Jump to content

Τι ύψος έχετε;


terlegkas7
 Κοινοποίηση

Το ύψος μου είναι:  

399 members have voted

  1. 1. Το ύψος μου είναι:

    • 150-160 cm
      7
    • 160-170 cm
      42
    • 170-180 cm
      145
    • 180-190 cm
      141
    • 190-200 cm
      54
    • 200+ cm
      10


Recommended Posts

καλα που τα βολεβετε τα 2 μετρα ρε παιδια? στο αυτοκινητο χωρατε ανετα ? σ ενα σμαρτ πχ.σε σκουτερακι χωρατε?

Σε smart δεν ξέρω, αλλά seicento έχω οδηγήσει ανετότατα :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Emeis kseroume.

Oxi den xwrame aneta.

Oute se smart. poso mallon se skouteraki

 

Να προσθέσω επίσης τα αστικά λεωφορεία, πολλά θέατρα και κινηματογράφους και ΚΥΡΙΩΣ τα μισητά ΚΤΕΛ. Μια φορά έκανα το λάθος να κάνω ταξίδι 6 ωρών με ΚΤΕΛ..... ακόμα το θυμάμαι. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανήκω στις μαλλον κοντες του myphone και δεν εχω κομπλεξ με αυτο. 1.61-1.62 πρεπει να μαι. Αν και υποψιαζομαι οτι μπορει φετος να πηρα κανενα ποντο. :w00t:

Πάντως επρεπε να μπουν χωριστες κατηγορίες για αντρες και γυναικες. Ενας αντρας με υψος 1.70 θεωρείται κοντος ενω μια γυναίκα με το ίδιο υψος μετρια προς ψηλή.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης τα αστικά λεωφορεία, πολλά θέατρα και κινηματογράφους και ΚΥΡΙΩΣ τα μισητά ΚΤΕΛ. Μια φορά έκανα το λάθος να κάνω ταξίδι 6 ωρών με ΚΤΕΛ..... ακόμα το θυμάμαι. :cry:

Τι να πουν και κάτι άλλοι... :p

Link to comment
Share on other sites

Den moy apanthsate omos.Se poia hlikia stamathsate na pshlonete;Einai alhtheia oti kapoioi pshlonoyn akoma kai otan kseperasoyn ta 18 xronia;

 

Enhmerotika rotao TN97... :shifty:

 

Τα αγόρια συνήθως ψηλώνουν μέχρι τα 20-21.

 

Για τα κορίτσια που ρωτάει η PowerZ, έχω ακούσει δύο εκδοχές. Η μία πως σταματούν μόλις αδιαθετήσουν για πρώτη φορά και η δεύτερη πως ψηλώνουν μέχρι τα 18. Αν ξέρει κάποιος ειδικός, ας με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανήκω στις μαλλον κοντες του myphone και δεν εχω κομπλεξ με αυτο. 1.61-1.62 πρεπει να μαι. Αν και υποψιαζομαι οτι μπορει φετος να πηρα κανενα ποντο. :w00t:

Πάντως επρεπε να μπουν χωριστες κατηγορίες για αντρες και γυναικες. Ενας αντρας με υψος 1.70 θεωρείται κοντος ενω μια γυναίκα με το ίδιο υψος μετρια προς ψηλή.

ωραιο υψος εχεις. θα προτιμουσα να ημουν και γω σαν εσενα. γενικα μ αρεσουν τα χαμηλα :) οι μικροκαμωμενες ενα πραγμα.

εγω παρολο που ειμαι 1.72 μοιαζω μικροτερη απο 23 τουλαχιστον οι μισοι ετσι μου λενε :)

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης τα αστικά λεωφορεία, πολλά θέατρα και κινηματογράφους και ΚΥΡΙΩΣ τα μισητά ΚΤΕΛ. Μια φορά έκανα το λάθος να κάνω ταξίδι 6 ωρών με ΚΤΕΛ..... ακόμα το θυμάμαι. :cry:

Πωπω τι μου θυμισες...

Τα ΜΙΣΗΤΑ όπως είπες ΚΤΕΛ.

