Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος γιατί δεν μου έρχονται ΟΤΑ οι όλες οι αναβαθμίσεις;;;;; Τελευταία που ήρθε ήταν η 156 τον Αύγουστο. Σήμερα έμαθα για το firmware finder και μόλις μπήκα μου έβγαλε αυτό

https://postimg.cc/q6dZsRWB

https://postimg.cc/xNyptQSv

 

Πάτησε το "λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου"(στο μενού του κινητού που κάνεις ενημέρωση).Ήμουν και εγώ το πρωί στην .156,μου την έβγαζε τελευταία και μόλις το πάτησα μου κατέβασε και πέρασε την .159

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος γιατί δεν μου έρχονται ΟΤΑ οι όλες οι αναβαθμίσεις;;;;; Τελευταία που ήρθε ήταν η 156 τον Αύγουστο. Σήμερα έμαθα για το firmware finder και μόλις μπήκα μου έβγαλε αυτό

 

Το firmwarefinder το χρησιμοποιουσαν για να κανουν manual ενα update χωρις να περιμενουν να τους ερθει ΟΤΑ αλλα τωρα πια δεν μπορεις να κανεις updates μεσω αυτου. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να εξακριβωσεις αν το συγκεκριμενο update εχει γινει approved για την συσκευη σου, ετσι ωστε να κανεις εναν χειροκινητο ελεγχο για updates.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε το "λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου"(στο μενού του κινητού που κάνεις ενημέρωση).Ήμουν και εγώ το πρωί στην .156,μου την έβγαζε τελευταία και μόλις το πάτησα μου κατέβασε και πέρασε την .159

 

Σωστός! Έπιασε και σε μενα ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε το "λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου"(στο μενού του κινητού που κάνεις ενημέρωση).Ήμουν και εγώ το πρωί στην .156,μου την έβγαζε τελευταία και μόλις το πάτησα μου κατέβασε και πέρασε την .159

 

Η επιλογή αυτή, δεν σβήνει αρχεία και ρυθμίσεις; Αυτό φοβάμαι και δεν το τολμάω.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή αυτή, δεν σβήνει αρχεία και ρυθμίσεις; Αυτό φοβάμαι και δεν το τολμάω.

 

Οχι τα κρατησε ολα κανονικα οπως πριν. Πατα το αφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε το "λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου"(στο μενού του κινητού που κάνεις ενημέρωση).Ήμουν και εγώ το πρωί στην .156,μου την έβγαζε τελευταία και μόλις το πάτησα μου κατέβασε και πέρασε την .159

 

Γιατί όταν ψάχνω κανονικά δεν μου "βγάζει" την 156 ενώ όταν κάνω το παραπάνω την βγάζει? Την εγκαθιστώ ή περιμένω να έρθει "κανονικά"?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ψάχνω κανονικά δεν μου "βγάζει" την 156 ενώ όταν κάνω το παραπάνω την βγάζει? Την εγκαθιστώ ή περιμένω να έρθει "κανονικά"?

 

Προχώρα κανονικά σε εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

3,61GB λέει ότι είναι, σωστά?

 

Ναι η πληρης ληψη ειναι μεγαλη γιατι κατεβαζει ολο το android και το περναει και οχι δεν σβηνει τιποτα απο αρχεια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ψάχνω κανονικά δεν μου "βγάζει" την 156 ενώ όταν κάνω το παραπάνω την βγάζει? Την εγκαθιστώ ή περιμένω να έρθει "κανονικά"?
Δεν ξέρω συγκεκριμένα τον λόγο. Το διάβασα στο topic του mate 10 pro το δοκίμασα και έπιασε :p Το ίδιο είναι δεν χρειάζετε να περιμένεις

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...

 

 

Το έχει συνδέσει κάνεις με mirrorlink?

 

Δουλεύει οκ?

 

Γιατί σε εμένα δεν συνδέεται με το αυτοκίνητο μου...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε...

 

 

Το έχει συνδέσει κάνεις με mirrorlink?

 

Δουλεύει οκ?

 

Γιατί σε εμένα δεν συνδέεται με το αυτοκίνητο μου...

 

Ούτε εμένα συνδέεται

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα συνδέεται

 

Άρα μιλάμε για σοβαρό bug του κινητού..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έρχομαι και εγώ να επιβεβαιώσω ότι με την 159 έχω δει διαφορά στην μπαταρία συν ότι μου φαίνεται η κάμερα είχε καλύτερη ανάλυση ή έστω επεξεργασία ώστε να βγαίνουν πολύ όμορφες οι φωτογραφίες στην 156 από την 159. Ίσως κάνω και λάθος αλλά αυτή την εντύπωση έχω σχηματίσει εδώ και 4 μερες με την 159
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε από τώρα να υποβαθμίζει το κινητό με τις "αναβαθμίσεις";

Πολύ ωραία...

Υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε σε παλιότερες εκδόσεις;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε από τώρα να υποβαθμίζει το κινητό με τις "αναβαθμίσεις";

Πολύ ωραία...

Υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε σε παλιότερες εκδόσεις;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σταματηστε να λετε βλακειες ρε παιδια, ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν έλαβα απάντηση . Έχει κανείς το galaxy watch;

 

Δουλεύει πάρα πολύ καλά με το P20 Pro. Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά viber,whatsapp,instagram,fb,messenger,email προβολή εικόνων κανονικά και δυνατότητα απάντησης με αυτοματοποιημένα μηνύματα ή μπορείς να φτιάξεις και δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση για tempered συνεχίζεται... Πρώτα Olixar, κάλυπτε σωστά αλλά είχε ένα εμφανές μοτίβο μέσα στο τζάμι το οποίο ήταν άσχημο, συν ότι δεν κόλλαγε ποτέ σωστά. Μετά είπα να πάω σε Nillkin 3D που έιναι υποτίθεται δοκιμασμένο. Μπήκε μια χαρά μεν αλλά έλεος, το bezel το σχεδίασαν για το τηλέφωνο αυτό ή στο περίπου; Πως να εξηγήσω ότι κόβει την ορατή οθόνη παντού; 1.5mm πιο μέσα από εκεί που θα έπρεπε να σταματάει, δεξιά, αριστερά, ακόμα και περιμετρικά του οβάλ της μπροστινής κάμερας, ορισμένες φορές απλά μαντεύω το ψηφίο που βρίσκεται στην άκρη, απαράδεκτο αποτέλεσμα αισθητικά.

 

Τι άλλες λύσεις έχουμε που να δουλεύουν χωρίς τα παραπάνω θέματα, και να είναι και ποιοτικές; Η Spigen έχει κάτι;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση για tempered συνεχίζεται... Πρώτα Olixar, κάλυπτε σωστά αλλά είχε ένα εμφανές μοτίβο μέσα στο τζάμι το οποίο ήταν άσχημο, συν ότι δεν κόλλαγε ποτέ σωστά. Μετά είπα να πάω σε Nillkin 3D που έιναι υποτίθεται δοκιμασμένο. Μπήκε μια χαρά μεν αλλά έλεος, το bezel το σχεδίασαν για το τηλέφωνο αυτό ή στο περίπου; Πως να εξηγήσω ότι κόβει την ορατή οθόνη παντού; 1.5mm πιο μέσα από εκεί που θα έπρεπε να σταματάει, δεξιά, αριστερά, ακόμα και περιμετρικά του οβάλ της μπροστινής κάμερας, ορισμένες φορές απλά μαντεύω το ψηφίο που βρίσκεται στην άκρη, απαράδεκτο αποτέλεσμα αισθητικά.

 

Τι άλλες λύσεις έχουμε που να δουλεύουν χωρίς τα παραπάνω θέματα, και να είναι και ποιοτικές; Η Spigen έχει κάτι;

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/spigenr-glas-tr-slim-hd-tempered-glass-gia-to-huawei-p20-pro

Το πρότεινε φίλος εδώ μέσα κ το αγόρασα το φοράω μια εβδομάδα κ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Πολύ εύκολη τοποθέτηση κ άριστη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/screen-protectors/spigenr-glas-tr-slim-hd-tempered-glass-gia-to-huawei-p20-pro

Το πρότεινε φίλος εδώ μέσα κ το αγόρασα το φοράω μια εβδομάδα κ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!!! Πολύ εύκολη τοποθέτηση κ άριστη εφαρμογή.

 

Βλέπω ήδη στις φώτο ότι τα πλαινά του είναι πολύ λεπτά όπως και στο Olixar (πιο λεπτά από της Nillkin) άρα το βασικό θεμα με την κάλυψη το λύσαμε.

 

Από διαπερατότητα/ορατότητα πως είναι; Βλέπεις κρύσταλλο την οθόνη ή παρατηρείς κάποιο στρώμα/μοτίβο μεταξύ οθόνης και εξωτερικής επιφάνειας του γυαλιού; Απλά για να σιγουρευτώ ότι δε θα πέσω πάλι στα ίδια.

 

Α, και επίσης: Με την εργοστασιακή TPU θήκη δουλέυει ή το πετάει;

Ευχαριστώ

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

το ειχα προτεινει στην ομαδα εδω πριν 2 βδομαδες αν θυμαμαι καλα. απο θεμα ορατοτητας δεν υπαρχει το παραμικρο, ειναι κρυσταλλο!!

 

με την θηκη δεν ξερω καθως δουλευω με την spigen ultra hybrid που εχει τελεια επαφη, την εχει και αυτην το μαγαζι που σου παρεθεσε ο φιλος αν θελεις να τα παρεις μαζι.

 

επισης για το προηγουμενο μου σχολιο για την αναβαθμιση ειπα την προσωπικη μου γνωμη, δεν την επεβαλα, οποτε οι χαρακτηρισμοι να λειπουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...