Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε.Θεματα κατεβαζεις απ'το play store?
Όπως στα huawei και samsung έτσι κ στα xiaomi έχει δωρεάν θέματα να διαλέξεις η να αγοράσεις κάποια που σου αρέσουν. Απλώς πρέπει να αλλάξεις χώρα γιατί αν έχεις Ελλάδα δεν ανοίγει η εφαρμογή.Κατεβάζεις το θέμα το κάνεις εγκατάσταση και αλλάζεις ξανά την χώρα σε Ελλάδα και εισαι οκ, το θέμα μένει.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chewbacca222
Link to comment
Share on other sites

Απο play store μπορεις τουλαχιστον να κατεβασεις δωρεαν θεματα χωρις να αλλαξεις χωρα?
Από το play store δεν έχω δοκιμάσει να βάλω θέμα οπότε δεν ξέρω τι εννοείς ακριβώς. Δεν βλέπω τον λόγο γιατι να το κάνεις άλλωστε αφού έχει τα δικά του θέματα που ξέρεις ότι θα κάτσουν σωστά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eννοειται και μπορείς να κατεβάσεις θέματα απο οπουδήποτε.Μπορείς επίσης να φτιάξεις σχετικά εύκολα...

Αν αλλάξεις χώρα αντίστοιχα θα αλλάξουν και κάποια setup του κινητού.Πχ εγώ έχω βάλει χώρα προέλευσης ινδια και έχω λίγο πιο αυξημένη ένταση ήχου σε σχέση με την Ελλάδα ,αλλά και news feed απο ινδία...Δεν έχω ψάξει πώς μπορώ να τα απενεργοποιήσω...Πάντως η εφαρμογή θεμάτων της xiaomi εχει μεγάλο αριθμό θεμάτων που ανανεώνονται συνεχώς και κάθονται στο κινητό σίγουρα πολυ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Eννοειται και μπορείς να κατεβάσεις θέματα απο οπουδήποτε.Μπορείς επίσης να φτιάξεις σχετικά εύκολα...

Αν αλλάξεις χώρα αντίστοιχα θα αλλάξουν και κάποια setup του κινητού.Πχ εγώ έχω βάλει χώρα προέλευσης ινδια και έχω λίγο πιο αυξημένη ένταση ήχου σε σχέση με την Ελλάδα ,αλλά και news feed απο ινδία...Δεν έχω ψάξει πώς μπορώ να τα απενεργοποιήσω...Πάντως η εφαρμογή θεμάτων της xiaomi εχει μεγάλο αριθμό θεμάτων που ανανεώνονται συνεχώς και κάθονται στο κινητό σίγουρα πολυ καλά.

Καλό θα ήταν όμως να τα έχουν και στο δικό μας region. Πιστεύω είναι κάτι που πρέπει να γίνει γιατί είναι λίγο θέμα αυτό με τα region

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αλλάξει το άσπρο φόντο στην πρώτη σελίδα αριστερά του launcher που έχει τις βοηθητικές
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω εντοπίσει ένα θέμα με την κάμερα από την Δευτέρα το πρωί και στην μαμά εφαρμογή αλλά και στην gcam.

Δλδ δεν βγάζει τόσο καθαρές φώτο όσο πριν.

Η συσκευή προφανώς δεν έχει πέσει κάτω η χτυπηθεί.

Εκανα μάλιστα τεστ σε ίδιο σημείο ίδια φώτο πριν κάνω αυτό το ποστ.

Μήπως έπεσε καμία αναβάθμιση και δεν το πήρα χαμπάρι...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εκεί που μιλάω ξαφνικά μειώνεται η ένταση στο ακουστικό σχεδόν δεν ακούω τίποτα, όταν όμως βάζω ανοιχτή ακρόαση το πρόβλημα εξαλείφεται το έχει συναντήσει κάποιος άλλος;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εκεί που μιλάω ξαφνικά μειώνεται η ένταση στο ακουστικό σχεδόν δεν ακούω τίποτα, όταν όμως βάζω ανοιχτή ακρόαση το πρόβλημα εξαλείφεται το έχει συναντήσει κάποιος άλλος;

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

 

Γενικά η ένταση του ακουστικού είναι σε τραγικά χαμηλά επίπεδα, τέρμα και σχεδόν δεν ακούω τίποτα..... το έλυσα με την χρήση bluetooth....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν θελω καποιο εικονιδιο εφαρμογης να μην εμφανιζεται στην κεντρικη οθονη του κινητου, γινεται να το σβησω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ένα launcher (εγώ έχω τον poco) ή μέσα σε φακέλους αν κρατήσεις τον μαμά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αν θελω καποιο εικονιδιο εφαρμογης να μην εμφανιζεται στην κεντρικη οθονη του κινητου, γινεται να το σβησω?

 

 

Mε τον stock launcher της xiaomi ,όχι,όλες οι εφαρμογές φαίνονται στην επιφανεια εργασίας.

Γενικά όμως μπορέις να εγκαταστήσεις άλλον launcher ,που θα μπορείς να το κάνεις...όπως είπε ο φίλος πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω βάλει Poco launcher και pixel icon εικονίδια και είναι πολύ κοντά σε στοκ αντροιντ που δούλευα τον πιο παλιά και εγώ δεν μπορούσα το στοκ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχει app drawer?
Όχι δεν έχει. υπάρχουν κάποιες φήμες ότι θα ενσωματωθεί στο miui11

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι αναφερουν οτι η xiaomi πασχει στο λειτουργικο της.Εσας σας εχει βολεψει?
Απορώ που τ ακούς αυτά, από τα καλύτερα είναι
Link to comment
Share on other sites

Για να το λεω τα ακουω και εδω μεσα μαλιστα.Για παραδειγμα δεν εχει app drawer.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eσας στο χερι σας βολευει?Παντως απο γραμμαρια πρεπει να ειναι σχετικα ελαφρυ.

Link to comment
Share on other sites

App drawer για μένα ασήμαντο, με το ένα χέρι δεν βολεύει, σχετικά ελαφρύ είναι, όσο για το λειτουργικό του εμένα με υπέρ καλύπτει, αυτό είναι σχετικό, αναλόγως τις ανάγκες του καθενός
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας να το δεις σε κάποιο κατάστημα να βγάλεις τα συμπεράσματα σου? Εμένα το miui γενικά με έχει βολέψει χρόνια τώρα και το launcer και το λειτουργικό.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα τα τελευταία μηνύματα είναι μικροαπορίες για το αν θα σε βολέψει aras. Εχώ να πω τα εξής:

 

1. Το οτι το νημα έχει ελάχιστες αναφορές σε προβλήματα και το μόνο μας θέμα είναι πότε θα βγεί το Miui11 λέει πολλά. Κάνε μια βόλτα να δείς για άλλες συσκευές κάθε σελίδα και πρόβλημα.

2. Εντελώς φιλικά το έχεις τερματίσει λίγο :P Παράμετροι όπως το βάρος κτλ ειναι εντελώς υποκειμενικά και μόνο αν το δείς απο κοντά μπορείς να βγάλεις άκρη (και πάλι με την καθημερινή χρήση παίζει σε πολλά να αναθεωρήσεις). Στις γενικές πληροφορίες νομίζω το έχουμε καλύψει. είναι VFM κτηνάκι το κινητό. Το λέω γιατι όπως το πας θα βγεί το mi 10 :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...