Jump to content

Why κλειδώνονται τόσο ευκολα τα threads στο Chat & Fun?


Michelle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(το why το έβαλα γιατι το ελληνικό "γιατι" δεν χωρούσε ;) )

 

Έχω παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο στο φόρουμ είδικα τους τελευταίους μήνες... Οταν ενας mod κρίνει (που η κρίση του μπορει να μην ειναι και σωστη) ότι ενα θέμα έχει απαντηθει το κλειδώνει! Οταν αφορα μια γιορτή που εχει περασει (όπως του Αγ. Βαλεντινου) το κλειδώνει! Όταν κρινει εκέινος ότι είναι ασήμαντο, το κλειδώνει. Όταν γίνουν 2-3 off-topic posts αν το thread δεν ειναι μεγάλο το κλειδώνει αντι να τα βγάλει εκτος!

Γιατι τόση μανία με τα κλειδώματα? Δεν εχω δει σε αλλο φόρουμ τόση πορωση απο mods με τα κλειδώματα! Υπαρχει καποιος λόγος γιάυτο τον οποίο αγνοω?

Link to comment
Share on other sites

Panw se afto thema simfonw kiegw :) swsti episimansi filtati Michelle....
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

(το why το έβαλα γιατι το ελληνικό "γιατι" δεν χωρούσε ;) )

 

Έχω παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο στο φόρουμ είδικα τους τελευταίους μήνες... Οταν ενας mod κρίνει (που η κρίση του μπορει να μην ειναι και σωστη) ότι ενα θέμα έχει απαντηθει το κλειδώνει! Οταν αφορα μια γιορτή που εχει περασει (όπως του Αγ. Βαλεντινου) το κλειδώνει! Όταν κρινει εκέινος ότι είναι ασήμαντο, το κλειδώνει. Όταν γίνουν 2-3 off-topic posts αν το thread δεν ειναι μεγάλο το κλειδώνει αντι να τα βγάλει εκτος!

Γιατι τόση μανία με τα κλειδώματα? Δεν εχω δει σε αλλο φόρουμ τόση πορωση απο mods με τα κλειδώματα! Υπαρχει καποιος λόγος γιάυτο τον οποίο αγνοω?

 

 

Ουτε εγω το εχω καταλάβει

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να δειτε που και αυτο εδω στο τέλος θα κλειδωθει, κι ας μην βρίσκεται στο Chat & fun... :lol:

Παμε και στοιχημα αν θέλετε :p

Link to comment
Share on other sites

Prepei na min iparxoun mods online... Vlepoun oloi tin eurovision :p giafto tin glitwse :p
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Να δειτε που και αυτο εδω στο τέλος θα κλειδωθει, κι ας μην βρίσκεται στο Chat & fun... :lol:

Παμε και στοιχημα αν θέλετε :p

 

 

Καλα εισαι

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία παραμένει αυτό το θέμα ανοιχτό ακόμα :) :rolleyes:

Και εγώ έχω παρατηρήσει ότι κλειδώνονται τελευταία εύκολα αρκετά θέματα που δεν ενοχλούν κανένα :worry:

Παράλληλα έχει γεμίσει όλο το Chat & Fun με θέματα σεξουαλικής φύσεως (με αποκορύφωμα αυτό). Έτσι όπως πάει θα πρέπει να το ονομάσουμε Chat, Fun & Sex :mad: :mad: :!: .

 

Μήπως οι mod πρέπει να κλειδώνουν αυτά τα θέματα και όχι τα άλλα τα αθώα? :O :confused:

Link to comment
Share on other sites

"τα "ωραία" θέματα , ωραία κλειδώνονται " :p :w00t: :tease: :tease: :tease: :secret: :hunter: :offtopic: :oops:

 

δεν νομίζω ότι κλείνονται θέματα που έχουν λόγω ύπαρξης ........ :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει αυτά, είναι στη κρίση του moderator αν θα κλειδώσει ένα topic ή οχι. Αν θα το καθαρίσει από τα οφτοπικ η θα το κλεισει τελείως.

Όποιος διαφωνεί με κάποιο κλείδωμα και θέλει για κάποιους λόγους να ξαναανοίξει μπορεί να στείλει ένα PM στον αρμόδιο moderator και να εκφράσει τους λόγους για τους οποίους νομίζει ότι το θέμα πρέπει να ξανανοίξει.

Αν δεν τον καλύψει η απάντηση του αρμόδιου mod μπορεί να επικοινωνήσει με κάποιον Super Mod.

