Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά την αναβάθμιση λες και δε λειτουργεί το πάνω τμήμα της οθόνης, δλδ δε μπορώ να κάνω κάτω και να μου βγάλει το μενού με τις συντομεύσεις ρυθμίσεων κατά τα άλλα νομίζω η μπαταρία κρατά πολύ καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ συνέχεια να κάνω αναβάθμιση αλλα είμαι ακομα στην 8.1,όταν βαζω να ψάξει για αναβάθμιση μου γράφει δεν υπάρχει. Το έχω κλείσει, ανοίξει έκανα καθαρισμό cache αλλα τίποτα. Παροχος wind. Καποια στιγμή καποιος μου είχε πει να βγάλω την sim, αλλα δεν μου φαινεται λογικό οτι θα κάνει update χωρίς αυτη! Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ συνέχεια να κάνω αναβάθμιση αλλα είμαι ακομα στην 8.1,όταν βαζω να ψάξει για αναβάθμιση μου γράφει δεν υπάρχει. Το έχω κλείσει, ανοίξει έκανα καθαρισμό cache αλλα τίποτα. Παροχος wind. Καποια στιγμή καποιος μου είχε πει να βγάλω την sim, αλλα δεν μου φαινεται λογικό οτι θα κάνει update χωρίς αυτη! Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον;

Τσέκαρα κι εγώ στης γυναίκας μου, αλλά καμία αναβάθμιση διαθέσιμη. Έχει μείνει στην 9.1. Cosmote κάρτα έχει αγορασμένο απο Κωτσόβολο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σας εμφανίζεται το update και έχετε την COL-L29 συσκευή, μάλλον είναι rooted η συσκευή σας για συγκεκριμένη αγορά πελάτης της εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

Και τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σας εμφανίζεται το update και έχετε την COL-L29 συσκευή, μάλλον είναι rooted η συσκευή σας για συγκεκριμένη αγορά πελάτης της εταιρίας.
Rooted δεν είναι... Είναι αγορασμενη από Κωτσόβολο 1ο χέρι.

Τέλος πάντων, υπάρχει τρόπος να περαστεί χειροκίνητα;;

 

Edit: Μου φάνηκε η ενημέρωση μόλις μπήκα και τσεκαρα στην εφαρμογή Hicare. Δοκιμάστε το όσοι δε σας τη βγάζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Rooted δεν είναι... Είναι αγορασμενη από Κωτσόβολο 1ο χέρι.

Τέλος πάντων, υπάρχει τρόπος να περαστεί χειροκίνητα;;

 

Edit: Μου φάνηκε η ενημέρωση μόλις μπήκα και τσεκαρα στην εφαρμογή Hicare. Δοκιμάστε το όσοι δε σας τη βγάζει.

 

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η δική μου είναι κερδισμένη από διαγωνισμό wind...αν αυτό λέει κάτι...;)

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και πριν από λίγο με το επίσημο service, μου πρότεινε ο κύριος να περιμένω μερικές μέρες ακόμα για το update (8.1.0 έχω)...:confused:

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει γίνει αναβάθμιση ακόμα. Υπάρχει άλλος που να είναι ακόμα σε αυτή την έκδοση ;

 

υ.γ επιβεβαίωσε ότι το κινητό είναι για Ευρώπη.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και πριν από λίγο με το επίσημο service, μου πρότεινε ο κύριος να περιμένω μερικές μέρες ακόμα για το update (8.1.0 έχω)...:confused:

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει γίνει αναβάθμιση ακόμα.

Δοκίμασες να κανεις αναζήτηση μέσω της εφαρμογής Hicare?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κανεις αναζήτηση μέσω της εφαρμογής Hicare?

Ναι, πολλές φορές και σε όλες μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν έχει sim στη συσκευή, ας βάλει πρώτα τη sim και μετά να ανοίξει το app hi care/support. Στην επιλογή update θα το υπάρχει μια κουκίδα, σαν αυτή των ειδοποιήσεων.

