Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την 11.0.2.0(PEAITTI) και δεν με αφήνει να βάλω π.χ. την 11.0.4.0.QEAMIXM με τον updater.

 

Λογικά είσαι σε Android pie ακόμα ε ? Ίσως να πρέπει να ψάξεις πως γίνεται unlock o bootloader για να περάσεις έτσι την τελευταία έκδοση .

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είσαι σε Android pie ακόμα ε ? Ίσως να πρέπει να ψάξεις πως γίνεται unlock o bootloader για να περάσεις έτσι την τελευταία έκδοση .

 

Ναι, pie έχω. Έχει πάρει και τη 10 το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, pie έχω. Έχει πάρει και τη 10 το συγκεκριμένο τηλέφωνο;
Ναι απο τον Απρίλιο..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω σοβαρό drain ,σε σημείο που ψάχνω να βρω τι φταίει και δεν μπορώ.Ενημερωσεις συστήματος έχει να πάρει το κινητό μου αρκετό καιρό ,ενώ να πω ότι εδώ και ένα περίπου χρόνο που το έχω δεν έχω κάνει ποτέ format,κυρίως γιατί έχω εφαρμογές τραπεζών εγκατεστημένες και μετά θέλει διαδικασία με τις τράπεζες για να τις ξαναεγκαταστησω.Εβαλα τον κωδικό που σου εμφανιζει στοιχεία από την μπαταρία και μου έβγαλε αυτό που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα .Το προβλήμα μου είναι όμως ότι από τους οδηγούς που βλέπω στο ίντερνετ μοιάζει να λείπουν κάποιες παράμετροι από την εικόνα που μου βγάζει (MF_02).Το ποσοστό μέγιστης της μπαταρίας πως μπορώ να βγαλω ...θυμάμαι ότι διαθέτεις δύο τιμές , αλλά δεν είμαι σίγουρος....(MM_03/MM_02 *100?)

Any help?Zzs0Xzn

Edited by Lakedaimonas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω σοβαρό drain ,σε σημείο που ψάχνω να βρω τι φταίει και δεν μπορώ.Ενημερωσεις συστήματος έχει να πάρει το κινητό μου αρκετό καιρό ,ενώ να πω ότι εδώ και ένα περίπου χρόνο που το έχω δεν έχω κάνει ποτέ format,κυρίως γιατί έχω εφαρμογές τραπεζών εγκατεστημένες και μετά θέλει διαδικασία με τις τράπεζες για να τις ξαναεγκαταστησω.Εβαλα τον κωδικό που σου εμφανιζει στοιχεία από την μπαταρία και μου έβγαλε αυτό που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα .Το προβλήμα μου είναι όμως ότι από τους οδηγούς που βλέπω στο ίντερνετ μοιάζει να λείπουν κάποιες παράμετροι από την εικόνα που μου βγάζει (MF_02).Το ποσοστό μέγιστης της μπαταρίας πως μπορώ να βγαλω ...θυμάμαι ότι διαθέτεις δύο τιμές , αλλά δεν είμαι σίγουρος....(MM_03/MM_02 *100?)

Any help?Zzs0Xzn

 

Το απέσυρε αυτό με τον κωδικό η Xiaomi , έχει δύο μήνες περίπου μάλλον γιατί κάτι δεν θα πήγαινε καλά με αυτές τις μετρήσεις ... είσαι στο ίδιο μέρος γιατί και από την κεραία του κινητού μπορεί να συμβαίνει αυτό ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω σοβαρό drain ,σε σημείο που ψάχνω να βρω τι φταίει και δεν μπορώ.Ενημερωσεις συστήματος έχει να πάρει το κινητό μου αρκετό καιρό ,ενώ να πω ότι εδώ και ένα περίπου χρόνο που το έχω δεν έχω κάνει ποτέ format,κυρίως γιατί έχω εφαρμογές τραπεζών εγκατεστημένες και μετά θέλει διαδικασία με τις τράπεζες για να τις ξαναεγκαταστησω.Εβαλα τον κωδικό που σου εμφανιζει στοιχεία από την μπαταρία και μου έβγαλε αυτό που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα .Το προβλήμα μου είναι όμως ότι από τους οδηγούς που βλέπω στο ίντερνετ μοιάζει να λείπουν κάποιες παράμετροι από την εικόνα που μου βγάζει (MF_02).Το ποσοστό μέγιστης της μπαταρίας πως μπορώ να βγαλω ...θυμάμαι ότι διαθέτεις δύο τιμές , αλλά δεν είμαι σίγουρος....(MM_03/MM_02 *100?)