 

Καλά τα πήγα; :p

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει αυτά, είναι στη κρίση του moderator αν θα κλειδώσει ένα topic ή οχι. Αν θα το καθαρίσει από τα οφτοπικ η θα το κλεισει τελείως.

Όποιος διαφωνεί με κάποιο κλείδωμα και θέλει για κάποιους λόγους να ξαναανοίξει μπορεί να στείλει ένα PM στον αρμόδιο moderator και να εκφράσει τους λόγους για τους οποίους νομίζει ότι το θέμα πρέπει να ξανανοίξει.

Αν δεν τον καλύψει η απάντηση του αρμόδιου mod μπορεί να επικοινωνήσει με κάποιον Super Mod.

 

Καλά τα πήγα; :p

 

Άψογος... Ένας νέος Mod γεννήθηκε... ρεσπεκτ... :up: :tease:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

την αποψη μου θα πω πανω στο ερωτημα της Michelle, δεν θελω να παρεξηγηθω ουτε να τσακωθω με κανεναν.

 

νομιζω οτι κλιεδωνουν τα θεματα διοτι το 99% της φορες τα θεματα αυτα καταληγουν σε ειτε οπαδικο τσακωμο, θρησκευτικο τσακωμο η σε αντιπαραθεση μεταξυ μερικων ατομων που δεν σεβονται τους υπολοιπους συνομιλιτες τους σε ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ forum / κοινοτητα που ασχολειτε με ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ κατα πλειοψηφια, το κακο αρχισε με το γνωστο σε ολους μας "πατατοthread" στο οποιο εγραφα και εγω, μερικοι ομως το θεωρησαν αυτο το θεμα και τους ανθρωπους που εγραφαν εκει "κατωτερους" απο τους υπολοιπους και συνεχως επεφταν αναλογα σχολια. η μοιρα του θεματος ειναι πλεον γνωστη σε ολους μας - διαγραφηκε ( που κατα την αποψη μου καλως εγινε αυτο ).

 

δυστηχως υπαρχουν και εδω οπως και σε ΟΛΑ τα φορα του κοσμου οι λεγομενοι "trolls" που προκαλουν και εκνευριζουν τους συνομιλιτες τους σε τετοι βαθμο που το ευχαριστιουνται οταν ενας moderator κλειδωνει το θεμα, αυτος ειναι ο σκοπος τους, και ο μονος τροπος να αππαλαχτουμε απο αυτους ειναι να τους αγνωουμε. Χαρη στην εκπλητικη δουλεια της ομαδας διαχειρησης του myphone.gr υπαρχουν πολλες επιλογες να το κανουμε αυτο, δεν πρεπει να φοβωμαστε να ρωταμε, ανθρωποι ειναι και αυτοι - δεν θα μας δαγκωσουν - το να κλειδωσει ενα θεμα οποιοσδηποτε moderator δεν σημαινει οτι "δεν μας παει" η "δεν του αρεσει το θεμα" η το "εμαι moderator και κανω οτι γουσταρω - αμα σου αρεσει μεινε αμα δεν οριστε η πορτα".

 

οπως ειπε ο bayern7 εαν εχετε καμια αμφιβολια για το κλειδωμα ενα PM αρκει και σιγουρα θα εξηγηθουν ολα

 

παντα φιλικα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για πρώτη φορά ( :w00t: ) με τον Greek Aeras ( :w00t: )

 

Έχει γεμίσει ο τόπος με θέματα σαν και αυτά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=70301

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=70277

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=70085

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69728

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=56944

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=70013

 

( Και δηλαδή εδώ που ήταν ολοφάνερο πως θα αρχίσει flame, γιατί δεν το κλειδώσατε από το 1ο ποστ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69414 )

 

και θα έπρεπε να αρχίσετε να τα σκουπίζετε αυτά τα τοπικ, όχι να ασχολείσται με τις υπογραφές μας, που ούτως ή άλλως δεν ενοχλούν κανένα :mad: :mad: :mad: :cry: ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69682 )

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Voldermort και Geek_aeras χωρις παρεξήγηση αλλα επειδη εσεις ειστε μικροι και δεν μπορειτε να συμμετεχετε σε θεματα σεξουαλικού περιεχομένου δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να υπάρχουν. Ειναι κι αυτο κομματι της ζωης ενος ενήλικα και ειναι λογικο να θελει μερικες φορες να συζηταει για τετοια θέματα στο πλαισιο "Chat & Fun" συζητήσεων.
Link to comment
Share on other sites

επισης μαζι με τα διαφορα "trolls" εχει παραγινει το κακο με τα πιτσιρικια :mad:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

επισης μαζι με τα διαφορα "trolls" εχει παραγινει το κακο με τα πιτσιρικια :mad:

Συμφωνω μαζι σου φιλε Hunter.

