Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσον τα slow motion video, πώς γίνεται να τα κάνουμε μεταφορά σε pc ή share και να παίζουν σε slow motion όπως τα βλέπουμε από το κινητό ? Κάποια που τράβηξα, όταν τα μεταφέρω και τα βλέπω σε pc παίζουν με κανονική ταχύτητα και όχι σε slow motion.

Αυτό που βρήκα είναι αν το κάνεις share μέσω Google photos, αυτός που το λαμβάνει στο κινητό του παίζει σε slow motion

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

πρέπει να τα κάνεις πρώτα save σε slow και μετά ν; τα στείλεις όπου θες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γιαυτό? Το έχεις δει να δουλεύει δηλαδή? Γιατί και στο oneplus 3 υπήρχε αλλά η cosmote το δίνει μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές που εισάγονται επίσημα στη χώρα. (είνσι θέμα και υποστήριξης από τον παροχο. Όχι μόνο από την συσκευή)

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Ναι 100% , δουλεύει απροβληματιστα

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να τα κάνεις πρώτα save σε slow και μετά ν; τα στείλεις όπου θες.
Πως το κάνω αυτό? Αν σου είναι εύκολο μπορείς να πεις στο περίπου τη διαδικασία ή κάπου να τη διαβάσω?

Εγώ απλά είχα επιλέξει slow motion από τις ρυθμίσεις της κάμερας και έγινε save αυτόματα στο κινητό όπως όλα τα βίντεο. Πλέον δεν βλέπω κάποια επιλογή για save στο gallery όταν επιλέγω τα βίντεο που τράβηξα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνω αυτό? Αν σου είναι εύκολο μπορείς να πεις στο περίπου τη διαδικασία ή κάπου να τη διαβάσω?

Εγώ απλά είχα επιλέξει slow motion από τις ρυθμίσεις της κάμερας και έγινε save αυτόματα στο κινητό όπως όλα τα βίντεο. Πλέον δεν βλέπω κάποια επιλογή για save στο gallery όταν επιλέγω τα βίντεο που τράβηξα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ωραία, στα κάνει αυτόματα. παίξε τα βίντεο στον υπολογιστή σου με vlc να μας πεις αποτέλεσμα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα το ενεργοποιεις σε συσκευη που υποστηριζεται απο τον παροχο, μετα βαζεις την SIM στην συσκευη σου και αναλογα την εταιρεια της συσκευης κανεις μια διαδικασια να το ενεργοποιησεις στην συσκευη.

Βεβαια εχουν αναφερθει περιπτωσεις οπου χρηστες που το εκαναν και ειχαν κανονικα VoWIFI και VoLTE σε μη υπστηριζομενη συσκευη απο τον παροχο, και τους απενεργοποιηθηκε μετα απο τον παροχο λογο μη υποστηριζομενης συσκευης.

Για την διαδικασια καλυτερα να ρωτησεις στο νημα της καθε συσκευης.

 

Έχω ενεργοποιήσει το VoWIFI και VoLTE και ήθελα να ρωτήσω εάν σε κάποιον από εσάς σας βγάζει κάποιο εικονίδιο στις επαφές για βιντεοκλήση. Παρόλο που το αναφέρει αυτό στο εγχειρίδιο της συσκευής εντούτοις σε μένα δεν το βγάζει. Γνωρίζει κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, στα κάνει αυτόματα. παίξε τα βίντεο στον υπολογιστή σου με vlc να μας πεις αποτέλεσμα.
Το έχω ήδη δοκιμάσει. Slow motion video που ήταν τραβηγμένα με την επιλογή 8*240fps δεν τα έπαιζε σε slow motion στον υπολογιστή είτε με το vlc είτε με τον default media player των Windows. Ένα βίντεο που είχα τραβήξει με 32*960fps, δηλαδή super slow motion, ήταν το μόνο που έπαιζε σωστά στον υπολογιστή, δηλαδή σε slow motion όπως το βλέπω στο κινητό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το VoWIFI και VoLTE και ήθελα να ρωτήσω εάν σε κάποιον από εσάς σας βγάζει κάποιο εικονίδιο στις επαφές για βιντεοκλήση. Παρόλο που το αναφέρει αυτό στο εγχειρίδιο της συσκευής εντούτοις σε μένα δεν το βγάζει. Γνωρίζει κανείς;;;

 

VoLTE και VoWiFi εχει μονο η Cosmote, εγω επειδη εχω Vodafone οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να σε βοηθησω.

