t: :up:
Link to comment
Share on other sites

re paidia ekana kapoia ******* ,kai prospathontas na anavathmiso to msn messeger sto s100, kati ekana kai tora uparxei mono to ikonidio sta programmata,to opoio otan to patao den mou to anoigei(profanos giati to diegrapsa). epsaksa sta arxeia kai to mono sxetiko pou vrisko einai to arxeio startup.exe tis anavathmiseis oxi omos kai ta arxeia tou programmatos. kserei kapoios pos mporo na epanafero i na egatastiso pali to programma. giati kai sti microsoft pou epsaksa vrisko mono to arxeio anavathmiseis,kai oxi to programma tou msn gia mobiles. euxaristo.

 

hard reset δοκίμασες να κανεις για να το επαναφέρεις στην αρχική του μορφή ??

Για το πως, δες την πρωτη σελιδα του thread

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση...μπορω να διαλεγω installation folder που θα μπαινει το καθε προγραμμα...δηλαδη οταν τρεχεις το setup ας πουμε διαλεγεις το storage card, ομως μπαινουν ολλα χύμα στο root, θέλω ας πουμε να διαλεγω να γινονται install κατω απο folder που θα διαλεξω εγω
Link to comment
Share on other sites

8a i8ela na sas rotiso mia kai 8a metapidiso apo smart phone 7610 se windows mobile s100 se 2-3 meres se pio kanali sto mirc 8a mporo na vrisko programmatakia opos px. evriska sto /server -m irc.efnet.nl -j #aivanet

gia to 7610.

sas efxaristo.

Ειναι στον ιδιο server στο #pocketwarez

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απορία 1 παιδια, σε απόσταση μεχρι και 30 μετρα ασύρματα με τι μπορώ να συνδέσω το pc μου με το σ100?!?!?!?!?! μονο wifi? δεν εχει ομως πολυ ακτινοβολία?? :( kati pio igeiinO?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απορία 1 παιδια, σε απόσταση μεχρι και 30 μετρα ασύρματα με τι μπορώ να συνδέσω το pc μου με το σ100?!?!?!?!?! μονο wifi? δεν εχει ομως πολυ ακτινοβολία?? :( kati pio igeiinO?

 

το s100 δεν εχει wi-fi.Μπορεις με bluetooth.Δεν εχει πολύ ακτινοβολία.Όταν μιλας με τις ώρες δε τρως ακτινοβολία??? :) Απειροελάχιστη είναι αυτη του bluetooth k tou wi-fi.

 

ΥΓ:δοκίμασε κανείς αυτό που γράφω πιο πα΄νω για υο bryht flash player που δεν αποδεσμεύει μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

το s100 δεν εχει wi-fi.Μπορεις με bluetooth.Δεν εχει πολύ ακτινοβολία.Όταν λιμας με τις ώρες δε τρως ακτινοβολία??? :) Απειροελάχιστη είναι αυτη του bluetooth k tou wi-fi.

δεν εχει wifi το ξερω αλλα μπορεις να του βαλεις μια καρτα wifi ετσι? :confused: για μια τετια περίπτωση μιλούσα. εισαι σίγουροσ οτι το wifi δεν εχει υψηλη ακτινοβολιασ??? :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει wifi το ξερω αλλα μπορεις να του βαλεις μια καρτα wifi ετσι? :confused: για μια τετια περίπτωση μιλούσα. εισαι σίγουροσ οτι το wifi δεν εχει υψηλη ακτινοβολιασ??? :confused: :confused:

 

είμαι σίγουρος κ ακόμα πιο σίγουρος είμαι για το ότι είναι απείρως μικρότερη απο αυτή που εκπέμπει για να συνδεθεί σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.Αν είναι μικρότερη απο του bluetooth δε ξέρω

Link to comment
Share on other sites

hard reset δοκίμασες να κανεις για να το επαναφέρεις στην αρχική του μορφή ??

Για το πως, δες την πρωτη σελιδα του thread

 

ok file mou auto ekana telika kai epanilthe,an kai exasa kapoies foto kai kapoious ixous pou den tous vrisko tora.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και το bluetooth....Δεν ειναι οτι καλυτερο απο αποψη υγειας....

αλλα και τι ειναι υγιεινο σε αυτη την ζωη..... :p

 

Καλυτερα το wi fi .......