 

Με μία κάρτα cosmote, πρώτα ήταν διαθέσιμο ένα security patch ~25mb και μετά διαθέσιμο το update για emui 10, εννοείται με android 10, ~4,5gb.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το λογισμικό που αναφέρεις και πάλι δεν έχω ενημέρωση στο σύστημα. Είναι νομίζω κάτι σαν το μπλοκάρει και δεν έχω καταλάβει τι...
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το λογισμικό που αναφέρεις και πάλι δεν έχω ενημέρωση στο σύστημα. Είναι νομίζω κάτι σαν το μπλοκάρει και δεν έχω καταλάβει τι...

 

Με την κάρτα sim στη συσκευή, κάνε ένα απλό restart. Επίσης, αν υπάρχει στο play store update για το hi care, κάνε αυτό πρώτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με την κάρτα sim στη συσκευή, κάνε ένα απλό restart. Επίσης, αν υπάρχει στο play store update για το hi care, κάνε αυτό πρώτα.

Τζίφος, ούτε με επανεκκίνηση δεν εμφανίζεται...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Εχθές κατέβασα και εγκατέστησα την ενημέρωση 10.0.0.177(C432E3R1P4patch01)

Έκδοση EMUI 10.0.0

Έκδοση ANDROID 10

Διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει πλέον το μαύρο θέμα στα μηνύματα, καθώς και ότι στην εισερχόμενη κλήση δεν εμφανίζεται πλέον ολόκληρη η φωτογραφία του καλούντος. Υπάρχει κάποιος τρόπος να εμφανίζονται όπως στη προηγούμενη έκδοση;;; :)

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος, ούτε με επανεκκίνηση δεν εμφανίζεται...:blink:

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να δοκιμάσεις με sim άλλης εταιρείας, πχ wind.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ συνέχεια να κάνω αναβάθμιση αλλα είμαι ακομα στην 8.1,όταν βαζω να ψάξει για αναβάθμιση μου γράφει δεν υπάρχει. Το έχω κλείσει, ανοίξει έκανα καθαρισμό cache αλλα τίποτα. Παροχος wind. Καποια στιγμή καποιος μου είχε πει να βγάλω την sim, αλλα δεν μου φαινεται λογικό οτι θα κάνει update χωρίς αυτη! Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον;

 

Μπορείς να δοκιμάσεις τις εξής λύσεις. Πάρε πρωτα ομως ένα back up για ότι χρειάζεσαι, photos κλπ. γιατί θα τα χαθούν όλα. Να έχεις sim πάντα μέσα στο κινητό.

1. Βάλε sim άλλου παρόχου, πχ cosmote, Vodafone και κάνε αναζήτηση για update. Εδώ δεν χάνεις δεδομένα οπότε δεν χρειάζεσαι back up.

2. Σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή μέσω HiSuite. Καταρχήν δοκίμασε αν από εκεί βρίσκει update. Αν όχι, έχει επιλογή για επαναφορά σε προηγούμενη/παλαιότερη έκδοση. Επέλεξε και δες αν δίνει τη δυνατότητα να σε πάει σε παλαιότερη έκδοση. Αφού γυρίσεις σε παλαιότερη έκδοση, μετά κάνε αναζήτηση για update. Με αυτό τον τρόπο αρκετά άτομα με Huawei που δεν τους ερχόταν αναβαθμίσεις από ένα σημείο και μετά, τους πήγε με update στην τελευταία διαθέσιμη έκδοση.

3. hard reset και μετά αναζήτηση για αναβάθμιση.

Τσέκαρα κι εγώ στης γυναίκας μου, αλλά καμία αναβάθμιση διαθέσιμη. Έχει μείνει στην 9.1. Cosmote κάρτα έχει αγορασμένο απο Κωτσόβολο.

