Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και απάντηση δεν πήρα να ρωτήσω αν σε σας δουλεύει σωστά αυτό το κομμάτι για να δω τι να κάνω, όποιος έχει λίγο χρόνο ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, ενώ έχω επιλογή να μου εμφανίζει μόνο τις επαφές από Google όταν με καλεί κάποιος μ εμφανίζει την επαφή όπως την έχω γραμμένη στην sim, μπορεί να διορθωθεί αυτό;

 

επαφές - 3 τελείες - ρυθμίσεις - εμφάνιση προτιμήσεων - διαλέγεις τις επαφές απ τη συσκευή.

Στη περίπτωση σου η καλύτερη επιλογή είναι η τελευταία (προσαρμογή)

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω κάνει φίλε, τις επαφές μου τις εμφανίζει σωστά, όταν έχω μια εισερχόμενη κλήση μου βγάζει την επαφή όπως είναι γραμμένη στην sim, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά την αναβάθμιση σε 10. Σας άκουσα και το έκανα. Μέχρι στιγμής καλά πάει, θα δούμε και πως θα πάει στο μέλλον. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10, είχα μεγάλο θέμα με την μπαταρία, μου κρατούσε μισή ημέρα (βαριά χρήση).

Έκανα το Σάββατο clean install την 10 και τώρα είναι μια χαρά.

Το γράφω σε περίπτωση που έχει κ άλλος πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια παιδική αρρώστια στο πληκτρολόγιο, όταν αλλάζω γλώσσα με πετάει σε άλλες σελίδες, υπάρχει λύση γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια παιδική αρρώστια στο πληκτρολόγιο, όταν αλλάζω γλώσσα με πετάει σε άλλες σελίδες, υπάρχει λύση γι αυτό;

 

Ρυθμίσεις - Σύστημα και ενημερώσεις - Πλοήγηση στο σύστημα - Χειρονομίες ρυθμίσεις - Σύρετε κατά μήκος...

Το απενεργοποιείς και λογικά είσαι οκ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το έχω απενεργοποιημενο αυτό φίλε, λες αν αλλάξω πληκτρολόγιο θα διορθωθεί; έχω βολευτεί όμως με το υπάρχον, σ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 10, είχα μεγάλο θέμα με την μπαταρία, μου κρατούσε μισή ημέρα (βαριά χρήση).

Έκανα το Σάββατο clean install την 10 και τώρα είναι μια χαρά.

Το γράφω σε περίπτωση που έχει κ άλλος πρόβλημα με την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ισχύ σε όλες της μάρκες και την Apple

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω απενεργοποιημενο αυτό φίλε, λες αν αλλάξω πληκτρολόγιο θα διορθωθεί; έχω βολευτεί όμως με το υπάρχον, σ ευχαριστώ
Ακούγεται σαν να έχεις θέμα με οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μη μου λες τέτοια τώρα, πως θα κάνω έλεγχο οθόνης; καινούργιο είναι το κινητό και μόνο εκεί υπάρχει θεμα Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το έκανε αυτό με το πληκτρολόγιο αλλά ήταν από τις ρυθμίσεις όπως είπε και ο φίλος στη προηγούμενη σελίδα, έλεγξε ξανά αν το έχεις απενεργοποιησει και κάνε και μια επανεκκίνηση καλού κακού και θα στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μη μου λες τέτοια τώρα, πως θα κάνω έλεγχο οθόνης; καινούργιο είναι το κινητό και μόνο εκεί υπάρχει θεμα

 

Στο κάνει όταν το χεις για φόρτιση;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

@Rackal δεν το δοκιμασα φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μένα μου το έκανε αυτό με το πληκτρολόγιο αλλά ήταν από τις ρυθμίσεις όπως είπε και ο φίλος στη προηγούμενη σελίδα, έλεγξε ξανά αν το έχεις απενεργοποιησει και κάνε και μια επανεκκίνηση καλού κακού και θα στρώσει

 

το ειχα κανει αλλα δεν....., εβαλα Gboard και ησυχασα ,παντως θεμα οθονης δεν παιζει (ισως επειδη το δουλευω γρηγορα να πιανει το δαχτυλο το κατω μερος της οθονης και με πεταει στην αλλη σελιδα )

 

edit σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

@Rackal δεν το δοκιμασα φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ειχα κανει αλλα δεν....., εβαλα Gboard και ησυχασα ,παντως θεμα οθονης δεν παιζει (ισως επειδη το δουλευω γρηγορα να πιανει το δαχτυλο το κατω μερος της οθονης και με πεταει στην αλλη σελιδα )

 

edit σας ευχαριστω.

 

Το ίδιο ακριβώς μου έκανε και μένα στις αρχές με τη 10αρα και πίστευα πως ήταν bug αλλά ήταν ρύθμιση. Δεν πιστεύω πως έχεις κάποιο πρόβλημα με την οθόνη.

