Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ερώτηση προς τους κατόχους για αγορά συσκευής Oneplus 6 8/128 ή xiaomi mi8 pro 8/128;

Επίσης το OnePlus το έχει 395€ Πολύ καλή τιμή! Και έχει (8/128 EU/NA) και (8/128 CN/IN) ειναι διαφορετικές εκδόσεις;

Που το έχει το OnePlus 395?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να το παραγγείλω το κινητό από Κίνα! Αλλά έχω λιγους ενδιασμους. Μήπως πρέπει να δω και το mi8 ? Κυρίως για την κάμερα.. τι λέτε;

 

Και εγώ ακριβώς στο ίδιο ταλαντεύομαι, για την κάμερα κυρίως. To Oneplus 6t θα έχει 2 χρόνια updates και 1 ακόμα για security updates. Ενώ το mi8 δεν ξέρω τι γίνεται με τις custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Το mi8 μόνο για την κάμερα θα το επιλέξεις. Αν θες και λειτουργικό χωρίς διαφημίσεις, καθώς και να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις προμηθευτεί κινεζική έκδοση (γιατί δεν περνούν οι global roms όπως παλιά), τότε πας για op6. Προσωπικά θεωρώ πισωγύρισμα το op6t με κυριότερο λόγω την αφαίρεση του Led και το σημαντικά υποδεέστερο σε θέμα ασφάλειας αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mi8 μόνο για την κάμερα θα το επιλέξεις. Αν θες και λειτουργικό χωρίς διαφημίσεις, καθώς και να είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις προμηθευτεί κινεζική έκδοση (γιατί δεν περνούν οι global roms όπως παλιά), τότε πας για op6. Προσωπικά θεωρώ πισωγύρισμα το op6t με κυριότερο λόγω την αφαίρεση του Led και το σημαντικά υποδεέστερο σε θέμα ασφάλειας αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To Μι8 σε χαμηλό φωτισμό έχει κατώτερη καμερα απο op6. Τα συγκριναμε με ενα φιλο πριν κανα μηνα που το ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Μολις το παρελαβα. Ξεκλειδωσα Bootloader, περασα recovery το προσωρινο που λεει εδω στο xda https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-unlock-bootloader-flash-twrp-t3792643 και θελω να περασω bluespark. Παω να κανω install image και εχει γτρεις επιλογες Boot, System image, Vendor image. Δεν θα επρεπε να λεει recovery? Πως προχωραω?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά μεταξύ αυτον στο kimovil 8/128 EU/NA και 8/128 CN/IN; Εχω βάλει αγγελία το mi8 και είμαι μεταξύ OnePlus6 8/128 και Mi8 pro /8128
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. Μολις το παρελαβα. Ξεκλειδωσα Bootloader, περασα recovery το προσωρινο που λεει εδω στο xda https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-unlock-bootloader-flash-twrp-t3792643 και θελω να περασω bluespark. Παω να κανω install image και εχει γτρεις επιλογες Boot, System image, Vendor image. Δεν θα επρεπε να λεει recovery? Πως προχωραω?

 

και εγω ειχα κολλησει εκει και για να μην κανω καμια βλακεια χρησιμοποιησα το AIO Tool με την επιλογη Recovery Flasher

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα κολλησει εκει και για να μην κανω καμια βλακεια χρησιμοποιησα το AIO Tool με την επιλογη Recovery Flasher

 

Στο ιδιο σημειο? μπορεις να μου δωσεις λιγο λεπτομερειες? θυμασαι?

 

Κατέβασα την εφαρμογή αλλά δεν το βρίσκω καν

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο ιδιο σημειο? μπορεις να μου δωσεις λιγο λεπτομερειες? θυμασαι?

 

Κατέβασα την εφαρμογή αλλά δεν το βρίσκω καν

 

http://i65.tinypic.com/rbjtox.png

Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/rbjtox.png

Σε ευχαριστω. Καμια σχεση με αυτο που κατεβασα. Ξερεις ποιο bluespark πρεπει να περασω? το τελευταιο ειναι για pie και εγω δεν εχω κανει ακομα αναβαθμιση.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει τρόπος να συνδέσω ταυτόχρονα δυο συσκευές με bluetooth στο κινητό?

