Jump to content

[OnePlus 6] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.τ.λ)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω συζήτηση για οτιδήποτε αφορά αξεσουάρ.

 

Για skin ηδη σε dbrand διαθέσιμα skin για ολα τα γούστα:)

https://dbrand.com/shop/oneplus-6-skins

 

Σε επίπεδα τιμών s9 plus βλεπω 2 δολάρια αυξημένα σε σχέση με 5Τ.

 

Δυστυχώς υιοθέτησαν να μην καλύπτουν περιμετρικά οπως με 5Τ αλλά σκέτη πλάτη όπως σε galaxy σειρά.:(:mad:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αξίζει να πάρω το official screen protector? είναι λίγο ακριβό...

στο Σκρουτζ βλέπω παρόμοια με 5€ για το 5t οπότε θα βγουν και για το 6 και στο παρελθόν ποτέ δεν ξόδευα πάνω από 10€ για tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάρω το official screen protector? είναι λίγο ακριβό...

στο Σκρουτζ βλέπω παρόμοια με 5€ για το 5t οπότε θα βγουν και για το 6 και στο παρελθόν ποτέ δεν ξόδευα πάνω από 10€ για tempered glass.

 

οτι πληρωσεις θα παρεις.. θες να παρεις των 5 ευρο και να το αλλαζει καθε μηνα? θες να παρεις ενα και καλο..?? παρε.. γνωμη μου παρε το γνησιο γυαλακι ειναι κορυφη..!! το βαζεις μια φορα και ξεμπερδευεις

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τις πρωτες παραγγελιες απο aliexpress μερια

 

1) Κλασσική transparent ultra thin silicone θήκη που με αυτήν καταλήγω σε όλα τα κινητά μου (στοκάρω βεβαία 2-3 γιατί κιτρινίζουν εύκολα )

https://bit.ly/2GHCgKg

 

2) Η γνωστή πλεον MSVII , πήρα μια μαύρη

https://bit.ly/2kjcrHS

 

3) Αμφιβόλου ποιότητας tempered glass , σε τιμή χώμα. Δεν έδωσα πιο πολλά για κάτι ποιο ποιοτικό γιατί πολύ πιθανό να καταλήξω χωρίς προστασία όπως το s8 και mate 10 pro.

https://bit.ly/2s4hoHW

 

@alextrela εσύ που έχεις εμπειρία, τα dbrand κάθονται καλά στο γυαλί? να το τολμήσουμε σε mirror black να βάλουμε?

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τις πρωτες παραγγελιες απο aliexpress μερια

 

 

@alextrela εσύ που έχεις εμπειρία, τα dbrand κάθονται καλά στο γυαλί? να το τολμήσουμε σε mirror black να βάλουμε?

Άψογα κάθονται οπως ειχα μεγάλο διάστημα με s8 plus(με το 9 δεν πρόλαβα να βάλω αφού λίγο το κράτησα)

Το μονο αρνητικό οτι δεν καλύπτει το μέταλλο περιμετρικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανενας παραγγελια απο dbrand ?

ειναι θηκη ή σαν αυτοκολλητο ?προστατευει καθολου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει χρησιμοποιησει κανενας κατι τετοιο

https://www.aliexpress.com/item/Invisible-Nano-Liquid-Screen-Protector-For-Oneplus-6-5T-NANO-Technology-Curved-Tempered-Glass-Universal-Film/32848452255.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_5722715_5711215_10059_308_100031_10103_10624_10623_10622_5711315_5722515_10621_10620-10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=aea15076-f02a-4006-ab5d-e915318b42f9-0&algo_pvid=aea15076-f02a-4006-ab5d-e915318b42f9&priceBeautifyAB=0

Είναι αυτοκόλλητο που έχει διαφορετική υφή ανάλογα ποιο θα παραγγείλεις. Η μόνη προστασία που θα σου προσφέρει, είναι από αμυχες και γρατσουνιές γενικότερα. Σε περίπτωση πτώσης, δεν νομίζω να σώσεις κάτι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για dbrand δειτε ενα μελος του xda που του περασε το red dragon. ωραιο.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/accessories/dbrand-skin-red-dragon-t3796694

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα την MSVII θήκη. Κλασσικά πολύ όμορφη και με ωραία αίσθηση στο χέρι. Θα την έλεγα και αισθητά πιο ελαφριά από την εργοστασιακή θήκη. Μπροστά όμως δεν μου βγάζει και μεγάλη εμπιστοσύνη σε περίπτωση πτώσης, είναι σχεδόν στο ίδιο ύψος της οθόνης το "αγκάλιασμα"
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα το τζαμακι,η διαφορά στην ευκρίνεια είναι μεγάλη,όμως δεν μ αρέσει που έχει προσθέσει ύψος στην οθόνη,και το μαύρο περίγραμμα πατάει ελάχιστα στην οθόνη και φωτίζει από κάτω ,και είναι σαν 3d.αφη και καθαρότητα όμως είναι πολύ καλό

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάποιος το protector τζμακαι που δίνει η op να μας πει εντυπώσεις?

 

 

Το έβαλα χτες και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλής ποιότητας

Επίσης μπαίνει και εύκολα

 

 

Έχετε βρει powerbank που να φορτίζει γρήγορα το κινητό όπως ο μαμά φορτιστής ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε κανένα μαγαζί που να πουλάει. κανένα αξιοπρεπές Tempered Glass εδω στην Αθήνα; το θελω άμεσα γιαυτο δεν κανω αναφορά για το γνήσιο από το sait.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με έναν φίλο μου θα κάνουμε μια παραγγελία όταν γίνουν διαθέσιμα πάλι τα ακουστικά. Υπάρχει κάποιος που θέλει κάποιο αξεσουάρ από την 1+ ώστε να ξεπεράσουμε τα 100 ευρώ και να βγει σχεδόν τίποτα το fast shipping?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με έναν φίλο μου θα κάνουμε μια παραγγελία όταν γίνουν διαθέσιμα πάλι τα ακουστικά. Υπάρχει κάποιος που θέλει κάποιο αξεσουάρ από την 1+ ώστε να ξεπεράσουμε τα 100 ευρώ και να βγει σχεδόν τίποτα το fast shipping?

 

Εγώ ενδιαφέρομαι για τα ακουστικά στείλε μου PM για να συνεννοηθούμε αν θες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά εχω ένα γνήσιο φορτιστή dash και καλώδιο και λέω να μη τα ξεσφραγισω τελικά.. Οποιος θέλει μου λεει! Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

 

Eγω. Μια χαρά τουλάχιστον και στην αίσθηση και στο πως καλύπτει την επιφάνεια. Μου το έβαλε το παιδί το οποίο πηγα από εκεί αλλά μου το πέρασε και μου άφησε κάτι γνουδια μέσα και με έχουν πιάσει η αλλεργίες μου χαχα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 6] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.τ.λ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...