Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το Gmail είναι η stock εφαρμογή.Πεοσωπικα χρησιμοποιώ το blue mail

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...να ρωτησω και εγω με την σειρα μου :p εγω που εχω unlocked bootloader με global rom (ειναι κινεζικο) και εχω πανω την 10.0.3.0 βαζω και εγω στην μνημη του κινητου την 10.1.1.0 κανω την διαδικασια και ολα κομπλε?Μετα θα συνεχισω να παιρνω κανονικα αναβαθμισεις?Επισης απ'οτι βλεπω δεν εχει διαφορα στην καμερα.Τι φαση?Τοτε ποιος ο λογος την αναβαθμισης (στα δικα μου ματια τουλαχιστον).Τι εταζε ο προδρος της χιαομι?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά σήμερα πέρασα την developer , έκανα την μετάβαση από global stable(Locked,Global version) μέσω Updater. Μικρές οι διαφορές μέχρι στιγμής, περίμενα παραπάνω για μετάβαση από 8 σε 9. Μόλις το επεξεργαστώ 4-5 μέρες θα αφήσω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο ευρετήριο επαφών έχω μόνο το ελληνικό αλφάβητο(στα δεξιά), υπάρχει τρόπος να έχω και το αγγλικό? Έχει βρεί τρόπο κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πέφτει πολύ χαμηλά και ενώ την ανεβάζω μετά ξαναπέφτει χαμηλά.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πέφτει πολύ χαμηλά και ενώ την ανεβάζω μετά ξαναπέφτει χαμηλά.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Και σε μένα το ίδιο. Μία άλλη αλλαγή που παρατήρησα ειναι ότι συνδέονται πλέον ταυτόχρονα δύο συσκευές Bluetooth (ακουστικό και αυτοκίνητο) συν το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

 

Μερικες παρατηρησεις σε οσα ειδα απο χθες με αναβαθμιση στην Globa Stable Pie.

 

 

 

Mετα την αναβαθμιση εκανα factory reset και στησιμο απο την αρχη

 

 

 

1.Το κινητο ειναι λιγο πιο γρηγορο με ακομη καλυτερη ομαλοτητα των gestures.

 

2.Πλεον οταν εχεις κλειστο το wifi εμφανιζει επανω δεξια και τον τυπο σηματος που εχεις εκεινη την στιγμη(4g.3g.2g)

 

3.Tα χρωματα στην οθονη στην default ρυθμιση(Αυτοματη αντιθεση) ειναι καλυτερα και πιο φυσικα.

 

4.Η μπαταρια βρισκεται στα ιδια επιπεδα εαν και ειναι νωρις ακομη για φουλ αποψη

 

5.Η Gcam που δουλευε στην Oreo δουλευει και εδω αλλα σε καθε φωτο πρεπει να μπαινεις να την βλεπεις για να μην εχει lag η εφαρμογη.

 

Πλεον δεν χρειαζεται πειραγμα το saturation στην gcam αλλα ακομη δεν παιζει το Night sight και οι τελευταιες εκδοσεις διοτι η stable δεν εχει τα ιδια Libs με την beta...

 

6.H stock καμερα βελτιωθηκε ειδικα στις βραδυνες.

 

7.Οταν κατεβαζω εφαρμογες απο τον play store δεν μου βγαζει στις ειδοποιησεις το Progress απο το download.

 

Εχετε το ιδιο θεμα?

 

7.Στη Always On οθονη ακομη δεν φενονται ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες...

 

8.Καποιες φορες αργει να συνδεθει με το wifi..

 

Αυτα προς το παρων..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια gcam δουλεύεις; γιατί όσες δούλεψα κρασαρουν

Kαλησπερα!!

 

Μερικες παρατηρησεις σε οσα ειδα απο χθες με αναβαθμιση στην Globa Stable Pie.

 

 

 

Mετα την αναβαθμιση εκανα factory reset και στησιμο απο την αρχη

 

 

 

1.Το κινητο ειναι λιγο πιο γρηγορο με ακομη καλυτερη ομαλοτητα των gestures.

