Jump to content

Τι ύψος έχετε;


terlegkas7
 Κοινοποίηση

Το ύψος μου είναι:  

399 members have voted

  1. 1. Το ύψος μου είναι:

    • 150-160 cm
      7
    • 160-170 cm
      42
    • 170-180 cm
      145
    • 180-190 cm
      141
    • 190-200 cm
      54
    • 200+ cm
      10


Recommended Posts

Αχχχχ..βρε κοριτσια.... :cool: υπαρχουν και τα τακουνια...... :)

 

Παντως εγω δεν κοιταω τοσο πολυ το υψος σε μια κοπελα! ;)

 

Υπαρχουν παντως αρκετοι που ξερω που θελουν η κοπελα να ειναι ψηλη.....αν και οι ιδιοι δεν ξεπερνανε το 1,75 :rolleyes:

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέψου όμως ότι άμα είσαι πιο ψηλή σίγουρα θα χρειάζεσαι να τρώς περισσότερο. Άρα, αν δεν είσαι λαίμαργη απο τη φύση σου, ότι ύψος και να χεις θα φαίνεσαι νορμάλ :O

Το κακό ειναι οτι είμαι λαιμαργη :p Πάλι καλα που δεν έχω γίνει και χοντρη και ειμαι στα 60 κιλα. Αλλα plz ας μην το κανουμε ΚΑΙ αυτό το θέμα για τα κιλά μας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μία γυναίκα έχει καλό ύψος (πάνω από 1,75) αυτό σημαίνει πως

έχει καλύτερα μοιρασμένα τα κιλά της και φυσικά δείχνει πιο αδύνατη !

 

Ένα μακρύ πόδι συνήθως έχει και καλή γάμπα , γλουτούς ....και άλλα ;)

 

Οι ελληνίδες τώρα που συνήθως πάσχουν από φυσικό ύψος έχουν πολύ

άσχημα μοιρασμένα τα κιλά τους (όλα πάνε σε 1 ή 2 σημεία) και αν

παρατηρήσετε θα δείτε πως δεν έχουν γάμπες , αλλά κάτι που μοιάζει

με γάμπα . Δηλαδή δεν θα δείτε καμπύλη αλλά ένα ίσιο πράγμα κάτι

σαν κόπανο ! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

ποια Village? μας δουλευεις που χωρας? εγω εδω τσαντιζομαι καμια φορα γιατι δεν εχει καθολου χωρο!

 

Κοίτα, θα σου το πω αλλιώς. Στα περισσότερα κανονικά σινεμά (φωτεινή εξαίρεση αποτελεί το Απόλλων και το Αττικόν) δεν βολεύομαι καθόλου. Στα Village, η κατάσταση είναι λίγο καλύτερη. Στα Ster, παράδεισος. :up:

Link to comment
Share on other sites

loipooooon

o an8ropinos skeletos apartizete apo osta...otan to ka8e osto ginete pio makru emeis psilonoume(de 8a milhso gia epifush,diafysh ktl ktl giati den exei nohma)

ta kokkalakia mas loipon megalonoun toso se upsos alla kai se platos..kata meso oro ta osta tou an8ropinou skeletou,anaptusontai os to 22o etos ths hlikias

den exo dei pou8ena kapoia epishmh meleth pou na leei pos oi ellhnides psilonoun pio grhgora h pio arga apo alles sunomilikes tous

 

oso gia periptoseis atomon pou psilosan sta 24 kai sta 25 tous nai,uparxoun alla emeis edo milame gia meso oro..

 

Συμφωνω Freak, μαζι σου αυτα αναφερονται αναλυτικα σε βιβλια φυσιολογιας-ανατομιας της ιατρικης! ;)

 

Οι κλιματολογικες συνθικες ομως εχουν αλλαξει, οπως εχουν αλλαξει και οι διατροφικες μας συνηθιες, αλλα και ο ρυθμος και ο τροπος ζωης μας, και ειτε το θελουμε ειτε οχι οι παραγοντες αυτοι επιρεαζουν την αναπτηξη του ανθρωπινου οργανισμου γενικοτερα!