Εσένα έχει πάρει αναβαθμίσεις εφόσον είσαι στην 9.1. Οπότε είτε περιμένεις είτε μπορείς να δοκιμάσεις τις παραπάνω λύσεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έγινε σήμερα αναβάθμιση στο Android 10! Ήρθε επιτέλους η αρχή του τέλους!

Άραγε να μαύρισε (Theme) λόγω καλοκαιριού ή λόγω γαιδουρινής υπομονής (όταν οι άλλοι παίρνουν android 11 εμείς το 10)???

Αλλά θα μου πείτε ποιός έμεινε μέχρι σήμερα σ' αυτήν την συσκευή?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βγάλω την sim και χωρίς αυτήν να ζητήσω αναβάθμιση. Τίποτα.

Γιατί έχει σημασία να βάλω άλλη sim? Έχω μόνο ίδιας εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βγάλω την sim και χωρίς αυτήν να ζητήσω αναβάθμιση. Τίποτα.

 

Γιατί έχει σημασία να βάλω άλλη sim? Έχω μόνο ίδιας εταιρίας.

Χωρίς sim ούτως ή άλλως δεν έρχονται αναβαθμίσεις. Βάλε για λίγο μια sim από έναν γνωστό σου και κάνε αναζήτηση να δεις αν έρθει αναβάθμιση. Έχει σημασία γιατί ανάλογα με τον παροχο η έκδοση της ρομ μπορεί να είναι προσαρμοσμενη, πχ η cosmote έχει υποστήριξη WiFicall και volte.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς sim ούτως ή άλλως δεν έρχονται αναβαθμίσεις. Βάλε για λίγο μια sim από έναν γνωστό σου και κάνε αναζήτηση να δεις αν έρθει αναβάθμιση. Έχει σημασία γιατί ανάλογα με τον παροχο η έκδοση της ρομ μπορεί να είναι προσαρμοσμενη, πχ η cosmote έχει υποστήριξη WiFicall και volte.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Αυτό φαντάστηκα και εγώ...Μόλις βρω ίδια sim από άλλο πάροχο θα κάνω την αναζήτηση μήπως και έρθει κάποια αναβάθμιση.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σήμερα μέσω chat με την Hi-care υποστήριξη μου είπαν ότι η συσκευή μου δεν προοριζόταν για πώληση και για αυτό δεν λαμβάνει αναβαθμίσεις. Δηλαδή έχουμε ένα κινητήρα που μπορεί να τρέξει με 200 και έχει μπει κόφτης στα 100...Πως γίνετα αυτό ;

υ.γ αλλαγή rom μπορώ να κάνω αφού δεν είμαι στην εγγύηση πλέον ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Υπάρχει κάποια καλή πρόταση για τζαμακι αλλά full screen; Απο Ελλάδα βασικά για να το πάρω στα χέρια μου σύντομα..
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας σήμερα μέσω chat με την Hi-care υποστήριξη μου είπαν ότι η συσκευή μου δεν προοριζόταν για πώληση και για αυτό δεν λαμβάνει αναβαθμίσεις. Δηλαδή έχουμε ένα κινητήρα που μπορεί να τρέξει με 200 και έχει μπει κόφτης στα 100...Πως γίνετα αυτό ;

υ.γ αλλαγή rom μπορώ να κάνω αφού δεν είμαι στην εγγύηση πλέον ;

 

Δες αν μπορείς να κατεβάσεις όλη τη rom από το site της honor. Δε γνωρίζω αν δίνει αυτή τη δυνατότητα η honor.

 

Πάντως, περίεργο μου φαίνεται αυτό που σου είπαν...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δες αν μπορείς να κατεβάσεις όλη τη rom από το site της honor. Δε γνωρίζω αν δίνει αυτή τη δυνατότητα η honor.

 

Πάντως, περίεργο μου φαίνεται αυτό που σου είπαν...

Εμένα εκτός από περίεργο μου φαίνεται και ηλίθιο...Δεν έχω βρει επίσημη rom για download ακόμα, έχω ψάξει...:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...