Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ενώ το status εδειχνε παραδοση για τις 30/05 ξαφνικα αλλαξε και παραλαμβανω αυριο!!!!:)

Ηδη εφυγε από SZCZECIN - POLAND στις 12,30...

 

Για τσεκαρετε το status σας οσοι εχετε παραδοση για 28-30/05....

Σπυρο καλησπερα. Μηπωσ μπορεισ να μου πεις τι ωρα εκανες την παραγγελια/

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα άνοιξα και έφτιαξα και ένα βίντεο

 

Πήρε ήδη το πρώτο update 355MB

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο καλησπερα. Μηπωσ μπορεισ να μου πεις τι ωρα εκανες την παραγγελια/

 

Φίλε και εσύ είσαι υποθέτω στην ίδια περίπτωση με εμένα,διαβάζουμε να το εχουν στείλει σε αυτούς που έλεγε αποστολη στις 28 και δεν τα έχουν στείλει σε εμάς που ελεγε αποστολή 25. :worry: και εχω μείνει και απο κινητό εδω και μια εβδομάδα ρε ****το.:D

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εσύ είσαι υποθέτω στην ίδια περίπτωση με εμένα,διαβάζουμε να το εχουν στείλει σε αυτούς που έλεγε αποστολη στις 28 και δεν τα έχουν στείλει σε εμάς που ελεγε αποστολή 25. :worry: και εχω μείνει και απο κινητό εδω και μια εβδομάδα ρε ****το.:D

 

Οντως. Και εγω εχω ξεμεινει και μου την εχει δωσει.Μαλλον φταιει η θηκη που εβαλα μεσα στην παραγγελια. Καθως δυο φιλοι που εχουν βαλει παραγγελια μετα απο εμενα παραλαμβανουν αυριο.Το ιδιο ειχε γινει και με το oneplus 5t.

Edited by sokoko
Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους παιδιά. Περιμένουμε γνώμες ειδικά σχετικά για την κάμερα.

Οποίος μπορεί ας ανεβάσει μερικά δείγματα στο Flickr από όλες τις συνθήκες ειδικά νυχτερινες στο νήμα με τις φωτός.

 

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εσύ είσαι υποθέτω στην ίδια περίπτωση με εμένα,διαβάζουμε να το εχουν στείλει σε αυτούς που έλεγε αποστολη στις 28 και δεν τα έχουν στείλει σε εμάς που ελεγε αποστολή 25. :worry: και εχω μείνει και απο κινητό εδω και μια εβδομάδα ρε ****το.:D

 

Για ξανατσεκαρε. Εμενα μολις ηρθε το εμαιλ με το τρακ ναμπερ!!!!

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Σπυρο καλησπερα. Μηπωσ μπορεισ να μου πεις τι ωρα εκανες την παραγγελια/

Στις 12.30μμ την εκανα.

Και για ενημερωση, εχω βαλει και εγω θηκη μεσα στη παραγγελια.

Αρα δεν είναι αυτος ο λογος της καθυστέρησης...

Edited by Spiros79
Link to comment
Share on other sites

Οντως. Και εγω εχω ξεμεινει και μου την εχει δωσει.Μαλλον φταιει η θηκη που εβαλα μεσα στην παραγγελια. Καθως δυο φιλοι που εχουν βαλει παραγγελια μετα απο εμενα παραλαμβανουν αυριο.Το ιδιο ειχε γινει και με το oneplus 5t.

Και εγώ έχω βάλει θήκη και έφυγε σήμερα αύριο παραλαμβάνω..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετάω το ωραίο παρεάκι.... παιδιά ενδιαφέρομαι να κάνω παραγγελία το κινητό το οποίο το θεωρώ άψογο....από εκεί και πέρα θα ήθελα να μ προτείνεται κάποιο site που να μπορώ να χρησιμοποιήσω χρεωστική κάρτα και επίσης να μην χρεωθώ από το τελωνείο!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

πας κατευθείαν μεσα απο την εταιρεία φίλε μου

 

https://www.oneplus.com/gr/6

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Στις 12.30μμ την εκανα.

Και για ενημερωση, εχω βαλει και εγω θηκη μεσα στη παραγγελια.

Αρα δεν είναι αυτος ο λογος της καθυστέρησης...

Μου ηρθε και εμενα το track n αλλα οχι μνα απο dhl. Οποτε για παρασκευη το βλεπω.

Ευχαριστω για την ενημερωση. Να εισαι καλα και καλοδουλευτο.

Edited by sokoko
Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Κανά νέο για ρουτ ρε παιδιά έχουμε??? Βγάλανε τίποτα?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια που ηρθαν το track ποσα βηματα εκανε ? ηδη εχει κανει 2 βημματα

εγω που εβαλα το track στην dhl γραφει εκτιμωμενη παραλαβη την παρασκευη

σε μερικα παιδια ηρθε μηνυμα το απογευμα απο dhl νομιζω εχθες αρα εχουμε πιθανοτητες να ερθει και αυριο..

