Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την 159 θα την περάσω με funky huawei. Είχα την 106 σε pie. Αλλά αν κάνεις reset στην beta λόγω ενός bug στην Beta, δεν τραβάει ota updates μετά. Οπότε γύρισα σας 156.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο nova launcher δουλεύει ή κρασαρει όπως λένε κάποια βιντεος?

 

 

 

Από τι θυμάμαι κρασαρε όταν εβαζα το widget καιρού της Huawei . Σε οτιδήποτε άλλο δεν είχα θέμα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γράφει αυτό που λες! Δοκίμασα και με τις 2 κάρτες της μάνας μου αλλά τίποτα πάλι!!

Μεσω της εφαρμογης δεν χρειαζεται να αλλαξεις καρτες απλα πατας σε καθε ενα update "check firmware access" και αν σου βγαλει οτι ειναι approved τοτε σημαινει οτι εχει αρχισει η διανομη OTA. Αν σου βγαλει οτι δεν ειναι approved τοτε σημαινει οτι δεν εχει παρει εγκριση

 

Τελικά ο nova launcher δουλεύει ή κρασαρει όπως λένε κάποια βιντεος?

Δουλευει αλλα μια φορα στο τοσο θα σου επαναφερει τον μαμα και απλα θα πρεπει να τον επιλεγεις ξανα

 

Στο προγραμμα που λες (που δεν το ηξερα) μου λεει και για την 9.0.0.108 (λογια ειναι η pie) και μου εχει και την 159 εκδοση που λεμε εδω

Η 108 ειναι η beta pie και ειναι γιαυτους που εχουν γινει αποδεκτοι στην beta. Υπαρχουν κι εκδοσεις που δεν εγιναν ποτε approved.

 

Απλα με αυτο κοιτας ποτε μια εκδοση γινεται approved οπου απο την στιγμη που γινει approved αρχιζει να στελνεται στον κοσμο. Αν πχ δεις approved την 156 του αυγουστου, την 152 του ιουλιου κι εσυ εισαι στην 150 του ιουνιου τοτε κατι παιζει και πρεπει να αρχισεις να το ψαχνεις λιγο. Τα νουμερα που ανεφερα και οι μηνες ειναι τυχαια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με την εξυπηρέτηση σήμερα! Είπε πως θα προώθηση το θέμα να μου έρθει γρήγορα η ενημέρωση! Αντε να δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από Cosmote εδώ και ένα περίπου μήνα, πήρε μια αναβάθμιση σε 152 με το που το άνοιξα κι από τότε τίποτα.

Έχω δοκιμάσει χειροκίνητα για ΟΤΑ ή λήψη πλήρους πακέτου.

 

Οπότε είμαστε αρκετοί που έχουμε μείνει πίσω στις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gizchina.com/2018/10/22/huawei-p20-pro-survives-massive-fall/

 

Στην ιδια περιπτωση κατι φθηνιαρικα "flagship killers" θα ειχαν σκορπισει στον ανεμο και ακομα θα μαζευαν κομματια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγω ούτε την 156 δεν έχω πάρει!

 

Αγορασμένο από Cosmote εδώ και ένα περίπου μήνα, πήρε μια αναβάθμιση σε 152 με το που το άνοιξα κι από τότε τίποτα.

Έχω δοκιμάσει χειροκίνητα για ΟΤΑ ή λήψη πλήρους πακέτου.

 

Οπότε είμαστε αρκετοί που έχουμε μείνει πίσω στις αναβαθμίσεις.

 

Eμένα σήμερα το πρωί μου ήρθε η 157!

Αγορασμένο από bestprice μαγαζί, οπότε δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.(Από το που είναι αγορασμένο)

Link to comment
Share on other sites

Eμένα σήμερα το πρωί μου ήρθε η 157!

Αγορασμένο από bestprice μαγαζί, οπότε δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό.(Από το που είναι αγορασμένο)

 

Παιζει ρολο γιατι αν ειναι απο online shop υπαρχει περιπτωση να ειναι παραεισαγωγη και να μην ειναι καν το C432 αλλα C636.

Φαντασου οτι αν το παρεις απο oteshop η συσκευη δεν γινεται εισαγωγη απο τον επισημο εισαγωγεα αλλα απο τον ΟΤΕ και ετσι παιρνει τελευταια τα updates.

