Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έχω δώσει στο kaizer και μου είπαν 10 μέρες.

Αναμένω και ενημερώνω.

Το κακό είναι ότι θα το αναλάβει δικός τους τεχνικός και όχι απο επίσημη αντιπρωσοπεία

καλύτερα που δεν έμπλεξες με την info quest. θα σε ταλαιπωρουσαν τουλάχιστον ένα μήνα, και θα έβρισκαν τρόπο να σε βάλουν να πληρώσεις. έχω δυσάρεστη εμπειρία από αυτούς και δεν περνάω ούτε απ έξω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το έχω δώσει στο kaizer και μου είπαν 10 μέρες.

Αναμένω και ενημερώνω.

Το κακό είναι ότι θα το αναλάβει δικός τους τεχνικός και όχι απο επίσημη αντιπρωσοπεία

 

Στην χειρότερη να σου αλλάξουν την κάμερα ....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα,

ο camera sensor 48mpx του mi9 θεωρειτε καλυτερος αισθητηρας του mi 8 (που ειναι ιδιος με το pixel 3 και πολλα αλλα κινητα)?

νομιζω οτι το mi 8 βγαζει καλυτερες φωτο,μπορει καποιος να μου το λυσει?

ευχαριστω!

 

υ.γ γνωριζω για το pixel binning mode και οτι εχει 0,8 micron pixel o sensor,και οτι στο binning γινονται 1,6 αντι 1,4 του mi 8,

το θεμα ειναι το αποτελεσμα....

εχω δει καποια συγκριτικα poco vs redmi 7 camera και ειναι σχεδον ιδια με το poco να υπερεχει στα σημεια....

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Mi 8 και οι εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές. Εντυπωσιακά καλύτερο από το Honor 10 που είχα πριν. Ωστόσο, έχω μια απορία: το τηλέφωνο αγοράστηκε μεταχειρισμένο και παρατηρώ ότι το panel μοιάζει να είναι μερικά χιλιοστά πίσω από το τζάμι της οθόνης. Είναι ιδιαίτερα εμφανές στο notch που φαίνεται να είναι πάνω από την οθόνη. Συμβαίνει σε όλους ή είναι προβληματικό το δικό μου; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Mi 8 και οι εντυπώσεις είναι πάρα πολύ θετικές. Εντυπωσιακά καλύτερο από το Honor 10 που είχα πριν. Ωστόσο, έχω μια απορία: το τηλέφωνο αγοράστηκε μεταχειρισμένο και παρατηρώ ότι το panel μοιάζει να είναι μερικά χιλιοστά πίσω από το τζάμι της οθόνης. Είναι ιδιαίτερα εμφανές στο notch που φαίνεται να είναι πάνω από την οθόνη. Συμβαίνει σε όλους ή είναι προβληματικό το δικό μου; Ευχαριστώ!
μήπως έχει tempered glass?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει tempered glass?

 

Ναι, έχει να tempered glass, ωστόσο δε νομίζω ότι είναι αυτό που βλέπω. Το notch κάνει σχεδόν σκιά στην οθόνη. Να υποθέσω ότι το δικό σου δεν είναι έτσι, σωστά; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει να tempered glass, ωστόσο δε νομίζω ότι είναι αυτό που βλέπω. Το notch κάνει σχεδόν σκιά στην οθόνη. Να υποθέσω ότι το δικό σου δεν είναι έτσι, σωστά; Ευχαριστώ!
εμένα είναι κανονικά δεν έχει πρόβλημα.

πιστεύω αφού το αγόρασες μεταχειρισμένο, έχει γίνει αλλαγή οθόνης, και δεν έχει εφαρμόσει απόλυτα ίσως γιατί δεν είναι γνήσια, η έχει γίνει κακοτεχνία από αυτόν που την άλλαξε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτησουλα,

ο camera sensor 48mpx του mi9 θεωρειτε καλυτερος αισθητηρας του mi 8 (που ειναι ιδιος με το pixel 3 και πολλα αλλα κινητα)?

νομιζω οτι το mi 8 βγαζει καλυτερες φωτο,μπορει καποιος να μου το λυσει?

ευχαριστω!

 

υ.γ γνωριζω για το pixel binning mode και οτι εχει 0,8 micron pixel o sensor,και οτι στο binning γινονται 1,6 αντι 1,4 του mi 8,

το θεμα ειναι το αποτελεσμα....

εχω δει καποια συγκριτικα poco vs redmi 7 camera και ειναι σχεδον ιδια με το poco να υπερεχει στα σημεια....

 

καποιος παιδια να μην ξεχαστει το post μες το νημα.....

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

εμένα είναι κανονικά δεν έχει πρόβλημα.

