Jump to content

Φοιτητές: Adsl 512kbps με 20 ευρώ το μήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5GB όριο; :eek:

Τζάμπα χάρηκα μου φαίνεται, δεν αφορά εμένα... :cry:

Συμφωνώ, τζάμπα χαιρόμαστε μου φαίνεται... Να δείτε που κάτι θα βρούνε και θα ισχύει για 1000 φοιτητές σε όλη την Ελλάδα μόνο. :mad: Να πρέπει να είναι στο όνομά σου, να πρέπει το εισόδημα των γονιών να είναι κάτω του ΤΑΔΕ ποσού, να μην έχεις σπίτι άνω των 100 τμ., να, να, να, να...

 

Τέτοια ευεργητήματα να τα χαίρεστε κύριε Καραμανλή. Άκου 5 Giga... Προσωπικά 5 Giga up/down κάνω σε 2,5 24ωρα... Όχι σε ένα μήνα... :cry: :down:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 473
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ, τζάμπα χαιρόμαστε μου φαίνεται... Να δείτε που κάτι θα βρούνε και θα ισχύει για 1000 φοιτητές σε όλη την Ελλάδα μόνο. :mad: Να πρέπει να είναι στο όνομά σου, να πρέπει το εισόδημα των γονιών να είναι κάτω του ΤΑΔΕ ποσού, να μην έχεις σπίτι άνω των 100 τμ., να, να, να, να...

 

Τέτοια ευεργητήματα να τα χαίρεστε κύριε Καραμανλή. Άκου 5 Giga... Προσωπικά 5 Giga up/down κάνω σε 2,5 24ωρα... Όχι σε ένα μήνα... :cry: :down:

 

:confused: Αυτο ειναι που λεμε "μας δεινανε γαιδαρο και τον κοιταζαμε και στα δοντια", εισαι καραφαουλ και 10 μετρα οφσαιτ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:confused: Αυτο ειναι που λεμε "μας δεινανε γαιδαρο και τον κοιταζαμε και στα δοντια", εισαι καραφαουλ και 10 μετρα οφσαιτ :wacko:

Είναι κακό που είμαι λιγάκι (εώς πολύ) επιφυλακτικός ως προς το πόσοι φοιτητές θα το δικαιούνται τελικά; :confused: Εσύ πιστεύεις ότι θα ισχύσει για όλους; ΜΑΚΑΡΙ φυσικά αλλά λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό που είμαι λιγάκι (εώς πολύ) επιφυλακτικός ως προς το πόσοι φοιτητές θα το δικαιούνται τελικά; :confused: Εσύ πιστεύεις ότι θα ισχύσει για όλους; ΜΑΚΑΡΙ φυσικά αλλά λέω εγώ τώρα...

 

Φυσικα και δεν θα ισχυει για ολους. Προυποθεσεις οπως να ειναι το τηλεφωνο στο ονομα του φοιτητη αλλα και στο τοπο που σπουδαζει ειναι απολυτα λογικες, γιατι αλλιως ολοι φοιτητες θα γινομασταν. Ας δουμε τι θα γινει, και εστω και για 5 φοιτητες να ειναι, απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν θα ισχυει για ολους. Προυποθεσεις οπως να ειναι το τηλεφωνο στο ονομα του φοιτητη αλλα και στο τοπο που σπουδαζει ειναι απολυτα λογικες, γιατι αλλιως ολοι φοιτητες θα γινομασταν. Ας δουμε τι θα γινει, και εστω και για 5 φοιτητες να ειναι, απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.

Άμα είναι μόνο αυτά τότε κανένα πρόβλημα, θα είμαι ο πρώτος που θα βγει εδώ και θα το χειροκροτήσει. Αν έχει όμως περιορισμούς άλλους θα είναι σκέτη απάτη... :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, τζάμπα χαιρόμαστε μου φαίνεται... Να δείτε που κάτι θα βρούνε και θα ισχύει για 1000 φοιτητές σε όλη την Ελλάδα μόνο. :mad: Να πρέπει να είναι στο όνομά σου, να πρέπει το εισόδημα των γονιών να είναι κάτω του ΤΑΔΕ ποσού, να μην έχεις σπίτι άνω των 100 τμ., να, να, να, να...

