Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την έξυπνη φόρτιση θέλει το δικό του φορτιστή ή δεν παίζει ρόλο.

 

Φορτίζω με έναν παλιό αργό κάθε βράδυ, αλλά το πρωί κοιτώντας το γράφημα της φόρτισης, δεν βλέπω κάπου να διακόπτεται και να συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι πλέον στη 10 δεν δίνει δυνατότητα να βλέπεις από το ιστορικό των κλήσεων σου τις εγγραφές τους ώστε να ακούσεις κάποια που θέλεις, πάρα μόνο μέσα από την εφαρμογή recorder??

Έχει βρει κάποιος κάνα κολπάκι να το φτιάξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι πλέον στη 10 δεν δίνει δυνατότητα να βλέπεις από το ιστορικό των κλήσεων σου τις εγγραφές τους ώστε να ακούσεις κάποια που θέλεις, πάρα μόνο μέσα από την εφαρμογή recorder??

 

Έχει βρει κάποιος κάνα κολπάκι να το φτιάξουμε?

Ουσιαστικά το call recorder έχει καταργηθεί καθος είναι παράνομο το ότι σου έμεινε ακόμη σαν δυνατότητα είναι επειδή έκανες update αν κάνεις πχ επαναφορά στα εργοστασιακά θα το χάσεις τελείως
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι πλέον στη 10 δεν δίνει δυνατότητα να βλέπεις από το ιστορικό των κλήσεων σου τις εγγραφές τους ώστε να ακούσεις κάποια που θέλεις, πάρα μόνο μέσα από την εφαρμογή recorder??

Έχει βρει κάποιος κάνα κολπάκι να το φτιάξουμε?

 

 

Εγώ είχα κάνει αυτό όταν είχα την 9 https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BTips-%26-Tricks%5D-How-to-Enable-Call-Recording-on-Your-Huawei-Smartphone-with-EMUI-90%2B/topicId_10325/ και τώρα με την 10 συνεχίζει να δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δε δουλεύει η τροφοδοσία με WiFi και δουλεύει μόνο με δεδομένα. Δείχνει μαύρη οθόνη, έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καταφέρει να γυρίσει το Google assistant σε ελληνικά; Πώς γίνεται στο ok Google να καταλαβαίνει η αναζήτηση ελληνικά και όχι ο assistant;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πάρει καν την 9.1

Update. Έκανα επαναφορά στην 8.1 και μετά ήρθαν οι ενημερώσεις νεράκι, τώρα εχο 10.0

Link to comment
Share on other sites

Update. Έκανα επαναφορά στην 8.1 και μετά ήρθαν οι ενημερώσεις νεράκι, τώρα εχο 10.0

 

Επειδή έχω κολλήσει και εγώ στην 9.1 πως το γύρισες στην 8.1;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κολλήσει και εγώ στην 9.1 πως το γύρισες στην 8.1;

Έκανα επαναφορά μέσω hisuite, εγώ δίνουν στην 9,0 και με πήγε στην 8,1 εσένα λογικά θα σε πάει στην 9,0

Link to comment
Share on other sites

Όσο περισσότερο δουλεύω με την 10.0 τόσο περισσότερο με αρέσει.

Μπαταρία λίγο καλύτερα από πριν, ρολαρει ποιο ωραίο και έχει περισσότερα καλούδια συγκριτικά με την 9.0,σαν να αγόρασα καινούργιο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά μέσω hisuite, εγώ δίνουν στην 9,0 και με πήγε στην 8,1 εσένα λογικά θα σε πάει στην 9,0

Ναι και εγώ μέσω hisuite με γύρισε στην 9 και τώρα παίρνω την 9.1.387

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έκανα και downgrade στην 9 πάλι με γύρισε στην 9.1.0.387 patch και δεν μου δίνει update για τη 10.Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται αλήθεια
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έκανα και downgrade στην 9 πάλι με γύρισε στην 9.1.0.387 patch και δεν μου δίνει update για τη 10.Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται αλήθεια
Δε συμβαίνει κάτι, ούτε και γω την έχω πάρει. Υπομονή λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε συμβαίνει κάτι, ούτε και γω την έχω πάρει. Υπομονή λίγες μέρες.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα αντίγραφα ασφαλείας και μετά έκανα επαναφορά συστήματος και τσέκαρα για ενημέρωση, δεν μου έβγαλε και μετά έκανα επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση.

Όταν έβαλα το WIFI μου έβγαλε μια, μια όλες τις ενημερώσεις με την σειρά μέχρι και την 10.0, έτσι προτείνω να το κάνετε

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αντίγραφα ασφαλείας και μετά έκανα επαναφορά συστήματος και τσέκαρα για ενημέρωση, δεν μου έβγαλε και μετά έκανα επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση.