 

Ετσι σε καποιους η αναπτηξη του υψους μπορει να σταματησει στα 16 σε αλλους στα 20 και σε αλλους στα 25! Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με τα παραπανω, αλλα και με αλλους παραγοντες (π.χ. κληρονομικοτητα) και φυσικα με την βιολογικη ηλικια που αναφερω στο παραπανω post μου! :)

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Den moy apanthsate omos.Se poia hlikia stamathsate na pshlonete;Einai alhtheia oti kapoioi pshlonoyn akoma kai otan kseperasoyn ta 18 xronia;

 

Enhmerotika rotao TN97... :shifty:

Θέλεις να πάρεις πολλούς πόντους DENIOR;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Freak, μαζι σου αυτα αναφερονται αναλυτικα σε βιβλια φυσιολογιας-ανατομιας της ιατρικης! ;)

 

Οι κλιματολογικες συνθικες ομως εχουν αλλαξει, οπως εχουν αλλαξει και οι διατροφικες μας συνηθιες, αλλα και ο ρυθμος και ο τροπος ζωης μας, και ειτε το θελουμε ειτε οχι οι παραγοντες αυτοι επιρεαζουν την αναπτηξη του ανθρωπινου οργανισμου γενικοτερα!

 

Ετσι σε καποιους η αναπτηξη του υψους μπορει να σταματησει στα 16 σε αλλους στα 20 και σε αλλους στα 25! Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με τα παραπανω, αλλα και με αλλους παραγοντες (π.χ. κληρονομικοτητα) και φυσικα με την βιολογικη ηλικια που αναφερω στο παραπανω post μου! :)

ma de diafonhsa mazi sou:p

o mesos oros einai 22 pantos...oper kai shmainei pos allos stamata na pshlonei sta 16 tou kai allos sta 25 tou...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Η ΑΘΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ.Π.Χ.:ΜΠΑΣΚΕΤ(ΨΗΛΩΝΕΙΣ),ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ(ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΚΟΝΤΟΣ),Κ.Τ.Λ.
Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Η ΑΘΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ.Π.Χ.:ΜΠΑΣΚΕΤ(ΨΗΛΩΝΕΙΣ),ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ(ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΚΟΝΤΟΣ),Κ.Τ.Λ.

Όπως φυσικά φυσικά και η κληρονομικότητα ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι 1.86 (χωρίς παπούτσια) αλλα δε μου αρέσει θα ήθελα να είμαι περισσότερο :cry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω τον κόσμο από τα 1,87 (χωρίς παπούτσια).

 

Πάντως έχω διαπιστώσει , στην πράξη ότι οι ψηλοί είναι υπηρέτες των κοντών!

 

Μάλλον γι' αυτό ο καλός Θεούλης , μου το έδωσε μπόλικο το ύψος!

 

Για να βοηθάω κάτι συμπαθητικά ανθρωπάκια που είναι πολύ κοντά στο έδαφος!

Link to comment
Share on other sites

1.90-1.91 ... Και ηδη εχω κανει μια φορα ειδικη παραγγελια κρεβατι, ηδη χαμηλωνω για να δω τον εαυτο μου στους καθρεπτες μερικων μπανιων και να πληνω τα χερια μου. Ηδη ολα μου ειναι χαμηλα. Με σμαρτ ειμαι καλα. Σε Κτελ δεν βγαινει. Σε αστικα τα ποδια στο πλαι. Που να μουν και παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Εγω 1,80 ειμαι κοντος ή ψηλος;;;;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Big things come in small sizes.. :)
Ξέρεις να ενθαρρύνεις τους άλλους βλέπω.... :p ;)Δεν το λέω ειρωνικα! :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις να ενθαρρύνεις τους άλλους βλέπω.... :p ;)Δεν το λέω ειρωνικα! :)

 

 

Μα δεν είναι να ενθαρρύνεις τον άλλο. Άμα ο άλλος αξίζει το ύψος δεν μετράει καμμία μα καμμία σημασία. :)

 

Ξέρω αρκετές κούκλες που είναι μικροσκοπικές.. αλλά πάλι και κούκλες 2μετρες. :X :rolleyes:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

1.91 είμαι αλλά εδώ και κάτι μήνες δεν έχω πάρει ούτε έναν πόντο :cry: :cry:

4 παραπάνω τους ήθελα :X

 

Κάπου το παρατραβήσαμε έτσι..; ;)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...