 

Τέτοια ευεργητήματα να τα χαίρεστε κύριε Καραμανλή. Άκου 5 Giga... Προσωπικά 5 Giga up/down κάνω σε 2,5 24ωρα... Όχι σε ένα μήνα... :cry: :down:

Hμαρτον ρε παιδια!Δε φτανει που το δινει δωρεαν,αρχισαμε τα παραπονα απο τωρα!

Τωρα διαχειριζεσαι 5 giga se 2,5 μερες αλλα πληρωνεις..Οταν ειναι τζαμπα, κανεις υποχωρησεις.

 

Ακομα,εγω δεν κατεβαζω πανω απο 5 giga το μηνα,οπως και πολλοι αλλοι..

Μη τα θελουμε ολα στα μετρα μας!:O

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να εχει μονο 5giga να μη το δωσουν καθολου. Θα συνεχισουμε τις διαμαρτυριες ωσπου να πετυχουμε αυτο που αξιζουμε.Δηλαδη τι?
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, τζάμπα χαιρόμαστε μου φαίνεται... Να δείτε που κάτι θα βρούνε και θα ισχύει για 1000 φοιτητές σε όλη την Ελλάδα μόνο. :mad: Να πρέπει να είναι στο όνομά σου, να πρέπει το εισόδημα των γονιών να είναι κάτω του ΤΑΔΕ ποσού, να μην έχεις σπίτι άνω των 100 τμ., να, να, να, να...

 

Τέτοια ευεργητήματα να τα χαίρεστε κύριε Καραμανλή. Άκου 5 Giga... Προσωπικά 5 Giga up/down κάνω σε 2,5 24ωρα... Όχι σε ένα μήνα... :cry: :down:

Παραγίνεσαι αρνητικός φίλε Μήτσο.

Για πάνω από τους μισούς φοιτητές τα 5GB ανά μήνα είναι πολύ καλή περίπτωση.

Αυτό που έγραψα πιο πάνω (ότι το όριο των 5GB θα αφορά τη γραμμή) το ξανασκέφτηκα και μάλλον είναι άκυρο, οπότε και για εμάς τους hard users τα 512Kbps με 5€ (τη στιγμή που σήμερα για 384Kbps δίνουμε 19,9€) είναι κάτι παραπάνω από καλά. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με όριο 5GB χάρισμά τους.

Νιώθω πως με περιορίζουν... πως χάνω την ελευθέρια στις κινήσεις.

Την DSL μου θα την χρησιμοποιώ, όπως θέλω εγώ!

Και για να γίνει αυτό στην Ελλάδα, πρέπει να πληρώνεις τα κέρατά σου, δυστυχώς η ευτυχώς...

Nick
Link to comment
Share on other sites

Den exete adiko re paidia!!!Etsi opws ta leei o Nick einai.Dhladh eipame na kanoume ena kalo gia na kalupsoume to <<pshfiako fasma>> kai kala kai mas vazoun periorismous.Hmarton!!!!A re Elladitsa pote 8a pas mprosta.Panta teleutaia!!!!!!! :(
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Hμαρτον ρε παιδια!Δε φτανει που το δινει δωρεαν,αρχισαμε τα παραπονα απο τωρα!

Τωρα διαχειριζεσαι 5 giga se 2,5 μερες αλλα πληρωνεις..Οταν ειναι τζαμπα, κανεις υποχωρησεις.

 

Ακομα,εγω δεν κατεβαζω πανω απο 5 giga το μηνα,οπως και πολλοι αλλοι..

Μη τα θελουμε ολα στα μετρα μας!:O

bomber ακόμα νέος είσαι στο DSL, κάτσε και θα δεις. Βάλε κανά dumeter και θα δεις πόσα κατεβάζεις. Με μια μέτρια κίνηση τα 5 giga το πολύ σου πάνε 10 μέρες. :X

Μιλάμε μην ξεχνάμε για 5 Giga upload και download.

 

Anyway σαν σκέψη καλή είναι, δε θα πει κανείς το αντίθετο, αλλά προσωπικά περιμένω το πλήρες κείμενο με τις προϋποθέσεις, τους δικαιούχους και τα ακριβή προγράμματα.

