Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει να προτεινει καποιος διπλα bluetooth ακουστικα που να δουλευουν αποδεδειγμένα καλα με το p20 pro ??

για τρεξιμο τα θελω οποτε αν υπαρχει και προστασια για τον ιδρωτα θα προτιμηθουν... μεχρι 50 ευρω

Έχω τα Samsung Level U(αυτά που είναι για τρέξιμο δηλαδή με το περιλαίμιο) όπως και τα πιο φθηνά iluv metal forge air2

Και τα 2 δουλεύουν μια χαρά, απροβλημάτιστα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει ερθει καποια αναβαθμιση. Απο που ειναι αγορασμενα τα δικα σας?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Samsung Level U(αυτά που είναι για τρέξιμο δηλαδή με το περιλαίμιο) όπως και τα πιο φθηνά iluv metal forge air2

Και τα 2 δουλεύουν μια χαρά, απροβλημάτιστα

 

Καλά και παραπάνω είπε ένας συμφορουμίτης (μπορεί και 2) πως του δουλεύουν απροβλημάτιστα τα am61,πράγμα που σε εμένα όμως δεν ισχύει.

Οπότε μην ορκίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και παραπάνω είπε ένας συμφορουμίτης (μπορεί και 2) πως του δουλεύουν απροβλημάτιστα τα am61,πράγμα που σε εμένα όμως δεν ισχύει.

Οπότε μην ορκίζεσαι.

 

καλα και γω τα huawei am61 εχω παραγγείλει και τα περιμένω....αλλα με αυτα που διαβαζω εδω το μετανοιωνω και σκεφτομαι να μη τα ανοίξω καν και να τα επιστρέψω.. για αυτο το λογω ρωταω για αλλα..

 

και για τα Samsung Level U και για τα iluv metal forge air2 διαβαζω χαλια κριτικες στο σκρουτζ βασικα.... μπερδεμα γενικα

Link to comment
Share on other sites

Καλά και παραπάνω είπε ένας συμφορουμίτης (μπορεί και 2) πως του δουλεύουν απροβλημάτιστα τα am61,πράγμα που σε εμένα όμως δεν ισχύει.

Οπότε μην ορκίζεσαι.

 

Λες να μην ξέρω αν λειτουργούν ή όχι? Αφού τα χρησιμοποιώ...

Μη γράφουμε ανοησίες επειδή μας έχει τσατισει η εταιρία

Λειτουργούν κανονικά. Τέλος

Link to comment
Share on other sites

Τα bluetooth στο Android ειναι η μεγαλυτερη λοτταρια που υπαρχει. Περνεις ενα κινητο και μετα αφου δοκιμασεις 10 διαφορετικα ακουστικα bluetooth μεχρι να βρεις πιο δουλευει σε σενα μετα απο 1 χρονο ερχεται και η αναβαθμιση Android που θα σου το καταστρεψει τελειωτικα. Εδω υπαρχει περιπτωση να παρεις το κινεζικο ΒΤ του 1ευρο και να δουλευει χωρις κανενα προβλημα και να σου κολαει το ΒΤ που ειναι φτιαγμενο για την συγκεκριμενη συσκευη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα με την 156 είναι περισσότερη ελεύθερη ram.

Ειδωμεν

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

απο τιν στιγμη που η συσκευη σου δουλευει μια χαρα μην ασχολείσαι με την ram αστο να τρωει οσο θελει...!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα δεν μου εχει ερθει καποια αναβαθμιση. Απο που ειναι αγορασμενα τα δικα σας?

 

απο κοτσοβολο ουτε εγω πηρα ακομη την 156...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λες να μην ξέρω αν λειτουργούν ή όχι? Αφού τα χρησιμοποιώ...

Μη γράφουμε ανοησίες επειδή μας έχει τσατισει η εταιρία

Λειτουργούν κανονικά. Τέλος

 

στειλε screen να δω πια rom εχει η συσκευη σου....

 

3 συσκευες που δοκιμασα απο κοτσοβολο με τα am61 ειχανε θεμα...

 

αλλα τώρα να σας κουφάνω λίγο? με το EMUI 9 δουλεύανε άψογα... οποτε εδώ έχουνε να κάνουμε με κάποιες συγκεκριμένες παρτίδες.... και διαφορες roms... σε άλλους για παράδειγμα μετά το update τις 152 το scroll ήτανε μια χαρά σε άλλους άρχισε να είναι ενοχλητικό οποτε ξαναλέω πως τσάμπα θα το στείλει ο φίλος πιο πάνω στην αντιπροσωπεία το κινητό... και θα χρεωθεί για την αποστολή και θα είναι χωρίς κινητό για 2 εβδομάδες και το καλύτερο... δεν θα διαγνώσουνε κανένα πρόβλημα από το service...!!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς φωτεινότητα την μπάρα την έχω στην μέση. Να συμπληρώσω έχω και Black theme. Αυτή την στιγμή έχω 88% με 1 ώρα και 42 λεπτά οθόνη