Τι βασανο είναι αυτό. Τις έχω καταργήσει τις μετακινησεις με το ΚΤΕΛ. Μονο τρενο πλεον.

Ειχε τυχει κανα 2 φορές να πάρω διπλό εισιτήριο για να έχω δυο θέσεις και να μην ταλαιπωρηθώ.. Τραγικά πράγματα.

Σινεμα πάντα εισιτηριο σε θέση δίπλα στο διάδρομο για να βγάζω τα πόδια έξω. Γιατί αλλιώς ειναι μαρτύριο...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι μου θυμισες...

Τα ΜΙΣΗΤΑ όπως είπες ΚΤΕΛ.

Τι βασανο είναι αυτό. Τις έχω καταργήσει τις μετακινησεις με το ΚΤΕΛ. Μονο τρενο πλεον.

Ειχε τυχει κανα 2 φορές να πάρω διπλό εισιτήριο για να έχω δυο θέσεις και να μην ταλαιπωρηθώ.. Τραγικά πράγματα.

Σινεμα πάντα εισιτηριο σε θέση δίπλα στο διάδρομο για να βγάζω τα πόδια έξω. Γιατί αλλιώς ειναι μαρτύριο...

 

Στα ster century Σαλονίκη υπάρχει αρκετός χώρος πάντως.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι μου θυμισες...

 

Σινεμα πάντα εισιτηριο σε θέση δίπλα στο διάδρομο για να βγάζω τα πόδια έξω. Γιατί αλλιώς ειναι μαρτύριο...

 

Same here..... αυτός είναι ο βασικός λόγος που προτιμώ τα Village και τα Ster (ειδικά τα δεύτερα).

Link to comment
Share on other sites

Στα ster century Σαλονίκη υπάρχει αρκετός χώρος πάντως.. ;)

Τα μοναδικά σινεμα που έχουν χώρο.

Σε Village (!), alpha, radiocity και συνοικιακα σινεμα είναι δράμα η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Same here..... αυτός είναι ο βασικός λόγος που προτιμώ τα Village και τα Ster (ειδικά τα δεύτερα).

ποια Village? μας δουλευεις που χωρας? εγω εδω τσαντιζομαι καμια φορα γιατι δεν εχει καθολου χωρο!

Link to comment
Share on other sites

2.κάτι :w00t:

 

 

Ναι τον Γιώργο τον κοιτάς εκεί ψηλά και τον ρωτάς:

''Τι καιρό κάνει εκεί πάνω;''

 

Εγώ είμαι 1,82 ελπίζω να ψηλώσω και άλλο αν και είμαι ο πιο

ψηλός στην τάξη μου και όχι δεν έχω συμμαθητές τα

στρουμφάκια...

 

:) :O :w00t: :lol:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πως τα αγορια αναπτυσοντε μεχρι καπου στα 16 και οι γυναικες στα 18 η κανω λαθος?

nai la8os kaneis....o an8ropinos skeletos anaptysete os to 22o etos ths hlikias

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανήκω στις μαλλον κοντες του myphone και δεν εχω κομπλεξ με αυτο. 1.61-1.62 πρεπει να μαι. Αν και υποψιαζομαι οτι μπορει φετος να πηρα κανενα ποντο. :w00t:

Πάντως επρεπε να μπουν χωριστες κατηγορίες για αντρες και γυναικες. Ενας αντρας με υψος 1.70 θεωρείται κοντος ενω μια γυναίκα με το ίδιο υψος μετρια προς ψηλή.

μια χαρα εισα;ι,προσωπικα εγω παντα ειχα μια ιδιαιτερη συμπαθεια στις κοντουλες,ειναι και πιο γλυκουλες :D

 

τωρα ας περασω και για το δικο μου υψος που ειναι 1,81,ενταξει μεσαιουλης ειμαι :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1.83-84 εγω αν και εχω να μετρησω πολυ καιρο... :rolleyes:

 

Το Υψος και γενικα η αναπτηξη δεν σταματαει σε ολους τους ανθρωπους στην ιδια ηλικια! μεχρι και μετα τα 23 ξερω περιπτωση που πηρε 1-2 ποντους!