 

Να θυμίσω σε μερικούς ότι το Student Pak του ΟΤΕ για σταθερό τηλέφωνο απλά προσφέρει 4 ευρώ ΕΠΑΚ (!!!) και 4 ευρώ σε υπεραστικές κλήσεις. Κρίνοντας από αυτό και μόνο καταλαβαίνετε τι εννοούν όταν λένε ανάγκες των φοιτητών. Να ελέγχουν τα email τους και άντε να σερφάρουν και λίγο. Για download και share προγράμματα ούτε λόγος... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ti na leme twra!!!!!!!!8a perimenoume na vgei to sxetiko porisma gia mporesoume na krinoume!!!Etsi kai alliws den 8arghsei poly.Se kana 2 mhnes 8a exei vgei.mhn pw nwritera.Hdomen!!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Den exete adiko re paidia!!!Etsi opws ta leei o Nick einai.Dhladh eipame na kanoume ena kalo gia na kalupsoume to <<pshfiako fasma>> kai kala kai mas vazoun periorismous.Hmarton!!!!A re Elladitsa pote 8a pas mprosta.Panta teleutaia!!!!!!! :(

 

Μπορεις να μου πεις (η οποιος αλλος διαμαρτυρεται :blink: ) σε ποια χωρα της Ευρωπης εχουν οι φοιτητες dsl δωρεαν ή με 15 Ευρω? Ημαρτον πια αυτη η μιζερια, Ελλαδιτσα και μπανανια και και και!Αμα δε σας αρεσει ρε μαγκες για ελατε προς τα εξω να δουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις (η οποιος αλλος διαμαρτυρεται :blink: ) σε ποια χωρα της Ευρωπης εχουν οι φοιτητες dsl δωρεαν ή με 15 Ευρω? Ημαρτον πια αυτη η μιζερια, Ελλαδιτσα και μπανανια και και και!Αμα δε σας αρεσει ρε μαγκες για ελατε προς τα εξω να δουμε :rolleyes:

Nαι αλλά προς τα έξω είναι ήδη 30 ευρώ τα 4 Mbit (Γερμανία)... :whistle: Πόσο πιο φτηνά να πάει στους φοιτητές; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά προς τα έξω είναι ήδη 30 ευρώ τα 4 Mbit (Γερμανία)... :whistle: Πόσο πιο φτηνά να πάει στους φοιτητές; :blink:

Κάτι που δε λέμε πολύ όμως είναι ότι αυτές οι συνδέσεις έχουν όριο στον όγκο των δεδομένων που μπορείς να κατεβάσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με όριο 5GB χάρισμά τους.

Νιώθω πως με περιορίζουν... πως χάνω την ελευθέρια στις κινήσεις.

Την DSL μου θα την χρησιμοποιώ, όπως θέλω εγώ!

Και για να γίνει αυτό στην Ελλάδα, πρέπει να πληρώνεις τα κέρατά σου, δυστυχώς η ευτυχώς...

Ωραια,αφου θες να τη χρησιμοποιεις οπως θες,κατσε και πληρωνε 50 ευρω το μηνα.:cool:

Εγω θα γουσταρω (αν πληρω τις προυποθεσεις) να πληρωνω 15 και ας εχω οριο 5 giga.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δε λέμε πολύ όμως είναι ότι αυτές οι συνδέσεις έχουν όριο στον όγκο των δεδομένων που μπορείς να κατεβάσεις.

 

Δε νομιζω, στο εξωτερικο πολυ σπανια να βρεις εταιρια με ογκοχρεωση, και η NTL πηγε κατι να κανει παλι, παλι τους απειλησαν με διακοπες και παλι δεν εγινε τιποτα. Μια σημαντικη διαφορα, εδω υπαρχουν ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δε λέμε πολύ όμως είναι ότι αυτές οι συνδέσεις έχουν όριο στον όγκο των δεδομένων που μπορείς να κατεβάσεις.

lewton είσαι φάουλ. :p Δεν είναι έτσι μιλάω για flat σύνδεση. :!:

Link to comment
Share on other sites

Eγινε ανακοινωση απο τον πρωθυπουργο.Μεγια τις γραμμες στους φοιτητες :D

 

«Στο πλαίσιο αυτό» είπε, «και σε συνεννόηση με τον ΟΤΕ, από το επόμενο ακαδημαϊκό έτος ο πρώτος σε επίδοση φοιτητής κάθε έτους, σε κάθε σχολή, καθώς και ο φοιτητής ή η φοιτήτρια που εισήχθησαν πρώτοι σε κάθε σχολή, θα δικαιούνται δωρεάν πρόσβαση ADSL και υπηρεσία γρήγορου Internet για ολόκληρο το ακαδημαϊκό έτος».

