Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο αφορά την μπαταρία στο δικό μου κινητό, είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα, στην αρχή με το που πήρε την 10αρα είχα απογοητευτεί, τώρα βλέπω έστρωσαν τα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή η προσφορά στον Γερμανό στα 249 ευρώ με go4 της εθνικής που γράψατε.

Αυτόματα αφαιρείται το ποσό; Πληρώνουμε 200 ευρώ στο κατάστημα με την κάρτα της εθνικής;

 

Πληρώνεις κανονικά τα 249€ και ταυτόχρονα παίρνεις στην κάρτα πόντους αξίας 50€ που μπορείς να τα εξαργυρώσεις σε πάρα πολλά καταστήματα (μάρκετ, καύσιμα κ.λ.π.)

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις κανονικά τα 249€ και ταυτόχρονα παίρνεις στην κάρτα πόντους αξίας 50€ που μπορείς να τα εξαργυρώσεις σε πάρα πολλά καταστήματα (μάρκετ, καύσιμα κ.λ.π.)

το ίδιο ισχύει αν πληρώσεις με την κάρτα τη στιγμή της παραγγελίας ή θέλει οπωσδήποτε να μπει σε pos;

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις κανονικά τα 249€ και ταυτόχρονα παίρνεις στην κάρτα πόντους αξίας 50€ που μπορείς να τα εξαργυρώσεις σε πάρα πολλά καταστήματα (μάρκετ, καύσιμα κ.λ.π.)

 

Δηλαδή είναι σαν να το πληρώνεις 200

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ισχύει αν πληρώσεις με την κάρτα τη στιγμή της παραγγελίας ή θέλει οπωσδήποτε να μπει σε pos;

 

Ναι είναι το ίδιο, αλλά πρόσεξε η κάρτα της ΕΘΝΙΚΗΣ πρέπει να έχει ενεργοποιημένο το go4more

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατηρησει περίπου ένα 10-15% μεγαλύτερη κατανάλωση με το που πήρα την αναβάθμιση για android 10,πιστεύω θα στρώσει σε κάποια επόμενη ενημέρωση ,ελπίζω σύντομα .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα βαλω προς πώληση μπαταρία μαζί με μητρική και ότι έχει μείνει πάνω του, από mi 8 2 μηνών ( έγινε κομμάτια από πέσιμο), θεωρώ στα 60 ευρώ καλά είναι.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται pm me , πριν την ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εγινε μετα την αναβαθμιση η υπηρχε και πριν αλλα εχω ενα θεμα με το backup που κανει στο google account. Συνεχως λεει waiting for backup και δεν το ξεκινα αυτοματα. Δοκιμασα ολες τις λυσεις που βρηκα (και hard reset γιατι ηθελα να κανω ετσι κι αλλιως) αλλα μονο οταν απενεργοποιεις ολα τα κλειδωματα σε αφηνει να το κανεις manual. Οταν τα ξαναενεργοποιεις επανερχεται το προβλημα.

 

Το εχει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εγινε μετα την αναβαθμιση η υπηρχε και πριν αλλα εχω ενα θεμα με το backup που κανει στο google account. Συνεχως λεει waiting for backup και δεν το ξεκινα αυτοματα. Δοκιμασα ολες τις λυσεις που βρηκα (και hard reset γιατι ηθελα να κανω ετσι κι αλλιως) αλλα μονο οταν απενεργοποιεις ολα τα κλειδωματα σε αφηνει να το κανεις manual. Οταν τα ξαναενεργοποιεις επανερχεται το προβλημα.

 

 

 

Το εχει κανεις αλλος?

Εμένα δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός. Αλλά και παλαιότερα σε άλλες μου συσκευές υπήρχε το συγκεκριμένο θέμα και τελικά ήταν κόλλημα του λογαριασμού της Google. Απλά έστρωσε μόνο του κάποια στιγμή....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει μια χαρά ο συγχρονισμός. Αλλά και παλαιότερα σε άλλες μου συσκευές υπήρχε το συγκεκριμένο θέμα και τελικά ήταν κόλλημα του λογαριασμού της Google. Απλά έστρωσε μόνο του κάποια στιγμή....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμ ναι. Το αφηνω και αν επανελθει, επανηλθε.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σαρακοστή παιδιά ,έχει αγοράσει κανείς ανταπτορα για jack και φόρτιση ταυτόχρονα,αν ναι από πού γιατί αυτό που είχε στο κουτί του έχει χαλάσει
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε MI8 pro η αναβάθμιση....

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από αύριο και εγώ στην παρέα με Mi 8.

Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός θα ήθελα μια βοήθεια για τη συσκευή:

Πρόκειται για την "επίσημη" συσκευή που αγόρασα μέσω του δικτύου του Γερμανού.

Με το που θα ανοίξει θα προσπαθήσει να κάνει αναβάθμιση σε κάποια νεότερη έκδοση; Μπορώ να αποφύγω την όποια αναβάθμιση;

Ποια είναι η πιο σταθερή έκδοση λογισμικού που προτείνετε με δεδομένο ότι δεν με ενδιαφέρει απόδοση σε παιχνίδια αλλά κυρίως η καλή διάρκεια της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα σου κανει αναβαθμισεις οταν το ανοιξεις. Το ποσες εξαρταται με τι εκδοση android και MIUI θα σου ερθει.

 

Αν δεν θες να τις κατεβαζει πας settings -> about phone -> system update πατας στις 3 τελειες πανω δεξια, μετα update settings και απενεργοποιεις το κατεβασμα. Νομιζω οτι σου βγαζει επιλογη να το ρυθμισεις και οταν το ανοιγεις για πρωτη φορα και το σεταρεις. Οποτε αν σου βγαλει καντο απο εκει.

 

Οσο για την μπαταρια προσωπικα ποτε δεν ειχα πολυ καλη αποδοση αλλα καποιοι απο εδω ανεφεραν οτι με το android 9 τα πραγματα ηταν καλυτερα.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω το θέμα μπαταρία είναι πολύ υποκειμενικό. Διαφορετική χρήση κάνει ο καθενας. Θεωρώ σωστότερο να αναφέρεται η χρήση που γίνεται και πόσο καιρό έχει κάποιος τη συσκευή για να μπορούμε όλοι να εξάγουμε καλύτερα συμπεράσματα.

Εγώ έχω το mi8 5 μήνες, επίσημη rom stable, έχω μονίμως ανοιχτά δεδομένα και bluetooth και βγάζω περίπου 5 ώρες sot με καμιά ώρα ομιλια.

Προσωπικά μου φτάνει για μια μέρα καθώς το φορτίζω πριν κοιμηθώ και μετά το κλείνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αλήθεια είναι όταν εγκαταστάθηκε η έκδοση 10 η μπαταρία κρατούσε λιγότερο. Έκανα καθαρή εγκατάσταση και τώρα μετά από μέρες νοιωθω ότι είναι στα ίδια επίπεδα σε σχέση με την 9.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα ότι έχουμε θέματα βάζοντας χώρα Ελλάδα ..... Επιτέλους

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Και θέματα,και συρταρι και απ' όλα.
Εγώ συρτάρι δεν βλέπω...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε με android 8.1 και miui 9.6

Να το αφήσω να προχωρήσει σε αναβάθμιση ή όχι;

 

Αυτην την στιγμη εισαι 2 εκδοσεις πισω στο Android και 2 εκδοσεις πισω στο MIUI (9->10->11). Εγω θα σου προτεινα να κανεις ολες τις αναβαθμισεις και οταν τελειωσουν ενα hard reset και να στησεις σε "καθαρη" συσκευη.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...