Για βιντεοκληση θα πρεπει να περασεις εφαρμογη οπως τα skype,viber,messenger,whatsapp,duo.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή έχω ήδη το OnePlus 6t όποιον ενδιαφέρει δινω το P20 Pro μου , 3 μηνών άψογο , τα υπόλοιπα σε pm

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη δοκιμάσει. Slow motion video που ήταν τραβηγμένα με την επιλογή 8*240fps δεν τα έπαιζε σε slow motion στον υπολογιστή είτε με το vlc είτε με τον default media player των Windows. Ένα βίντεο που είχα τραβήξει με 32*960fps, δηλαδή super slow motion, ήταν το μόνο που έπαιζε σωστά στον υπολογιστή, δηλαδή σε slow motion όπως το βλέπω στο κινητό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Οταν βλέπεις το βίντεο στο τηλέφωνο, θα κάνεις ενα ταπ πανω στην οθόνη και θα εμφανιστεί στο κάτω μέρος η μπάρα του βίντεο και στην επάνω δεξιά γωνία τρείς τελιτσες. Εσυ πατάς στις τελιτσες και θα εμφανίσει ενα μενού όπου εκεί θα επιλέξεις το αποθήκευση βίντεο σε αργή κίνηση7d5fe343833d4e3e92aae2dea6e76a49.jpg4c797f742ba7b80c6180e712b975df11.jpg

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου λείπει είναι ένα καλό πληκτρολόγιο, κρίμα που δεν υπάρχει πλέον swype...

 

Με υο swiftkey τα πράγματα είναι ανεκτά, καλά το gboard το ξεχνάω εντελώς.

 

το swiftkey αν και προσπαθεί να κάνει καλές προβλέψεις δε το χει, αλλά το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι πως δεν έχει καλό πάτημα με αποτέλεσμα ν; μπλέκονται και άλλα γράμματα ή να θες να γράψεις το "μ" και χώνει το "ν" ακόμα και στο μεγαλύτερο του πληκτρολόγιο.

 

Τι θέμα έχεις με το Gboard? Σε μένα κάνει εξαιρετική πρόβλεψη σε glide typing με το οποίο το χρησιμοποιώ κατά 90% συν ότι τις "αργκό" λέξεις μια φορά αν τις εισάγω χειροκίνητα τις προσθέτει στις προσθήκες αυτόματα και μου τις βγάζει την επόμενη φορά ακόμα και σε glide. Σε χειροκίνητη πληκτρολόγηση κάνει λαθάκια που και που αλλά νομιζω ότι είναι θέμα της εφαρμογής γενικα, δηλαδή την ίδια ακρίβεια είχε και σε προηγούμενη συσκευή στο "χειροκίνητο".

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

1) Καλύτερα να πάρεις ασύρματα, θα τα απολαύσεις.

Δεν ξέρω αν σε βολεύουν τα headset και τι budget σκέφτεσαι.

 

2) Μπορείς να ενεργοποιήσεις το ξύπνημα οθόνης κάθε φορά που σου ρχεται ειδοποίηση.

 

Έτσι και μπαταρία γλυτώνεις και τις ειδοποιήσεις θα βλέπεις.

 

Πάντως το AoD του p20 pro είναι ωραίο και διακριτικό.

 

Tα ασυρματα ακουστικα ειναι πολυ καλα.

 

Εγω εχω τα RΗΑ ΜΑ650, εχουν πολυ καλη ποιοτητα ηχου, 12 ωρη μπαταρια και εμβελεια μεγαλυτερη απο 10 μετρα απο την συσκευη.

