Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι τόσο θέμα η γλώσσα αλλά η αναγνώριση των ελληνικών χαρακτήρων που είναι θέμα unicode. Θα μπορούσαν να έχουν κάποιο που να αναγνωρίζει τους χαρακτήρες και ας είναι στα αγγλικά το μενού η οτιδήποτε άλλο..

 

Φίλε δεν έχει χώρο λέμε μέσα για να έχεις πολλούς χαρακτήρες.

Και εσύ τι θα έβαζες ως εταιρεία; Ποια γλώσσα; Αγγλικά/κινέζικα που τα πουλάνε με τον τόνο, ή ελληνικά για να πουλήσεις μια χούφτα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε δεν έχει χώρο λέμε μέσα για να έχεις πολλούς χαρακτήρες.

Και εσύ τι θα έβαζες ως εταιρεία; Ποια γλώσσα; Αγγλικά/κινέζικα που τα πουλάνε με τον τόνο, ή ελληνικά για να πουλήσεις μια χούφτα;

 

προεγκατεστημένα σίγουρα eng/china αλλά θα φρόντιζα στην αρχικοποίηση της συσκευής να περνάει αυτόματα γλώσσα με βάση το region που δηλώνουμε. Όταν γίνεται πρώτη φορά συζευξη με το miFit και κανει update το band, θα έπρεπε να περνάει και την αντίστοιχη γλώσσα. Δεν είναι κατι τρομερό σαν υλοποίηση. Δεν λέω, καλό. χρυσό το band 3 αλλά δεν μπορούμε να παραβλέπουμε κάποια βασικά πράγματα.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

προεγκατεστημένα σίγουρα eng/china αλλά θα φρόντιζα στην αρχικοποίηση της συσκευής να περνάει αυτόματα γλώσσα με βάση το region που δηλώνουμε. Όταν γίνεται πρώτη φορά συζευξη με το miFit και κανει update το band, θα έπρεπε να περνάει και την αντίστοιχη γλώσσα. Δεν είναι κατι τρομερό σαν υλοποίηση. Δεν λέω, καλό. χρυσό το band 3 αλλά δεν μπορούμε να παραβλέπουμε κάποια βασικά πράγματα.

 

Αυτό το έγραψα ήδη στο πρώτο post μου που έκανες παράθεση (το πως μπορεί να γίνει) και εξήγησα και γιατί πιθανότερο είναι να μη γίνει ή να γίνει τελευταίο.

Είσαι μια πάρα πολύ μικρή αγορά και μάλιστα με πολύ χαμηλά νούμερα.

Ή δεν θα σπαταλήσει πόρους η εταιρεία ή θα είσαι στον πάτο της λίστας, αν θα γίνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έγραψα ήδη στο πρώτο post μου που έκανες παράθεση (το πως μπορεί να γίνει) και εξήγησα και γιατί πιθανότερο είναι να μη γίνει ή να γίνει τελευταίο.

Είσαι μια πάρα πολύ μικρή αγορά και μάλιστα με πολύ χαμηλά νούμερα.

Ή δεν θα σπαταλήσει πόρους η εταιρεία ή θα είσαι στον πάτο της λίστας, αν θα γίνει ποτέ.

 

Συγνώμη δεν το πρόσεξα, απάντησα βιαστηκά. Εντάξει προφανώς σε σχέση με άλλες αγορές είμαστε πολύ μικροί ή οι μικρότεροι αλλά θέλω να πιστεύω οτι πάντα υπάρχουν περιθόρια.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Η εφαρμογή του StratosGR στο μήνυμα #62# λειτουργεί στην τελευταία έκδοση 3.5.8 v.2.3.0.2; Ευχαριστώ!

 

Όχι . :)

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύεις να κάνεις αναβάθμιση στην καινούρια StratosGR;

 

Επίσης όχι.

