Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες σήμερα παρέλαβα την rhinoshield crash bumper... Απλά απίστευτη θήκη και το κυριότερο ότι δεν κρύβει την συσκευή! Την συστήνω ανεπιφύλακτα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας πως αλλάζουμε κερνελ αν ήδη έχουμε εγκατεστημένο custom kernel;;

Δεν γράφει κανένας οδηγίες πουθενα στα κερνελ τους!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας πως αλλάζουμε κερνελ αν ήδη έχουμε εγκατεστημένο custom kernel;;

Δεν γράφει κανένας οδηγίες πουθενα στα κερνελ τους!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εξαρτάται τον kernel. Αν πατάει στον stock ίσως είναι καλύτερα να κάνεις πρώτα ένα dirty flash την rom σου και μετά να περάσεις τον kernel που θες

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες; διαθέσιμο μου γράφει. Ότι αποστέλλεται σε 24 ώρες. Και γιαυτό και ρωταω.

Εχεις επιλέξει ΕΛΛΑΔΑ, εχεις κάνει login και σου δίνει το 5Τ διαθεσιμο προς αγορά?

Δεν νομίζω... (δεν βλέπω κουμπι buy now σίγουρα)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τον kernel. Αν πατάει στον stock ίσως είναι καλύτερα να κάνεις πρώτα ένα dirty flash την rom σου και μετά να περάσεις τον kernel που θες
Το θέμα είναι πως από τη στιγμή που μερικές ρομ είναι μέσω magisk, κάνοντας dirty flash δεν αλλάζει ο κερνελ που ήδη έχεις! Οπότε δεν έχει σχέση με τη ρομ είναι ανεξάρτητο πράγμα. Βασικά δεν έχω βρει τρόπο να αλλάξω κερνελ εκτός από το να φλασαρω την κανονική ρομ που δίνει η OnePlus, και μετά να κάνω τη διαδικασία με το magisk.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιλέξει ΕΛΛΑΔΑ, εχεις κάνει login και σου δίνει το 5Τ διαθεσιμο προς αγορά?

Δεν νομίζω... (δεν βλέπω κουμπι buy now σίγουρα)

 

Ωπα μισό.... Για το 6 μιλάω. Να πέσει η τιμή του 6 ρωτούσα.

 

Ένα μεγάλο συγνώμη... Είχα γράψει λάθος για το 5t. Sorry...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανένας πως αλλάζουμε κερνελ αν ήδη έχουμε εγκατεστημένο custom kernel;;

Δεν γράφει κανένας οδηγίες πουθενα στα κερνελ τους!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Στο 5Τ πάντως λέγαμε πως δεν μπορείς να πας από custom kernel σε custom kernel!

Μόνο από stock σε custom!

Άρα λογικά θέλεις dirty flash τη rom πρώτα, ή flash stock kernel και μετά τον άλλον custom!

Με μια επιφύλαξη όμως αυτά! Αν ξέρει κάποιος πιο σίγουρα, ας μας διαφωτίσει!

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε παρουσίασης καινούργιας συσκευής, αυτόματα σταματάει να υπάρχει διαθεσιμότητα της προηγούμενης συσκευής... Έτσι και αλλιώς η παραγωγή της 1+ είναι περιορισμενη,και γιαυτό έχουνε ξεστοκαρει τις προηγούμενες συσκευές μέχρι την καινούργια παρουσίαση... Πάντα για το επίσημο site μιλάω...
Link to comment
Share on other sites