 

Κοστιζουν περιπου €100

 

Δες και τα One Plus bullets - Xiaomi wireless earphones για κατι ποιο οικονομικο

Link to comment
Share on other sites

σβηστε το facebook και το messenger και θα δειτε τρομερη διαφορα στο p20 pro.... και παντα κλειστο το bluetooth... ουτε ακουστικα bt μακρια... μονο ενσυρματα....

 

επίσης μην κάνετε το λάθος και πάρετε το mi band... θα πρέπει να βάλετε λουκετάκι στην εφαρμογή για να έρχονται ειδοποίησης.... τραγικό.. αν έχει βρει κάποιος λύση να μας το πει...!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

σβηστε το facebook και το messenger και θα δειτε τρομερη διαφορα στο p20 pro.... και παντα κλειστο το bluetooth... ουτε ακουστικα bt μακρια... μονο ενσυρματα....

 

!

 

Σβήστε και το ρεύμα μετά...

 

Επίσης έχω παρατηρήσει βελτίωση μπαταρίας με κλειστή συσκευή, και ακόμα καλύτερη με αποχή από το myphone.gr, δοκίμασε το για 1-2 μήνες και πες μας αν είδες διαφορά.

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως συνεχίζω να έχω θέμα με την μπαταρία

07463c3b3d7dcc37bffb7a18fab6030f.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε έχεις θέμα με το σήμα των sim και σου τρώει όλη την μπαταρία γιατί συνέχεια ψάχνει για δίκτυο.

Σου είπα και πιο πριν, δοκίμασέ το σε airplane mode..

 

 

Σβήστε και το ρεύμα μετά...

 

Επίσης έχω παρατηρήσει βελτίωση μπαταρίας με κλειστή συσκευή, και ακόμα καλύτερη με αποχή από το myphone.gr, δοκίμασε το για 1-2 μήνες και πες μας αν είδες διαφορά.

 

:clap::clap::clap:

Θεός!!:lol::lol:

Eμείς να δεις διαφορά που θα δούμε, στην ενέργειά μας!!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Σβήστε και το ρεύμα μετά...

 

Επίσης έχω παρατηρήσει βελτίωση μπαταρίας με κλειστή συσκευή, και ακόμα καλύτερη με αποχή από το myphone.gr, δοκίμασε το για 1-2 μήνες και πες μας αν είδες διαφορά.

Χαχαχα τρομερή απάντηση...

 

Εχω λιώσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα αυτα τα μικρουτσικα lag στο messenger bubble, στο playstore και σε κανα δυο-τρια ακομα σημεια να με τρομαζουν; Θα προτεινατε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

το κινητο ειναι καινουριο, 4 ημερων.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα κάνει κάτι μικρά λαγκ στο πρώτο ρολλαρισμα και μετά στρώνει, 3 μέρες το έχω, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πως κάνω αλλαγή launcher είχα τον Nova στο προηγούμενο κινητό και θέλω να τον βαλω, κάπου το είχα δει στις ρυθμίσεις και τώρα δεν μπορώ να το βρω

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα κάνει κάτι μικρά λαγκ στο πρώτο ρολλαρισμα και μετά στρώνει, 3 μέρες το έχω, αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πως κάνω αλλαγή launcher είχα τον Nova στο προηγούμενο κινητό και θέλω να τον βαλω, κάπου το είχα δει στις ρυθμίσεις και τώρα δεν μπορώ να το βρω

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Προεπιλεγμενες εφαρμογες->Εκκινηση

 