Link to comment
Share on other sites

Κανά νέο για ρουτ ρε παιδιά έχουμε??? Βγάλανε τίποτα?
Έλα τελείωνε :) https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3791316
Link to comment
Share on other sites

Δεν με συμφερει εμενα το video αυτο γιατι δεν εχω μετοχες στην Samsung.

 

Ειχα αναφερει πιο πισω οτι ειμαι υποψηφιος αγοραστης του κινητου και απο την στιγμη που σε γενικες γραμμες μιλαμε για ενα Oneplus5t με γυαλι και Notch περιμενω πολλα απο την καμερα μιας και στην ουσια ειναι το μονο πραγμα που μενει για να δουμε βελτιωσεις/αλλαγες απο την προηγουμενη σειρα.

 

Απο οσα review εχω δει το συμπερασμα ειναι το ιδιο για την καμερα. Good but not great.

 

Δεν θα παω να δωσω 560-600ευρω για ενα κινητο και να περιμενω με update να φτιαξουν τα οποια θεματα μπορει να εχει η καμερα.

 

Και αυτο για το auto focus το εχω δει να ξανααναφερεται και απο αλλους.

Έχεις δίκιο, δεν θα δώσουμε 500/600€ με την ελπίδα το οποίο θέμα έχει να λυθεί(εάν λυθεί) με update.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα πάει η κάμερα του op6 απέναντι στο s9+.

Αρχίζω να ψήνομαι!!

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις μετά από δύο ώρες χρήσης μαζί του.

Οθόνη:

Φωτεινή με γωνίες θέασης όχι και από τις καλύτερες δυνατές. Υπάρχουν πολύ καλύτερες οθόνες στην αγορά (iPhone x, s9+, και πάει λέγοντας)

 

Ήχος :

ένας καλός μονοφωνικος ήχος χωρίς να ξεχωρίζει κάπου. Πιστεύω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές και στο κομμάτι ήχου (iPhone x, s9+, mate, P20 pro, και παει λεγοντας)

 

Ποιότητα κατασκευής :

Η έκδοση που έχω δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο στην ποιότητα της. Σε αυτόν τον τομέα πιστεύω ότι παίρνει μέτριο βαθμό

 

Εμπειρία χρήσης:

Προς το παρόν μπορώ να πω θετικά σχόλια. Φαίνεται ότι έχει ευκολία στο να διαχειριστεί εφαρμογές εναλλαγές κτλ. Περισσότερα με την χρήση

 

Ξεκλείδωμα :

Εδώ παίρνει άριστα και είναι ίσως η κορυφαία Android συσκευή σε αυτόν τον τομέα τόσο στο δαχτυλίκο όσο και στο ξεκλείδωμα με πρόσωπο

 

Καμερα αργότερα δεν έχω προλάβει

Μπαταρία επίσης θέλει χρόνο

 

Για αρχή ανάμεικτα συναισθήματα

Η αληθεια ειναι οτι περίμενα περισσότερα από την συσκευή overall

 

Επίσης η θηκη που πουλάνε με 26€ δεν θα έπρεπε να την πουλάνε ούτε 10€.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν κάνει αυτό.. μην το βάλει κανείς.. πολλοί έφαγαν brick διάβασα..!!

Ποια θηκη πήρες φίλε μου??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις μετά από δύο ώρες χρήσης μαζί του.

Οθόνη:

Φωτεινή με γωνίες θέασης όχι και από τις καλύτερες δυνατές. Υπάρχουν πολύ καλύτερες οθόνες στην αγορά (iPhone x, s9+, και πάει λέγοντας)

 

Ήχος :

ένας καλός μονοφωνικος ήχος χωρίς να ξεχωρίζει κάπου. Πιστεύω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές και στο κομμάτι ήχου (iPhone x, s9+, mate, P20 pro, και παει λεγοντας)

 

Ποιότητα κατασκευής :

Η έκδοση που έχω δεν έχει τίποτα ιδιαίτερο στην ποιότητα της. Σε αυτόν τον τομέα πιστεύω ότι παίρνει μέτριο βαθμό

 

Εμπειρία χρήσης:

Προς το παρόν μπορώ να πω θετικά σχόλια. Φαίνεται ότι έχει ευκολία στο να διαχειριστεί εφαρμογές εναλλαγές κτλ. Περισσότερα με την χρήση

 

Ξεκλείδωμα :

Εδώ παίρνει άριστα και είναι ίσως η κορυφαία Android συσκευή σε αυτόν τον τομέα τόσο στο δαχτυλίκο όσο και στο ξεκλείδωμα με πρόσωπο

 

Καμερα αργότερα δεν έχω προλάβει

Μπαταρία επίσης θέλει χρόνο

 

Για αρχή ανάμεικτα συναισθήματα

Η αληθεια ειναι οτι περίμενα περισσότερα από την συσκευή overall

 

Επίσης η θηκη που πουλάνε με 26€ δεν θα έπρεπε να την πουλάνε ούτε 10€.