Όταν έβαλα το WIFI μου έβγαλε μια, μια όλες τις ενημερώσεις με την σειρά μέχρι και την 10.0, έτσι προτείνω να το κάνετε

 

Δηλαδή μισό λεπτό, δεν γίνεται όπως με την Apple? Εάν κάνω επαναφορά λειτουργικού και μου το επαναφέρει στην 8 και κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου βγάζει μετά την τελευταία, δηλαδή την 10; Εάν είναι να μου βγάζει την 8.xxx , την 9, την 9.xx και όλες τις ενδιάμεσες ενημερώσεις κλάφτα Χαράλαμπε. Το θέμα είναι να μπει απευθείας η 10 για να μπει σωστά. Λογικό δεν είναι αυτό που λέω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμήστε μου λίγο έχω την ηχογράφηση από τους developers και από τη μέρα που έκανα αναβάθμιση σε 10 μέσα στη λίστα με τα τραγούδια μου πλέον εμφανίζονται και οι κλήσεις,πως το απενεργοποιω?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μισό λεπτό, δεν γίνεται όπως με την Apple? Εάν κάνω επαναφορά λειτουργικού και μου το επαναφέρει στην 8 και κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου βγάζει μετά την τελευταία, δηλαδή την 10; Εάν είναι να μου βγάζει την 8.xxx , την 9, την 9.xx και όλες τις ενδιάμεσες ενημερώσεις κλάφτα Χαράλαμπε. Το θέμα είναι να μπει απευθείας η 10 για να μπει σωστά. Λογικό δεν είναι αυτό που λέω;

 

Εγώ λέω τη έγινε σε εμένα και η αλήθεια είναι ότι δεν με χάλασε γιατί έχω vdsl και έγινε όλο αυτό σε ένα 2ωρακι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μισό λεπτό, δεν γίνεται όπως με την Apple? Εάν κάνω επαναφορά λειτουργικού και μου το επαναφέρει στην 8 και κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου βγάζει μετά την τελευταία, δηλαδή την 10; Εάν είναι να μου βγάζει την 8.xxx , την 9, την 9.xx και όλες τις ενδιάμεσες ενημερώσεις κλάφτα Χαράλαμπε. Το θέμα είναι να μπει απευθείας η 10 για να μπει σωστά. Λογικό δεν είναι αυτό που λέω;

 

Αν εχεις την 8.1 και πατησεις να βρει update θα σε παει στο τελευταιο update της 8.1.

Επειτα αν πατησεις θα σε παει στην πρωτη της 9.

Επειτα αν πατησεις σε παει στην τελευταια της 9.

Επειτα στην πρωτη της 9.1

Μετα στην τελευταια της 9.1

Υστερα στην πρωτη της 10.

 

Υποψην οτι για να πας απο μια εκδοση σε αλλη πχ. 9 σε 9.1 πρεπει να εχεις την τελευταια της ενημερωση πχ. την τελευταια της 9 για να πας στην 9.1

Αν εχεις την προτελευταια πρεπει πρωτα να πας στην τελευταια κι υστερα θα εμφανισει την αναβαθμιση πχ απο προτελευταια 9 πας στην τελευταια 9 κι υστερα πας 9.1

 

Δεν μπορεις να πας απο 8.1 ή 9 απευθειας στην 10.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καταφέρει να γυρίσει το Google assistant σε ελληνικά; Πώς γίνεται στο ok Google να καταλαβαίνει η αναζήτηση ελληνικά και όχι ο assistant;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει ακόμα γλώσσα ελληνική γι αυτό και είναι κολλημένο στο "η λήψη της γλώσσας είναι σε εξέλιξη..."

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την 8.1 και πατησεις να βρει update θα σε παει στο τελευταιο update της 8.1.

Επειτα αν πατησεις θα σε παει στην πρωτη της 9.

Επειτα αν πατησεις σε παει στην τελευταια της 9.

Επειτα στην πρωτη της 9.1

Μετα στην τελευταια της 9.1

Υστερα στην πρωτη της 10.

 

Υποψην οτι για να πας απο μια εκδοση σε αλλη πχ. 9 σε 9.1 πρεπει να εχεις την τελευταια της ενημερωση πχ. την τελευταια της 9 για να πας στην 9.1

Αν εχεις την προτελευταια πρεπει πρωτα να πας στην τελευταια κι υστερα θα εμφανισει την αναβαθμιση πχ απο προτελευταια 9 πας στην τελευταια 9 κι υστερα πας 9.1

 

Δεν μπορεις να πας απο 8.1 ή 9 απευθειας στην 10.