Καλο ειναι να μπειτε στο imei.info να βαλετε το imei σας,μετα στο warranty + SN και να δειτε αν η συσκευη σας ειναι επισημη ελληνικη και απο τον επισημο εισαγωγεα που ειναι Teleunicom S.A.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο γιατι αν ειναι απο online shop υπαρχει περιπτωση να ειναι παραεισαγωγη και να μην ειναι καν το C432 αλλα C636.

Φαντασου οτι αν το παρεις απο oteshop η συσκευη δεν γινεται εισαγωγη απο τον επισημο εισαγωγεα αλλα απο τον ΟΤΕ και ετσι παιρνει τελευταια τα updates.

Καλο ειναι να μπειτε στο imei.info να βαλετε το imei σας,μετα στο warranty + SN και να δειτε αν η συσκευη σας ειναι επισημη ελληνικη και απο τον επισημο εισαγωγεα που ειναι Teleunicom S.A.

 

Εμένα ελληνική είναι το κοίταξα!!!

Στην αναμονή για την ενημέρωση!!

Link to comment
Share on other sites

τοσο καλο κιντητο και να εχω θεμα με τις selfie που ειναι θαμπες πολλες δεν το καταλαβαινω καθολου,καμια λυση εχουμε?

και γενικα πολυ μετρια μπροστινη καμερα.

 

(ουτε η θηκη μου φταιει,ουτε ο φακος ειναι βρωμικος ουτε υγρασια εχει ποιασει ουτε τιποτα αλλο):mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ελληνική είναι το κοίταξα!!!

Στην αναμονή για την ενημέρωση!!

 

Ναι απλα περιμενεις και δεν χρειαζεται να τρελενεσαι και να αγχωνεσαι. Αρκετα αγχοι και σκοτουρες εχουμε δεν ειναι αναγκη να προσθεσουμε και τα security updates.

 

τοσο καλο κιντητο και να εχω θεμα με τις selfie που ειναι θαμπες πολλες δεν το καταλαβαινω καθολου,καμια λυση εχουμε?

και γενικα πολυ μετρια μπροστινη καμερα.

 

(ουτε η θηκη μου φταιει,ουτε ο φακος ειναι βρωμικος ουτε υγρασια εχει ποιασει ουτε τιποτα αλλο):mad:

 

Δυστηχως ετσι ειναι οι selfies σε ολα τα Huawei. Ευτυχως στο Mate 20 το εστρωσαν αλλα τι να το κανεις εκτος αν πιασει κι εμας με την Pie.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

τοσο καλο κιντητο και να εχω θεμα με τις selfie που ειναι θαμπες πολλες δεν το καταλαβαινω καθολου,καμια λυση εχουμε?

και γενικα πολυ μετρια μπροστινη καμερα.

 

(ουτε η θηκη μου φταιει,ουτε ο φακος ειναι βρωμικος ουτε υγρασια εχει ποιασει ουτε τιποτα αλλο):mad:

 

Τι εννοείς φίλε μου;;; μήπως έχεις κάποιο φίλτρο στο μέγιστο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα περιμενεις και δεν χρειαζεται να τρελενεσαι και να αγχωνεσαι. Αρκετα αγχοι και σκοτουρες εχουμε δεν ειναι αναγκη να προσθεσουμε και τα security updates.

 

 

 

Δυστηχως ετσι ειναι οι selfies σε ολα τα Huawei. Ευτυχως στο Mate 20 το εστρωσαν αλλα τι να το κανεις εκτος αν πιασει κι εμας με την Pie.

 

εγω δεν εχω θεμα στις selfie ειναι πολυ ομορφες και οχι θαμπες

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω θεμα στις selfie ειναι πολυ ομορφες και οχι θαμπες

 

Συνήθως όταν λένε θαμπές εννοούν την ασπρίλα λόγο του υπερβολικού beautification. Είναι το αδύναμο σημείο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως κάνω το κινητό φορητό σημείο πρόσβασης για να δίνω δεδομένα σε άλλη συσκευή; Καινούριος σε Huawei και ψάχνομαι
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν λένε θαμπές εννοούν την ασπρίλα λόγο του υπερβολικού beautification. Είναι το αδύναμο σημείο.

