Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλέπω ότι δεν ασχολείται κανείς με την ανοησία να είναι link ο ήχος κλήσης με τις ειδοποιήσεις, τόσο πολύ σας αρέσει? και το χειρότερο είναι ότι δεν γίνεται unlink χωρίς xposed. υπάρχει τρόπος η θα πρέπει να περιμένω xposed?

 

Τί εννοείς είναι link ο ήχος κλήσης με τις ειδοποιήσεις?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς είναι link ο ήχος κλήσης με τις ειδοποιήσεις?

 

βασικά ναι, λάθος το έγραψα, η ένταση του ήχου κλήσης να είναι κοινή με των ειδοποιήσεων. είναι μεγαλύτερη σαχλαμάρα που υπάρχει.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

βασικά ναι, λάθος το έγραψα, η ένταση του ήχου κλήσης να είναι κοινή με των ειδοποιήσεων. είναι μεγαλύτερη σαχλαμάρα που υπάρχει.

 

Τρόμαξα, νόμιζα ότι είναι ίδιος ήχος και στα δύο

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι δεν ασχολείται κανείς με την ανοησία να είναι link ο ήχος κλήσης με τις ειδοποιήσεις, τόσο πολύ σας αρέσει? και το χειρότερο είναι ότι δεν γίνεται unlink χωρίς xposed. υπάρχει τρόπος η θα πρέπει να περιμένω xposed?

Δυστυχώς μια απο τις μεγαλύτερες βλακειες του Oxygen μαζι με αυτην του 10λεπτου OTG.

Λύση χωρίς root τα παρακάτω 2 που τα εχω αγοράσει την Pro έκδοση για να εχω ολα τα feature(προσωπικά με βόλεψε περισσότερο η δεύτερη εφαρμογή οπου εχω σε notification center widget οπου κανω διαχείριση ηχων-volume κουμπί ουτε που αγγίζω σε κανένα κινητό μου-)

https://play.google.com/store/apps/details?id=netroken.android.persistfree

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.precisevolume

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μια απο τις μεγαλύτερες βλακειες του Oxygen μαζι με αυτην του 10λεπτου OTG.

Λύση χωρίς root τα παρακάτω 2 που τα εχω αγοράσει την Pro έκδοση για να εχω ολα τα feature(προσωπικά με βόλεψε περισσότερο η δεύτερη εφαρμογή οπου εχω σε notification center widget οπου κανω διαχείριση ηχων-volume κουμπί ουτε που αγγίζω σε κανένα κινητό μου-)

https://play.google.com/store/apps/details?id=netroken.android.persistfree

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phascinate.precisevolume

 

θα ήθελα κάτι χωρίς εφαρμογή, όπως κάνει με το xposed και gravity box που το κάνει unlink.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα κάτι χωρίς εφαρμογή, όπως κάνει με το xposed και gravity box που το κάνει unlink.

 

Ξεχνα το χωρις gravity box.

 

Και το παράδοξο ουτε σε custom rom σε Android P βλεπω διαχωρισμό να προσφέρουν όπως με Oreo:blink::wacko:

 

Εδώ από χθεσινή έκδοση Omni rom android P σε 5T

 

6b3f1cb489541e34da26df32a62c21b9.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο'οτι ξέρω, στο στοκ Android 9 η Google έχει πλέον επιτέλους βάλει επιλογή για unlink ringtone and notification sound.