πιστεύω αφού το αγόρασες μεταχειρισμένο, έχει γίνει αλλαγή οθόνης, και δεν έχει εφαρμόσει απόλυτα ίσως γιατί δεν είναι γνήσια, η έχει γίνει κακοτεχνία από αυτόν που την άλλαξε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Νομίζω ότι είναι όλα στα πλαίσια του φυσιολογικού. Χθες έβλεπα ένα review του Mi8 από το techtablets, όπου περιγράφεται ως μικρό μειονέκτημα της συσκευής αυτό ακριβώς που βλέπω κι εγώ (

περίπου στο 1ο λεπτό). Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με την 10.3.3 stable κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Είναι ιδέα μου η το έχει παρατηρήσει και άλλος;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι με την 10.3.3 stable κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Είναι ιδέα μου η το έχει παρατηρήσει και άλλος;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην 10.3.3.0 το game turbo και οι ειδοποιήσεις να είναι μόνιμες υπάρχουν η δεν τα έχουν προσθέσει ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Στην 10.3.3.0 το game turbo και οι ειδοποιήσεις να είναι μόνιμες υπάρχουν η δεν τα έχουν προσθέσει ακόμα;

 

Το game turbo μπορείς να ενεργοποιήσεις μόνιμα, τουλάχιστον αυτό βλέπω από τις ρυθμίσεις όσο για τις ενημερώσεις αν εννοείς να είναι μόνιμες πάνω αριστερά του notch (εκεί που είναι η ώρα κανονικά) όχι δεν μένουν. Δλδ σου βγάζει την ενημέρωση και μετά από λίγο φεύγει αλλά κάνοντας scroll την οθόνη προς τα κάτω εκεί μένει. Δεν ξέρω αν το θεωρούν bug στην xiaomi εμένα προσωπικά δεν με πειράζει επειδή μηχανικά κάνω scroll για να δω αν μου ξέφυγε κάποια ενημέρωση από εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Gcam της google F1v9.4a_6.2.030.apk .Δοκιμασμενη κ με την 10.3.3 για όσους θέλουν καλύτερη selfie .Απογειώνει το κινητό.Δεν χρειάζεται κάποια ρύθμιση απλά έγκατασταση και είσαι έτοιμος Edited by leonidas126
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εδω νομιζω.Δεν γνωριζω αν δουλευει σωστα και πως...

 

https://miblog.co/xiaomi-mi8-google-camera/

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το game turbo μπορείς να ενεργοποιήσεις μόνιμα, τουλάχιστον αυτό βλέπω από τις ρυθμίσεις όσο για τις ενημερώσεις αν εννοείς να είναι μόνιμες πάνω αριστερά του notch (εκεί που είναι η ώρα κανονικά) όχι δεν μένουν. Δλδ σου βγάζει την ενημέρωση και μετά από λίγο φεύγει αλλά κάνοντας scroll την οθόνη προς τα κάτω εκεί μένει. Δεν ξέρω αν το θεωρούν bug στην xiaomi εμένα προσωπικά δεν με πειράζει επειδή μηχανικά κάνω scroll για να δω αν μου ξέφυγε κάποια ενημέρωση από εφαρμογή.

 

Ωραία ευχαριστω. Είμαι στην beta και περιμένω να έρθουν όλα τα χαρακτηριστικά στη stable πριν γυρίσω πάλι

Link to comment
Share on other sites

όταν είμαι στην εφαρμογή της τράπεζας Πειραιώς δεν με αφήνει να πάρω στιγμιότυπο οθόνης με την εικόνα των συναλλαγών μου.

γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εδω νομιζω.Δεν γνωριζω αν δουλευει σωστα και πως...

 

https://miblog.co/xiaomi-mi8-google-camera/

 

Από εκεί την κατεβασα κ εγώ κ δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί την κατεβασα κ εγώ κ δουλεύει μια χαρά
και εγώ από εκεί την πήρα. βγάζει πολύ ωραίες φώτο, αλλά κολλάει συνέχεια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από εκεί την κατεβασα κ εγώ κ δουλεύει μια χαρά

 

Δουλεύει χωρίς να χρειάζεται Rootάρισμα και Custom Rom το τηλέφωνο έτσι; :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τη φωνητική πληκτρολόγηση που δεν λειτουργεί. Έχω xtrv 7.6.27. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει χωρίς να χρειάζεται Rootάρισμα και Custom Rom το τηλέφωνο έτσι; :)
Ναι δουλεύει με απλή εγκατάσταση.

Μπορεί κάποιος να μας πει τις "ενδεδειγμενες" να το πω έτσι ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή της gcam? Γιατί όσοι δεν ασχολούμαστε διεξοδικά με τη φωτογραφία δε ξέρουμε τι ρυθμίσεις να μπουν σε κάποιες παραμέτρους

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...