Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αν φίλε great δεν πέφτεις κάτω από 20ΜΒ τότε πιο το πρόβλημά σου; Καταλαβαίνω ότι είναι το "γ@μώτο" θες να έχεις όσο πιο πολύ ελύθερη μνήμη μπορείς, έτσι ήμουν και γω όταν το πρωτοπήρα αλλά τώρα συμβιβάστηκα, άλλωστε προβλήματα ανεπάρκειας μνήμης δεν έχω συναντήσει ως τώρα

δεν εχω προβλημα...κουβέντα κανουμε και απλα δινουμε εξηγησεις για το τι ενοουμε με το memory leak :D

Και εγω εχω συμβιβαστει με την κατασταση και δεν εχω προβλημα...απλα θελει προσοχη και καλη διαχυριση των εφαρμογών. Εχω βρει οτι και το memMaid βοηθαει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exei anakalipsei kanis tropo etsi oste h entash toy hxoy sta sms na metabalete mazime ton hxo klishs kai oxi me tous hxoys toy pda?

8A boleye para poly. egw gia paradigma exw arketa xamila tous hxoys toy pda

kai etsi den akouw ta mhnimata..

euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Θα ήθελα να μου πείτε το εξής. Το πράσινο/μπλε φωτάκι στο S100 που είναι για το σήμα/Bluetooth είναι το μισό της σχισμής ή είναι μικρότερο; Πριν λίγες μέρες μου έπεσε κάτω και παρατήρησα πως το φωτάκι είναι περίπου το ¼ όλης της σχισμής η οποία είναι 0,5 cm ενώ σε φωτογραφίες βλέπω πως είναι το μισό της σχισμής. Λέτε να έφυγε κανένα κομματάκι από την πτώση;

Πάντως τα χρώματα πράσινο, πορτοκαλί, μπλε λειτουργούν κανονικά.

Γνωρίζει κανείς αν επισκευάζεται στην Ελλάδα αυτό το σημείο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Θα ήθελα να μου πείτε το εξής. Το πράσινο/μπλε φωτάκι στο S100 που είναι για το σήμα/Bluetooth είναι το μισό της σχισμής ή είναι μικρότερο; Πριν λίγες μέρες μου έπεσε κάτω και παρατήρησα πως το φωτάκι είναι περίπου το ¼ όλης της σχισμής η οποία είναι 0,5 cm ενώ σε φωτογραφίες βλέπω πως είναι το μισό της σχισμής. Λέτε να έφυγε κανένα κομματάκι από την πτώση;

Πάντως τα χρώματα πράσινο, πορτοκαλί, μπλε λειτουργούν κανονικά.

Γνωρίζει κανείς αν επισκευάζεται στην Ελλάδα αυτό το σημείο;

 

 

 

To fwtaki einai kati ligotero apo 1/3 ths sxismis (mporei kai 1/4) mhn anisixeis

Link to comment
Share on other sites

Nai ipostiriksi gia Java exei to S100 alla exo dokimasei kapoia java pou einai grammena gia Siemenes kinita kai eite den paizoun katholou eite den doulevoun sosta. Isos einai mono gia ta java pou antistoixoun se Siemens mobile.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε GiL3RaS δεν έχεις άλλο από το να το δοκιμάσεις. Πάντως και σε μένα που έτυχε να βάλω 1-2 παιχνιδάκια java δεν δούλεψαν σωστά. Δεν με απασχολεί πολύ το θέμα όμως καθώς μπροστά στις win εφαρμογές οι java φαντάζουν της πλάκας.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση το Imate Jam σε Qtek S100.

η διαδικασια ολοκληρωθηκε κανονικα. Μετα απο αυτο το τηλεφωνο κανει συνεχεια reboot.

Φτανει μεχρι το σημειο που λεει ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ και εκει κανει reboot.

το προγραμμα εγκαταστασης rom δεν προχωραει. Κολλαει στο Get Device Data.

Τι να κανω για να ξαναεγκαταστησω την Rom.

 

Format του εκανα

Link to comment
Share on other sites

Guest a778899

Παιδια καλησπερα,

μολις εχασα τις αναφορες των εργασιων απο το Today.

ολα ειναι ρυθμισμενα σωστα (υποθετω) εχω κανει soft και hard reset και δεν λεει να τις εμφανισει. Επικοινωνησα με την Q-tec και μου ειπαν οτι αυτο το συμπτωμα τους ειναι γνωστο αλλα δεν ξερουν απο τι προερχεται και ουτε πως να το αντιμετωπισουν ξερουν....

εχει συμβει κατι παρομοιο και σε καποιον απο εσας και πως το αντιμετωπισατε;

οποιος ξερει κατι ας απαντησει.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

μολις εχασα τις αναφορες των εργασιων απο το Today.

ολα ειναι ρυθμισμενα σωστα (υποθετω) εχω κανει soft και hard reset και δεν λεει να τις εμφανισει. Επικοινωνησα με την Q-tec και μου ειπαν οτι αυτο το συμπτωμα τους ειναι γνωστο αλλα δεν ξερουν απο τι προερχεται και ουτε πως να το αντιμετωπισουν ξερουν....

εχει συμβει κατι παρομοιο και σε καποιον απο εσας και πως το αντιμετωπισατε;

οποιος ξερει κατι ας απαντησει.

ευχαριστω

 

για δοκίμασε να περασεις καμια παλιοτερη ROM απο πάνω μπας και στρωσει...και μετα ξαναπαιρνα την τελευταια....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση το Imate Jam σε Qtek S100.