 

Ολες οι εκδοσεις ιδιες ειναι παντως στο κομματι της ποιοτητας. Και ο λογος που για το Iphone λενε καλυτερη ποιοτητα κατασκευης εννοουν για το ατσαλι που εχει γυρω γυρω και οχι για το υπολοιπο σωμα γιατι το γυαλι(στην αισθηση αλλα και στην αντοχη)ειναι γυαλι.

Δεν ξερω βεβαια και σε σχεση με ποια αλλη συσκευη το συγκρινεις(που ειχες πιο πριν)αλλα πανω κατω(τουλαχιστον σε οσα ανεφερες ως τωρα)ετσι ειναι τα πραγματα αν και αριστα θα δεις οτι θα βαλεις και στην συνολικη εμπειρια χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εκδοσεις ιδιες ειναι παντως στο κομματι της ποιοτητας. Και ο λογος που για το Iphone λενε καλυτερη ποιοτητα κατασκευης εννοουν για το ατσαλι που εχει γυρω γυρω και οχι για το υπολοιπο σωμα γιατι το γυαλι(στην αισθηση αλλα και στην αντοχη)ειναι γυαλι.

Δεν ξερω βεβαια και σε σχεση με ποια αλλη συσκευη το συγκρινεις(που ειχες πιο πριν)αλλα πανω κατω(τουλαχιστον σε οσα ανεφερες ως τωρα)ετσι ειναι τα πραγματα αν και αριστα θα δεις οτι θα βαλεις και στην συνολικη εμπειρια χρησης.

 

τι συγκρινουμε ρε παιδες... τα 2αυτα εχουν απο 900-1000 και το ορ6 550.. να ξερουμε τι λεμε.. για τα λεφτα του ειναι τουμπανο κροτιδα ρουκετα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με ποιότητα κατασκευής μιλώντας για συναρμογή, ποιότητα υλικών κτλ, το midnight black προσωπικά μου φαίνεται άψογο. Επίσης με δεδομένο ότι πάντα τα χρησιμοποιούμε με θήκη δεν ξέρω αν έχει και πολύ νόημα ειδικά για το πίσω μέρος.

 

Η εμπειρία χρήσης σε σχέση με συσκευές samsung (είχα στην σειρά note 5, s7 edge, s8+) είναι η μέρα με την νύχτα.

 

Το notch δεν με χαλάει προσωπικά αν και φοβόμουν ότι θα με ξενερώσει.

 

Έχει πάνω screen protector και προς το παρόν λέω να μην χρησιμοποιήσω το γυαλί που πήρα μαζί

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εκδοσεις ιδιες ειναι παντως στο κομματι της ποιοτητας. Και ο λογος που για το Iphone λενε καλυτερη ποιοτητα κατασκευης εννοουν για το ατσαλι που εχει γυρω γυρω και οχι για το υπολοιπο σωμα γιατι το γυαλι(στην αισθηση αλλα και στην αντοχη)ειναι γυαλι.

Δεν ξερω βεβαια και σε σχεση με ποια αλλη συσκευη το συγκρινεις(που ειχες πιο πριν)αλλα πανω κατω(τουλαχιστον σε οσα ανεφερες ως τωρα)ετσι ειναι τα πραγματα αν και αριστα θα δεις οτι θα βαλεις και στην συνολικη εμπειρια χρησης.

 

Ο λόγος που λένε για καλύτερη ποιότητα κατασκευής στο iPhone, ειδικά στο X, δεν είναι μόνον τα υλικά.

Τα υλικά της φύσης είναι γνωστά. Τα παράγωγά τους επίσης. Η τεχνοτροπία όμως δεν είναι. Το iPhone πέρα από τα υλικά έχει και το κορυφαίο φινίρισμα. Ο τρόπος που δένουν τα διαφορετικά υλικά μεταξύ τους, είναι απλησίαστος από τις άλλες εταιρίες.

Μπορείς να πας σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα και να πας να πιάσεις ένα iPhone X και αμέσως άλλες ναυαρχίδες. Θα καταλάβεις πόσο φτωχές μοιάζουν στο χέρι.

Το πέρασμα από το γυαλί στο μέταλλο και πάλι στο γυαλί, είναι τόσο seamless που νομίζεις ότι είναι ένα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...