Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη τη στιγμη του περναω την 1.11 upgrade για να δουμε τι λεει

 

Δέν ξέρω για στούς άλλους αλλά εμένα μου φένεται να σέρνει το μηχάνημα μου. Έχω τα ίδια προγράμματα που είχα και με την παλιά μου έκδοση αλλά εδώ και 2 μέρες που εγκατέστησα την 1.11, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη τη στιγμη του περναω την 1.11 upgrade για να δουμε τι λεει

 

Δέν ξέρω για στούς άλλους αλλά εμένα μου φένεται να σέρνει το μηχάνημα μου. Έχω τα ίδια προγράμματα που είχα και με την παλιά μου έκδοση αλλά εδώ και 2 μέρες που εγκατέστησα την 1.11, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

εμενα παντως φτου να μην το ματιασω δουλευει τελεια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα gprs monitor ειναι καλο?

Ναι είναι καλό

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια ειλικρινα ψιλο-χοντροπροβληματιζομαι!!Τι εννοω...Σκεφτομαι να παρω το i-mate jam.Με ολα αυτα που εχω διαβασει στο forum αυτες τις μερες(γραφει ελληνικα αλλα δεν γραφει μικρα η πχ. με Τ9,κανεις αυτο για να γραψεις 160 χαρακτηρες,κανεις αυτο για το ΒΤ,κανεις αυτο για να εχεις μονιμη αναφορα στα sms,καποιος αλλος ειχε προβλημα με τα mms,η καμερα του δεν ειναι τοσο καλη-οχι τουλαχιστον οσο του S700 που εχω-για ηχο κλησης κανεις αυτο,το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο,νυχτερινη ληψη δεν εχει,για διαρκεια εξερχομενων κανεις το ενα,και αλλα πολλα που εσεις εχετε αναφερει.

Μπηκα ετσι απο περιεργεια στο forum του 6680.Αλλα κουφα απο εκει!Ειχα αρκετα ΝΟΚΙΑ και μου καναν πολλα τρελα.

Που θελω να καταληξω(ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!).Ειχα και το SX1 πολυ καλο κ αυτο αλλα πολυ πολυπλοκο και κολουσε αρκετες φορες...Aν δε σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες του S100 η του JAM και οτι τραβαει καλυτερο βιντεο απο το S700 με λιγο μεγαλυτερη οθονη και μεγαλυτερη καρτα μνημης,πιστευω δεν αξιζει να μπω στον κοπο να κανω ολα αυτα που προανεφερα με το JAM.

ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ(χωρις να θελω να προσβαλλω αυτους που εχουν το κινητο οτι δεν ειναι καλο.Απλα μου φαινεται λιγο πολυπλοκο και δυσχρηστο στην καθημερινη χρηση...

Ακουω τα σχολια σας.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια ειλικρινα ψιλο-χοντροπροβληματιζομαι!!Τι εννοω...Σκεφτομαι να παρω το i-mate jam.Με ολα αυτα που εχω διαβασει στο forum αυτες τις μερες(γραφει ελληνικα αλλα δεν γραφει μικρα η πχ. με Τ9,κανεις αυτο για να γραψεις 160 χαρακτηρες,κανεις αυτο για το ΒΤ,κανεις αυτο για να εχεις μονιμη αναφορα στα sms,καποιος αλλος ειχε προβλημα με τα mms,η καμερα του δεν ειναι τοσο καλη-οχι τουλαχιστον οσο του S700 που εχω-για ηχο κλησης κανεις αυτο,το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο,νυχτερινη ληψη δεν εχει,για διαρκεια εξερχομενων κανεις το ενα,και αλλα πολλα που εσεις εχετε αναφερει.

Μπηκα ετσι απο περιεργεια στο forum του 6680.Αλλα κουφα απο εκει!Ειχα αρκετα ΝΟΚΙΑ και μου καναν πολλα τρελα.

Που θελω να καταληξω(ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!).Ειχα και το SX1 πολυ καλο κ αυτο αλλα πολυ πολυπλοκο και κολουσε αρκετες φορες...Aν δε σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες του S100 η του JAM και οτι τραβαει καλυτερο βιντεο απο το S700 με λιγο μεγαλυτερη οθονη και μεγαλυτερη καρτα μνημης,πιστευω δεν αξιζει να μπω στον κοπο να κανω ολα αυτα που προανεφερα με το JAM.

ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ(χωρις να θελω να προσβαλλω αυτους που εχουν το κινητο οτι δεν ειναι καλο.Απλα μου φαινεται λιγο πολυπλοκο και δυσχρηστο στην καθημερινη χρηση...

Ακουω τα σχολια σας.

 

 

είναι μέχρι να το στήσεις .

η αλήθεια είναι ότι στην αρχή θα σε ταλαιπωρήσει μέχρι να το μάθεις,να βρείς συμβατές εφαρμογές για σένα κλπ.

οι περισσότεροι από εμάς το αγοράσαμε για τις εφαρμογές και τα multimedia .αν δεν είσαι γι αυτά, υπάρχουν και συμβιβαστικες λυσεις και γνώμη μου είναι να μην το πάρεις.

είναι ποιο σταθερό από το sx-1 αν αυτο ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

είναι μέχρι να το στήσεις .

η αλήθεια είναι ότι στην αρχή θα σε ταλαιπωρήσει μέχρι να το μάθεις,να βρείς συμβατές εφαρμογές για σένα κλπ.

οι περισσότεροι από εμάς το αγοράσαμε για τις εφαρμογές και τα multimedia .αν δεν είσαι γι αυτά, υπάρχουν και συμβιβαστικες λυσεις και γνώμη μου είναι να μην το πάρεις.

είναι ποιο σταθερό από το sx-1 αν αυτο ρωτας.

Συμφωνώ. Εμένα με μάγεψε ότι είναι pocket PC. Και όταν έχεις να κάνεις με PC, ε όπως και να το κάνουμε οι δυνατότητες πολλαπλασιάζονται... Τώρα αν θες κάτι σταθερό που απλά να δουλεύει πας σε απλό κιν. Α, by the way, το 6680 έχει μεγάλο πρόβλημα στην αποθήκευση των λήψεων (πχ απο μπλε δόντι) στην κάρτα. Και μερικές φορές "χαλάει" τα αρχεία της κάρτας. Μάλλον θα φτιαχτεί βέβαια, μην το πάρεις ακόμα όμως... μπορεί να είναι και θέμα hardware.

 

 

Τώρα κάτι άλλο. Έχει δει κανείς symbian emulator για το jam? Προσπαθώ να βρω το mobiluck σε full έκδοση αλλά μόνο για symbian βρίσκω το κρακ...και έλεγα μήπως το εγκαταστήσω σε symbian... Αλλά σιγά μη δουλεύει...

 

Έχετε κανένα άλλο πρόγραμμα για bluejackin/bluesnarfing που να σπάει/να είναι δωρεάν? Τo mobiluck είναι φοβερό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Εμένα με μάγεψε ότι είναι pocket PC. Και όταν έχεις να κάνεις με PC, ε όπως και να το κάνουμε οι δυνατότητες πολλαπλασιάζονται... Τώρα αν θες κάτι σταθερό που απλά να δουλεύει πας σε απλό κιν. Α, by the way, το 6680 έχει μεγάλο πρόβλημα στην αποθήκευση των λήψεων (πχ απο μπλε δόντι) στην κάρτα. Και μερικές φορές "χαλάει" τα αρχεία της κάρτας. Μάλλον θα φτιαχτεί βέβαια, μην το πάρεις ακόμα όμως... μπορεί να είναι και θέμα hardware.

 

 

Τώρα κάτι άλλο. Έχει δει κανείς symbian emulator για το jam? Προσπαθώ να βρω το mobiluck σε full έκδοση αλλά μόνο για symbian βρίσκω το κρακ...και έλεγα μήπως το εγκαταστήσω σε symbian... Αλλά σιγά μη δουλεύει...

 

Έχετε κανένα άλλο πρόγραμμα για bluejackin/bluesnarfing που να σπάει/να είναι δωρεάν? Τo mobiluck είναι φοβερό πάντως...

 

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό. Τώρα οτιδήποτε υπόκειται σε customization και έχει software από πολλές εταιρίες και βάση τα windows.. ε θα έχει ψιλοπροβλήματα. Το ξέρεις εξ αρχής. Και κανονίζεις την χρήση ανάλογα με το τί θες και βρίσκεις τρόπους να λύνεις τα προβλήματά σου...

