Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα φόρεσα το 3D CP+ Max τζαμάκι της Nillkin ενώ μέχρι τώρα είχα ένα της Olixar. Συμπεράσματα:

 

1) Αφή και ορατότητα εξαιρετικά. Η Olixar είχε ενα μοτίβο που φαινόταν σε κόντρα φως, η Nillkin είναι κρύσταλλο.

 

2) Παρόλο που είχα διαβάσει το αντίθετο, διαπίστωσα ότι είναι συμβατή με την εργοστασιακή διάφανη θήκη, ούτε την πετάει ούτε άλλο θέμα έχει, ευτυχώς δεν βιάστηκα να αλλάξω θήκη. Αν την πετάει σε κάποιον, λογικά δεν εχει ευθυγραμμίσει το τζάμι απόλυτα.

 

3) Το μοναδικό αλλά σημαντικό μείον της το οποίο δυστυχώς δεν είχα δει να αναφέρεται πουθενά είναι ότι τα μαύρα περιθώρια στο πλάι είναι εξαιρετικά παχιά με αποτέλεσμα να "κλέβουν" οθόνη και όταν κοιτάς τις πλευρές υπό γωνία να βλέπεις ότι απο κάτω κρύβεται οθόνη. Άσχημο εφέ, σε βαθμό που να είμαι 50-50 να την κρατήσω η όχι. Γίνεται ακόμα πιο εκνευριστικό γιατί το τηλέφωνο κανονικά έχει πολύ λεπτό πλαινό bezel και πλέον το ασχημαίνει αρκετά.

 

Απο περιέργεια μέτρησα με παχύμετρο Nillkin και Olixar και το πλαινό της Olixar είναι μόλις 1.2 χιλ ενώ της Nillkin είναι το διπλάσιο στα 2.5 χιλ. εκατέρωθεν. Δεν ενοχλεί αυτούς που φοράνε το συγκεκριμένο τζαμάκι; Εμένα με απογοήτευσε παντως.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τί διαφορά έχει το dual με το single sim? μόνο τα 2 τηλέφωνα (κάρτες sim);

Υπάρχει κάποια άλλη διαφορά σε os, updates κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Το νέο file manager με την ανανεωμένη εμφάνιση έχει μια καθυστέρηση κι εγώ το έβγαλα. Το κακό είναι ότι στην pie θα έχει αυτόν και βλέπω να δουλεύω κάποιον 3rd party.
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523691

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523691

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω εχω ηδη τον FE Explorer Pro σε αναμονη αλλα πιστευω θα τον στρωσουν τον νεο μαμα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις το κινητο πανω στο Zhiyun smooth 4 gimbal ???

Tο εχει σεταρει κανεις με το filmic pro ????

Ηθελα γνωμες πριν προχωρησω σε αγορα...

Αν ειμαι σε λαθος topic παρακαλω καποιος moderator να το μετακινησει στη σωστη θεση.

Σας ευχαριστω..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις το κινητο πανω στο Zhiyun smooth 4 gimbal ???

Tο εχει σεταρει κανεις με το filmic pro ????

Ηθελα γνωμες πριν προχωρησω σε αγορα...

Αν ειμαι σε λαθος topic παρακαλω καποιος moderator να το μετακινησει στη σωστη θεση.

Σας ευχαριστω..

 

Εχω αυτο το gimbal ναι. Τι θέλεις να μαθεις συγκεκριμένα;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Αν " κουμπώνει και ανταποκρίνεται" καλά με το κινητο.

Έχεις παρατηρήσει μηπως κολλήματα η αργοπορημένες αντιδράσεις της φωτογραφικής μηχανής , όταν την χειρίζεσαι από το gimbal ????

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν " κουμπώνει και ανταποκρίνεται" καλά με το κινητο.

Έχεις παρατηρήσει μηπως κολλήματα η αργοπορημένες αντιδράσεις της φωτογραφικής μηχανής , όταν την χειρίζεσαι από το gimbal ????

 

Για να πω την αλήθεια η εφαρμογή του Gimbal ήταν τραγική. Κρασαρισματα, κολλήματα και γενικά αναξιόπιστη λειτουργία αν τραβάς κατι σημαντικό οπότε μετα απο λίγο την παράτησα και πλέον χειρίζομαι τη ληψη μεσω της στοκ εφαρμογής καμερας του κινητού και εχω το gimbal για τη σταθεροποίηση και οχι για τα σπέσιαλ features τύπου ζουμ, vertigo, panorama κτλ.

 

Βεβαια εχει βγει νέα έκδοση απο τοτε που την παράτησα η οποία ισως είναι λίγο πιο σταθερή αλλα απο τη στιγμη που το gimbal σου δινει τη δυνατότητα (μηχανικά - χωρις εφαρμογή) για κλείδωμα πλανου και follow αργο και γρήγορο με καλύπτει για αυτα που θελω οπότε δεν το εχω ψάξει άλλο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523691

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το 9 αυτόν φοράει αλλα και στο 8.1 και στο 9 που τον χρησημοποιω δεν έχω αντιμετωπίσει κάνενα πρόβλημα. Μια χαρά πάει. Τι ακριβώς σου κάνει??