Η OnePlus δεν το έχει ενσωματώσει στο OOS 9?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παρατήρηση μετά από 1 ημέρα χρήσης είναι τρομακτική αυτονομία αφού πρώτη φορά είδα 8 ώρες οθόνη με όλα ανοιχτά σε 24 ώρες, δεύτερον, υπερβολικά πιο γρήγορο το τηλέφωνο σε όλα του και τρίτον, τρομερή διαχείριση μνήμης σου πρώτη φορά βλέπω 5,2 gb μνήμη ελεύθερη από τα 8...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη παρατήρηση μετά από 1 ημέρα χρήσης είναι τρομακτική αυτονομία αφού πρώτη φορά είδα 8 ώρες οθόνη με όλα ανοιχτά σε 24 ώρες, δεύτερον, υπερβολικά πιο γρήγορο το τηλέφωνο σε όλα του και τρίτον, τρομερή διαχείριση μνήμης σου πρώτη φορά βλέπω 5,2 gb μνήμη ελεύθερη από τα 8...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

την πέρασες καρφωτη? χωρίς wipe?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τίποτα Μία χαρά παίζει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα χωρίς wipe πάνω σε 5.1.11 και είναι τέλεια! Ρε παιδιά γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αλλάξουμε την ένταση του ήχου κλήσης απευθείας από τα κουμπιά?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και πριν και τώρα, μέσω του οδηγού που δόθηκε παραπάνω, μόνο το VoLTE ενεργοποιήθηκε στη συσκευή μου. Το VoWiFi αγνοείται...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αυτά που λέει αλλά δεν το καταφέρνω βοηθά πως το έκανες τα βηματα plz

 

Διαβασες το σημειο που λεει για rollback? Το αρχειο που κατεβασες το εβαλες χυμα στο directory? Εχεις oem unlock ?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πέρασα χωρίς wipe πάνω σε 5.1.11 και είναι τέλεια! Ρε παιδιά γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να αλλάξουμε την ένταση του ήχου κλήσης απευθείας από τα κουμπιά?

 

Δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις του ήχου?

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και όλα μια χαρά

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι όταν ανοίγω το wifi δεν μου εμφανίζει πάνω το εικονίδιο ότι το έχω ανοικτό

Είναι κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα roll back, εβαλα την rom που ειχε. Μου βγαλε ενα update αλλα παλι για 8.1. Το εκανα αλλα δεν βλεπω να βγαζει αλλο. Μαλλον θα χρειαστει να περιμενω μερικες μερες
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και πριν και τώρα, μέσω του οδηγού που δόθηκε παραπάνω, μόνο το VoLTE ενεργοποιήθηκε στη συσκευή μου. Το VoWiFi αγνοείται...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν μπορείς στις ρυθμίσεις της sim σου έχει ποιό θες προτεινόμενο. Βάλε vowifi.
την πέρασες καρφωτη? χωρίς wipe?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Στην αρχή την έβαλα καρφωτή φάει ήταν αρκετά καλή... Βέβαια μετά από ολικό wipe είναι τρελή η διαφορά με την καθαρή εγκατάσταση... Γενικότερα, μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις συνιστάται καθαρή εγκατάσταση για να μην υπάρχουν διάφορα bugs.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@DjTutis Είσαι Θεός.. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα roll back, εβαλα την rom που ειχε. Μου βγαλε ενα update αλλα παλι για 8.1. Το εκανα αλλα δεν βλεπω να βγαζει αλλο. Μαλλον θα χρειαστει να περιμενω μερικες μερες
Βάλε από το play store oxygen updater και κατέβασε την

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

φωτογραφική ρε Μαγκες.. τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Βάλε από το play store oxygen updater και κατέβασε την

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αρχοντας. Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει στην beta πριν λίγες ημερες ξανά γύρισα στην 8.1 αλλά δεν δουλεύει το oxygen update ξέρει κανένας κάτι ;; Δεν δουλεύει εννοω κάνει αναζήτηση για καινούργιο update και δεν βρίσκει τίποτα ούτε..

Με την P έχει δοκιμάσει κανένας αν δουλεύει το miband ; Ήταν ο κύριος λόγος που γύρισα στην 8.1.. :/

Link to comment
Share on other sites

Με VPN Γερμανία, Καναδά και Ινδία δεν το βρήκε το update. Με ποιο δοκιμάσατε?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...