Υπάρχουν 2 επιλογές ήδη να το κάνεις ελληνικό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σύμφωνα με τις οδηγίες στο μήνυμά σου #59# ;

Δοκίμασα χθες τρεις φορές να το κάνω ελληνικά (1 με το δικό σου #62# και 2 με https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33303-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Mi-Fit-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi-Band-2-3-%CE%BC%CE%B5-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Firmware-%CE%A4%CF%81%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B1-%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-Mi-Fit-3/ και απέτυχα (ξαναγύρισα στο τέλος στο mi fit του play store και τώρα, εκεί που όλα ήταν στα αγγλικά, εμφανίζονται κάποιοι ελληνικοί χαρακτήρες στα μηνύματα και μόνο εκεί και ψιλοβγάζω λίγο άκρη) ... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που το κινητό μου (leeco pro3) δεν έχει 100% εξελληνισμένη sofrware (μισά ελληνικά μισά αγγλικά)!

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου υποδείξεις κάποιες αναλυτικές οδηγίες για να τις ακολουθήσω;

Edited by tselevas
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σύμφωνα με τις οδηγίες στο μήνυμά σου #59# ;

Δοκίμασα χθες τρεις φορές να το κάνω ελληνικά (1 με το δικό σου #62# και 2 με https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33303-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Mi-Fit-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi-Band-2-3-%CE%BC%CE%B5-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Firmware-%CE%A4%CF%81%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B1-%CE%95%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-Mi-Fit-3/ και απέτυχα (ξαναγύρισα στο τέλος στο mi fit του play store και τώρα, εκεί που όλα ήταν στα αγγλικά, εμφανίζονται κάποιοι ελληνικοί χαρακτήρες στα μηνύματα και μόνο εκεί και ψιλοβγάζω λίγο άκρη) ... δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που το κινητό μου (leeco pro3) δεν έχει 100% εξελληνισμένη sofrware (μισά ελληνικά μισά αγγλικά)!

Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου υποδείξεις κάποιες αναλυτικές οδηγίες για να τις ακολουθήσω;

 

Αναλυτικότατες οδηγίες έχει στο link που υπέδειξες ( για την τελευταία έκδοση firmware & mifit ).

Ξανακάνε προσεκτικά όλα τα βήματα του οδηγού από την αρχή και αν δεν βγάλεις άκρη πρέπει να τους ρωτήσεις εκεί.

Κι εγώ την πρώτη φορά που άλλαξα firmware χρειάστηκε να τα κάνω όλα 3 φορές μέχρι να μπει.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατες οδηγίες έχει στο link που υπέδειξες ( για την τελευταία έκδοση firmware & mifit ).

Ξανακάνε προσεκτικά όλα τα βήματα του οδηγού από την αρχή και αν δεν βγάλεις άκρη πρέπει να τους ρωτήσεις εκεί.

Κι εγώ την πρώτη φορά που άλλαξα firmware χρειάστηκε να τα κάνω όλα 3 φορές μέχρι να μπει.

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Με το που σβήνει η οθόνη του κινητού μου (Huawei P20 lite) χάνεται η σύνδεση του Bluetooth μετά δεν ξανασυνδεεται αν δεν τρέξω το mi fit για να κάνει ενημέρωση. Γιατί συμβαίνει αυτό; Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

Με το που σβήνει η οθόνη του κινητού μου (Huawei P20 lite) χάνεται η σύνδεση του Bluetooth μετά δεν ξανασυνδεεται αν δεν τρέξω το mi fit για να κάνει ενημέρωση. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Γιατί το android κλείνει το mi fit, δώσε της εφαρμογής πλήρη δικαιώματα να δουλεύει στο παρασκήνιο και θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το android κλείνει το mi fit, δώσε της εφαρμογής πλήρη δικαιώματα να δουλεύει στο παρασκήνιο και θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

sorry αλλα μηπως μπορεις να μου πεις πιο συγκεκριμενα τι πρεπει να κανω? Σε ολες τις αιτησεις κατά την εγκατασταση εδωσα αδεια...

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα μηπως μπορεις να μου πεις πιο συγκεκριμενα τι πρεπει να κανω? Σε ολες τις αιτησεις κατά την εγκατασταση εδωσα αδεια...
Δεν έχω το ίδιο κινητό αλλά φαντάζομαι πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - εγκατεστημένες εφαρμογές - mi fit και τσεκάρεις τις άδειες μία προς μία. Ψάχνεις κάποια που θα λέει λειτουργία στο παρασκήνιο ή βελτιστοποίηση ενέργειας και το βάζεις στο ποτέ για να μην την κλείνει το Android.