Τα λαγκακια που λετε δεν ειναι απο την συσκευη αλλα απο το δικτυο. Οταν μπαινεις στο playstore και κανεις scroll προς τα κατω κανει ενα stutter επειδη κατεβαζει τα εικονιδια, γιαυτο αν κανετε scroll στην πρωτη φορα κολλαει και μετα οχι. Το ιδιο ακριβως γινεται και σε καποιες βαριες σελιδες στον browser οπου εκει ειναι ρυθμισμενος ο browser ετσι να μην την φορτωνει ολη την σελιδα και για εξοικονομηση data και για να φορτωνει γρηγορα. Φανταστειτε να φορτωνε ολη την σελιδα με την μια, τοτε τα δεδομενα θα εφευγαν νερο και τα 4GB RAM θα γεμιζαν με την μια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Προεπιλεγμενες εφαρμογες->Εκκινηση

 

Τα λαγκακια που λετε δεν ειναι απο την συσκευη αλλα απο το δικτυο. Οταν μπαινεις στο playstore και κανεις scroll προς τα κατω κανει ενα stutter επειδη κατεβαζει τα εικονιδια, γιαυτο αν κανετε scroll στην πρωτη φορα κολλαει και μετα οχι. Το ιδιο ακριβως γινεται και σε καποιες βαριες σελιδες στον browser οπου εκει ειναι ρυθμισμενος ο browser ετσι να μην την φορτωνει ολη την σελιδα και για εξοικονομηση data και για να φορτωνει γρηγορα. Φανταστειτε να φορτωνε ολη την σελιδα με την μια, τοτε τα δεδομενα θα εφευγαν νερο και τα 4GB RAM θα γεμιζαν με την μια.

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο όταν μπαίνει στο ίντερνετ το κανει

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα αυτα τα μικρουτσικα lag στο messenger bubble, στο playstore και σε κανα δυο-τρια ακομα σημεια να με τρομαζουν; Θα προτεινατε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

το κινητο ειναι καινουριο, 4 ημερων.

 

σε ενα μηνα οχι απλα μικρα lag... θα σερνεται... αλλα προσφορα δεν το πηρες στα 549? θα το δοσεις 400 ευρω και θα παρεις αλλο κινητο... :p

Link to comment
Share on other sites

σβηστε το facebook και το messenger και θα δειτε τρομερη διαφορα στο p20 pro.... και παντα κλειστο το bluetooth... ουτε ακουστικα bt μακρια... μονο ενσυρματα....

 

επίσης μην κάνετε το λάθος και πάρετε το mi band... θα πρέπει να βάλετε λουκετάκι στην εφαρμογή για να έρχονται ειδοποίησης.... τραγικό.. αν έχει βρει κάποιος λύση να μας το πει...!

Έχω το miband και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημά με τος ιδοποιησεις. Το έχω βάλει σε manual διαχειρηση στην μπαταρία, χωρίς λουκέτα χωρίς τίποτα απολύτως. Έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις για κλήσεις μυνηματα κλπ. Δεν μπορώ να κατανοήσω τι πρόβλημα υπάρχει με τ miband

 

 

Επίσης όσον αφορά τα μικρά lag που αναφέρετε, βρε παιδιά έχω το κινητό από τον Μάιο, έχω περάσεις από περίπου 4 αν θυμάμαι σωστά firmware updates, συν δύο του pie beta και το κινητό απλά πετάει. Πραγματικα δεν μου έχει λείψει τίποτα από το προηγούμενο oneplus μου. (το οποίο επίσης ήταν πολύ καλή συσκευή αλλά ήθελα καλύτερη φωτογραφία γιαυτό το άλλαξα.) πολύ ευχαριστημένος χρήστης και από την συσκευή και από την τιμή που την πήρα τότε. Πραγματικα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο από τα προβλήματα που περιγραφούν χρήστες εδώ.

 

Όπου μπορώ να βοηθήσω φυσικά εδώ είμαστε.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια, αγόρασε μήπως κανείς από εσάς το p20 pro με την προσφορά που έτρεχε από Πειραιώς-Wind? Ρωτάω γιατί παρότι τους έχω ενημερώσει και πριν την αγορά αλλά και μετά, δεν έχει γίνει ακόμα η πίστωση των yellows στον λογαριασμό μου και απορώ γιατί...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...