 

2.Πλεον οταν εχεις κλειστο το wifi εμφανιζει επανω δεξια και τον τυπο σηματος που εχεις εκεινη την στιγμη(4g.3g.2g)

 

3.Tα χρωματα στην οθονη στην default ρυθμιση(Αυτοματη αντιθεση) ειναι καλυτερα και πιο φυσικα.

 

4.Η μπαταρια βρισκεται στα ιδια επιπεδα εαν και ειναι νωρις ακομη για φουλ αποψη

 

5.Η Gcam που δουλευε στην Oreo δουλευει και εδω αλλα σε καθε φωτο πρεπει να μπαινεις να την βλεπεις για να μην εχει lag η εφαρμογη.

 

Πλεον δεν χρειαζεται πειραγμα το saturation στην gcam αλλα ακομη δεν παιζει το Night sight και οι τελευταιες εκδοσεις διοτι η stable δεν εχει τα ιδια Libs με την beta...

 

6.H stock καμερα βελτιωθηκε ειδικα στις βραδυνες.

 

7.Οταν κατεβαζω εφαρμογες απο τον play store δεν μου βγαζει στις ειδοποιησεις το Progress απο το download.

 

Εχετε το ιδιο θεμα?

 

7.Στη Always On οθονη ακομη δεν φενονται ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες...

 

8.Καποιες φορες αργει να συνδεθει με το wifi..

 

Αυτα προς το παρων..

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια gcam δουλεύεις; γιατί όσες δούλεψα κρασαρουν

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aυτη φιλε μου

 

https://f.celsoazevedo.com/file/gcamera/MGC_6.1.009_MI8_V1a.apk

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

 

Μερικες παρατηρησεις σε οσα ειδα απο χθες με αναβαθμιση στην Globa Stable Pie.

 

 

 

Mετα την αναβαθμιση εκανα factory reset και στησιμο απο την αρχη

 

 

 

1.Το κινητο ειναι λιγο πιο γρηγορο με ακομη καλυτερη ομαλοτητα των gestures.

 

2.Πλεον οταν εχεις κλειστο το wifi εμφανιζει επανω δεξια και τον τυπο σηματος που εχεις εκεινη την στιγμη(4g.3g.2g)

 

3.Tα χρωματα στην οθονη στην default ρυθμιση(Αυτοματη αντιθεση) ειναι καλυτερα και πιο φυσικα.

 

4.Η μπαταρια βρισκεται στα ιδια επιπεδα εαν και ειναι νωρις ακομη για φουλ αποψη

 

5.Η Gcam που δουλευε στην Oreo δουλευει και εδω αλλα σε καθε φωτο πρεπει να μπαινεις να την βλεπεις για να μην εχει lag η εφαρμογη.

 

Πλεον δεν χρειαζεται πειραγμα το saturation στην gcam αλλα ακομη δεν παιζει το Night sight και οι τελευταιες εκδοσεις διοτι η stable δεν εχει τα ιδια Libs με την beta...

 

6.H stock καμερα βελτιωθηκε ειδικα στις βραδυνες.

 

7.Οταν κατεβαζω εφαρμογες απο τον play store δεν μου βγαζει στις ειδοποιησεις το Progress απο το download.

 

Εχετε το ιδιο θεμα?

 

7.Στη Always On οθονη ακομη δεν φενονται ειδοποιησεις απο ολες τις εφαρμογες...

 

8.Καποιες φορες αργει να συνδεθει με το wifi..

 

Αυτα προς το παρων..

 

Και το ram management είναι λίγο καλύτερο θα έλεγα

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε αναβάθμιση στην 10. 0. 13.0.η κάμερα βελτιώθηκε αισθητά.έχει πάρει άλλος αυτήν την αναβάθμιση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε αναβάθμιση στην 10. 0. 13.0.η κάμερα βελτιώθηκε αισθητά.έχει πάρει άλλος αυτήν την αναβάθμιση?