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια που βαζουμε τα θεματα στο κινητο και πως μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια που βαζουμε τα θεματα στο κινητο και πως μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε

 

Σώστε στο σκληρό. Μεταφέρτε στο my documents (είτε στην μνήμη είτε στην SD) και θα τα βλέπει στο today (ισχύει και για vers που λένε ότι δεν μπορούν να μεταφέρουν αυτόματα στο κιητό)

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια ειλικρινα ψιλο-χοντροπροβληματιζομαι!!Τι εννοω...Σκεφτομαι να παρω το i-mate jam.Με ολα αυτα που εχω διαβασει στο forum αυτες τις μερες(γραφει ελληνικα αλλα δεν γραφει μικρα η πχ. με Τ9,κανεις αυτο για να γραψεις 160 χαρακτηρες,κανεις αυτο για το ΒΤ,κανεις αυτο για να εχεις μονιμη αναφορα στα sms,καποιος αλλος ειχε προβλημα με τα mms,η καμερα του δεν ειναι τοσο καλη-οχι τουλαχιστον οσο του S700 που εχω-για ηχο κλησης κανεις αυτο,το ξυπνητηρι δεν χτυπαει οταν το κινητο ειναι κλειστο,νυχτερινη ληψη δεν εχει,για διαρκεια εξερχομενων κανεις το ενα,και αλλα πολλα που εσεις εχετε αναφερει.

Μπηκα ετσι απο περιεργεια στο forum του 6680.Αλλα κουφα απο εκει!Ειχα αρκετα ΝΟΚΙΑ και μου καναν πολλα τρελα.

Που θελω να καταληξω(ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!).Ειχα και το SX1 πολυ καλο κ αυτο αλλα πολυ πολυπλοκο και κολουσε αρκετες φορες...Aν δε σε ενδιαφερουν οι εφαρμογες του S100 η του JAM και οτι τραβαει καλυτερο βιντεο απο το S700 με λιγο μεγαλυτερη οθονη και μεγαλυτερη καρτα μνημης,πιστευω δεν αξιζει να μπω στον κοπο να κανω ολα αυτα που προανεφερα με το JAM.

ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ(χωρις να θελω να προσβαλλω αυτους που εχουν το κινητο οτι δεν ειναι καλο.Απλα μου φαινεται λιγο πολυπλοκο και δυσχρηστο στην καθημερινη χρηση...

Ακουω τα σχολια σας.

:) :) :)

φιλε εχω το σ100 ελληνικη εκδοση, να διυκρινισω πως ειμαι ασχετος και ευτυχως που υπαρχουν τα παιδια του φορουμ εδω και με βοηθουν οταν τους το ζητησω, αν οι απαιτησεις σου με το σ100 δεν ειναι να παιζεις και να πειραματιζεσε με το καθε προγραμμα που κανει αυτο η το αλλο αλλα θες μια συσκευη με πολλες δυνατοτητες και χωρις απαιτησεις στις φωτο το σ100 ειναι πολυ καλο, εγω εχω μονο τεσερεις εφαρμογες εξτρα απο τα εργοστασιακα και δεν εχω κανενα προβλημα, ισως και γιατι οπως ανεφαιρα πριν ειμαι ασχετος και δεν πειραματιζομαι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για μενα το s100 ειναι smartphone τα αλλα symbian ειναι για ............. καποιος ειχε γραψει κατι για την camera για καλλιτερη πως γινεται αυτο

 

α και κατι αλλο αλληθεια το s100 περνει win 2005 ????????

 

oσο για εφαρμογες σας εγραψα πριν 2 ποστ νομιζω !!!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κουφάθηκα τώρα..Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, εγώ τώρα το πρόσεξα. Αν γυρίσεις το jam πλάγια (για να βγάλεις φωτό) και πατήσεις το κουμπί της κάμερας γυρνάει αυτόματα σε landscape αναλογα με το πώς το έχεις γυρίσει (left-right). :w00t: Νice!

