Jump to content

Ποιό θεωρείτε καλύτερο firewall?


gmo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω μέχρι πριν 1 χρόνο χρησιμοποιούσα το ZONEALARM pro, καλό κατά τα άλλα πρόγραμμα. Μετά έβαλα το firewall που έρχεται μαζί το γνωστό antivirus pc-cillin. Πολύ καλό πρόγραμμα που απαιτεί ελάχιστη παραμετροποιήση και σχετικά ελαφρύ.

Πρίν 10 μέρες, αγόρασα το McAfee internet security που έχει και firewall και Pop-up killer και SPAM killer, antivirus, internet security κτλ κτλ. Παρ'όλο που είναι πολύ καλό (εντυπωσιάστικα αρχικά) μετά είδα οτι δεν δούλευε με το pc suite της SONY ERICSSON για το p800. Και δυστηχώς αναγκάστηκα και το έβγαλα αφου δεν μπορούσαν να συνυπάρξουν και τα δύο μαζί.

Ξαναγύρισα στο παλίο καλό pc-cillin που είναι βελτιωμένο στα σημεία στην τωρινή του έκδοση. ΕΠίσης έχω πάντα ενεργοποιημένο τοn built-in firewall των windows XP.

Link to comment
Share on other sites

Norton Internet Security, το βρισκω καλο για το επιπεδο ασφαλειας που ζηταω.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Zone Alarm Pro και εγώ, αφού δοκίμασα αρκετά. Μου λείπει πάντως η έξτρα σιγουριά του Panda Platinum όπου του έθετες συγκεκριμένους επιτρεπόμενους τηλ. αριθμούς dial up για παν ενδεχόμενο (dialers).
L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Tiny Personal Firewall 4.5 "αγορασμένο". Το πιο καλό και αξιόπιστο από όλα όσα έχω χρησιμοποιήσει :)
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Tiny Personal Firewall 4.5 "αγορασμένο". Το πιο καλό και αξιόπιστο από όλα όσα έχω χρησιμοποιήσει :)

 

Κι εγώ μια απ τα ίδια. Και ξαναλέω τους λόγους

Zone Alarm: ΜΠΑΧΑΛΟ το LAN ακόμα και μετά το unistall

Norton Internet Security: Kαθυστερεί το άνοιγμα των σελίδων (δε θυμάμαι γιατί)

McAfee: Aρκετά βαρύ και πολύπλοκο

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεωρειται παρα πολυ καλο και δυνατο ανεξαρτητως το μεγεθος, απαιτησεις, ποσο μνημη θελει κτλ... Δηλαδη ενα πολυ δυνατο firewall.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Norton Internet Security: Kαθυστερεί το άνοιγμα των σελίδων (δε θυμάμαι γιατί)

 

 

 

Το Norton Internet Security / Norton Personal Firewall καθυστερεί το άνοιγμα των σελίδων γιατί απενεργοποιεί τη λήψη συμπιεσμένων σελίδων (gzipped). Το ίδιο ισχύει επίσης και για το Outpost Firewall

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Norton Internet Security, αλλά δεν παρατήρησα αυτή την καθυστέρηση που λέτε. Λέτε να το έφτιαξαν? (κάνω συχνά τα updates :happy: ).
http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και το Zone alarm (που όντως κάνει τα Lan μπάχαλο) και το Norton που είναι αρκετά βαρύ και το Tiny. Για χρήση μεμονωμένου user προτείνω Zone χωρίς βέβαια να αποκλείω και το Tiny.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον luke

 

χρησιμοποιώ το sygate personal firewall & μου φαίνεται αρκετά καλο.

 

 

Το ίδιο κι εγώ, στην έκδοση pro, και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Για "σπιτική" χρήση καλό είναι και το PC-cillin Firewall

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...