 

H συγκεκριμενη βλεπω ειναι η ρωσικη ρομ .Γιατι ετσι?Απο που εγινε η αγορα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω global stable 10.0.3.0. Μου ήρθε πριν μία ώρα ειδοποίηση για OTA 10.1.1.0, αλλά όταν πάτησα να γίνει η αναβάθμιση, μου έγραψε ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις. WTF??? Την απέσυραν;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα την stable custom, από το xiaomi.eu

Αν απέσυρε την official, μήπως έχουν πρόβλημα η custom..

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμενη βλεπω ειναι η ρωσικη ρομ .Γιατι ετσι?Απο που εγινε η αγορα?
Το αγόρασα από το Light in the Box με ξεκλείδωτο bootloader και International ROM. δεν είχε βγει ακόμα η σταθερή. αυτοί έλεγαν ότι το έχουν σε στοκ. παγίδεψαν αρκετούς σαν και μένα και αντί να το πάρω σε λίγες μέρες περίμενα 2 ολόκληρους μήνες! αυτό το μαγαζί είναι μεγάλη απάτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα φλασαρω την custom 9.0, από xiaomi.eu

Κάνω backup, με το twrp, καλού κακού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλασαρα την 9.0, από xiaomi.eu

Factory reset, δεν κάνω προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το Light in the Box με ξεκλείδωτο bootloader και International ROM. δεν είχε βγει ακόμα η σταθερή. αυτοί έλεγαν ότι το έχουν σε στοκ. παγίδεψαν αρκετούς σαν και μένα και αντί να το πάρω σε λίγες μέρες περίμενα 2 ολόκληρους μήνες! αυτό το μαγαζί είναι μεγάλη απάτη.

Και όχι μόνο αυτό.Η καθυστέρηση είναι το λιγότερο.Αυτα τα μαγαζιά ανάγκασαν τη Xiaomi να εφαρμόσει το ARB . Συσκευές που ήταν μόνο για τη κινεζική αγορά με τιμή λιανικής 150-170$ έβαζαν ολόκληρες ομάδες και φλασαραν global rom (τις έστελναν Ευρώπη σε χρήστες ακόμα & με ξεκλειδωτο BT!! πράγμα απαράδεκτο εγκληματικό ) τις πουλούσαν στην Ευρώπη από 350+ € θυσαυριζοντας ! μέχρι που τους πήρε χαμπάρι η Xiaomi

Καλό είναι στη συσκευή αυτή να μήν κλειδώσεις ποτέ τον BT τώρα πλέον...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο αυτό.Η καθυστέρηση είναι το λιγότερο.Αυτα τα μαγαζιά ανάγκασαν τη Xiaomi να εφαρμόσει το ARB . Συσκευές που ήταν μόνο για τη κινεζική αγορά με τιμή λιανικής 150-170$ έβαζαν ολόκληρες ομάδες και φλασαραν global rom (τις έστελναν Ευρώπη σε χρήστες ακόμα & με ξεκλειδωτο BT!! πράγμα απαράδεκτο εγκληματικό ) τις πουλούσαν στην Ευρώπη από 350+ € θυσαυριζοντας ! μέχρι που τους πήρε χαμπάρι η Xiaomi

Καλό είναι στη συσκευή αυτή να μήν κλειδώσεις ποτέ τον BT τώρα πλέον...

τον bootloader δεν θα το κλειδώσω. σκέφτομαι τι είναι καλύτερο,να περιμένω τις αναβαθμίσεις αυτής της global ROM της ρωσικής, η να βάζω Custom ROMs?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τον bootloader δεν θα το κλειδώσω. σκέφτομαι τι είναι καλύτερο,να περιμένω τις αναβαθμίσεις αυτής της global ROM της ρωσικής, η να βάζω Custom ROMs?

Αυτά είναι γούστα και τι αρέσει στον καθένα.Αν σου αρέσει το UI της miui θα το χάσεις σε custom rom αλλά ίσως δουλέψει και καλύτερα.Η συσκευη είναι ακόμη νέα οπότε πάρε τις αναβαθμίσεις που θα δίνει κι όταν σταματήσει η υποστήριξη πας σε custom rom ή κάποια GSI που αναπτύσσονται συνεχώς.. Έχει πορεία ακόμα η συσκευή...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...