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην με βάζεις κι εμενα στα πιτσιρίκια ε? :p

Link to comment
Share on other sites

(το why το έβαλα γιατι το ελληνικό "γιατι" δεν χωρούσε ;) )

 

Έχω παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο στο φόρουμ είδικα τους τελευταίους μήνες... Οταν ενας mod κρίνει (που η κρίση του μπορει να μην ειναι και σωστη) ότι ενα θέμα έχει απαντηθει το κλειδώνει! Οταν αφορα μια γιορτή που εχει περασει (όπως του Αγ. Βαλεντινου) το κλειδώνει! Όταν κρινει εκέινος ότι είναι ασήμαντο, το κλειδώνει. Όταν γίνουν 2-3 off-topic posts αν το thread δεν ειναι μεγάλο το κλειδώνει αντι να τα βγάλει εκτος!

Γιατι τόση μανία με τα κλειδώματα? Δεν εχω δει σε αλλο φόρουμ τόση πορωση απο mods με τα κλειδώματα! Υπαρχει καποιος λόγος γιάυτο τον οποίο αγνοω?

πιο συμφωνη πραγματικα δεν μπορεις να με βρεις.

συμφωνω 101%!

οταν λεει την γνωμη του ενας μοντ δεν σημαινει αυτο και οτι ειναι παντα σωστη.ενας μοντ δεν ειναι θεος.ασχετα αν πιστευει ετσι :cool:

ουτε εγω εχω ξαναδει τοσους πορωμενους με αυτο που τους ανεθεσαν να κανουν μοντς.ηρεμιστε λιγακι..εκτος αν τους αδικουμε και εχουν βαλει κανα στοιχημα μεταξυ τους ποιος μοντ θα κανει τα περισσοτερα κλειδωματα :p

Link to comment
Share on other sites

Voldermort και Geek_aeras χωρις παρεξήγηση αλλα επειδη εσεις ειστε μικροι και δεν μπορειτε να συμμετεχετε σε θεματα σεξουαλικού περιεχομένου δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να υπάρχουν. Ειναι κι αυτο κομματι της ζωης ενος ενήλικα και ειναι λογικο να θελει μερικες φορες να συζηταει για τετοια θέματα στο πλαισιο "Chat & Fun" συζητήσεων.

 

Εγώ δεν διαφωνώ με την ύπαρξη αυτών των θεμάτων αλλά τώρα τελευταία 1/2 θέματα που ανοίγουν, αφορούν το πως θα γ@*&%%^. Παράλληλα, στα περισσότερα θέματα μόλις συμμετέχουν κάποια συγκεκριμένα μέλη, γίνονται απ'ευθείας σεξουαλικού περιεχομένου... Κομμάτι της ζωής είναι και αυτό αλλά δεν έχετε βαρεθεί με τις συμβουλές? Ξεκολλήστε από τον υπολογιστη, βγείτε έξω και περάστε στην πράξη, να ησυχάσουμε και εμείς :mad: ...

 

 

επισης μαζι με τα διαφορα "trolls" εχει παραγινει το κακο με τα πιτσιρικια :mad:

 

Νοιώθω ότι αν σχολιάσω θα χάσω απλά τα λόγια μου. Ένα θα πω μόνο: Αν νομίζεις ότι σωστές και τεκμηριωμένες απόψεις διατυπώνονται μόνο από άτομα άνω των 20,25,30 (ή δεν ξέρω και εγώ ποια θεωρείς την κατάλληλη ηλικία) μάλλον ζεις ακόμα με τις αντιλήψεις του 1950 :mad: που φυσικά αν ζεις ευτυχισμένος με αυτές δεν θα προσπαθήσω να στις αλλάξω! ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ελπίζω να μην με βάζεις κι εμενα στα πιτσιρίκια ε? :p

 

 

αντιθετως, το κακο ειναι αλλου, δεν θα αναφερω ομως ονοματα, οχι γιατι δεν με παιρνει αλλα πιστευω οτι οι ιδιοι το εχουν καταλαβει

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

 