 

Ο κ. Καραμανλής ανέφερε επίσης ότι από το επόμενο ακαδημαϊκό έτος ο ΟΤΕ θα παρέχει σε όλους τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές των ΑΕΙ και ΤΕΙ ειδική μειωμένη τιμή πέντε ευρώ το μήνα για την πρόσβαση ADSL (σήμερα κοστίζει 36 ευρώ), ενώ θα προσφέρει μειωμένο κατά 50% τέλος ενεργοποίησης.

 

«Ταυτοχρόνως» είπε ο πρωθυπουργός, «οι παρέχοντες υπηρεσίες Internet και ο ΣΕΠΕ συμφώνησαν με τον ΟΤΕ και θα προσφέρουν και αυτοί στους φοιτητές ειδικό προϊόν για την υπηρεσία της γρήγορης πρόσβασης στο Διαδίκτυο σε σημαντικά μειωμένη τιμή. Έτσι, η ολοκληρωμένη υπηρεσία θα προσφέρεται στην τιμή των 15 ευρώ το μήνα, έναντι της ισχύουσας σήμερα τιμής των 85 ευρώ».

 

News in.gr

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Ola ayta einai ma....kies ths dekaras.ola ayta ginontai gia entyposiasmo kai tipote allo.posoi foithtes sthn ellada exoun dikotous thlefono mazi kai pc kai oreksh na baloun internet?posoi???10000??posoi?? siga ta ayga.Amolane ena xerokomato kai trexoun oloi kai lene kai eyxaristw.Hmaste pisw dekades xronia akoma kai ola ayta einai spasmodikes kiniseis entiposiasmou nte kai kala na deixoun oti oi times peftoun.An den pesoun oi times GIA OLOUS TOUS ELLHNES OLA TA ALLA EINAI LOGIA NA AGAPIOMASTE.
Link to comment
Share on other sites

Ola ayta einai ma....kies ths dekaras.ola ayta ginontai gia entyposiasmo kai tipote allo.posoi foithtes sthn ellada exoun dikotous thlefono mazi kai pc kai oreksh na baloun internet?posoi???10000??posoi?? siga ta ayga.Amolane ena xerokomato kai trexoun oloi kai lene kai eyxaristw.Hmaste pisw dekades xronia akoma kai ola ayta einai spasmodikes kiniseis entiposiasmou nte kai kala na deixoun oti oi times peftoun.An den pesoun oi times GIA OLOUS TOUS ELLHNES OLA TA ALLA EINAI LOGIA NA AGAPIOMASTE.

 

Γινεσαι γραφικος.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε προσπάθεια μείωσης του κόστους χρήσης του ιντερνετ στην Ελλάδα (έστω και φοβερά βλακώδης, όπως η τελευταία) είναι ευπρόσδεκτη. Το ζητούμενο είναι να εναρμονιστούν οι τιμές του εξωτερικού με τις εγχώριες. Πότε θα γίνει αυτό; σιγά-σιγά όπως τα περισσότερα πράγματα στην Ελλάδα (για τα καλά μιλάω φυσικά, τα κακά γίνανται αμέσως).
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Kαλή κίνηση για τους «ερασιτέχνες» του Internet.

Δυστυχώς εμένα δεν μου κάνει αυτή η προσφορά οπότε και θα μείνω στην 384 flartrate.

Εκτός αν γίνεται να πάρω τη γραμμή με τα 5 ευρώ και να πληρώνω συνδρομή απεριορίστης κίνηση στον ISP της προτίμησης μου. :D

Link to comment
Share on other sites

Kai sy komatoskylo.Traba allou na ta les ayta phgaine na ta peis se aytous pou se plhrwnoun.

 

Ποιο ποστ μου ακριβως ανεφερε εστω και σαν υπενηγμο καποιο κομμα? Μηπως εσυ εχεις κομματικα συμφεροντα? Γιατι δεν ειδα κανεναν να μιλαει για κανενα κομμα εκτος απο σενα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...