 

αν καταλαβαινω αυτο που λετε εγω που την εχω στο 1 αντε 2 δεν εχω τοσο το θαμπωμα τωρα τι να πω, παντως ειναι πεντακαθαρες οι Selfie του

Link to comment
Share on other sites

τοσο καλο κιντητο και να εχω θεμα με τις selfie που ειναι θαμπες πολλες δεν το καταλαβαινω καθολου,καμια λυση εχουμε?

και γενικα πολυ μετρια μπροστινη καμερα.

 

(ουτε η θηκη μου φταιει,ουτε ο φακος ειναι βρωμικος ουτε υγρασια εχει ποιασει ουτε τιποτα αλλο):mad:

 

Επειδη δεν εχω ακομα την συσκευη στα χερια μου μπας και εχει ενεργοποιημενο το 'θολο' εφε ; Για κοιταξε το.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα οι selfie μου είναι πεντακάθαρες και χωρίς να χρησημοποιω καθόλου beatification.

 

Μόλις πριν λίγο πέρασα την 159 και λογικά τώρα πια θα περιμένω την pie final release.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα οι selfie μου είναι πεντακάθαρες και χωρίς να χρησημοποιω καθόλου beatification.

 

Μόλις πριν λίγο πέρασα την 159 και λογικά τώρα πια θα περιμένω την pie final release.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

την 159 πως την περασες;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα τον χρήστη και τι απαιτήσεις έχει από την μπροστινή κάμερα. Υπάρχουν όμως χρήστες που έχουν υψηλές απαιτήσεις και θέλουν η μπροστινή κάμερα να τραβάει στο ίδιο επίπεδο με την πίσω. Εγώ να σας πω την μπροστινή κάμερα την χρησιμοποιήσω μόνο σε βιντεοκλησεις και τις selfies τις τραβάω με την πίσω.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως κάνω το κινητό φορητό σημείο πρόσβασης για να δίνω δεδομένα σε άλλη συσκευή; Καινούριος σε Huawei και ψάχνομαι

 

Κάνε scroll down να βλέπεις τα εικονίδια των ρυθμίσεων (wifi, bluetooth, mobile data, sound κλπ). Εκεί υπάρχει ένα εικονίδιο Hotspot.

Πίεσέ το παρατεταμένα για να σου ανοίξουν οι ρυθμίσεις. Βάλε αυτές που θέλεις (password, όρια κλπ). Ενεργοποιήσε την υπηρεσία.

 

Την επόμενη φορά απλά κάνε scroll down και πάτα το εικονίδιο (όχι παρατεταμένα) για ενεργοποίηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

παρατήρησα το εξής φαινόμενο όταν με καλούν (εισερχόμενες κλήσεις) :

- μερικές φορές πρέπει να κάνω slide right για να απαντήσω το τηλέφωνο

- άλλες φορές πρέπει να πατήσω το πράσινο εικονίδο (δεν έχω επιλογή για slide)

 

δεν έχω βρει ποια λογική ακολουθεί (αν ακολουθεί). Το φαινόμενο παρουσιάζεται είτε με καλούν από σταθερό είτε από κινητό.

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

παρατήρησα το εξής φαινόμενο όταν με καλούν (εισερχόμενες κλήσεις) :

- μερικές φορές πρέπει να κάνω slide right για να απαντήσω το τηλέφωνο

- άλλες φορές πρέπει να πατήσω το πράσινο εικονίδο (δεν έχω επιλογή για slide)

 

δεν έχω βρει ποια λογική ακολουθεί (αν ακολουθεί). Το φαινόμενο παρουσιάζεται είτε με καλούν από σταθερό είτε από κινητό.

 

ευχαριστώ,

 

Αν σε καλέσουν και είναι ξεκλείδωτη με ενεργή την οθόνη τότε σου έχει απλά να πατήσεις ενώ αν είναι κλειδωμένη και σβηστή η οθόνη τότε έχει να κάνεις slide.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως κάνω το κινητό φορητό σημείο πρόσβασης για να δίνω δεδομένα σε άλλη συσκευή; Καινούριος σε Huawei και ψάχνομαι

 

Ρυθμίσεις / Ρυθμίσεις ασύρματων & δικτύων /Πρόσδεση & φορητό ενεργό σημείο πρόσβασης / Φορητό σημείο πρόσβασης WiFi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...