Νοιώθω ότι αν σχολιάσω θα χάσω απλά τα λόγια μου. Ένα θα πω μόνο: Αν νομίζεις ότι σωστές και τεκμηριωμένες απόψεις διατυπώνονται μόνο από άτομα άνω των 20,25,30 (ή δεν ξέρω και εγώ ποια θεωρείς την κατάλληλη ηλικία) μάλλον ζεις ακόμα με τις αντιλήψεις του 1950 :mad: που φυσικά αν ζεις ευτυχισμένος με αυτές δεν θα προσπαθήσω να στις αλλάξω! ;)

 

εγω θεωρω ολες της ηλικιες καταλληλες για πολλες αποψεις, σεβομαι τον καθενα και την αποψη του, δεν κατακρινω ομως τον αλλον για της αποψεις του, κατακρινω για την συμπεριφορα του, και εσυ δεν εισαι σε αυτην την ομαδα, αλλα πολυ ευκολα θηκτικες φιλε μου, ισως θα επρεπ να δοκιμασεις να ελεγχεις τα νευρα σου σε οτι αφορα αποψεις αλλων μελων ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

αντιθετως, το κακο ειναι αλλου, δεν θα αναφερω ομως ονοματα, οχι γιατι δεν με παιρνει αλλα πιστευω οτι οι ιδιοι το εχουν καταλαβει

ειμαι 100% οτι ειμαι και γω μεσα ε? :D :cool:

Link to comment
Share on other sites

επειδη παλιοτερα ειχε ειπωθει οτι θελω να κλειδωνονται θεματα θελω να πω πως δεν ισχυει κατι τετοιο.

Ισα ισα που δεν θελω να ειμαι σε αντιπαραθεση με ατομα.Επισης ειναι γνωστο οτι καθενας μπορει να υποστηριξει οποια αποψη θελει οσο ακραια και αν ειναι και δεν σημαινει οτι καποιος για να μην δυσαρεστησει μια μεριδα μελων δεν μπορει να πει ελευθερα την αποψη του.

Σε οτι αφορα τα κλειδωματα και εγω παρατηρησα οτι τελευταια γινονται πολλα κλειδωματα.Δεν ξερω γιατι ουτε το νοημα.Θα πω ομως οτι ορισμενα θρεντς δεν πρεπει να εχουν ημερομηνια ληξεως.Θεματα αγαπης/ερωτα ειναι παντοτε επικαιρα καθως πολλοι παιρνουν διαφορες φασεις της ζωης τους και οσο εισαι ενεργο μελος μιας κοινωνιας συναντρεφεσαι με ατομα αρα και με γυναικες.

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι κακο να αναφερεσαι σε ερωτικα π.χ. θεματα.Αρκει να τηρειται το επιπεδο.Ετσι νομιζω.

Τελος δυστυχως νομιζω οτι για τους διαξιφισμους μεταξυ των χρηστων φταει το κρατος/η οικογενεια/τα σχολεια/οι δασκαλοι γιατι δεν μας εμαθαν να συμπεριφερομαστε ωριμα οταν ακουμε αποψη που δεν συμφωνει με την δικη μας και ξεφευγουν οι συζητησεις.Ευχομαι και ελπιζω η δικτυιακη κοινοτητα του μαιφον να συμβαλλει ωστε στο μελλον να μπορουν να διαξαχτουν συζητησεις σε ευαισθητα θεματα χωρις παρεκτροπες.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τη Michelle μερικοί μερικοί mods το έχουν δει κάπως αφ υψηλού !επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτουν τόσα πολλά Ban τις αρκετές φορές χωρίς λόγο .Εγώ ακόμη δεν κατάλαβα γιατί banάρατε τον runner …Τα μέλη έχουμε κάνει το forum number 1 (που λέει και η Έλενα και όλη Ευρώπη )

Ελπίζω να λάβω μια ειλικρινή και έγκυρη απάντηση από κάποιο σοβαρό mod

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία ξέρετε ποιά είναι; Ότι τώρα που διαμαρτύρεστε παραμένουν ανοικτά τουλάχιστον 5 topics τα οποία υπό κανονικές συνθήκες θα έπρεπε να είχαν κλειδωθεί στα πρώτα 2 posts. :p
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Τι κλειδώθηκε ρε παιδιά κι αρχίσατε τις διαμαρτυρίες; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όνομα .. πρέπει να κρατήσουμε και ένα Άλφα επίπεδο στις συζητήσεις. Όχι κάθε λίγο και λιγάκι topic που αφορά "Τι κλάτσες φοράτε" και "Που να πάω διακοπές" και τέτοια..

 

Υπάρχει το Search το άτιμο και κάνει μια χαρά τη δουλειά του, αν το προσέξατε.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...