Any help?Zzs0Xzn

 

1) Υποθετω οτι στα στατιστικα της μπαταριας δεν υπαρχει καμια εφαρμογη/υπηρεσια που να κανει το drain, σωστα?

2) Μηπως για καποιον λογο εχει ενεργοποιηθει το wifi scanning? Ελεγξε το απο τις ρυθμισεις. Αν και θα φαινοταν στα στατιστικα.

3) Αλλαξες καποια περιοχη σε σχεση με το παρελθον? Διοτι μπορει το σημα να ειναι κακο και να φταιει αυτο. Για καλο και για κακο πληκτρολογησε *#*#4636#*#* και γραψε τι dBm σου λεει στην ισχυ σηματος.

 

Αν τιποτα απο αυτα δεν ισχυει τοτε καλο ειναι να κανεις ενα hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό λέω να αλλάξω .... αλλά τελικά κανένα δεν είναι όπως το mi8 ..... η αλήθεια να λέγεται ..

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό λέω να αλλάξω .... αλλά τελικά κανένα δεν είναι όπως το mi8 ..... η αλήθεια να λέγεται ..

 

Αν εξαιρέσεις την απόδοση της μπαταρίας, δεν συντρέχει λόγος για αλλαγή του Mi8. Οι τιμές έχουν ξεφύγει και στα 300€ όπως έδωσα όταν το αγόρασα, δεν βρίσκεις αντίστοιχες συσκευές σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την απόδοση της μπαταρίας, δεν συντρέχει λόγος για αλλαγή του Mi8. Οι τιμές έχουν ξεφύγει και στα 300€ όπως έδωσα όταν το αγόρασα, δεν βρίσκεις αντίστοιχες συσκευές σήμερα.
Συμφωνώ 100 %

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς για αλλαγή μπαταρίας να μας γράψει τι παίζει με τιμές?

Ιδανικά σε infoquest ή κάπου αξιόπιστα

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθουν και σε εμάς!

 

 

 

υπαρχουν εδω και καιρο καποια, για εγκατασταση σε οποιαδηποτε συσκευή απο 8.0+ ...Τα ειχα δοκιμασει σε oneplus συσκευες απλα κατεβαζοντας & το "Google wallpapers"

( https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-wallpaper-picker/ )

__υπηρχε μονο ενα προβλημα με τα aod wallpapers,ισως διορθωθηκε διαβασε αν θελεις εδω (το post #181) : https://forum.xda-developers.com/android/themes/mod-miui-12-live-super-wallpapers-t4095037?nocache=1

 

[ https://www.xda-developers.com/download-miui-12-super-earth-mars-live-wallpapers-ported-other-devices/ ]

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βλέπω κάποια παρόμοια σε ορισμένα θέματα που υπάρχουν για το κινξτο. Όπως για παράδειγμα με τη γη.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό σήμερα από σκρουτζομαγαζο και η τελευταία αναβάθμιση που μου βρίσκει είναι η 11.0.2.0.PEAITTI. Απ' ότι διάβασα είναι ιταλική και είχε μέσα και εγκατεστημένες εφαρμογές της ΤΙΜ. Ποια είναι η διαδικασία για να φλασαρω την 11.0.4.0.QEAMIXM; Ξεκλείδωμα bootloader, κατέβασα την fastboot rom και προσπάθησα να φλασαρω αλλά μου έβγαλε error ότι δεν έχω authentication. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή κάποιος οδηγός;
Link to comment
Share on other sites

Είναι ώρα για αλλαγή μπαταρίας για εμένα μετά από 2 χρόνια. Υπάρχει κάπου αυθεντική? Βρίσκω μόνο από AliExpress που λένε αυθεντικές και έχουν γύρω στα 8 ευρώ αλλά μου φαίνεται too good to be true.

Κάποιος που το έχει ήδη κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ώρα για αλλαγή μπαταρίας για εμένα μετά από 2 χρόνια. Υπάρχει κάπου αυθεντική? Βρίσκω μόνο από AliExpress που λένε αυθεντικές και έχουν γύρω στα 8 ευρώ αλλά μου φαίνεται too good to be true.

Κάποιος που το έχει ήδη κάνει?

 

Ας ελπίσουμε να γίνει κι εδώ

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-launches-a-battery-replacement-program-for-21-old-models-45835-2/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...