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατοχος και εγώ του pro 20 ερχόμενος από mate 10..... Μια πρώτη ερώτηση..... Αλλάζει το μέγεθος των εικονιδίων των εφαρμογών στην αρχική οθόνη? Αν ναι πως..... Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέτοιες επιδόσεις σε μπαταρία με όλα ανοιχτά δεν είχα ποτέ στο παρελθόν από κινητό ναυαρχίδα caf85aaa61753f3152de0e422462ca71.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέτοιες επιδόσεις σε μπαταρία με όλα ανοιχτά δεν είχα ποτέ στο παρελθόν από κινητό ναυαρχίδα caf85aaa61753f3152de0e422462ca71.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σήμερα απο χτες το βραδυ με φορτιση το εβαλα πριν λιγο παλι στην πριζα, στο 15% ειχα 6 ωρες και 35 λεπτα. ουτε εγω ειχα παρομοιες εμπειριες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τέτοιες επιδόσεις σε μπαταρία με όλα ανοιχτά δεν είχα ποτέ στο παρελθόν από κινητό ναυαρχίδα caf85aaa61753f3152de0e422462ca71.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που ακριβώς το βρίσκουμε παιδιά;;;;

Εντάξει το βρήκα!!

Ακόμα περίμενω την 156!

Edited by Kokakias11
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο εμένα ενοχλεί που δεν έχει επιλογή να είναι μόνιμα ενεργό το φλας στην μπροστινή κάμερα με αποτέλεσμα να μην ανάβει ενώ θα το ήθελα σε κάποιες φώτο το βράδυ.. Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να υπάρχει μια τέτοια επιλογή και δεν το έχουν βάλει?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Στις εφαρμογές η υψηλή κατανάλωση μπαταρίας τι σημαίνει;; επειδή σε κάποιες εφαρμογές το έχω απενεργοποιησει και θέλω να δω αν το βγάλω από τις υπόλοιπες ή το ξανά ανοίξω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Στις εφαρμογές η υψηλή κατανάλωση μπαταρίας τι σημαίνει;; επειδή σε κάποιες εφαρμογές το έχω απενεργοποιησει και θέλω να δω αν το βγάλω από τις υπόλοιπες ή το ξανά ανοίξω

 

Αν το εχεις ενεργο θα σε ειδοποιησει οταν αυτη η εφαρμογη καταναλωνει πολυ ενεργεια στο παρασκηνιο.

π.χ. αν βαλεις το google drive ή το google photos να ανεβαζει ενα μεγαλο αρχειο 3GB και βαλεις την εφαρμογη στο παρασκηνιο και ανοιξεις αλλη θα σου βγαλει ειδοποιηση μετα απο λιγο οτι εκεινη η εφαρμογη καταναλωνει πολυ ενεργεια.

Στο σεναριο που σου ειπα δεν σου χρησιμευει αυτη η ειδοποιηση διοτι την εβαλες εσυ την εφαρμογη να κανει αυτην την δουλεια αλλα σε περιπτωση που μια εφαρμογη οπως ενα αυτοματο backup αρχισει απο μονο του και ανεβαζει το backup αρχειο εκει σου χρησιμευει αυτη η ειδοποιηση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις ενεργο θα σε ειδοποιησει οταν αυτη η εφαρμογη καταναλωνει πολυ ενεργεια στο παρασκηνιο.

π.χ. αν βαλεις το google drive ή το google photos να ανεβαζει ενα μεγαλο αρχειο 3GB και βαλεις την εφαρμογη στο παρασκηνιο και ανοιξεις αλλη θα σου βγαλει ειδοποιηση μετα απο λιγο οτι εκεινη η εφαρμογη καταναλωνει πολυ ενεργεια.

Στο σεναριο που σου ειπα δεν σου χρησιμευει αυτη η ειδοποιηση διοτι την εβαλες εσυ την εφαρμογη να κανει αυτην την δουλεια αλλα σε περιπτωση που μια εφαρμογη οπως ενα αυτοματο backup αρχισει απο μονο του και ανεβαζει το backup αρχειο εκει σου χρησιμευει αυτη η ειδοποιηση.

 

Βάλε να μην έχει αυτόματη διαχείριση ενέργειας αλλά χειροκίνητη. Θα σου βγάζει ένδειξη αλλά δε θα σου την κλείνει την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε να μην έχει αυτόματη διαχείριση ενέργειας αλλά χειροκίνητη. Θα σου βγάζει ένδειξη αλλά δε θα σου την κλείνει την εφαρμογή.

 

Εγω ολα χειροκινητα τα εχω απλα απαντησα στον ανθρωπο που ρωτησε για το υψηλη καταναλωση ενεργειας τι ειναι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο τζάμι φοράτε?Έχω βάλει από το πλαίσιο ένα με 20€ έχω ενεργοποιήσει και την λειτουργία glove αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς το touch δεν είναι και το καλύτερο.Οποτε πάω για άλλο τζάμι και θέλω προτάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο τζάμι φοράτε?Έχω βάλει από το πλαίσιο ένα με 20€ έχω ενεργοποιήσει και την λειτουργία glove αλλά είτε έτσι είτε αλλιώς το touch δεν είναι και το καλύτερο.Οποτε πάω για άλλο τζάμι και θέλω προτάσεις.
Σήμερα πέρασα σε φίλο το spigen. Είχε της nillkin τo cp 3d, το όποιο έκανε τη δουλειά του μετά από ένα αναπάντεχο πέσιμο. Δεν είναι κακό. Έρχεται λίγο πιο στενό από το nillkin αλλά είναι πιο λεπτό και συμβατό με τις θήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...