D.G.
Link to comment
Share on other sites

άφησα το σ100 να φορτίζει και θα το ψάξω πάλι το βραδυ.. λοιπον παίδες δεν μου λετε η συσκευη ππc γιατι δεν κλείνει? ετσι ειναι τα ππσ? δεν κλείνουν ποτε? μονο το τηλεφωνο(σιμ ουσιασικα) κλείνει? παρατήρησα οτι ενω εχω ανοίξει κάποια προγράμματα ισως το πατισα 2 φορες η δεν ξερω τι, ενω ειναι για παράδειγμα στην επιφανεια εργασιας(πως να το πω?!?! στην αρχη! :X :p ) ενω ανοιξα μια ρύθμιση (δεν θυμαμαι πως την ελεγαν ) μου έδειξε τι προγραμματα έτρεχαν. οταν ειχα symbian πατούσα το μενου για μερικα δευτερόλεπτα και μου εβγαζε τι προγραμσ ετρεχαν και με το c έκλειναν.. τωρα στα win? πως γινεται κατι αντοίστιχο?!?!? :blink: θα πρέπει να τρέχω κάθε φορα αυτο το πρόγραμμα και να τα κλείνω απο εκεί ??

η αρχικη καρτα μνήμης ποσο ειναι?? 64?? το ειδα λιγο βιαστικα το κιν γιατι έπρεπε να παω για δουλειά και δεν πρόσεξα. εμμ πως βγαίνει ?? :confused: απο πανω, αλλα πως? :O

ακομη,το screen protector αξίζει??? ποσο εχει περίπου?

 

σε μερικεσ μερες φέυγω για φοιτητης και εχω νοικιάσει μια μονοκατοικια με 2ορόφους.. το πσ θα ειναι στον 1ο οροφο και στον 2ο το κρεβάτι. σκεφτομαι να βάλω wifi ωστε να εχω ιντερνετ και στον πάνω οροφο μέσω του σ100. απο οτι εχω διαβάσει θα χρειαστώ μια κάρτα wifi για το σ100 ετσι? ειναι καρτα wifi μονο η και sd δλδ μπορώ να αποθηκέυσω data μεσα σε αυτην??? εχει διαφορά στο μέγεθος απο τις άλλες? τιμες???

 

 

Τωρα αυτο που με τρώει πιο πολυ απο ολαααα .. και θα ήθελα παρακαλω τα φώτα σας. ειχα 6630 και εχω περάσει τις επαφές μου μεσω μιας εφαρμογής (contactmanager) σε 1 αρχείο *.csv . υπάρχει καμια εφαρμογή για win2003 η οποία να διαβάζει *.csv και να μεταφέρει σε επαφές του τηλεφώνου??? ειδα και 1 acrobat μεσα στο σ100? λολ πηγα να κάνω προσθαφαίρεση αλλα δεν υπήρχε :confused: πως το σουτάρω? μηπως θα ηταν καλώ να κάνω 1 format στην sd και 1 ρεσετ στο σ100 πρωτού αρχίσω να το χρεισιμοποιώ?? τουλάχιστον αν ήταν symbian θα έκανα..

 

themes?apps?games?? βρίσκουμαι στο irc?? σερβερ??

επίσης το βράδι θέλω να μεταφέρω κατι φοτος στο σ100 το καλόδιο το βρίσκει σαν δισκο?? να δουλέυω καλύτερα με card reader? τι εξυπηρετει πιο πολυ??

αναβαθμίσεις τπτ??? απο που?!? πως?!?! έχω ακουσει οτι γίνεται μεσω του καλοδίου. πως?

 

σορι για τις πολλες ερωτήσεις αλλα ειμαι εντελώς καινούργιος στα ppc (σχεδόν πρώτη φορα έπιασα στα χέρια μου :X

πηρετει πιο πολθ??

Link to comment
Share on other sites

Pare mia ba8ia anapnoi;Kai egw to s100 to exw 1 bdomada alla de kanw etsi.Diabase ta 3 prwta posts autou tou topic(lene polla).Meta diabase:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=35811&page=1

kai meta http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55776

 

Gia irc kanli me apps diabase ligo pio panw sthn idia selida

 

Gia na kleineis programmata h na allazeis sou proteinw to Spb Pocket Plus 3(den einai dwrean...).Exei kai leitourgeia alt-tab

 

Telika me to bryht dokimasate re paidia ti paizei k an ontws den apodesmeuei mnimi otan kleinei?????

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση...μπορω να διαλεγω installation folder που θα μπαινει το καθε προγραμμα...δηλαδη οταν τρεχεις το setup ας πουμε διαλεγεις το storage card, ομως μπαινουν ολλα χύμα στο root, θέλω ας πουμε να διαλεγω να γινονται install κατω απο folder που θα διαλεξω εγω

 

Βάλε το registry hack στην πρώτη σελίδα για το CAB installation (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=909285#post909285)

 

Φτιάξε ένα φάκελο Program Files ή με όποιο όνομα θες στην κάρτα

 

Tρέξε το setup από το PC και επέλεξε να εγκασταθεί στην Storage Card

 

Στο επόμενο βήμα θα σου βγει ένα παράθυρο στο PPC που θα σε ρωτάει που να το εγκαταστήσεις. Άσε όλα τα πεδία όπως είναι εκτός από το προτελευταίο όπου θα επιλέξεις απο τη λιστα το φάκελο που έφτιαξες, και το τελευταίο όπου θα επιλέξεις τη Storage Card.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...