 

Αυτο εχει να κανει με την βιολογικη ηλικια η οποια δεν συμπιπτει απαραιτητα με την χρονολογικη! Μπορει καποιος-καποια χρονολογικα να ειναι 25 αλλα το βιολογικο του ρολοι να δειχνει μολις 19-20! Αυτο ισχει περισσοτερο στις κοπελες! ;) Φυσικα συμβαινει και το αντιθετο!

 

Ρωτηστε εναν Γιατρο η εναν Βιολογο και θα σας το επιβεβεωσει! ;)

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει πως τα αγορια αναπτυσοντε μεχρι καπου στα 16 και οι γυναικες στα 18 η κανω λαθος?

nai la8os kaneis....o an8ropinos skeletos anaptysete os to 22o etos ths hlikias

 

FREAK_OF_NATURE , κάνεις λάθος !!!

Οι γυναίκες σταματούν να ψηλώνουν στα 17-18 .

Οι ελληνίδες μπορεί και αρκετά πιο μπροστά :D

Οι άνδρες μπορούν να πάρουν ύψος ακόμα και στα 24-25 .

 

Η ανάπτυξη του ανθρώπινου σκελετού που αναφέρεις πως αναπτύσετε

ως το 22ο έτος της ηλικίας κάποιου ατόμου δεν έχει άμεση σχέση με

το ύψος !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ωραιο υψος εχεις. θα προτιμουσα να ημουν και γω σαν εσενα. γενικα μ αρεσουν τα χαμηλα :) οι μικροκαμωμενες ενα πραγμα.

εγω παρολο που ειμαι 1.72 μοιαζω μικροτερη απο 23 τουλαχιστον οι μισοι ετσι μου λενε :)

Μώρε το μονο κακο ξέρεις ποιο ειναι? Οτι οσο πιο ψηλη είσαι τοσο περισσότερες θερμίδες μπορείς να πάρεις χωρίς να παχύνεις!! Και τοσο περισσότερα κιλα μπορεις να είσαι χωρις να φαίνεσαι παχια! Πχ εσυ μπορεις να είσαι 62 και να θεωρεισαι αδύνατη ενω εγω στα ίδια κιλά θα θεωρούμαι κανονική προς παχουλή. Α! Και κατι αλλο! Οτι καθε μα καθε φορα που παίρνω ένα παντελόνι πρεπει να το κονταίνω και να πληρώνω εξτρα λεφτα όταν δεν το κανει το καταστημα :(

Link to comment
Share on other sites

Μώρε το μονο κακο ξέρεις ποιο ειναι? Οτι οσο πιο ψηλη είσαι τοσο περισσότερες θερμίδες μπορείς να πάρεις χωρίς να παχύνεις!! Και τοσο περισσότερα κιλα μπορεις να είσαι χωρις να φαίνεσαι παχια! Πχ εσυ μπορεις να είσαι 62 και να θεωρεισαι αδύνατη ενω εγω στα ίδια κιλά θα θεωρούμαι κανονική προς παχουλή. :(

Σκέψου όμως ότι άμα είσαι πιο ψηλή σίγουρα θα χρειάζεσαι να τρώς περισσότερο. Άρα, αν δεν είσαι λαίμαργη απο τη φύση σου, ότι ύψος και να χεις θα φαίνεσαι νορμάλ :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

loipooooon

o an8ropinos skeletos apartizete apo osta...otan to ka8e osto ginete pio makru emeis psilonoume(de 8a milhso gia epifush,diafysh ktl ktl giati den exei nohma)

ta kokkalakia mas loipon megalonoun toso se upsos alla kai se platos..kata meso oro ta osta tou an8ropinou skeletou,anaptusontai os to 22o etos ths hlikias

den exo dei pou8ena kapoia epishmh meleth pou na leei pos oi ellhnides psilonoun pio grhgora h pio arga apo alles sunomilikes tous

 

oso gia periptoseis atomon pou psilosan sta 24 kai sta 25 tous nai,uparxoun alla emeis edo milame gia meso oro..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...