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το ίδιο κινητό αλλά φαντάζομαι πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - εγκατεστημένες εφαρμογές - mi fit και τσεκάρεις τις άδειες μία προς μία. Ψάχνεις κάποια που θα λέει λειτουργία στο παρασκήνιο ή βελτιστοποίηση ενέργειας και το βάζεις στο ποτέ για να μην την κλείνει το Android.

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ!! ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση του καιρου με ποιον τροπο γινεται? Ενω ειχε για 2-3 μερες πληροφοριες εχει δυο μερες τωρα που μου βγαζει μηνυμα "συνδεθειθτε με την εφαρμογη για ενημερωση"
Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση του καιρου με ποιον τροπο γινεται? Ενω ειχε για 2-3 μερες πληροφοριες εχει δυο μερες τωρα που μου βγαζει μηνυμα "συνδεθειθτε με την εφαρμογη για ενημερωση"

 

Κοίτα post #272

Link to comment
Share on other sites

Η δοκίμασε να βάλεις σαν ζώνη ώρας Κάιρο και θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλα και διαφορα που δοκιμασα μου εμφανισε τον καιρο για ένα τριημερο και ξαφνικα χθες παλι χαθηκε.... Το bug αυτό είναι θεμα της "Ελληνοποιησης" του band ή είναι γενικο θεμα??
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλα και διαφορα που δοκιμασα μου εμφανισε τον καιρο για ένα τριημερο και ξαφνικα χθες παλι χαθηκε.... Το bug αυτό είναι θεμα της "Ελληνοποιησης" του band ή είναι γενικο θεμα??
Είναι bug που προέκυψε μετά την αλλαγή σε χειμερινή ώρα, κάνε αυτό που έγραψα πριν και θα είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εντελώς νέος στα smart watches.

Ψάχνω να βρω ένα fitness tracker για τρέξιμο ποδήλατο (commuting) και κολύμβηση.

Σκεφτόμουν να πάω μέχρι και το amazfit verge αλλά δεν είναι αδιάβροχο όπως ούτε και οι άλλες επιλογές της xiaomi μέχρι αυτά τα λεφτά.

Όποτε αποφάσισα να πάω στο απλό mi band 3 ή στο honor band 4.

Από τα λίγα που έχω ψάξει ενώ το mi band 3 δείχνει να έχει πιο καλή υποστήριξη software και επίσημα αλλά και από ανεπίσημες εφαρμογές το honor band 4 μάλλον έχει πιο ακριβές tracking, heart rate κλπ...

Ποια είναι η άποψη σας; Έχει κάποιος συγκρίνει τα δυο;

 

Επίσης μέχρι τα 50€ υπάρχει κάτι που να είναι και αδιάβροχο για χρήση σε πισίνα και θάλασσα που προτείνετε να τσεκάρω.

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πισίνα, ποδήλατο κτλ πάρε κάτι άλλο πιο σοβαρό. Αυτό είναι παιχνίδι. Ξαναλέω αν κάνεις σπορ.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πισίνα, ποδήλατο κτλ πάρε κάτι άλλο πιο σοβαρό. Αυτό είναι παιχνίδι. Ξαναλέω αν κάνεις σπορ.

 

 

 

Δεν είμαι κανένας υπεραθλητής. Κάνω και πισίνα, ποδήλατο (πλέον μόνο commuting) και τώρα ξεκίνησα και λίγο τρέξιμο αλλά περιστασιακά δυστυχώς. Υπάρχουν μεγάλα χρονικά διαστήματα που δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Τώρα προσπαθώ να τρέχω κάποιες φορές τη βδομάδα σε κανά μήνα ή και λιγότερο θα πάω ξανά πισίνα!

Τα πιο σοβαρά trackers που βλέπω είναι είτε πολύ ακριβά είτε δεν είναι αδιάβροχα για πισίνα και θάλασσα. Όποτε μάλλον για αρχή θα πάω στο Honor band 4 και αργότερα θα δω...

 

Όπως και να έχει υπάρχει κάποια πρόταση στα 100€ πάνω κάτω για όλα τα πιο πάνω που ανέφερα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...