 

ναι για αυτο

α τοσο χαμηλά εκεί ναι μπορεί και να βαράω και εγω τοσο εγω εχω ζορια όταν το εχω χιλα (δλδ σχεδον παντα) 3 ωρες χοντρικά και κατι ψιλά βγάζω)

Link to comment
Share on other sites

Τα bluetooth στο Android ειναι η μεγαλυτερη λοτταρια που υπαρχει. Περνεις ενα κινητο και μετα αφου δοκιμασεις 10 διαφορετικα ακουστικα bluetooth μεχρι να βρεις πιο δουλευει σε σενα μετα απο 1 χρονο ερχεται και η αναβαθμιση Android που θα σου το καταστρεψει τελειωτικα. Εδω υπαρχει περιπτωση να παρεις το κινεζικο ΒΤ του 1ευρο και να δουλευει χωρις κανενα προβλημα και να σου κολαει το ΒΤ που ειναι φτιαγμενο για την συγκεκριμενη συσκευη.

 

Τι να πω. Τόσες συσκευές Android και τόσα ακουστικά, ηχεία και πηγές αμαξιού δεν είχα ποτέ θέμα με κανένα συνδυασμό, για μένα η πιο σταθερή σύνδεση. Αντίθετα από laptop (ενσωματωμένο) ή ακόμα χειρότερα από BT USB Donlge άσε καλύτερα, δράμα. Διακοπές, αποσυνδέσεις, εξαφάνιση συσκευών. Δε δοκιμάζω καν πλέον, μόνο το mac δουλεύει σταθερά με όλα τα ηχεία.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Λες να μην ξέρω αν λειτουργούν ή όχι? Αφού τα χρησιμοποιώ...

Μη γράφουμε ανοησίες επειδή μας έχει τσατισει η εταιρία

Λειτουργούν κανονικά. Τέλος

 

ΑΥΤΟ είπα, ότι τα ίδια ακριβώς πράγματα λειτουργούν στον εναν αλλά όχι στον αλλο. Τι δεν κατάλαβες και τι ήταν ανοησία; η μόνη ανοησία ήταν ότι δεν κατανόησες τι έγραψα..

Edited by IwnDrag
Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος διπλα bluetooth ακουστικα που να δουλευουν αποδεδειγμένα καλα με το p20 pro ??

για τρεξιμο τα θελω οποτε αν υπαρχει και προστασια για τον ιδρωτα θα προτιμηθουν... μεχρι 50 ευρω

 

https://www.amazon.com/Headphones-Anker-Soundcore-SweatGuard-Technology/dp/B07BMV5T2N

 

Τρομερά ακουστικά, κανένα πρόβλημα σύνδεσης με το κινητό και ότι πρέπει για τρέξιμο και γυμναστήριο, μέσα στον ιδρώτα κάθε μέρα και δεν καταλαβαίνουν τίποτα, τα πήρα από Amazon Αγγλία γύρω στα 45 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.com/Headphones-Anker-Soundcore-SweatGuard-Technology/dp/B07BMV5T2N

 

Τρομερά ακουστικά, κανένα πρόβλημα σύνδεσης με το κινητό και ότι πρέπει για τρέξιμο και γυμναστήριο, μέσα στον ιδρώτα κάθε μέρα και δεν καταλαβαίνουν τίποτα, τα πήρα από Amazon Αγγλία γύρω στα 45 ευρώ

 

ωραια φαινονται ευχαριστω.

ελλαδα τα βρισκουμε μηπως πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ είπα, ότι τα ίδια ακριβώς πράγματα λειτουργούν στον εναν αλλά όχι στον αλλο. Τι δεν κατάλαβες και τι ήταν ανοησία; η μόνη ανοησία ήταν ότι δεν κατανόησες τι έγραψα..

 

Μου λες "μην ορκίζεσαι"

Και σου απάντησα ότι τα χρησιμοποιώ ΕΓΏ Απροβλημάτιστα από τον Ιούνιο που τα έχω... Μιλάω για εμένα με τα συγκεκριμένα, δεν ξέρω για άλλους και αν έχουν πέσει σε προβληματική συσκευή

Ο φίλος ρώτησε για Bluetooth και του είπα για αυτά που έχω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....εξ αρχης που εχω το pro οταν το κλεινω βραδυ και ξανα ανοιγω το πρωι η φωτεινοτητα ειναι στο auto ενω εγω το εχω βαλει ξανα και ξανα να μην ειναι αυτοματη......ελεγα μηπως με αναβαθμηση(152) στρωσει αλλα τιποτα.....Υπαρχει λυση???...Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μου λες "μην ορκίζεσαι"