 

Εγώ έχω συνδεμένο το mi band 3 και ένα Plantronics Explorer 50 χωρίς πρόβλημα

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Aρχίζω να σκέφτομαι την αγορά του 8/128 από Bangood ή Gearbest.....

Η Κινέζικη έκδοση φαντάζομαι ότι δεν έχει καμία διαφορά από την Ευρωπαική εκτός από τον φορτιστή , σωστά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aρχίζω να σκέφτομαι την αγορά του 8/128 από Bangood ή Gearbest.....

Η Κινέζικη έκδοση φαντάζομαι ότι δεν έχει καμία διαφορά από την Ευρωπαική εκτός από τον φορτιστή , σωστά ?

 

Ναι το πηρα σημερα απο σκρουτζομαγαζο. Μονο ο φορτισρης ειναι εκτος αν διαφευγει κατι σε εμενα. Ανοιξε μια χαρα , συνδεθηκα κανονικα, δεν εχω βαλει τη sim ακομα ομως. Ελπιζω μην εχω θεμα εκει

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση 9.0.2 μέσω vpn Γερμανία!

Εγινε ομαλή εγκατάσταση

 

H κάμερα πάντως ειναι 2.10.8 (2.10.5 ήταν το apk που κυκλοφόρησε χτες). Για να δούμε...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πηρα σημερα απο σκρουτζομαγαζο. Μονο ο φορτισρης ειναι εκτος αν διαφευγει κατι σε εμενα. Ανοιξε μια χαρα , συνδεθηκα κανονικα, δεν εχω βαλει τη sim ακομα ομως. Ελπιζω μην εχω θεμα εκει

 

Από ότι βλέπω ο dash φορτιστής είναι ο ίδιος με του 3T , οπότε αν θελήσω βρίσκω και στο ali σε καλή τιμή ΕU

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα στα 350 μαζί με τα μεταφορικά από gearbest. Η μόνη διαφορά που είδα είναι ο κινέζικος φορτιστής και η hydrogen Rom που έχει και θα αλλάξω σε oxygen os όταν παραλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα στα 350 μαζί με τα μεταφορικά από gearbest. Η μόνη διαφορά που είδα είναι ο κινέζικος φορτιστής και η hydrogen Rom που έχει και θα αλλάξω σε oxygen os όταν παραλάβω.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός αλλαγής από hydrogen σε oxygen ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ok καλα τα καταφερα. Παιδευομαι πανω απο τεσσερις ωρες και κατεληξα με ενα τηλεφωνο που εχει μεινει στην οθονη του bootloader, δεν βρισκει κανενα recovery και δεν κλεινει. Βρηκα το unbrick tool αλλα δεν μπορω να κλεισω το τηλεφωνο. Εχει καποιος καμια ιδεα?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ομαλή εγκατάσταση

 

H κάμερα πάντως ειναι 2.10.8 (2.10.5 ήταν το apk που κυκλοφόρησε χτες). Για να δούμε...

 

Stable ή beta?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι οδηγοί στο YouTube

 

βρήκα αυτό https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-how-to-rebrand-device-t3852271 το οποίο φαίνεται πολύ απλό ....

αυτό που δεν έχω καταλάβει καλά είναι πως διαπιστώνεις αυτό που αναφέρει You have to make sure that the version you are installing is more recent than the one you have on your mobile phone or the process will stop giving you an error, this is because oneplus has blocked the downgrade of the rom (You can also install the same version of the rom ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok καλα τα καταφερα. Παιδευομαι πανω απο τεσσερις ωρες και κατεληξα με ενα τηλεφωνο που εχει μεινει στην οθονη του bootloader, δεν βρισκει κανενα recovery και δεν κλεινει. Βρηκα το unbrick tool αλλα δεν μπορω να κλεισω το τηλεφωνο. Εχει καποιος καμια ιδεα?

 

τι προσπαθείς να κάνεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...... αλλα δεν μπορω να κλεισω το τηλεφωνο. Εχει καποιος καμια ιδεα?

To Power button για 30"

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...