η διαδικασια ολοκληρωθηκε κανονικα. Μετα απο αυτο το τηλεφωνο κανει συνεχεια reboot.

Φτανει μεχρι το σημειο που λεει ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ και εκει κανει reboot.

το προγραμμα εγκαταστασης rom δεν προχωραει. Κολλαει στο Get Device Data.

Τι να κανω για να ξαναεγκαταστησω την Rom.

 

Format του εκανα

 

Μάλλον δεν θα πρεπε να κάνεις αυτή την "αναβάθμιση". Δοκίμασε να το επαναφέρεις πίσω στο jam παιρνοντας του την ανάλογη rom. Αν θυμάμαι όσοι ασχολήθηκαν με τέτοιου είδους επεμβάσεις δεν είχαν καλά ξεμπερδέματα. Κράτα μας ενήμερους με το τι έγινε.

 

Φιλικά

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

μολις εχασα τις αναφορες των εργασιων απο το Today.

ολα ειναι ρυθμισμενα σωστα (υποθετω) εχω κανει soft και hard reset και δεν λεει να τις εμφανισει. Επικοινωνησα με την Q-tec και μου ειπαν οτι αυτο το συμπτωμα τους ειναι γνωστο αλλα δεν ξερουν απο τι προερχεται και ουτε πως να το αντιμετωπισουν ξερουν....

εχει συμβει κατι παρομοιο και σε καποιον απο εσας και πως το αντιμετωπισατε;

οποιος ξερει κατι ας απαντησει.

ευχαριστω

 

kai den tous eipes na to kleisoun ama den kseroun? :D

Link to comment
Share on other sites

για πειτε ρε παιδια γιατι δεν μπορω να δω ελληνικα στο σ100 με τον ιντερντετ εξπλορερ ενω συνδεομαι κανονικα. τα αγγλικα τα δειχνει μια χαρα τα ελληνικα σαν τετραγωνα κουτακια τι φταιει?

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Guest a778899
για δοκίμασε να περασεις καμια παλιοτερη ROM απο πάνω μπας και στρωσει...και μετα ξαναπαιρνα την τελευταια....

Που μπορω να βρω παλιοτερη ROM;

και κατι ακομη,

κατεβασα V2R Skin Generator PSK Installer και μερικα θεματα (.tsk),

ξερει κανεις πως γινεται η εγκατασταση των νεων θεματων;

Link to comment
Share on other sites

για πειτε ρε παιδια γιατι δεν μπορω να δω ελληνικα στο σ100 με τον ιντερντετ εξπλορερ ενω συνδεομαι κανονικα. τα αγγλικα τα δειχνει μια χαρα τα ελληνικα σαν τετραγωνα κουτακια τι φταιει?

 

Κακέ, για δοκίμασε να πας tools->General και εκεί που λέει Default charater set επέλεξε κάποιο ελληνικό. Φταίει η κωδικοποίηση της σελίδας. Παίξε λίγο με αυτές τις ρυθμισεις και θα φτιάξει.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω παλιοτερη ROM;

 

στο δικο μου οι εργασιες εξαφανιζονται οταν τις βαζω σε κατηγοριες. δοκιμασε να σβησεις τις κατηγοριες. δεν εχει να κανει με τη rom, το ειχα και στις 3 προηγουμενες, οποτε μη χανεις το χρονο σου.

 

αλλη λυση ειναι η χρηση εξτρα προγραμματων, οπως το pocketbreeze ή το sbp diary, που εμφανιζουν τις εργασιες στην today, και μαλιστα οχι αριθμητικα αλλα με ολοκληρο τον τιτλο τους, και παρα πολλες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Κακέ, για δοκίμασε να πας tools->General και εκεί που λέει Default charater set επέλεξε κάποιο ελληνικό. Φταίει η κωδικοποίηση της σελίδας. Παίξε λίγο με αυτές τις ρυθμισεις και θα φτιάξει.

:(

φιλε ελεφας το δοκιμασα, εχει ελληνικα windows και ελληνικα iso ομως και στα δυο μου βγαζει κινεζικα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς το patch του MKS για Big Storage με ελληνική ROM, που περιγράφουν στον xda-developers.com

 

Εντυπώσεις? Προβλήμματα?

 

Να το δοκιμάσω? Ρισκάρω τίποτα?

:D
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει με COSMOTE αψογα το i-mate JAM.

 

μιλας για 2 νουμερα σε ενα SIM ?

πως αλλαζεις απο νουμερο σε νουμερο ?

εχει Line1 και line2 το JAM ?

Link to comment
Share on other sites

:(

φιλε ελεφας το δοκιμασα, εχει ελληνικα windows και ελληνικα iso ομως και στα δυο μου βγαζει κινεζικα.

 

Δοκίμασες και με τις άλλες επιλογές; Εμένα έχει default το western european και παίζουν μια χαρά τα ελληνικά. Στο κάνει σε όλα τα ελληνικά site; Για δες και το unicode.

 

A και έχω την εντύπωση ότι μάλλον δεν παίρνει αμέσως την αλλαγή. Για να το δοκιμάσεις κάνε την αλλαγή, κλείσε τον explorer και ξανάνοιξέ τον.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Oxi den exei Line 1 kai 2. H Cosmote exei 1 eidikh karta kai sou emfanizei 1 menu. Mesa ekei yparxei to Mycosmos kai to Cosmote 2 in 1. apo ekei kaneis oles tis rythmiseis sou!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...