Και σου απάντησα ότι τα χρησιμοποιώ ΕΓΏ Απροβλημάτιστα από τον Ιούνιο που τα έχω... Μιλάω για εμένα με τα συγκεκριμένα, δεν ξέρω για άλλους και αν έχουν πέσει σε προβληματική συσκευή

Ο φίλος ρώτησε για Bluetooth και του είπα για αυτά που έχω

 

Το "μην ορκίζεσαι" πάει στο αν θα λειτουργεί και στον άλλον σωστά,όπως λειτουργούν και σε εσένα.. (γιατί σε εμένα ο συνδυασμός που ανέφερα σε προηγούμενα ποστς δεν λειτουργεί,ενώ σε άλλους με ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό κιν-bt λειτουργούν).

Μήπως έπρεπε να ξεκινήσω με το "Λόλα,να ένα μήλο." και σιγά σιγά να ξεδιπλώσω προτάσεις όπως την αρχική μου; έλεος φίλε μου.. σπατάλη χρόνου.

Edited by IwnDrag
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Θέλω να τους προτείνω πρώτον να βάλλουν συντόμευση στο διπλό πάτημα του home button που τώρα δεν κάνει τίποτα αν γίνεται να εμφανίζει τις πρόσφατες εργασίες, κάτι το οποίο γίνεται με σύρσιμο στα αριστερά η δεξιά και δεν πιάνει πάντα .

Όπως επίσης σέρνοντας το δάχτυλο από την μέση της οθόνης προς τα κάτω να εμφανίζει τις ειδοποιήσεις και το navigation bar αφού με το μέγεθος της οθόνης για να φτάσει το δάχτυλο στο πάνω μέρος της ούτως ώστε να σύρεις προς τα κάτω και να εμφανιστεί είναι λίγο δύσκολο εκτός κι αν έχεις 20 πόντους δάχτυλο.

 

Το home button με διπλό πάτημα είναι 2x back και βολεύει , εκτός να μιλάς όταν βρίσκεσαι home screen.

Σύρσιμο δεξιά αριστερά όντως είναι κάπως , πολλές φορές αντί για διεργασίες πατιέται back και μπορεί να σου χαλάσει κάτι που κάνεις εκείνη τη στιγμή.

Αναζήτηση εφαρμογών θα έπρεπε να ήταν με σύρσιμο προς τα πάνω που αυτή τη στιγμή δεν κάνει τίποτα και με σύρσιμο προς τα κάτω σε οποιοδήποτε σημείο να κατεβάζει κουρτίνα .

 

Με 6 giga ram περίμενα να έχω τα 3-4 ελευθέρα με όλα κλειστά και όχι 2 -2.5 :blink:

Δαχτυλικό αποτύπωμα άψογο, face unlock στο φως άψογο .

scroll - smooth άψογο

Ειδοποιήσεις μέτριο, μάλλον θέλει ψάξιμο , εφαρμογή μαμά mail κακή λόγω έλλειψης push (εκτός αν μου διαφεύγει κάτι ).

ACR call recorder μέτριο , μου έχει τύχει να μην ξεκινήσει εγγραφή.

Δεν μου αρέσει που πάντα το κινητό πρέπει να ακουμπάει πλάτη στην κάμερα, για έμενα που δεν χρησιμοποιώ μεμβράνες , θήκες και είμαι κατά του καμουφλάς, θα προτιμούσα να είχε 2 ποδαράκια στις άκρες να μην κάνει και τραμπάλα .

Κάμερα δεν έχω ιδέα , ούτε καν τη δοκίμασα :)

Δεν μου έλειψε τίποτα ύστερα από μετάβαση s8 ούτε η οθόνη με ξένισε , ούτε το μέγεθος, ησύχασα από άποψη αυτονομίας που μονίμως ήμουν στη τσίτα, αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που το αγόρασα .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε και ως ερώτηση παραπάνω.

Στην 156, σε εμένα τουλάχιστον, δεν λειτουργεί η "προγνωστική εστίαση 4D".

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα αντιμετωπίζει κάνεις θέμα με το Google play store δεν μου κατεβάζει τις ενημερώσεις η με δεδομένα ή με WiFi

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε και ως ερώτηση παραπάνω.

Στην 156, σε εμένα τουλάχιστον, δεν λειτουργεί η "προγνωστική εστίαση 4D".

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλιστα... οπως το περιμενα... εφτιαξε το scroll χαλασε το 4D...!!!!!

 

:shoot: <<HUAWEI>> :rocket::whip::protest::hunter::respect:

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα... οπως το περιμενα... εφτιαξε το scroll χαλασε το 4D...!!!!!

 

:shoot: <<HUAWEI>> :rocket::whip::protest::hunter::respect:

 

Ηθελα να ξερα ζωη δεν εχεις? Φιλους? Κοπελα? Χομπι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...