μετακομίζω στην open beta 3, η 5.1.11 έχει τραγική μπαταρία, χαοτική διαφορά με την 5.1.10.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μήνυμα. Να σβηστεί.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως από τη στιγμή που μερικές ρομ είναι μέσω magisk, κάνοντας dirty flash δεν αλλάζει ο κερνελ που ήδη έχεις! Οπότε δεν έχει σχέση με τη ρομ είναι ανεξάρτητο πράγμα. Βασικά δεν έχω βρει τρόπο να αλλάξω κερνελ εκτός από το να φλασαρω την κανονική ρομ που δίνει η OnePlus, και μετά να κάνω τη διαδικασία με το magisk.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το τι kernel και rom έχεις το ξέρεις μόνο εσύ. Εγώ σου εξήγησα απλά ότι αν τυχον ο kernel πατάει πάνω στον στοκ (είτε μιλάμε για los είτε για oxygen) θα χρειαστεί να τον ξαναπεράσεις. Συνήθως κάναμε dirty flash. Τώρα αν εσύ πέρασες ολόκληρη rom μέχρι magisk... Να σου πω την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω (έχω και καιρό να παίξω).

Link to comment
Share on other sites

ποιο magisk εχετε στην beta 3?το 17.1 δεν δουλεύει ούτε και το 16.4

 

Το 17.1 έχω εγώ σε beta 3 και δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Το 17.1 έχω εγώ σε beta 3 και δουλεύει κανονικά

 

δεν ανοιγει, κολλάει στο boot

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει, κολλάει στο boot

 

Περίεργο. Ποιον οδηγό ακολούθησες; Ποιο πριν ποια rom είχες;

Link to comment
Share on other sites

ειχα την 5.1.11. απλά φλάσαρα το magisk 17.1

 

Ισως χρειαζεσαι factory reset. Ειδικα απο oreo σε pie και μαλιστα beta δεν αποκλειονται μικροπροβληματα.

 

Αλλα ας σου απαντησει και κανενας αλλος μηπως εχει καποια ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα μισό.... Για το 6 μιλάω. Να πέσει η τιμή του 6 ρωτούσα.

 

Ένα μεγάλο συγνώμη... Είχα γράψει λάθος για το 5t. Sorry...

 

Κατερίνα μου, αποκλειεται... Δεν είναι αυτό το μοντέλο της OnePlus. Ξεστοκαρει πλήρως βδομάδες πριν την παρουσίαση του νέου μοντέλου. Μια εβδομάδα δίνω ακόμη στο OP6 για διαθεσιμότητα.

Η μόνη φορά που το κάνανε ήταν στο OP2 που ήταν αποτυχία και δεν ξεπούλησε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου, αποκλειεται... Δεν είναι αυτό το μοντέλο της OnePlus. Ξεστοκαρει πλήρως βδομάδες πριν την παρουσίαση του νέου μοντέλου. Μια εβδομάδα δίνω ακόμη στο OP6 για διαθεσιμότητα.

Η μόνη φορά που το κάνανε ήταν στο OP2 που ήταν αποτυχία και δεν ξεπούλησε ποτέ.

 

Κατάλαβα... Σας ευχαριστώ πολύ....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Σας ευχαριστώ πολύ....

 

Πάντως στο OP6T θα βάλουνε μεγαλύτερη μπαταρία για πρώτη φορά μετά από καιρό. Για αυτό και μόνο εγώ θα έπαιρνα το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την Cosmote και μου ενεργοποίησαν το voWiFi. Από ρυθμίσεις πιστεύω είμαι εντάξει. Πώς ελέγχω τώρα αν όντως παίζει στη συσκευή μου; Πήρα τηλ και δεν είδα κάποια διαφορά...a45ef9d9b3bc7be6ecb261b6168f19fc.jpgce5934ce8c62a228853c3c5be40c1ff5.jpg8dcdc71b28163ea01e3d2149d7c906ea.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να εμφανίζεται το εικονίδιο vowifi στη status bar. Για να δεις αν όντως δουλεύει βάλε το τηλ σε λειτουργία πτήσης και άνοιξε το WiFi, αν δέχεσαι ή πραγματοποιείς κλήσης τότε δουλεύει, για το volte όταν βρίσκεσαι σε κλήση δεν θα πρέπει να γυρνάει σε 3g,2g, θα πρέπει να παραμείνει σε 4g
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...