 

Ε τότε εφόσον γίνονται όλα αυτά, το μόνο που κερδίζεις είναι η σαβούρα / σκουπίδια που ενδεχομένως να έχεις μαζέψει με τον καιρό από τις εφαρμογές κλπ. Το καλύτερο θα ήταν να υπήρχε μια έκδοση λειτουργικού που να κάθεται πάνω στην παλιά αφαιρώντας την και να μένει χωρίς πολλά πολλά η τελευταία. Υποτίθεται ότι η τελευταία έκδοση είναι και η καλύτερη. Άρα με λίγα λόγια έτσι όπως μου το περιγράφετε η μια έκδοση χτίζεται πάνω στην άλλη σιγά σιγά. Δηλαδή οκ εφόσον δουλεύει έτσι πάω πάσο αλλά προγραμματιστικά νομίζω είναι λάθος. Μάλλον έχω συνηθίσει από λειτουργικά υπολογιστών που κάνεις format και μετά περνάς ένα ΝΕΟ λειτουργικό και είναι άψογο. Δεν βάζεις τα xp, μετά τα 7, μετά τα vista, μετά τα 8 και τέλος τα 10...

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε εφόσον γίνονται όλα αυτά, το μόνο που κερδίζεις είναι η σαβούρα / σκουπίδια που ενδεχομένως να έχεις μαζέψει με τον καιρό από τις εφαρμογές κλπ. Το καλύτερο θα ήταν να υπήρχε μια έκδοση λειτουργικού που να κάθεται πάνω στην παλιά αφαιρώντας την και να μένει χωρίς πολλά πολλά η τελευταία. Υποτίθεται ότι η τελευταία έκδοση είναι και η καλύτερη. Άρα με λίγα λόγια έτσι όπως μου το περιγράφετε η μια έκδοση χτίζεται πάνω στην άλλη σιγά σιγά. Δηλαδή οκ εφόσον δουλεύει έτσι πάω πάσο αλλά προγραμματιστικά νομίζω είναι λάθος. Μάλλον έχω συνηθίσει από λειτουργικά υπολογιστών που κάνεις format και μετά περνάς ένα ΝΕΟ λειτουργικό και είναι άψογο. Δεν βάζεις τα xp, μετά τα 7, μετά τα vista, μετά τα 8 και τέλος τα 10...

 

Έχουν μεγάλη διαφορά από τα Windows pc.

Αν θες καθαρή εγκατάσταση κάνεις reflash την rom αλλά με κίνδυνο.

Αυτό που μπορείς να κάνεις άφοβα είναι μια επαναφορά μετά την ενημέρωση και στήσιμο από το μηδέν χωρίς restore κάποιο backup.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αντίγραφα ασφαλείας και μετά έκανα επαναφορά συστήματος και τσέκαρα για ενημέρωση, δεν μου έβγαλε και μετά έκανα επαναφορά σε προηγούμενη έκδοση.

Όταν έβαλα το WIFI μου έβγαλε μια, μια όλες τις ενημερώσεις με την σειρά μέχρι και την 10.0, έτσι προτείνω να το κάνετε

Έτσι το έκανα το γύρισα στην 9 και πάλι μου πήρε update μέχρι την 9.1.387 patch, για τη 10 δεν μου έβγαλε ακόμα. Πιστεύω ότι είναι θέμα imei και θα την πάρω σε καμία βδομάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή μισό λεπτό, δεν γίνεται όπως με την Apple? Εάν κάνω επαναφορά λειτουργικού και μου το επαναφέρει στην 8 και κάνω έλεγχο για ενημερώσεις δεν μου βγάζει μετά την τελευταία, δηλαδή την 10; Εάν είναι να μου βγάζει την 8.xxx , την 9, την 9.xx και όλες τις ενδιάμεσες ενημερώσεις κλάφτα Χαράλαμπε. Το θέμα είναι να μπει απευθείας η 10 για να μπει σωστά. Λογικό δεν είναι αυτό που λέω;

Αν κάνεις downgrade μετά κάνει update με τη σειρά, τουλάχιστον σε εμένα έτσι έκανε, δεν είχα ποτέ ios και δεν ξέρω πως λειτουργούν οι ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, πήρα και εγώ το p20 pro και έχω κάποιες απορίες, βλέπεται δεύτερη φορά με Huawei (η πρώτη πριν 6 χρόνια)

Όλη μέρα έκανα αναβάθμιση για να φτάσω στην έκδοση 10.0, είναι η τελευταία προς το παρών; λίγο που το δούλεψα με την 8 και 9 έκδοση δεν μου άρεσε, τώρα με την δεκάρα βλέπω πως κάπως σώζεται η κατάσταση, η πρώτη απορία μου είναι το πως μπορώ να βάλω το μαύρο παντού, το σκούρο θέμα ψάχνω και δεν το βρίσκω, η άλλη απορία μου είναι όταν κάνω εναλλαγή δεδομένων από την μία κάρτα στην άλλη χάνει το σήμα και στις δύο γραμμές και επανέρχεται, έτσι δουλεύει; λίγο άκυρο το βλέπω, αυτά προς το παρών

Edit η πρώτη απορία με το σκούρο θέμα λύθηκε, το βρήκα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Στην εναλλαγή δεδομένων μεταξύ των 2 sim έτσι γίνεται, εντάξει λίγα δευτερόλεπτα κάνει, τις κλείνει και τις ανοίγει με τις νέες ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...