 

 

Άσχετο αλλά ο Chrome ακόμη χάλια είναι. Με την 80κατι είναι απλά πιο υποφερτή η κατάσταση. Έχω και Firefox αλλά επειδή δουλεύω chrome και στο laptop δεν τον αφήνω ακόμη.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε @Madmaxs, μόνο στο πληκτρολόγιο φαίνεται προς το παρών να είναι το θέμα,

 

μια απορία, στον στοκ browser πως αποκλείουμε τις διαφημίσεις; Τον δουλεύει κανείς; Αξίζει;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε @Madmaxs, μόνο στο πληκτρολόγιο φαίνεται προς το παρών να είναι το θέμα,

 

μια απορία, στον στοκ browser πως αποκλείουμε τις διαφημίσεις; Τον δουλεύει κανείς; Αξίζει;

 

Εγώ για adblocker σε browser χρησιμοποιώ τον opera και τον yandex browser (αυτός που στο google play store τον βγάζει με τον ρώσικο τίτλο και ένα μικρό μωβ κυκλάκι). Στον yandex ειδικά αν βάλεις desktop mode και πας στο google chrome extensions, μπαίνεις κανονικά στην σελίδα του chrome που κατεβάζεις plugins, κλπ. Εκεί μπορείς να κατεβάσεις το πολύ ωραίο "I don't care about cookies" και θα το εγκαταστήσεις παρόλο που δεν έχεις google chrome. Μετά το επαναφέρεις στο mobile mode. Αυτό είναι εξυπηρετικό γιατί δεν σε ζαλίζουν οι διάφορες σελίδες με τα ηλίθια cookies όλη την ώρα. Υπάρχουν ελάχιστα μόνο μετά sites που μπορεί να βγάλουν κάποιο παραθυράκι. Ο Chrome κανονικός του κινητού δεν με εξυπηρετεί καθόλου. Εντωμεταξύ στον opera έχει και μια ωραία λειτουργία που όχι μόνο μπαίνει σε dark mode (εάν θέλεις) αλλά σου αλλάζει και το άσπρο στις ιστοσελίδες σε μαύρο. Πχ θα μπεις στο in.gr και θα σου έχει μαύρο φόντο ενώ κανονικά είναι μαύρο. Ότι πρέπει για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

@nkarafo ευχαριστώ πολύ φίλε για τις πληροφορίες, θα τα δοκιμάσω

 

 

Edit θέλω να διαγράψω τις επαφές από τις sim και από ότι βλέπω δεν γίνεται, όταν επιλέγω διαγραφή μου λέει ότι θα διαγραφούν από όλους τους λογαριασμούς το οποίο δεν θέλω, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος με κάποια εφαρμογή;

Edit άκυρο, βρήκα εφαρμογή που το κάνει

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα μετά από πολύ καιρό. Έχω χάσει το εικονιδιο της google που εμφάνιζε τον καιρό. Ήταν πάνω δεξιά ακριβώς απέναντι από το γκρι σήμα της google. Δοκίμασα να πατήσω "weather" στην εφαρμογή της google αλλά εμφανίζει αποτελέσματα από το weather.com
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ακούγεται το κινητό δεν βγάζει τόσο καλές φωτό όπως με το Android 9, όχι μόνο το p20 αλλά και άλλες συσκευές της εταιρίας, ισχύει και τέτοιο; Μιας και δεν το δούλεψα στην εννιά δεν έχω άποψη, αξίζει να γυρίσω στην εννιά; Είναι εφικτό;
Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20200801-234144-com-teslacoilsw-launcher.jpg

 

Πάνω αριστερά υπάρχει το γκρι εικονίδιο "G" της Google. Ακριβώς απέναντι ήταν το εικονίδιο με την θερμοκρασία, που αν το παταγες σε έβγαζε σε αναλυτική οθόνη με τον καιρό. Δεν μπορώ να το βρω με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20200801-234144-com-teslacoilsw-launcher.jpg

 

 

 

Πάνω αριστερά υπάρχει το γκρι εικονίδιο "G" της Google. Ακριβώς απέναντι ήταν το εικονίδιο με την θερμοκρασία, που αν το παταγες σε έβγαζε σε αναλυτική οθόνη με τον καιρό. Δεν μπορώ να το βρω με τιποτα

Μήπως το δούλεψες πολύ με 4g γιατί χάνεται με 4g ο καιρός, θέλει WiFi

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ακούγεται το κινητό δεν βγάζει τόσο καλές φωτό όπως με το Android 9, όχι μόνο το p20 αλλά και άλλες συσκευές της εταιρίας, ισχύει και τέτοιο; Μιας και δεν το δούλεψα στην εννιά δεν έχω άποψη, αξίζει να γυρίσω στην εννιά; Είναι εφικτό;
Όπως το είπες... Ακούγεται.

 

Στην 9 δεν το δούλεψες, στην 10 δεν θα το δουλέψεις, σε ποια έκδοση το έχεις?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνω αριστερά υπάρχει το γκρι εικονίδιο "G" της Google. Ακριβώς απέναντι ήταν το εικονίδιο με την θερμοκρασία, που αν το παταγες σε έβγαζε σε αναλυτική οθόνη με τον καιρό. Δεν μπορώ να το βρω με τιποτα

Πήγαινε στα widgets, βρες καιρός και βάλτο ξανά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...