Ελπίζω να καταλάβατε τι λέω :p

 

Edit: Συμβαίνει μόνο όταν έχεις επιλογή για mms video...:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια για μενα το s100 ειναι smartphone τα αλλα symbian ειναι για ............. καποιος ειχε γραψει κατι για την camera για καλλιτερη πως γινεται αυτο

 

α και κατι αλλο αλληθεια το s100 περνει win 2005 ????????

 

oσο για εφαρμογες σας εγραψα πριν 2 ποστ νομιζω !!!!!!!!

 

 

Εκτός από το επίσημο patch κυκλοφορεί ένα άλλο πακέτο, που δεν θυμάμαι που το βρήκα... CameraWizard_WWE_B19_to_RC14 & O2Asia_Customize.zip

 

Τα 05 μπαίνουν αλλά δεν τα βρήκαμε ακόμα,και η imate λέει ότι ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΓΙΑ ΤΟ JAM, αλλά τα καινούργια της κινητά θα έχουν...

 

Ελπίζουμε να τα μετατρέψει καμία άλλη εταιρία ωστε να κάνουν για το jam και θα ήμαστε jamaica μετα...

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εχω εδω και δυο μηνες το s100 αλλα παρ' ολες τις προσπάθειες το κινητο δεν στελνει ουτε λαβαινει mms! με την cosmote ειμαι ενεργοποιημενος. Τις ρυθμήσεις σωστα περασμένες αλλα τίποτα! Ειναι κατι αραγε που ξερεται και δεν ξερω ή δεν κανω σωστά? Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα ηταν καλό!
Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα χρησιμοποείτε για να στέλνετε με bluetooth αρχεία σε άλλο κινητό;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το επίσημο patch κυκλοφορεί ένα άλλο πακέτο, που δεν θυμάμαι που το βρήκα... CameraWizard_WWE_B19_to_RC14 & O2Asia_Customize.zip

 

Τα 05 μπαίνουν αλλά δεν τα βρήκαμε ακόμα,και η imate λέει ότι ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΓΙΑ ΤΟ JAM, αλλά τα καινούργια της κινητά θα έχουν...

 

Ελπίζουμε να τα μετατρέψει καμία άλλη εταιρία ωστε να κάνουν για το jam και θα ήμαστε jamaica μετα...

Στο forum των xda-developers... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Bad news: there will be no ROM upgrades to Windows Mobile 5.0 for existing Windows Mobile cell phones

May 13, 2005 [General]

Distributors and operators want you to buy new phones with Windows Mobile 5.0 instead of upgrading your old phones to Windows Mobile 5.0!

 

Interestingly ROM images with Windows Mobile 5.0 exist for HTC Typhoon (Orange SPV C500, Audiovox SMT 5600, etc), for HTC Blue Angel and other models, but they will not be available for customers, because operators and distributors want you to buy new phones with Windows Mobile 5.0 instead of upgrading new ones...

 

Smartphone Thoughts news website got an information from Orange UK about Windows Mobile 5.0:

 

Orange is looking forward to launching the new Windows Mobile platform across a range of attractive devices in 2005. The key benefits to customers and to Orange will be an enhanced phone experience, increased customisation possibilities, as well as improved overall performance.

Florian Seiche, Director of Devices, Orange Group

 

We have also got information from other sources that there will be no upgrades to Windows Mobile 5.0 for existing Windows Mobile phones. The only ROM upgrades to Windows Mobile 5.0 from Windows Mobile 2003 will be available for some Pocket PC PDAs (not phones) from HP, Dell, and some other vendors.

 

Conclusion: don't buy any Windows Mobile phone if it is not powered by Windows Mobile 5.0 or if a vendor/distributor of given phone is not giving official promise that upgrade to Windows Mobile 5.0 will be available.

 

Please note: first official devices with Windows Mobile 5.0 will be available in August 2005. It's also important to notice that

 

Windows Mobile 5.0 works also in low resolution of 176x220 and technically speaking it can work on any Windows Mobile phone.

 

πηγή: http://www.msmobiles.com

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απ'οτι καταλαβα οι εταιριες δεν θα εχουν upgrade σε win 2005 για τον μονο λογο οτι θελουν να πουλησουν νέες συσκευες ??????? ΒΡΕ ΔΕΝ ΠΑΝ ΝΑ Γ..........ΟΥΝ ολο και κατι θα υπάρξει ?????? αυτη η microsoft τι κανει ?????? :mad:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...